Jump to content

ZTE Blade V


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!προσπαθω 2 ωρες να βαλω το cwm και μου βγαζει error με το οτι δεν μπορει να το ανοιξει κτλ!εχω ψαξει σε πολλα site αλλα το αποτελεσμα μηδεν!(εχω rootαρει και εχω su και terminal emulator!)Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!προσπαθω 2 ωρες να βαλω το cwm και μου βγαζει error με το οτι δεν μπορει να το ανοιξει κτλ!εχω ψαξει σε πολλα site αλλα το αποτελεσμα μηδεν!(εχω rootαρει και εχω su και terminal emulator!)Ευχαριστω!

 

Εχεις , π.μ. ...

Πρεπει ν'αλλαξεις την ονομασια "sdcard" στην εντολη , σε , sdcard1 η sdcard0 ... η μπορεις και να βαλεις το cwm recovery και στην εξωτερικη και στην εσωτερικη καρτα και τοτε θα το διαβασει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

George633 δεχεται καρτα micro sim,και γω δν το ηξερα και επρεπε να παω σε ενα καταστημα για να την κοψουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχω αγορασει,το κινητο ειναι απλα απιστευτο,στο προηγουμενο σχολιο σου δεχεται καρτα micro sim

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους.....μου βγάζει το κινητό ότι έχω ελάχιστο χώρο μνήμης και δεν βάζει άλλες εφαρμογές....κάρτα έχω μεγάλη και εχω μεταφέρει ότι μπορούσα....τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.....μου βγάζει το κινητό ότι έχω ελάχιστο χώρο μνήμης και δεν βάζει άλλες εφαρμογές....κάρτα έχω μεγάλη και εχω μεταφέρει ότι μπορούσα....τι μπορώ να κάνω;

Πρεπει να κανεις ροοτ , να κανεις partition στην sd card , μετα βαζεις link2sd και μετακινεις εφαρμογες και dalvik cache στο partition της καρτας , και κερδιζεις αρκετα mb χωρου ακομα .

Πως σου φαινεται???

Κινεζικα???

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις ροοτ , να κανεις partition στην sd card , μετα βαζεις link2sd και μετακινεις εφαρμογες και dalvik cache στο partition της καρτας , και κερδιζεις αρκετα mb χωρου ακομα .

Πως σου φαινεται???

Κινεζικα???

 

Πολλά αλλά πρέπει....μπορείς να βοηθήσεις με απλά λόγια; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πολλά αλλά πρέπει....μπορείς να βοηθήσεις με απλά λόγια; Ευχαριστώ

Εχω βαλει οδηγο για ροοτ και για cwm recovery στο ποστ 182 ...

Διαβασε τον καλα και θα δεις οτι δεν ειναι τοσο δυσκολα οσο νομιζεις.

Πηγαινε λοιπον , λιγες σελιδες πισω , στο ποστ 182 , διαβασε το καλα και ξεκινα το διαβασμα για το ροοτ πρωτα ... δεν ειναι δυσκολο , προσεξε τι γραφω και σε 10 λεπτα θα'χεις τελειωσει με το ροοτ .

Αν κολλας καπου , εδω θα'μαι να τα πουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει οδηγο για ροοτ και για cwm recovery στο ποστ 182 ...

Διαβασε τον καλα και θα δεις οτι δεν ειναι τοσο δυσκολα οσο νομιζεις.

Πηγαινε λοιπον , λιγες σελιδες πισω , στο ποστ 182 , διαβασε το καλα και ξεκινα το διαβασμα για το ροοτ πρωτα ... δεν ειναι δυσκολο , προσεξε τι γραφω και σε 10 λεπτα θα'χεις τελειωσει με το ροοτ .

Αν κολλας καπου , εδω θα'μαι να τα πουμε...

