Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα, μόλις έγινα και εγω κάτοχος του P605 με την προσφορά απο το Πλαίσιο.

 

Να κάνω μια ερώτηση μόνο? Επειδή κοίταζα τώρα το site της Samsung και είδα αυτα τα 2:

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/tablets/galaxynote/SM-P6050ZWAEUR

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/tablets/galaxynote/SM-P6050ZKAEUR

 

Ξέρει κανείς ποια είναι η διαφορά??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:!: Διαγράφηκαν Μηνύματα. Να ενημερώσω πως το myphone δεν είναι χώρος καταγγελιών. Για αρχή δεν έχει τη δυνατότητα να επιβεβαιώσει το 100% των όσων έχουν ειπωθεί και σε συνέχεια μία περίπτωση δεν αποτελεί και τον κανόνα.

 

Περαιτέρω σχόλια με παρόμοιες εκφράσεις θα διαγράφονται από εδώ και στο εξής χωρίς προειδοποίηση.

 

Το θέμα έχει να κάνει με το tablet - Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) -

Ευχαριστώ για τη κατανόηση.

Edited by Sofos_5
Ενημέρωση Θέματος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους απανταχού συμφορουμιτες... Μήπως γνωρίζει κανείς εαν έχουμε τη δυνατότητα να ενεργοποιουμε και να απενεργοποιουμε το lte; Αυτό που κάνω μέχρι στιγμής εγω είναι να βάζω το tablet σε airplane mode όποτε δε χρειάζομαι τη συγκεκριμένη λειτουργία και απλα να εχω ανοιχτό το wifi. Υπάρχει άλλος τρόπος;

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους απανταχού συμφορουμιτες... Μήπως γνωρίζει κανείς εαν έχουμε τη δυνατότητα να ενεργοποιουμε και να απενεργοποιουμε το lte; Αυτό που κάνω μέχρι στιγμής εγω είναι να βάζω το tablet σε airplane mode όποτε δε χρειάζομαι τη συγκεκριμένη λειτουργία και απλα να εχω ανοιχτό το wifi. Υπάρχει άλλος τρόπος;

Καλημέρα, μάλλον εννοείς τα δεδομένα, μπορείς να τα κλείσεις χρησιμοποιώντας το κουμπί με τα δύο βελάκια όπως φαίνεται στη παρακάτω εικόνα.

Το tablet θα έχει σήμα κινητής αλλά όχι ίντερνετ, επίσης αν δεν έχεις σταθερό δίκτυο lte θα σου συνιστούσα να το γυρίσεις σε δίκτυο 2G/3G για μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

για τα δεδομένα κινητού το γνωρίζω... Αυτό που θελω είναι να απενεργοποιώ το σήμα κινητής με καποιον άλλο τρόπο εκτός του airplane mode. Και αυτό διότι οταν είναι ανοικτό το σήμα και στο tablet και στο κινητό τότε οι κλήσεις άλλες λαμβάνονται απο το tablet και άλλες απο το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως το γυρνάς σε 3G αντι για LTE;

 

Ρυθμίσεις - Συνδέσεις - Περισσότερα δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Λειτουργία δικτύου - Επιλέγεις τη δεύτερη επιλογή (WCDMA/GSM)

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θελω είναι να απενεργοποιώ το σήμα κινητής με καποιον άλλο τρόπο εκτός του airplane mode.

 

Ο μόνος τρόπος τότε είναι η λειτουργία πτήσης, κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

 

Ρυθμίσεις - Συνδέσεις - Περισσότερα δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Λειτουργία δικτύου - Επιλέγεις τη δεύτερη επιλογή (WCDMA/GSM)

 

Σε μενα παντως δεν βγαζει διαθεσιμη επιλογη για lte. Μονο επιλογη για 1) gsm 2)wcdma 3)wcdma/gsm ,. Ειμαι στη wind αλλα και ενα g2 που εχω παλι στη wind βγαζει την επιλογη για lte.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως δεν βγαζει διαθεσιμη επιλογη για lte. Μονο επιλογη για 1) gsm 2)wcdma 3)wcdma/gsm ,. Ειμαι στη wind αλλα και ενα g2 που εχω παλι στη wind βγαζει την επιλογη για lte.

 

H Wind δεν έχει 4G/LTE

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τα σύκα-συκα και η σκάφη-σκαφη. Στις 18-12 πηγε μαγουλα ενας δικός μου.του ειπαν οτι δεν έχριζε αντί κατάστασης το ταμπλετ ήταν θέμα λογισμικού είπε η σαμσουνκ, πάντως εγώ έκανα 2 επαναφορες αλλα τίποτα. Μετά απο μια συνομιλία πουχα με τον υπάλληλο του'πα να κανει κάποιους ελέγχους πριν σταλεί σε μένα να δω πως λειτουργεί η αυτόματη φωτεινότητα. Έδειχνε να ειναι οκ.

μου το στείλανε με χρέωση δικιά μου (3€)κουριερ.

σημερα παραλαμβάνω.

Φαντάζομαι δεν θα άλλαζε τον αισθητήρα χωρίς να το πει.η σαμσουνκ

το ρωτησα κιόλας και μουπε οχι ο υπάλληλος του πλεσιου.

