Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

315 τωρα η τιμη του Ζ30 και πεφτει και πεφτει ..... Λετε ?

 

Αν δεν εισαι απο αποψη αυτονομιας ευχαριστημενος με το Z10 και δεν σε νοιαζει να ανεβεις και λιγο στις ιντσες (αλλωστε δεν μιλαμε για καμια τεραστια διαφορα) θεωρω πως ειναι πολυ καλη προταση και στα δυο. Εκτος αν κανεις υπομονη και βαλεις αλλα τοσα ωστε να αποκτησεις ενα passport.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι απο αποψη αυτονομιας ευχαριστημενος με το Z10 και δεν σε νοιαζει να ανεβεις και λιγο στις ιντσες (αλλωστε δεν μιλαμε για καμια τεραστια διαφορα) θεωρω πως ειναι πολυ καλη προταση και στα δυο. Εκτος αν κανεις υπομονη και βαλεις αλλα τοσα ωστε να αποκτησεις ενα passport.

 

Το σκεφτομαι οχι γιατι περιμενω το διαβατηριο αλλα το classic ...Απο οτι βλεπω θα εχει περιπου ιδιας η μεγαλυτερης επιφανειας οθονη απο το Ζ10 το οποιο με ικανοποιει σχετικα σε αυτον τον τομεα και αν κινηθει κοντα στο 300αρι (μακαρι γιατι δεν θα του βαλουν καλο hw ) βλεπω να παω προς τα εκει ...

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια που κυμαινεται?Πλησιαζει το LG G2?

 

Αναλογως τι χρηση κανεις. Μπορεις να φτασεις και τις τρεις μερες. Οι δυο ειναι στανταρ με φυσιολογικη εως πολυ χρηση και με πολυ παραπανω χρηση υποθετω οτι μια μερα ειναι επισης αρκετη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια. Κατοχος και εγω ενος Ζ30. Ειχα το Ζ10 αλλα με κουρασε η μπαταρια, και τωρα που εχω το θηριο, διαπιστωνω ποσο καιρο εχασα και παιδευομουν. :lol:

 

Εχετε να προτεινετε καποιο tempered glass, που να εφαρμοζει καλα ή καποιο πολυ καλο screen protector?

 

Εχω στο STL100-2, είναι 4G σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Κατοχος και εγω ενος Ζ30. Ειχα το Ζ10 αλλα με κουρασε η μπαταρια, και τωρα που εχω το θηριο, διαπιστωνω ποσο καιρο εχασα και παιδευομουν. :lol:

 

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να περιγράψεις τις διαφορές που εντόπισες ανάμεσα σε Ζ10 και Ζ30;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να περιγράψεις τις διαφορές που εντόπισες ανάμεσα σε Ζ10 και Ζ30;

 

Ναι φυσικά.

Προσωπικά μου άρεσει περισσότερο η οθόνη του Ζ30 παρά του Ζ10. Και σαν μέγεθος και σαν απεικόνιση.

Δεύτερο θετικό, είναι η μπαταρία του, που αν και στην αρχή ακόμα, μου βγάζει 2 μέρες χρήσης, σε αντίθεση με το Ζ10 που δεν μου έβγαζε ούτε μία.

Είναι πιο στιβαρό, και κάθεται που καλά στο χέρι. Και φυσικά, λόγω λίγο μεγαλύτερης επεξεργαστικής ισχύος, είναι ένα κλίκ πιο γρήγορο και γίνεται αντιληπτό.

Με λίγα λόγια είναι τηλεφωνάρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

...

Με λίγα λόγια είναι τηλεφωνάρα :lol:

Ευχαριστώ πολύ!

Δηλαδή πέρα από τις 5'' ως μέγεθος, τα 294 ppi του Ζ30 σε σχέση με τα 355 ppi του Ζ10 είναι ΟΚ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Δηλαδή πέρα από τις 5'' ως μέγεθος, τα 294 ppi του Ζ30 σε σχέση με τα 355 ppi του Ζ10 είναι ΟΚ;

 

Στα δικά μου μάτια, είναι πιο όμορφη του Ζ30.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε update σε 10.2.1.3062 - Size 31ΜΒ :happy:
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε update σε 10.2.1.3062 - Size 31ΜΒ :happy:

 

Στο δικό μου STA100-2 με Wind δεν έχει εμφανιστεί η αναβάθμιση.

