Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά θέλω να ενημερώσω ότι σήμερα αποφάσισα να κάνω ένα φορματ στο τηλέφωνο γιατί τον τελευταίο καιρό είχε γίνει λίγο αργό αφού είχα κατεβάσει πολλές άχρηστες εφαρμογές κυρίως από το play store με ευχάριστη έκπληξη παρατήρησα ότι σήμερα για πρώτη φορά μου έβγαλε την έδειξε 4g κάτι που δεν το περίμενα να το δω με την wind που έχω βάλει δεν ξέρω το πως και το γιατί αλλά μέχρι εχθές δεν είχα ούτε την επιλογή για 4g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά θέλω να ενημερώσω ότι σήμερα αποφάσισα να κάνω ένα φορματ στο τηλέφωνο γιατί τον τελευταίο καιρό είχε γίνει λίγο αργό αφού είχα κατεβάσει πολλές άχρηστες εφαρμογές κυρίως από το play store με ευχάριστη έκπληξη παρατήρησα ότι σήμερα για πρώτη φορά μου έβγαλε την έδειξε 4g κάτι που δεν το περίμενα να το δω με την wind που έχω βάλει δεν ξέρω το πως και το γιατί αλλά μέχρι εχθές δεν είχα ούτε την επιλογή για 4g

Το ίδιο συνέβη και στο Blackberry Passport μου μετά από επανεγκατάσταση λειτουργικού. Δυστυχώς δεν κράτησε πολύ η χαρά. Λίγες ώρες μετά εξαφανίστηκε η επιλογή χωρίς δική μου αλλαγή σε ρύθμιση και δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά. Δεν έχω διάθεση και χρόνο να ξαναστήσω το κινητό μετά από νέο φορμάτ.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμαθα εχθες πως η blackberry ακυρωσε το τελευταιο update που ειχε υποσχεθει πως θα δωσει σε 10.3.4 αυτη την περιοδο.

Οποτε τελος....

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι διάβασες κάπου?ψάχνω στο crackberry.com αλλά τίποτα. Κρίμα θα έχω ένα μαύρο και ένα λευκό z30 να τα ξεσκονιζω. Αν και ένα Q20.Πάμε για iphone...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το διάβασα κάπου, αλλά το άκουσα από μια ας πούμε έγκυρη πηγή. Μην ξεχνάμε πως αυτό το update είχε ανακοινωθεί αρχικά τον Μάιο και αργότερα το άλλαξαν για μέσα Ιουνίου! Οπότε κάπου σκάλωσε η δουλειά...

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δοθεί απο κάπου αυτή η πληροφορία, τουλάχιστον από επίσημα χείλη. Η ενημέρωση 10.3.3 έχει δοθεί απο τις αρχές του μήνα σε beta έκδοση για τους developers. Τώρα ένα θέμα με τις ημερομηνίες το είχε πάντα η εταιρεία, οπότε μην προκαλείται πανικό χωρίς λόγο. Περιμένετε λίγο καιρό και μετα βγάζουμε συμπέρασμα. Στην τελική η ενημέρωση στο μεγαλύτερο μέρος της είναι για θέματα ασφαλείας, οπότε μην περιμένετε καμία τεράστια αλλαγή.
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δοθεί απο κάπου αυτή η πληροφορία, τουλάχιστον από επίσημα χείλη. Η ενημέρωση 10.3.3 έχει δοθεί απο τις αρχές του μήνα σε beta έκδοση για τους developers. Τώρα ένα θέμα με τις ημερομηνίες το είχε πάντα η εταιρεία, οπότε μην προκαλείται πανικό χωρίς λόγο. Περιμένετε λίγο καιρό και μετα βγάζουμε συμπέρασμα. Στην τελική η ενημέρωση στο μεγαλύτερο μέρος της είναι για θέματα ασφαλείας, οπότε μην περιμένετε καμία τεράστια αλλαγή.

 

