Jump to content

GPS Setup (θα δουλέψει για όλα τα ΜΤΚ)


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 456
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και για εμας που δεν ειναι root το τηλεφωνο και ουτε θελουμε να το κανουμε τι γινετε?

Εχω το umi plus και το gps του δεν...........

Καμια βοηθεια παιδια?

Ειναι κριμα να το δωσω λογο του gps

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, δεν βλεπω καποιον λογο γιατι να μην παρεις root δικαιωματα που και ποσα αλλα πραγματα μπορεις να κανεις και προφανως να σωσεις και το GPS...;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
καλησπέρα. Εχω αγοράσει το Huawei Y6 2017 και έχω πρόβλημα με το gps. Δοκίμασα το gps με ενεργοποιημένο το GPS/wi-fi/χρήση δικτύων κινητής τηλεφωνίας (υψηλή ακρίβεια) στο android λογισμικό, και με ανοικτό το gps locker (εφαρμογή) που είχε λοκάρει αρκετούς δορυφόρους (έτσι έδειχνε) και τα αποτελέσματα ήταν τραγικά. ενώ πήγαινε το αυτοκίνητο ξαφνικά με έδειχνε οτι βρίσκομαι σε κάποιο άλλο κοντινό δρόμο, μου έλεγε στρίψε (σε λάθος κατευθύνσεις). Στα φανάρια ενω είχα σταματήσει έδειχνε οτι έχω 30km ταχύτητα π.χ, το βελάκι ήταν πιο μπροστα από την διασταύρωση και μετά πήγαινε προς τα πίσω (το βελακι) σαν να προσπαθούσε να διορθώσει το λάθος, και όταν ξεκινούσα για λίγα δεύτερα-λεπτά έδειχνε*ταχύτητα 0. Μάλλον θα είναι θέμα λόγω MediaTek επεξεργαστή του κινητού. Διαβασα οτι παιζουν με αυτόν πολλά θέματα με το gps. Μπορώ να κάνω κάτι για να διορθωθεί? Για εφαρμογή πλοήγησης χρησιμοποιώ την*https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navigation.offlinemaps.gps*που σε Νοκια 2 δουλεύει τέλεια με άριστη ακρίβεια. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπἐρα. Εμένα βρίσκει δορυφόρους και κλειδώνει άμεσα. Το βλέπω στα προγράματα τύπου gps locker, gps fix & gps test. Μάλιστα έξω κλειδώνει καμιά φορά και 11 δορυφόρους. Αλλα όποια εφαρμογή πλοηγού δοκίμασα έχω πρόβλημα μεγάλο. Τα αποτελέσματα ήταν τραγικά. ενώ πήγαινε το αυτοκίνητο ξαφνικά με έδειχνε οτι βρίσκομαι σε κάποιο άλλο κοντινό δρόμο, μου έλεγε στρίψε (σε λάθος κατευθύνσεις). Στα φανάρια ενω είχα σταματήσει έδειχνε οτι έχω 30km ταχύτητα π.χ, το βελάκι ήταν πιο μπροστα από την διασταύρωση και μετά πήγαινε προς τα πίσω (το βελακι) σαν να προσπαθούσε να διορθώσει το λάθος, και όταν ξεκινούσα για λίγα δεύτερα-λεπτά έδειχνε ταχύτητα 0. Ακομα και με το google maps έχει θέμα. Ξαφινά με πετάει οτι βρίσκομαι σε άλλους δρόμους για δίνει οτι να ναι οδηγίες. Μάλλον θα είναι θέμα λόγω MediaTek επεξεργαστή του κινητού (Huawei Y6 2017). Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία και πως το διόρθωσε? Ευχαριστω! :(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα. επειδή το gps με όλα τα λογισμικά πλοήγησης τελικά έχει θέμα τρελό (ακόμα και το google maps) και όπου στην μέση του πουθενά άνοιξα το gps και δεν lockαρει και χρήμα για άλλο δεν υπάρχει, και διάβασα λύσεις με τα λογισμικά mobileuncle MKT tools ή το Engineer MKT tools, υπάρχει τρόπος να το κάνω root που απαιτείται για να δουλέψουν αυτά τα applications (εμένα είναι unroot) χωρίς να πάθει φυσικά τίποτα και μετά να το παλέψω με το mobileuncle MKT tools ή το Engineer MKT tools μπας και φτιάξω το gps? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...