 

Σε ευχαριστώ....τα βήματα είναι root και μετά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ....τα βήματα είναι root και μετά;

 

 

ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΟΟΤ

Κατε βαζουμε το cydia impactor, απο'δω .. http://www.doctorandroid.g...a-ios.html?m=1

Ειναι πολυ ευκολο το ροοτ μ'ενα κλικ, γινεται εγκατασταση του su binary.

Κανουμε extract το zip , μετα συνδεουμε το τηλ.. στο pc , με ανοιχτο τον εντοπισμο σφαλματων , ξεκιναμε το impactor , ανοιγει ενα κουτακι που λεει οτι θα γινει εγκατασταση του su binary , παταμε οκ , και ετοιμοι.

Μετα κατεβαζουμε απο το μαρκετ τις εφαρμογες, SuperSu και terminal emulator.

Κανουμε ενα reboot και αυτο ηταν, ειμαστε ροοτ, ευκολα και γρηγορα.

 

Εκανα όλα τα παραπάνω με επιτυχία....πως βλέπω ότι είναι root;Επίσης οι εφαρμογες SuperSu και terminal emulator. τι ακριβώς κάνουνε;

Tώρα τι μπορώ να κάνω με το root;Τέλος το κινητό μπορεί να επανέλθει όπως ήτανε;

 

Λογικά μετά κάνεις τα παρακάτω....

ΠΩΣ ΒΑΖΟΥΜΕ CWM RECOVERY

Αφου εχουμε κανει ροοτ και κατεβασαμε και SuperSu και terminal, ειμαστε ετοιμοι να βαλουμε και CWM recovery, που κατεβαζουμε απο'δω ... http://d-h.st/GY0#.U4XwluYt3uY

Σβηνουμε την καταληξη "v2" στο τελος, και μετα βαζουμε το recovery-cwm6033-8225.img στην sd καρτα μας.

Μετα ανοιγουμε την εφαρμογη terminal emulator και γραφουμε ...

1. su ( παταμε enter και αποδεχομαστε τα superuser permissions ).

2. dd if=/sdcard/recovery-cwm6036-8225.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.3/by-num/p16 ( γραφουμε κι αυτα και παταμε enter ).

3. Αυτο ηταν ειμαστε ετοιμοι, με CWM recovery στο τηλ...

 

 

Όταν πάω να κατεβάσω το αρχείο το βγάζει σαν .exe και χτυπάει το avira....τι παίζει μήπως είναι ιός...; Λίγο την βοήθεια σου...σε παρακαλώ

Ευχαριστώ

Edited by axilleaslarisa
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος , εισαι ροοτ τωρα ...

Το αρχειο που πας να κατεβασεις πιο ειναι ??

Αν λες για το recovery , η οποιο αλλο δεν υπαρχει προβλημα .

Στη τελικη κατεβασε το απο το τηλ... κατευθειαν , αλλιως κλεισε το antivirus , δεν υπαρχει προβλημα με κανενα αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος , εισαι ροοτ τωρα ...

Το αρχειο που πας να κατεβασεις πιο ειναι ??

Αν λες για το recovery , η οποιο αλλο δεν υπαρχει προβλημα .

Στη τελικη κατεβασε το απο το τηλ... κατευθειαν , αλλιως κλεισε το antivirus , δεν υπαρχει προβλημα με κανενα αρχειο.

 

recovery-cwm6036-8225-v2.img.exe

αυτό είναι....εχεις και πμ

Link to comment
Share on other sites

recovery-cwm6036-8225-v2.img.exe

αυτό είναι....εχεις και πμ

Ναι , αυτο , δουλευει το link , μολις το ειδα , για δοκιμασε παλι ...

 

Τελικα κατι δε παει καλα με το λινκ , δεν κατεβαινει ολοκληρο το αρχειο ... θα μπορεσω να στο στειλω οταν παω σπιτι σε κανα δυωρο γιατι δεν το'χω στο τηλ.. να στο'στελνα τωρα ...