 

Εσύ τι κάρτα/συσκευή έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα εχθές την αναβάθμιση αλλά να πω την αλήθεια δεν είδα κάποια διαφορά.

Ξέρει κανείς τι αλλαγές φέρνει;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου STA100-2 με Wind δεν έχει εμφανιστεί η αναβάθμιση.

 

Εσύ τι κάρτα/συσκευή έχεις;

 

Σύνδεση Wind έχω και εγώ και την έλαβα ΟΤΑ...

 

Επίσης δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή, πέρα από την προεπιλογή του Network Mode που πλέον είναι το 3G & 2G (minor αλλαγή φαντάζομαι, κατά τύχη έπεσα πάνω της) :cool:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση Wind έχω και εγώ και την έλαβα ΟΤΑ...

 

Επίσης δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή, πέρα από την προεπιλογή του Network Mode που πλέον είναι το 3G & 2G (minor αλλαγή φαντάζομαι, κατά τύχη έπεσα πάνω της) :cool:

 

Περίεργα πράγματα.... Και εγώ Wind έχω αλλά δεν φάνηκε ακόμα καμιά αναβάθμιση.

 

Τι εννοείς με το Network Mode και πως ήταν πριν ;

 

Edit: τελικά μόλις ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση :)

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

σαν εμφανιση πως ειναι γενικοτερα ρε παιδια, η αισθηση που σου αφηνει? μου κανει καπως η σχεδιαση του, δεν εχω ξετρελαθει ειδικα με τη φατσα του, το πισω μερος νταξ ειναι ωραιο. επισης οποιος εχει χρησιμοποιησει τις δερματινες θηκες της ΒΒ τυπου pouch μπορει να γλυστρισει το κινητο αν τις γυρισεις αναποδα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

σαν εμφανιση πως ειναι γενικοτερα ρε παιδια, η αισθηση που σου αφηνει? μου κανει καπως η σχεδιαση του, δεν εχω ξετρελαθει ειδικα με τη φατσα του, το πισω μερος νταξ ειναι ωραιο. επισης οποιος εχει χρησιμοποιησει τις δερματινες θηκες της ΒΒ τυπου pouch μπορει να γλυστρισει το κινητο αν τις γυρισεις αναποδα?

 

Ειχα το Z10 και μπορώ να σου πω, οτι το Ζ30, είναι για μενα πανεμορφο. Το τζάμι της οθόνης και το τελειώμα του ειναι φανταστικό. Πριν το παρω ειχα και εγω αμφιβολιες και ειχα δει ολα τα βιντεακια στο youtube. Το σιγουρο ειναι οτι ο φακος το αδικει. Απο κοντα ειναι πολυ πιο ομορφο.

Καθεται πολυ καλα στο χερι.

Εχω την θηκη της BB και με σιγουρια μπορω να σου πω οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να σου φυγει το κινητο απο μεσα. Μπαινει καπως σφηνωτα και δεν βγαινει εντελως ανετα.

Αν σε ενδιαφερει, προχωρα και δεν θα το μετανιωσεις

Link to comment
Share on other sites

Άσχετος με τα ΒΒ, αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικά πράγματα:

Android εφαρμογές τρέχει;

Ραδιόφωνο έχει;

Από κάμερα πως είναι;

lags κλπ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετος με τα ΒΒ, αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικά πράγματα:

Android εφαρμογές τρέχει;

Ραδιόφωνο έχει;

Από κάμερα πως είναι;

lags κλπ;

 

Ευχαριστώ.

 

Τρεχει android εφαρμογες τις περισσοτερες πολυ καλα .

fm radio δεν εχει.

καμερα το Ζ30 απο ενα φιλο που το εχει εμενα μου φανηκε καλη.

0 κυριολεκτικα lag

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Η οθόνη κάτω σου τον ήλιο πως τα πάει; Καλύτερη ή χειρότερη από του S3 (για όποιον έχει άποψη) ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Η οθόνη κάτω σου τον ήλιο πως τα πάει; Καλύτερη ή χειρότερη από του S3 (για όποιον έχει άποψη) ;

Καμιά σχέση! Πολύ καλύτερη!

(Σημείωση: είχα και το S3 και το S4, οπότε γνωρίζω απο πρώτο χέρι τι σημαίνει να ψάχνεις σκια για να δουλεψεις το τηλέφωνό σου..)

Edited by Eftichis
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...