Jump to content

GPS Setup (θα δουλέψει για όλα τα ΜΤΚ)


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 456
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν μπορω να το κανω επικόλληση δεν με αφήνει....ξερει κανεις γιατι?

 

Εξαρτάται τι επικόλληση θες να κάνεις? Μάλλον δεν θα έχεις δικαιώματα χρήστη ροοτ δηλαδη

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το εχω root δε ξερω τι λαθος κανω

 

Κατεβασε root browser πρεπει να είναι τα δικαιώματα του αρχείου που θες να κάνεις επικόλληση με αυτό που ήταν εκεί πριν

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου με αυτο εκανα δουλεια :)

 

 

Στις υπηρεσία σας

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σε zopo zp700 και amoi a900w εβαλα το sporttracker και οταν το βαζω να τρεξω δε βρισκει δορυφορους. Πως ενεργοποιειται το gps; Απο root δεν εχω ιδεα, γινεται πιο ευκολα;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Cubot S200.Ακολούθησα τον οδηγό αλλά..δε μου βγάζει τα ίδια μενού! Το gps.config δε με άφηνε να το αλλάξω..οπότε το έγραψα χειροκίνητα, αλλά δε δούλεψε...

Βασικά στον uncle μου βγάζει άλλο μενού στο ΕPO. EPO (DOWNLOAD) και Stress Test (OFF). Όταν κάνω το stress test ON απενεργοποιείται το EPO (DOWNLOAD). Απο κάτω έχει κατι EPO Stress Test Settings. Αυτά μπορώ να τα αλλάξω όταν το Stress Test είναι OFF...Δηλαδή το μενού δεν είναι ίδιο με τον οδηγό...

Μια βοηθειούλα μήπως και το κάνω να δουλέψει...κάποτε!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Cubot S200.Ακολούθησα τον οδηγό αλλά..δε μου βγάζει τα ίδια μενού! Το gps.config δε με άφηνε να το αλλάξω..οπότε το έγραψα χειροκίνητα, αλλά δε δούλεψε...

Βασικά στον uncle μου βγάζει άλλο μενού στο ΕPO. EPO (DOWNLOAD) και Stress Test (OFF). Όταν κάνω το stress test ON απενεργοποιείται το EPO (DOWNLOAD). Απο κάτω έχει κατι EPO Stress Test Settings. Αυτά μπορώ να τα αλλάξω όταν το Stress Test είναι OFF...Δηλαδή το μενού δεν είναι ίδιο με τον οδηγό...

Μια βοηθειούλα μήπως και το κάνω να δουλέψει...κάποτε!

 

εισαι ροοτ ? αν εισαι ροοτ θα πας να κατεβασεις την εφαρμογη απο to play store root browser θα κανει την δουλεια μια χαρα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ας διορθώσει αυτός που ανέβασε τον οδηγό ρε παιδιά,είναι για παλιές εκδόσεις engineer mode!!!! Έλεος! Για πολλοστή φορά λέω... Σε όσους δεν εμφανίζει το epo download απλά προσπερνατε αυτό το βήμα.Αν θέλετε να κατεβάσετε τα epo κατεβάσετε την εφαρμογή MT GPS και μέσω αυτής θα σας τα κατεβάσει τα epo.
Link to comment
Share on other sites

Ας διορθώσει αυτός που ανέβασε τον οδηγό ρε παιδιά,είναι για παλιές εκδόσεις engineer mode!!!! Έλεος! Για πολλοστή φορά λέω... Σε όσους δεν εμφανίζει το epo download απλά προσπερνατε αυτό το βήμα.Αν θέλετε να κατεβάσετε τα epo κατεβάσετε την εφαρμογή MT GPS και μέσω αυτής θα σας τα κατεβάσει τα epo.

 

:cry: Συγνώμη αλλά είναι πολλές οι σελίδες για διάβασμα! Root είμαι, αλλά δε δουλεύουν όλα σαν root. Βγάζεις άκρη?

Το ψαχουλεύω συνέχεια αλλά με παιδεύει το τζαναμπέτικο. Αφού μου έρχεται να τα βάλω όλα χειροκίνητα, σε όλα τα μενού του uncle. Απλά θέλω ένα κινητό που δουλεύει το gps για να το αντιγράψω. Επόμενο βήμα να το ξεκοιλιάσω και να καθαρίσω τις επαφές ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έβαλες αυτά ( Rooted κινητό MTK mobileuncle Tools (google play) FasterGPS (google play) MT GPS (google play) και δεν δούλεψε το gps ?

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έβαλες αυτά ( Rooted κινητό MTK mobileuncle Tools (google play) FasterGPS (google play) MT GPS (google play) και δεν δούλεψε το gps ?