 

Τη μιση δουλεια την εχεις κανει ομως , λιγα λεπτα μεινανε για ν'αλλαξει το τηλ.. σου .

 

Και το αρχειο δεν ειναι .exe , αλλα .img

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι , αυτο , δουλευει το link , μολις το ειδα , για δοκιμασε παλι ...

 

Τελικα κατι δε παει καλα με το λινκ , δεν κατεβαινει ολοκληρο το αρχειο ... θα μπορεσω να στο στειλω οταν παω σπιτι σε κανα δυωρο γιατι δεν το'χω στο τηλ.. να στο'στελνα τωρα ...

 

Τη μιση δουλεια την εχεις κανει ομως , λιγα λεπτα μεινανε για ν'αλλαξει το τηλ.. σου .

 

Και το αρχειο δεν ειναι .exe , αλλα .img

 

ναι δεν το καταιβαζει όλο...πως θα μπορέσεις να μου το στήλεις....πες μου λιγο σε πμ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν είναι στείλε μου το αρχείο σε πμ γιατί με τον λινκ το προηγούμενο είχα πρόβλημα.....ίσως περιέχει ιό.....Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν είναι στείλε μου το αρχείο σε πμ γιατί με τον λινκ το προηγούμενο είχα πρόβλημα.....ίσως περιέχει ιό.....Ευχαριστώ

Μολις εφτασα σπιτι , δεν υπαρχει ιος , μην ανησυχεις για τιποτα.

Σε κανα τεταρτο θα το ανεβασω και θα σου στειλω λινκ .

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασα σπιτι , δεν υπαρχει ιος , μην ανησυχεις για τιποτα.

Σε κανα τεταρτο θα το ανεβασω και θα σου στειλω λινκ .

 

Από το αρχείο του Λινκ είχα πρόβλημα με addware στο ΗΥ έκανα επαναφορά μόλις τώρα και καθάρισε....αναμένω το αρχείο....σε παρακαλώ γιατί έχω ψιλο απογοητευτεί....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από το αρχείο του Λινκ είχα πρόβλημα με addware στο ΗΥ έκανα επαναφορά μόλις τώρα και καθάρισε....αναμένω το αρχείο....σε παρακαλώ γιατί έχω ψιλο απογοητευτεί....ευχαριστω

 

φυγαμε , κατεβασε το απο'δω ... http://www.mediafire.com/download/g0hapug347dr22k/recovery-cwm6036-8225.img

ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ , ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ( το΄χω ηδη μετονομασμενο :D )

Βαλτο και στην εσωτερικη και στην εξωτερικη sd , και μετα ανοιξε το terminal emulator , και ακολουθησε τις οδηγιες ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

φυγαμε , κατεβασε το απο'δω ... http://www.mediafire.com/download/g0hapug347dr22k/recovery-cwm6036-8225.img

ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ , ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ( το΄χω ηδη μετονομασμενο :D )

Βαλτο και στην εσωτερικη και στην εξωτερικη sd , και μετα ανοιξε το terminal emulator , και ακολουθησε τις οδηγιες ακριβως.

 

όταν λες στην sd εσωτερική και εξωτερικη που ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...πρώτες πρωινές ώρες σήμερα κατάφερα να κάνω root και να περάσω την νέα ρομ.....το τηλέφωνο πετάει....πραγματικά...θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον gKalen για την πολύτιμη βοήθειά του...να είναι καλά!!!

Μερικές ερωτήσεις τώρα...

apex launcher ,

setcpu ,

root explorer.

Τι ακριβώς κάνουνε...;

Επίσης τι άλλο από εφαρμογές πρέπει να έχω στο κινητό και γενικά τι άλλο πρέπει να κάνω στο Blade;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...πρώτες πρωινές ώρες σήμερα κατάφερα να κάνω root και να περάσω την νέα ρομ.....το τηλέφωνο πετάει....πραγματικά...θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον gKalen για την πολύτιμη βοήθειά του...να είναι καλά!!!

