Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Soft reset έκανες; Άσε το μερική ώρα στον φορτιστή και προσπάθησε πάλι.

 

Σε ευχαριστώ Κωνσταντίνε με soft reset δούλεψε, αλλά μόλις άνοιξε είχε 2% μπαταρία, παράξενο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ Κωνσταντίνε με soft reset δούλεψε, αλλά μόλις άνοιξε είχε 2% μπαταρία, παράξενο!

 

Μπορεί να έφαγε στιγμιαίο σκάλωμα η μπαταρία. Κλείστο και άφησε το να γεμίσει φουλ και παρακολούθησε το. Ίσως χρειαστεί αλλαγή η μπαταρία σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το Ζ1 ενός φίλου στα χέρια μου,

Εχει κολλήσει σε boot loop. Συνέχεια παίζει τα κύματα και καίει λες και κάτι μέσα Τρεχει σαν τρελό.

Το κλείνω, το ανοίγω, πάλι τα ίδια, δεν μπορώ να το βάλω σε recovery mode με τα πλήκτρα, παρότι κάνει τρεις δονήσεις όταν πατάω το συνδυασμό...

Το συνδέω με τον υπολογιστή, δεν το βλέπουν Καν τα software που κατέβασα Μπας και το φλασάρω, αλλα ίσως κάνω και κάποιο λάθος. Το μόνο που δεν δοκίμασα ήταν ένα της Sony, που ήθελε registration...

Για ρίξτε μια ιδέα παιδιά, ευχαριστώ.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει όλο το νήμα.

Θέλω να μου πουν αυτοί του έχουν πάρει γλειφιτζούρι αν πιπιλίζεται καλά. Με έχει πιάσει μια υπογλυκαιμία και το σκέφτομαι.

Τη γνώμη θα πω χωρίς να τη θετήσεις στο νου σου εστο΄χασου να την αναχετήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Την κάτσαμε την βάρκα, εν,ω έχει φάει πολλές μικροπτωσεις χωρίς κανένα πρόβλημα η τελευταία ήταν μοιραία μιας και η προσγείωση ήταν ανώμαλη πάνω σε ένα playmobil με αποτέλεσμα να σπασει η οθόνη. Έχει ραγίσει το εξωτερικό τζάμι αλλά δεν ανταποκρίνεται η αφή, τι κάνουμε τωρα?
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Την κάτσαμε την βάρκα, εν,ω έχει φάει πολλές μικροπτωσεις χωρίς κανένα πρόβλημα η τελευταία ήταν μοιραία μιας και η προσγείωση ήταν ανώμαλη πάνω σε ένα playmobil με αποτέλεσμα να σπασει η οθόνη. Έχει ραγίσει το εξωτερικό τζάμι αλλά δεν ανταποκρίνεται η αφή, τι κάνουμε τωρα?

Τώρα πας για αλλαγή με ελάχιστο κόστος τα 200€. Κοινώς δεν αξίζει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την κάτσαμε την βάρκα, εν,ω έχει φάει πολλές μικροπτωσεις χωρίς κανένα πρόβλημα η τελευταία ήταν μοιραία μιας και η προσγείωση ήταν ανώμαλη πάνω σε ένα playmobil με αποτέλεσμα να σπασει η οθόνη. Έχει ραγίσει το εξωτερικό τζάμι αλλά δεν ανταποκρίνεται η αφή, τι κάνουμε τωρα?

 

πηγαινε ρωτα αρβατο γιατι ξερω οτι εχει πεσει η τιμη, παιζει ναναι και 100αρικο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ζ1 ενός φίλου στα χέρια μου,

Εχει κολλήσει σε boot loop. Συνέχεια παίζει τα κύματα και καίει λες και κάτι μέσα Τρεχει σαν τρελό.

Το κλείνω, το ανοίγω, πάλι τα ίδια, δεν μπορώ να το βάλω σε recovery mode με τα πλήκτρα, παρότι κάνει τρεις δονήσεις όταν πατάω το συνδυασμό...