 

Ευχαριστώ που ασχολείσαι!!! Τα άλλα τα έκανα αλλά το ΜΤ δε το δοκίμασα ακόμα, δε το έλεγε στις πρώτες σελίδες. Σήμερα ξέχασα το κινητό στη δουλειά οπότε τα τεστ θα αρχίσουν αύριο το απόγευμα!! :mobile:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Εχω εναν κλωνο S5 και οτι και να του εχω κανει δεν κλειδςνει με τιποτα το gps. εχω δοκιμασει τα παντα. αλλαξα καμια δεκαρια ρομ αλλα τιποτα και με αυτες. καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι κάνεις σωστά τα βήματα...απλά όταν κάνεις όλες τις ρυθμίσεις,πριν ψάξεις για δορυφόρο, κάνε μια επανεκκίνηση και μετά ψάξε για να κλειδώσει σε δορυφόρο. Επίσης να ξέρεις πως θα πρέπει να είσαι για καλύτερα αποτελέσματα σε κάποια ταράτσα ή μεγάλη πλατεία ώστε να μην έχει γύρω σου κτίρια.Να είσαι ψιλό ακίνητος ή να μετακινήσε το πολύ 5 μέτρα απο εκεί που θα ψάνεις και επίσης θα περιμένεις ίσως και 15 λεπτά την πρώτη φορά (εμένα μου είχε πάρει περίπου 6 λεπτά την πρώτη φορά στην ταράτσα μου).
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει όλα τα βήματα και όλους τους τρόπους που υπάρχουν. Και σε ανοιχτούς χώρους πήγα και σε κλειστούς αλλά τίποτα.. Σκέφτομαι σοβαρά να ανοίξω το κινητό και να ελέγξω την κεραία του..
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει όλα τα βήματα και όλους τους τρόπους που υπάρχουν. Και σε ανοιχτούς χώρους πήγα και σε κλειστούς αλλά τίποτα.. Σκέφτομαι σοβαρά να ανοίξω το κινητό και να ελέγξω την κεραία του..

 

Έχει στο youtube ενα βίντεο που αλλάζουν κεραία σε iΟcean. κάτι σαν αυτοκόλλητο είναι. Δεν είναι και πολύ εύκολο. Ψάξτο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μπορει καποιος να ανεβασει το αρχειο agps_profiles.conf (ή xml δεν θυμαμαι ακριβως).Πρεπει να ειναι μεσα στον φακελλο system/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αυτο το setup βελτιώνει και την ακρίβεια του gps?

 

η ακρίβεια είναι θέμα συνεργασίας υλικού και λογισμικού για την συσκευή GPS, το συγκεκριμένο setup βοηθάει το κινητό να "κλειδώνει" - συντονίζεται πιο γρήγορα στους δορυφόρους που βρίσκονται συνήθως πάνω από την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια διευκρινιστική ερώτηση...

 

εκεί που λέει

-μπαίνουμε στο YGPS και πάμε στην δεύτερη καρτέλα Information

-επιλέγουμε με την σειρά… HOT – FULL – AGPS restart.

αφού πατήσουμε σε κάθε ένα κουμπάκι, πρέπει να περιμένουμε για κάποιο αποτέλεσμα ή τα πατάμε άμεσα διαδοχικά και προχωρούμε παρακάτω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Εχω θεμα με το GPS μου. LG g4 h440n spirit

Ενω οταν αγοραστηκε πριν 3-4 μηνες ηταν ολα ΟΚ και μαλιστα γρηγορο. Ξαφνικα αρχισε να μου κανει νερα χανοντας το σήμα ωσπου πολύ συντομα πλεον δεν εχω καθόλου. Δοκίμασα όλα τα apps τα σχετικα αλλα τιποτα. Μιλησα με την LG και εδωσαν την αναμενομενη απαντηση (στειλτε το και σε 15-20 ημερες θα το επιστρεψουμε) . Θέλω να αποφυγω αυτη την καθυστερηση γιατι το χρησιμοποιω πολυ και το παλιο που εχω δεν παιζει πλεον.

Αν εχει καποιος καμια ιδεα θα βοηθουσε πολυ

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το κινητό Lenovo A806 και έχω πρόβλημα με το gps. Έκτος ότι αργεί να κλειδώσει, πολλές φορές εμφανίζει κάποια μέτρα απόκλιση. Είναι rooted το τηλέφωνο (iRoot , αυτό με την άγκυρα). Άν ακολουθήσω τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα λέτε να λυθεί το πρόβλημα αυτό;

Υ.Γ. Έχω μικρή εμπειρία με adroid κινητά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...