Μα δεν περιμεναμε καμια αλλαγη, απλα λεμε οτι ακυρωθηκε. Αλλα και αν δεν ακυρωθηκε, παλι το τελευταιο update θα ητανε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σύμφωνα πάντα με δηλώσεις από την εταιρεία υπάρχουν 2 ενημερώσεις. Η πρώτη είναι αυτή πού περιμένουμε 10.3.3 και η επόμενη είναι η 10.3.4 που είχαν πει θα δοθεί στο τέλος του έτους η στις αρχές του άλλου. Τώρα η BlackBerry έχει αλλάξει στρατόπεδο και πηγε στο android, με το μεγαλύτερο μέρος του team που ήταν πίσω απο το bbos. Το λειτουργικό βρίσκεται στα τελευταία του και ο μόνος λογος που το κρατάνε ζωντανό είναι γιατι υπάρχουν πολλοί χρήστες ακόμα, παρέχει υπηρεσίες ασφαλείας σε εταιρείες, κυβερνήσεις κτλ. Και κρατάει μια πισινή σε περίπτωση που αποτύχει. Το τέλος έχει έρθει προ πολλού για το λειτουργικό όταν έφυγαν οι προγραμματιστές, οπότε το μόνο που προσπαθούν να κάνουν ειναι να ξεπουλήσουν τις τελευταίες συσκευές και να κινηθούν στη νεα android εποχή.
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σύμφωνα πάντα με δηλώσεις από την εταιρεία υπάρχουν 2 ενημερώσεις. Η πρώτη είναι αυτή πού περιμένουμε 10.3.3 και η επόμενη είναι η 10.3.4 που είχαν πει θα δοθεί στο τέλος του έτους η στις αρχές του άλλου. Τώρα η BlackBerry έχει αλλάξει στρατόπεδο και πηγε στο android, με το μεγαλύτερο μέρος του team που ήταν πίσω απο το bbos. Το λειτουργικό βρίσκεται στα τελευταία του και ο μόνος λογος που το κρατάνε ζωντανό είναι γιατι υπάρχουν πολλοί χρήστες ακόμα, παρέχει υπηρεσίες ασφαλείας σε εταιρείες, κυβερνήσεις κτλ. Και κρατάει μια πισινή σε περίπτωση που αποτύχει. Το τέλος έχει έρθει προ πολλού για το λειτουργικό όταν έφυγαν οι προγραμματιστές, οπότε το μόνο που προσπαθούν να κάνουν ειναι να ξεπουλήσουν τις τελευταίες συσκευές και να κινηθούν στη νεα android εποχή.

 

Ακριβως. Οποτε μην περιμενετε ουτε την 10.3.4.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως το τελευταιο προπυργιο για την blackberry επεσε http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/blackberry/%CE%B7-%CE%B1%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B1-blackberry-r12135 απορω πως καταφερε αυτη η εταιρια να βγαλει εκτος ανταγωνισμου το καλυτερο λειτουργικο για κινητα που φτιαχτηκε ποτε,απο τα εκατονταδες κινητα που περασανε απο τα χερια μου μονο το z30 και ενα siemens sx1 εχω κρατησει
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό. Κρίμα!

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως το τελευταιο προπυργιο για την blackberry επεσε http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/blackberry/%CE%B7-%CE%B1%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B1-blackberry-r12135 απορω πως καταφερε αυτη η εταιρια να βγαλει εκτος ανταγωνισμου το καλυτερο λειτουργικο για κινητα που φτιαχτηκε ποτε,απο τα εκατονταδες κινητα που περασανε απο τα χερια μου μονο το z30 και ενα siemens sx1 εχω κρατησει

 

 

δυστηχως, κριμα πολυ κακα νεα. Αλλα οπως και στην ζωη το καλυτερο δεν επικρατει παντα....

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Καλησπερα , απόκτησα το Ζ30 εδώ και 20 μέρες περίπου και είναι η καλύτερή συσκευή που είχα πότε απο θέμα κατασκευής , μόνο το iphone 4 μου άρεσε τόσο.

Πραγματικά το κινητό είναι επαγγελματικη συσκευή , για πρώτη φορά μετά απο χρόνια δεν έχω θέμα μπαταρίας (έφυγα τώρα απο iphone 5 - kai sony m5 ) .

Πρώτη φορά οι επαφές μου δεν ειναι διπλές και τριπλές , με ένα μαγικό τρόπο η ΒΒ ενοποίησε τα πάντα και μετά απο χρόνια έχω σωστα τις επαφές οτι και να έκανα στο sony & iphone μάταιος κόπος .

μακάρι η εταιρεία να βρει τον δρόμο της γιατί είναι κρίμα τέτοιες εταιρείες με τετοιο λογισμικό να κλείνει , και να κάνει κουμάντο παγκόσμια android kai ios , κρίμα γιατί και το επίπεδο ασφάλειας ήταν και είναι πολύ υψηλό στην bb ένα vpn να κάνεις και αμέσως καταλαβαινεις την ανωτερότητα.

 

Μπράβο BB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , απόκτησα το Ζ30 εδώ και 20 μέρες περίπου και είναι η καλύτερή συσκευή που είχα πότε απο θέμα κατασκευής , μόνο το iphone 4 μου άρεσε τόσο.

Πραγματικά το κινητό είναι επαγγελματικη συσκευή , για πρώτη φορά μετά απο χρόνια δεν έχω θέμα μπαταρίας (έφυγα τώρα απο iphone 5 - kai sony m5 ) .

Πρώτη φορά οι επαφές μου δεν ειναι διπλές και τριπλές , με ένα μαγικό τρόπο η ΒΒ ενοποίησε τα πάντα και μετά απο χρόνια έχω σωστα τις επαφές οτι και να έκανα στο sony & iphone μάταιος κόπος .

μακάρι η εταιρεία να βρει τον δρόμο της γιατί είναι κρίμα τέτοιες εταιρείες με τετοιο λογισμικό να κλείνει , και να κάνει κουμάντο παγκόσμια android kai ios , κρίμα γιατί και το επίπεδο ασφάλειας ήταν και είναι πολύ υψηλό στην bb ένα vpn να κάνεις και αμέσως καταλαβαινεις την ανωτερότητα.