Edited by votis
Link to comment
Share on other sites

H Wind δεν έχει 4G/LTE

Φανταζεσαι οτι δεν το ξερω; Αν διαβαζες τι ελεγα θα εβλεπες οτι και στο LG G2 που επισης εχω wind η ενδειξη lte εμφανιζεται κανονικοτατα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εδώ και 2 ημέρες είμαι κι' εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου tablet (LTE έκδοση) αγορασμένο από το Πλαίσιο.Έχω πάρα πολλές απορίες,γιατί είναι η πρώτη μου επαφή με το android και προσπαθώ να τις λύσω με το διάβασμα.Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα μονό iOS σε κινητό.Ξέρει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που να μου επιτρέπει τον χειρισμό του tablet από κινητό android και πιο συγκεκριμένα από S4;Θέλω να βάλω το tablet στο προσκέφαλο του αυτοκινήτου,για να βλέπει το πιτσιρίκι παιδικά όταν κάνουμε μακρινά ταξίδια,άλλα να μπορεί να το χειρίζεται η γυναίκα μου από το S4 που έχει.Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εδώ και 2 ημέρες είμαι κι' εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου tablet (LTE έκδοση) αγορασμένο από το Πλαίσιο.Έχω πάρα πολλές απορίες,γιατί είναι η πρώτη μου επαφή με το android και προσπαθώ να τις λύσω με το διάβασμα.Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα μονό iOS σε κινητό.Ξέρει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που να μου επιτρέπει τον χειρισμό του tablet από κινητό android και πιο συγκεκριμένα από S4;Θέλω να βάλω το tablet στο προσκέφαλο του αυτοκινήτου,για να βλέπει το πιτσιρίκι παιδικά όταν κάνουμε μακρινά ταξίδια,άλλα να μπορεί να το χειρίζεται η γυναίκα μου από το S4 που έχει.Καμία ιδέα;

 

Θεωρητικά απο όσο ξέρω αυτο το κάνει το SideSync το οποίο είναι της Samsung. Θα το βρεις στο Samsung Apps-->GALAXY Essentials. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως διότι έχω μόνο μια συσκευή Samsung...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου θα το δοκιμάσω.Χρειάζεται σύνδεση με ρούτερ για να δουλέψει ή χρησιμοποιεί το wifi direct-bluetooth;Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.Πώς βλέπουμε αν το tablet είναι ελληνικό (ελληνικής αντιπροσωπείας) και αν μπορεί να γίνει root,χωρίς να γράψει το knox και χαθεί η εγγύηση; Edited by vale415
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου θα το δοκιμάσω.Χρειάζεται σύνδεση με ρούτερ για να δουλέψει ή χρησιμοποιεί το wifi direct-bluetooth;Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.Πώς βλέπουμε αν το tablet είναι ελληνικό (ελληνικής αντιπροσωπείας) και αν μπορεί να γίνει root,χωρίς να γράψει το knox και χαθεί η εγγύηση;

φίλε μου το android δεν είναι ios... ΦΥΣΙΚΑ δεν χρειάζεται ρουτερ...:lol: για root χωρίς να γράψει μόνο στη lte έκδοση !!!(με snapdragon ..αυτήν έχεις ) για περαιτέρω εδώ https://towelroot.com/ ..εάν το firmware (rom) που έχεις είναι παλιότερα από την < jun 3 2014 ναι μπορεις(κλικ στο λάμδα ..από το ταβλετ να μπεις στο site ..και άνοιγμα ..αφου τελειώσεις κατεβάζεις από playstore το superSu.. κάνεις τα ίδια

( πάντα για < jun 3 2014) από το κουτί ..Η από το firmware..από region (EUR) αν και το firmware μπορείς εύκολα να το αλλάξεις ..με odin (περνάς οποίας χώρας θέλεις ...Κατά βούληση....πχ μπορεί να είναι Βουλγαρικό ..του περνάς με odin μια ελληνική rom ...και βουαλα απέκτησες ένα ταβλετ "ελληνικό" Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα παρακάτω

Έκδοση Android 4.4.2

Έκδοση βασικού φάσματος (αυτή πρέπει να είναι η Rom) P605XXUCNF2

Έκδοση Kernel 3.4.0-1914976 Wed Jun 11 2014

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί στο μέλλον τρόπος για ασφαλές root;

Edited by vale415
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα παρακάτω

Έκδοση Android 4.4.2

Έκδοση βασικού φάσματος (αυτή πρέπει να είναι η Rom) P605XXUCNF2

Έκδοση Kernel 3.4.0-1914976 Wed Jun 11 2014

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί στο μέλλον τρόπος για ασφαλές root;

 

τα ίδια έχει κ το δικό μου.πόσο καιρό το έχεις κ θες να το ρουταρεις.

παντος το σ3 το ρουταρα κοντα στα 2 χρονια αλλα ρομ δεν άλλαξα,την ξεφορτωσα κ έβαλα καποια πορτ απο αλλες συσκευές όπως πληκτρολόγιο νοτε3

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τώρα που είναι στα 345 αξίζει? Σε αυτά τα λεφτά υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο? Σκεφτόμουν το tab 4, αλλά νομίζω ότι είναι υποδεέστερο?
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό, διότι τα sites δεν το αναφέρουν.

Ναι !! μην διαβάζεις πληροφορίες από site τύπου plasio,public...... αναξιόπιστα.....με πάρα πολλά λάθη ανά καιρούς... http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_10_1_(2014_edition)-5677.php

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό, διότι τα sites δεν το αναφέρουν.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_10_1_(2014_edition)-5677.php

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία και χαρά σε όλους.

Παιδιά όταν θέλω να διαγράψω παιχνίδι και θέλω να καθαρίσει εντελώς σε ποια διαδρομή πηγαίνω; Νομίζω με την απλή Κατάργηση του παιχνιδιού μένουν υπολείμματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...