Το συνδέω με τον υπολογιστή, δεν το βλέπουν Καν τα software που κατέβασα Μπας και το φλασάρω, αλλα ίσως κάνω και κάποιο λάθος. Το μόνο που δεν δοκίμασα ήταν ένα της Sony, που ήθελε registration...

Για ρίξτε μια ιδέα παιδιά, ευχαριστώ.

 

Εξαιρετική η βοήθειά σας... Τι να πω...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η βοήθειά σας... Τι να πω...

 

Έχεις flash tool και ρομ ?

Αν όχι στείλε μου πμ αύριο να σου τα στείλω να φλασαρεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το tethering δοκιμάστε να πάτε ρυθμίσεις -ασύρματο και δίκτυα -περισσότερα και πατήστε την επιλογή που λέει λήψη ρυθμίσεων Internet.

Η διαδικασία πρέπει να γίνεται σε κάθε αναβάθμιση όσο μικρή και να είναι.

Αυτά ισχύουν σε customized gr rom, δεν ξέρω για Vodafone η cosmote roms.

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1-Compact/wifi-hotspot-connecting-but-not-sharing-internet-connection/td-p/978946/page/2 σε μένα δούλεψε
Link to comment
Share on other sites

μετα το update σε lollipop το z1 φίλου, αντιμετοπίζει σοβαρα θέματα με το touch καθύστερεί πολύ η ανταπόκριση και όταν ανταποκρίνεται λαμβάνει το αγγισμα σε άλλο σημείο, αρκετές φορές μετα απο restart ή κλειδωμα- ξεκλειδωμα φτιαχνει? τι μπορούμε να κάνουμε?
iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

μετα το update σε lollipop το z1 φίλου, αντιμετοπίζει σοβαρα θέματα με το touch καθύστερεί πολύ η ανταπόκριση και όταν ανταποκρίνεται λαμβάνει το αγγισμα σε άλλο σημείο, αρκετές φορές μετα απο restart ή κλειδωμα- ξεκλειδωμα φτιαχνει? τι μπορούμε να κάνουμε?

Κάνε μια επαναφορά εργ.ρυθμίσεων αφού κάνεις μπακαπς όμως.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά εργ.ρυθμίσεων αφού κάνεις μπακαπς όμως.

 

το εχω δοκιμάσει ήδη, τώρα κατεβάζω ftf κιτκατ να δω μηπως καταφέρω τίποτα

iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμάσει ήδη, τώρα κατεβάζω ftf κιτκατ να δω μηπως καταφέρω τίποτα

Μπράβο, αυτό σίγουρα θα δουλέψει. Πες μας τα αποτελέσματα όταν γίνει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

γιασας θελω να περασω απο lollipop σε kitkat χωρεις να ρουταρω τη συσκευη Ζ1

Nokai 5110-Nokia 3310-Nokia 3410-Sony ericsson t68i-Sony ericsson t610-LG K920-Nokia 6230i-

Nokia 6220c-Nokia 610-SoNY Xperia P-Sony Xperia Z1 Honami-Iphone 5s-

Link to comment
Share on other sites

Mιάς και μετά την αναβάθμση το κινητό κολλάει αρκετά ,ειδικά οταν βγω απο εφαρμογές όπως το φουμπου ,ανεβάζει θερμοκρασία αλλα και η μπαταρία του είναι σαφώς πιο αδύναμη λέω να του κάνω ένα χάρντ ρισέτ για αρχή ...Σήμερα θα πάω αρβάντο για σέρβις στο κινητό άλλου φίλου.Μπορούν αν μου το κάνουν αμέεσως;
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βράδυ έχω πολύ μεγάλο πρόβλημα με τη συσκευή μου.Εκτός του οτι καίει πάρα πολύ μπαταρία (το βράδυ μεσα σε 7 ώρες τα ε΄παιξε τελείως απο το 70% περίπου που ήταν σήμερα το πρωί μέσα σε ια ώρα πήγε απο το 38 στο 16%!Παράλληλα μου βγάζι αμέτρητα σφάλματα του google play ,handcent sms αλλα και το εξής μήνυμα!!!"δυστυψως η διαδικασια com.google.process.gapps έχει σταματήσει!!!!Το έχω κλείσιε ,του εχω κανει 3-4 ρισταρτ ,μεχτι και το κοκκινο κουμπι αλλα τα δικα του!!!!