 

Μπράβο BB

 

τον επαγγελματικό χαρακτήρα από που τον βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρουμε αν μπορούμε να αλλάξουμε id code αν τον έχουμε ξεχάσει και έχουμε ξεχάσει και το email ?

 

Εννοεις για το blackberry id?Μονο με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα αν θυμαμαι καλα σου ζηταει και εκει κωδικο.

Δοκιμασε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά Καλημέρα.

Στο BB Word μου βγάζει ότι υπάρχουν αναβαθμίσεις εγκατεστημένων εφαρμογών, οι οποίες όμως είναι οι ίδιες με τις εγκατεστμένες. Δεν είναι καινούργιες εκδόσεις. Φαίνεται σαν πρόβλημα λειτουργίας του BBWord. Είναι καιρός που το κάνει. Ακόμη και μετά από refresh εν διορθώνεται. Ούτε απεγκατασταση και αν κάνω δεν φεύγει η ειδοποίηση.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς:

ΟS 10.3.2 η τελευταία έκδοση με Cobalt ply store

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έχω στα χέρια μου, αγορασμένη από το Σκρουτζ, μια συσκευή της Blackberry το Z30 και εξ αρχής αντιμετώπισα και εξακολουθώ μέχρι και σήμερα να αντιμετωπίζω πρόβλημα με διάφορες εφαρμογές όπως για παράδειγμα το Viber. Στην αρχή όταν πρωτοάνοιξα την συσκευή προσπάθησα να κατεβάσω τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ πιο πολύ και φυσικά η πρώτη ήταν το Viber. Στην αρχή κατέβηκε(από το store της Blackberry), εγκαταστάθηκε την άνοιξα και όλα ωραία. Όμως μετά κατάλαβα ότι μπορώ να κατεβάσω και να εγκαταστήσω κι άλλες εφαρμογές αλλά από το google store. Οπότε κατέβασα το google store και από εκέι κατέβασα όλες τις εφαρμογές που χρειαζόμουν όπως και το viber. Διέγραψα το viber που είχα εγκατεστημένο από το blackberry world και πήγα να το ξανά εγκαταστήσω από το google store όμως ποτέ δεν άνοιγε. Προσπάθησα να το ξανακατεβάσω από το blackberry world αλλά δεν κατέβαινε καν. Από το amazon store κατέβαινε αλλά δεν άνοιγε κι εγώ και το κινητό μου έχουνε φάει σκάλωμα. Τι μπορεί να φταίει τα έχω ψάξει όλα σχεδόν στο ίντερνετ αλλά δεν έχω καταφέρει να το λύσω το πρόβλημά μου. Το ίδιο ισχύει και με άλλες εφαρμογές όπως ας πούμε με το here maps κατεβαίνει, εγκαθίσταται αλλά δεν ανοίγει. :shock: :shock: :shock: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Για το viber, βρες και πέρνα στη συσκευή σου την έκδοση 5.6.5. Προσωπικά δεν μου έχει λειτουργήσει καμία άλλη έκδοση μετά από αυτήν. Βρες το apk αρχείο στο google, πέρνα το στη συσκευή και απλά τρέξε το. Φρόντισε να έχεις απεγκαταστήσει τις προηγούμενες εκδόσεις όμως.

 

Το here maps μου έπαιζε μέχρι ένα σημείο που το χρησιμοποιούσα, μετά γύρισα στο google maps, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω με αυτό.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Για το viber, βρες και πέρνα στη συσκευή σου την έκδοση 5.6.5. Προσωπικά δεν μου έχει λειτουργήσει καμία άλλη έκδοση μετά από αυτήν. Βρες το apk αρχείο στο google, πέρνα το στη συσκευή και απλά τρέξε το. Φρόντισε να έχεις απεγκαταστήσει τις προηγούμενες εκδόσεις όμως.

 

Το here maps μου έπαιζε μέχρι ένα σημείο που το χρησιμοποιούσα, μετά γύρισα στο google maps, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω με αυτό.

 

Το κινητό το αγόρασα 270€ και δεν το χάρηκα καθόλου μετά από μια εβδομάδα το παρόπλισα και προσπάθησα να το πουλήσω μου έχει σπάσει τα νεύρα. Όλοι λένε πολύ καλό κινητό και αυτό με νευριάζει ακόμη περισσότερο.

Προσπάθησα να το κατεβάσω από το bbw αλλά δεν κατέβαινε μου εμφάνιζε σφάλμα. Από το αμαζον κατέβαινε αλλά δεν άνοιγε ε τι στο καλό ;

 

Το θέμα είναι ότι και σε άλλες εφαρμογές το κάνει όπως το maps here το κατεβάζει αλλά δεν το ανοίγει.

Όχι τίποτε άλλο αλλά είναι κρίμα να το έχω και να μην το χρησιμοποιώ.

 

Θα προσπαθήσω να βρω αυτήν την έκδοση που λες και θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...