Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θέμα της αναβάθμισης, το έχουμε αναλύσει πολλές φορές, δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τη συσκευή χωρίς τη sim και δες αν αλλάζει κάτι, αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις και με sim άλλης εταιρείας. Η τελευταία λύση είναι η χειροκίνητη αναβάθμιση.

 

Για την αναζήτηση, όταν γράφεις κάποιον όρο στο κουτί αναζήτησης, πριν πατήσεις το "Go" θα δεις δεξιά στο κουτί που γράφεις το σήμα του Bing. Αν το πατήσεις, έχει κι άλλες επιλογές.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν μοθ βγαζει αναβαθμιση με κανενα τροπο,καμμια αλλη ιδεα?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν μοθ βγαζει αναβαθμιση με κανενα τροπο,καμμια αλλη ιδεα?

 

Δες κι εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5994611#post5994611

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν ζηταω κατι δυσκολο , αλλα μπορει καποιος να δοκιμασει αν παιζει το darkness reborn με full γραφικα ομαλα χωρις να κολαει?
Link to comment
Share on other sites

Περήφανος κάτοχος κι εγώ πλέον της συσκευής! Η πρώτη εντύπωση, πολύ καλή μου άρεσε το δέσιμο του τηλεφώνου και το μενού βέβαια. Η έκδοση λογισμικού είναι η 10,2,0,224 και μου βγαλε αναβάθμιση για 10,2,1,3062. Να περιμένω κι άλλη;
Link to comment
Share on other sites

Περήφανος κάτοχος κι εγώ πλέον της συσκευής! Η πρώτη εντύπωση, πολύ καλή μου άρεσε το δέσιμο του τηλεφώνου και το μενού βέβαια. Η έκδοση λογισμικού είναι η 10,2,0,224 και μου βγαλε αναβάθμιση για 10,2,1,3062. Να περιμένω κι άλλη;

 

Ναι να περιμενεις και αλλη. Εχεις την ακριβως προηγουμενη απο την 10.3.1

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα πέρασα χειροκίνητα την αναβάθμιση παίζει να ήταν και η πιο εύκολη που έχω κάνει όλα αυτά τα χρονια.το κινητό τα σπάει λειτουργικό απίστευτα γρήγορο και σταθερό με πολλές εφαρμογές να τρέχουν,ηχεια τρομερά σε ένταση και ποιοτητα,κατασκευή βαριά αλλά πολύ στιβαρή το μόνο μειονέκτημα σε σύγκριση με iPhone 5s είναι η οθόνη εκεί το μήλο υπερτερεί κατά κράτος φωτεινότητα και ευκρίνεια.ελπιζω στο επόμενο να μην βάλουν amoled
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

το μόνο μειονέκτημα σε σύγκριση με iPhone 5s είναι η οθόνη εκεί το μήλο υπερτερεί κατά κράτος φωτεινότητα και ευκρίνεια.ελπιζω στο επόμενο να μην βάλουν amoled

 

Φωτεινότητα μπορεί,ευκρίνεια γιατι ? "κρυστάλλινη" είναι η οθόνη !

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική γνώμη ότι υστερεί κατά πολύ άμα τα βάλεις δίπλα δίπλα θα το καταλάβεις δεν είναι μικρή διαφορά αλλά οκ ζω και με αυτο
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα μπορεί,ευκρίνεια γιατι ? "κρυστάλλινη" είναι η οθόνη !

 

Συγκρίνωντας καθαρά τεχνολογία οθόνης οι Amoled θεωρούνται καλύτερες (χρώματα, contrast, μαυρα)...επίσης το 5s είναι μία ίντσα μικρότερο που σημαίνει μεγαλυτερη πυκνότητα pixels - εκεί μπορεί να κερδίζει σε ευκρίνεια.

Πάντως το Ζ30 έχει πολύ καλή οθόνη και η σύγκριση σε αυτό το κομμάτι είναι ίσως...ψιλά γράμματα.

Για τη φωτεινότητα - ναι - ίσως οι IPS να είναι πιο φωτεινές.