Μερικές ερωτήσεις τώρα...

apex launcher ,

setcpu ,

root explorer.

Τι ακριβώς κάνουνε...;

Επίσης τι άλλο από εφαρμογές πρέπει να έχω στο κινητό και γενικά τι άλλο πρέπει να κάνω στο Blade;

Ευχαριστώ

Να'σαι καλα !!!!!!!

1. Εισαι οντως ασχετος με android , δεν το' λεγες για πλακα τελικα .. :p

2. Apex , ειναι ο launcher , χωρις launcher δε δουλευει το τηλ.. , μπορεις βεβαια να βαλεις οποιον launcher θες απο το playstore .

Αλλαξα τον στοκ launcher με τον apex , κανονικα ομως επρεπε να ειχες Nova launcher , εκτος αν σου εδωσα να κατεβασεις το JellyBlade V1 αντι το V2 ..

Anyway , launcher διαλεγεις αμα θες αλλον , απο το playstore.

 

2. Setcpu , σου εχω στειλει π.μ. , σχετικα με αυτο , θα το σεταρεις οπως σου ειπα και τελος , δε θα το ξανακουμπησεις , αστο και θα κανει τη δουλεια του..

 

3. Root explorer , ο κορυφαιος file manager και πολλα ακομα για καθε rooted συσκευη .

Θες φροντιστηριο για root explorer , κανει τα παντα ολα , οτι αποριες εχεις να με ρωτησεις.

 

4. Απο'δω και περα εισαι κομπλε , μπορεις να βαλεις τις εφαρμογες σου και να συνεχισεις με το νεο σου τηλ...

 

5. Οτι αλλο θες , τα λεμε , εχεις και τηλ... και μιλαμε , αν θες περισσοτερες πληροφοριες.

 

ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΡΟΜ ΓΙΑ ΤΟ BLADE V

Ολα μου τα ρομ για το BladeV , θα τα βρειτε στο modaco , θα βαλω κι εδω τα λινκ , και για τους πιο νεους , και οσους εχουν καποιο παλιοτερο.

 

1. JellyBlade V2 , αν και ερχεται σε λιγες μερες και V3 ... http://www.modaco.com/topic/372478-rom-jellyblade-v-custom-rom-for-blade-v-based-on-stock/#entry2210973

 

2. MIbladeUI V5 , ( ΜIUI V5 ρομ ) .... http://www.modaco.com/topic/372653-rommiui-v5-multilanguage-mibladeui-v5-488-update-n909-port-for-blade-v/#entry2213696

 

3. LeWaOs 5.1 Multilang , ( Lewa ρομ ) .... http://www.modaco.com/topic/373145-rom-lewa-os-51-multilanguage-port-from-n909-to-blade-v/#entry2221555

 

4. BaiduBlade V , ( Baidu ρομ , εχω βαλει καποια ελληνικα , αλλα λειπουν κι αλλα σε καποιες εφαρμογες , πολυ κινεζικο ρομ αλλα παρα πολυ καλο .... http://www.modaco.com/topic/373723-rom-baidu-blade-v-official-baidu-os6-ported-from-n909-to-bladev/#entry2236691

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα !!!!!!!

1. Εισαι οντως ασχετος με android , δεν το' λεγες για πλακα τελικα .. :p

2. Apex , ειναι ο launcher , χωρις launcher δε δουλευει το τηλ.. , μπορεις βεβαια να βαλεις οποιον launcher θες απο το playstore .

Αλλαξα τον στοκ launcher με τον apex , κανονικα ομως επρεπε να ειχες Nova launcher , εκτος αν σου εδωσα να κατεβασεις το JellyBlade V1 αντι το V2 ..

Anyway , launcher διαλεγεις αμα θες αλλον , απο το playstore.