Τελος να πω πως στο google play παρόλο που βγάζι σφαλματα αν παω να μπω θα φορτωσει κανονικα αλλα μετα ,οταν βγω ,θα βγαλει παλι σφαλμα

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να δσεις αναλυτικες οδηγιες θα εισαι μεγαλος..επισης αν το παω σε σερβις πλαισιου θα το κανουν ;;

 

απλα κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και διαγραφη ολων (θα χασεις τα παντα απο μεσα) και μετα συνεδεσε το στο pc companion και κανε αναβαθμιση, θα σου πει οτι εχεις την τελευταια εκδοση, οποτε θα σου βγαλει επιλογη για επιδιορθωση, δηλαδη επανεγκατασταση της υπαρχουσας εκδοσης λογισμικου, προχωρα εκει και θα εχεις καθαρη εγκατασταση της 5.0.2

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απλα κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και διαγραφη ολων (θα χασεις τα παντα απο μεσα) και μετα συνεδεσε το στο pc companion και κανε αναβαθμιση, θα σου πει οτι εχεις την τελευταια εκδοση, οποτε θα σου βγαλει επιλογη για επιδιορθωση, δηλαδη επανεγκατασταση της υπαρχουσας εκδοσης λογισμικου, προχωρα εκει και θα εχεις καθαρη εγκατασταση της 5.0.2

 

Ωραία!!!επαναφορά και διαγραφήκάνω απο τις ρυθμίσεις το pc companion πως γίνεται;Επίσης να φανταστώ πως καλό θα είανι μαζί να κάνω και μια διαγραφή των αρχείων της κάρτας μνήμης και πρίν περάσω ότι θέλω εκεί να της κάνω μορφοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!!επαναφορά και διαγραφήκάνω απο τις ρυθμίσεις το pc companion πως γίνεται;Επίσης να φανταστώ πως καλό θα είανι μαζί να κάνω και μια διαγραφή των αρχείων της κάρτας μνήμης και πρίν περάσω ότι θέλω εκεί να της κάνω μορφοποίηση

 

το pc companion το βαζεις στο pc και πας για αναβαθμιση. ουτε αυτο το εχεις δει ποτε? https://www.youtube.com/watch?v=hQi6GBc_F8E εδω δειχνει πως το βαζεις και πως το κανεις.

Κανε και στην καρτα διαγραφη αρκει να εχεις παρει back up, γενικα σε ολα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα και τωρα ειμαι στο στησιμο τηε συσκευης .εκει που πρεπι να βαλω το λογαριασμο gmail μου δεν αλλαζει το πληκτρολογιο στα αγγλικα...

 

Παιδια ,τα έκανα ολα και το κινητο δειχνει να μην εχει προβλημα για την ωρα.ΟΜΩΣ κατι που προσεξα ειναι το εξης.πανω δεξια ,εκει που βγαζει το εικονιδιο χρηστη δεν αναγραφει το ονομα μου και το επιθετο οπως παλια ουτε εχει την εικονα που εχω στο gmail παρολο που το μειλ αλλα και το στορ ειναι κανονικα συνδεδεμενα

 

Καμια σκεψη;;

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα τα μήνυματα φίλε, ευτυχώς σε βοήθησαν άλλοι.για το πάνω δεξιά εμένα λέει κάτοχος αλλά έχω φτιάξει κανονικά Gmail κτλ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...