Link to comment
Share on other sites

Νέο update 10.3.1.1767 άρχισε να εμφανίζεται σε κατόχους Ζ30 λόγω προβλήματος στην αρχική αναβάθμιση σε 10.3.1

 

Τωρα μολις εκανε την εμφανιση του και σε μενα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νέο update 10.3.1.1767 άρχισε να εμφανίζεται σε κατόχους Ζ30 λόγω προβλήματος στην αρχική αναβάθμιση σε 10.3.1

 

Ξέρουμε τι αφορά;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είμαι ο μόνος που δεν παίρνει official updates

 

Δεν ξερω αν παιζουν ρολο οι παροχοι, εγω παντως σε vodafone καρτοκινητο μια χαρα τις παιρνω.

Βεβαια τσεκαρω χειροκινητα απο τις ρυθμισεις τις συσκευης στις ενημερωσεις λογισμικου. Για ψαξε και συ μηπως και....

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι αφορά;

 

Μάλλον κάποια προβλήματα με black screen και WiFi από ότι έχω διαβάσει σε crackberry

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω αν παιζουν ρολο οι παροχοι, εγω παντως σε vodafone καρτοκινητο μια χαρα τις παιρνω.

Βεβαια τσεκαρω χειροκινητα απο τις ρυθμισεις τις συσκευης στις ενημερωσεις λογισμικου. Για ψαξε και συ μηπως και....

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα...την 10.3.1 την πέρασα μόνος μου

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποια προβλήματα με black screen και WiFi από ότι έχω διαβάσει σε crackberry

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα...την 10.3.1 την πέρασα μόνος μου

 

Και μενα σε προηγουμενη συσκευη την οποια ειχα χασει και τοτε ημουν σε cosmote, τις αναβαθμισεις τις επαιρνα τρεις με τεσσερις μερες αργοτερα απο καποιους αλλους κατοχους συσκευων με bbos10. Ισως αν εκανες υπομονη και με ψαξιμο να σου την βρει μετα απο μερικες μερες, αλλιως αναγκαστικα την περνας εσυ.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα σε προηγουμενη συσκευη την οποια ειχα χασει και τοτε ημουν σε cosmote, τις αναβαθμισεις τις επαιρνα τρεις με τεσσερις μερες αργοτερα απο καποιους αλλους κατοχους συσκευων με bbos10. Ισως αν εκανες υπομονη και με ψαξιμο να σου την βρει μετα απο μερικες μερες, αλλιως αναγκαστικα την περνας εσυ.

 

Αντε να δούμε αν θα είμαι τυχερός αυτή την φορά...

Link to comment
Share on other sites

εμφανισθηκε και σε εμενα.....1GB μεγεθος εχει και σε εσας ?

109ΜΒ ήταν στο δικό μου

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα εμφανισθηκε τωρα την κατεβαζω ενω την προηγουμενη την περασα χειροκινητα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον βλεπω καλυτερο σημα (περισσοτερες μπαρες δικτυου), νομιζω πως οι ηχοι επεστρεψαν στα κανονικα τους επιπεδα σε σχεση με πριν που ηταν χαμηλοτεροι. Επισης προστεθηκε η εφαρμογη bbm meetings και εχω την εντυπωση πως ειμαστε πλεον ασφαλεις και στο Freak.

 

Δοκιμασε κανεις που εκανε το Update να δει αν παιζει ακομα εκεινο το Lag με την απαντση στις κλησεις να μας πει?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η προηγούμενη ενημέρωση είχε ανακληθεί γιατί είχε θέματακια σε κάποιους.

Από αυτούς που έκαναν τώρα την ενημέρωση είναι όλα εντάξει;

Μου ήρθε και εμένα 1.1gb

Παρασκευή και 13 βρίκανε να την κάνουνε;

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα 1,6GB είναι. Ούτε που πρόλαβα να το δουλέψω με την προηγούμενη έκδοση, καθώς χτες ήρθε το κινητάκι. :lol: Τώρα μόλις γύρισα σπίτι και θα αρχίσω το σκάλισμα. Το μόνο σχετικά αρνητικό είναι η κάπως σκοτεινή οθόνη. Το συγκρίνω βέβαια με το Asus Padfone 2 της γυναίκας μου. Κατά τα άλλα με έχει ξετρελάνει. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...