 

2. Setcpu , σου εχω στειλει π.μ. , σχετικα με αυτο , θα το σεταρεις οπως σου ειπα και τελος , δε θα το ξανακουμπησεις , αστο και θα κανει τη δουλεια του..

 

3. Root explorer , ο κορυφαιος file manager και πολλα ακομα για καθε rooted συσκευη .

Θες φροντιστηριο για root explorer , κανει τα παντα ολα , οτι αποριες εχεις να με ρωτησεις.

 

4. Απο'δω και περα εισαι κομπλε , μπορεις να βαλεις τις εφαρμογες σου και να συνεχισεις με το νεο σου τηλ...

 

5. Οτι αλλο θες , τα λεμε , εχεις και τηλ... και μιλαμε , αν θες περισσοτερες πληροφοριες.

 

ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΡΟΜ ΓΙΑ ΤΟ BLADE V

Ολα μου τα ρομ για το BladeV , θα τα βρειτε στο modaco , θα βαλω κι εδω τα λινκ , και για τους πιο νεους , και οσους εχουν καποιο παλιοτερο.

 

1. JellyBlade V2 , αν και ερχεται σε λιγες μερες και V3 ... http://www.modaco.com/topic/372478-rom-jellyblade-v-custom-rom-for-blade-v-based-on-stock/#entry2210973

 

2. MIbladeUI V5 , ( ΜIUI V5 ρομ ) .... http://www.modaco.com/topic/372653-rommiui-v5-multilanguage-mibladeui-v5-488-update-n909-port-for-blade-v/#entry2213696

 

3. LeWaOs 5.1 Multilang , ( Lewa ρομ ) .... http://www.modaco.com/topic/373145-rom-lewa-os-51-multilanguage-port-from-n909-to-blade-v/#entry2221555

 

4. BaiduBlade V , ( Baidu ρομ , εχω βαλει καποια ελληνικα , αλλα λειπουν κι αλλα σε καποιες εφαρμογες , πολυ κινεζικο ρομ αλλα παρα πολυ καλο .... http://www.modaco.com/topic/373723-rom-baidu-blade-v-official-baidu-os6-ported-from-n909-to-bladev/#entry2236691

 

Kαλησπέρα....το κινητό πάει μια χαρά..!!!...στο είχα πει ότι δεν έχω επαφή με android..δεν έλεγα ψέματα....αλλά τα καταφέραμε και ξανά ευχαριστώ..

Nova launcher έχει...το είδα...απλά με αυτό τι κάνεις;

To setpcu το έκανα όπως είπες και όλα καλα...

Root explorer τι κάνει; Υπάρχουνε κάπου οδηγίες;

Υπάρχουνε άλλες καλές και χρήσιμες εφαρμογές να βάλω;

Oι νέες εφαρμογές πάνε στην κάρτα μνήμης;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα

 

Επειδη εχω μεινει απο χωρο, θελω να παρω μια 16αρα καρτα. Τι κλαση μου προτεινετε να παρω για αυτην την συσκευη, κλαση 4 η κλαση 10? Να σημειωσω οτι τρεχω εφαρμογες απο την SD αλλα διαβασα σε διαφορα φορουμ οτι μερικες συσκευες εχουν προβληματα με καρτα κλαση 10, ως προς την ταχυτητα αναγνωσης/εγγραφης μικροτερων αρχειων

 

Ευχαριστω

Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Παρε καρτα απο class 4 και πανω και δε θα'χεις προβληματα.

Εννοειτε με 10αρα εισαι φουλ κομπλε..

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΤΗΛ... ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΙΤΚΑΤ 4.4.4 CM-11...

ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩΩΩΩ ΑΛΛΟΟΟΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΤΗΛ... ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΙΤΚΑΤ 4.4.4 CM-11...

ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩΩΩΩ ΑΛΛΟΟΟΟ!!!!!

 

που τη βρηκες ρε φιλαρακι? Πες και μολις το εφτιαξα μετα απο 6 μηνες! :w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...