Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν χρειάζεται ειδική κάρτα..Και εμένα παλιά είναι και γράφει 3g...Έχω κανονικά lte όμως.Απλα χρειάζεται ενεργοποίηση..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εμενα γερμανικο!!! Ξέρουμε το πότε μήπως ηνα βρουμε "αλλη λύση"?

 

γιατι δεν ριχνετε μεσα την ελληνικη ρομ με flashtool?

και δε θα χρειαζεστε εφαρμογη για σμσ και θα εχετε 4.3 αμεσα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα γερμανικο!!! Ξέρουμε το πότε μήπως ηνα βρουμε "αλλη λύση"?

Αν είσαι root τότε εδώ. Ελπίζω να δουλεύει με την 4.1+

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο Nikos_Mpl ριχτε μεσα την ελληνικη 4.3 και θα αποφυγετε και τυχον σαβουρες που μπορει να εχουν οι ξενες ρομ(εμενα ειναι Ολλανδικο T-Mobile και ειχε μεσα της παναγιας τα ματια.Συν οτι στις ρυθμισεις δικτυου δε μου εδινε επιλογη να αλλαξω σε LTE δικτυο).Οποτε περασα ελληνικη με flashtool και ολα καλα!Απλα θα περιμενω να βγει ευκολο ροοτ τωρα γτ ειναι παιδεμα προς το παρον.Μπορειτε να την κατεβασετε απο εδω:

C6903 Unbranded/Generic -> C6903 14.2.A.0.290 Generic GR 1276-0877_R4B

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε χανεις κατι ουτε ροοτ χρειαζεται να εισαι.Μονο απαραιτητο ειναι να εχεις τικαρισμενο τις Αγνωστες πηγες και τον Eντοπισμο σφαλματων USB(Εργαλεια για προγραμματιστες,το ενεργοποιεις χτυποντας μερικες φορες τον Αριθμο εκδοσης στο Σχετικα με το τηλεφωνο).Καθως και να αναγνωριζει το κινητο ο υπολ σου.Βαλε αν θες πρωτα το SUS και κανε απλα εναν ελεγχο για ενημερωσεις απλα και μονο για να σου φορτωσει τους απαραιτητους drivers για να εισαι κομπλε.Α και να εχεις τελευταια εκδοση flashtool.

 

ΥΓ:Το μονο που θα χασεις θα ειναι τα αρχεια οποτε παρε backup!

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Θα χάσω κατι αν βαλω την ρομ αυτη???? Πρεπει να του κανω ροοτ πρωτα???

 

Γενικα παντα παιρνουμε ενα back up τον καταλογο στην SD, το αρχειο που δημιουργειται στη θεση system/PIM/PIM00001 κτλ το κανουμε copy/paste στο pc. ειναι οι επαφες σου και ειναι παντα ασφαλεις στο pc,

2ον με το myphone explorer (ειναι εφαρμογη μονο για sony απιστευτα συμβατη και καλη) παιρνεις back up τα σμσ, την ατζεντα και τις τελευταιες κλησεις ακομα... (το τελευταιο στην επαναφορα αν ειναι πανω απο 400-500 κολλαει, μην το επαναφερεις γιατι θα πηγαινεις εξερχομενες και θα σου βγαζει λευκη οθονη). Ετσι εχεις σωσει τα παντα, καταλογο για μενα μην σωσεις απο εδω μην τυχον σου ριξει και τιποτα επαφες FB, whatsapp κτλ και γινουν μυλος στην επαναφορα. ο 1ος τροπος ειναι ο πιο αξιοπιστος.

3ον σωζεις ολα τα αρχεια σου, φωτο κτλ και βγαζεις και την SD αν εχεις εξω απο το κινητο.

4ον κανεις επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις το κινητο και διαγραφη ολων

5ον το συνδεεις στο pc και ανοιγεις ειτε pc companion ειτε SUS απλα να μπουν οι drivers

6ον το κλεινεις και τρεχεις flashtool και περνας την ρομ.

δε θυμαμαι αναλυτικα τα βηματα στο flashtool για καθαρη εγκατασταση (με το wipe αν το επιλεγουμε κτλ,) ας τα γραψει καποιος..

 

 

Γενικα ειναι 5 λεπτα οοολα αυτα να τα κανεις, την πρωτη φορα απλα σου φαινονται βουνο.

επισης αν δε σε νοιαζουν σμσ κτλ παρε τον καταλογο που ειναι γελοιο, ολα τα αρχεια στην SD ή paste στο pc και ξεκινας απο το 4ο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Δύο ερωτησούλες για σήμερα! 1) Στο servive menu μου έβγαζε στη ζωή της μπαταρίας περίπου 3100000 uah ενώ τώρα και χωρίς να έχω κάνει πάνω από 15 φορτίσεις, 2970000. Μου φάνηκε μεγάλη πτώση, είναι αξιόπιστη αυτή η ένδειξη? Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? 2) Αν πατήσουμε 6 φορές πάνω στον αριθμό έκδοσης, λέει "είστε προγραμματιστής". Αναφέρθηκε και πιο πάνω αυτό, αλλά δεν έχω καταλάβει τη διαφορά με το να μπείς στο μενού "επιλογές για προγραμματιστές" και να ενεργοποιήσεις ότι χρειάζεσαι...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Δύο ερωτησούλες για σήμερα! 1) Στο servive menu μου έβγαζε στη ζωή της μπαταρίας περίπου 3100000 uah ενώ τώρα και χωρίς να έχω κάνει πάνω από 15 φορτίσεις, 2970000. Μου φάνηκε μεγάλη πτώση, είναι αξιόπιστη αυτή η ένδειξη? Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? 2) Αν πατήσουμε 6 φορές πάνω στον αριθμό έκδοσης, λέει "είστε προγραμματιστής". Αναφέρθηκε και πιο πάνω αυτό, αλλά δεν έχω καταλάβει τη διαφορά με το να μπείς στο μενού "επιλογές για προγραμματιστές" και να ενεργοποιήσεις ότι χρειάζεσαι...

 

Για να εμφανιστει το μενου "επιλογες για προγραμματιστες" πρεπει την 1η φορα να πας στον αριθμο εκδοσης και να πατησεις 6 φορες πανω του...απο εκει και μετα μενει μονιμα το αλλο στο μενου. αν κανεις ρεσετ το κινητο σου θα δεις οτι δεν υπαρχει απο την αρχη...

Τωρα για την μπαταρια..τι να σου πω, εμενα μου αρκει που πλεον βγαζω 2 μερες ανετα. (προσεχω λιγο τη χρηση, δεν το λιωνω ανουσια)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Α,οκ, νόμιζα ότι υπήρχε από την αρχή το μενού όπως στα πιο παλιά android! Κ εμένα μου βγάζει 2 μέρες, μπορεί και παραπάνω, απλά παρατήρησα αυτή τη μικρή πτώση μέσα στο service menu, χωρίς να παρατηρήσω κάποια αξιόλογη μεταβολή στην αυτονομία..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Βασικα φωτο τις εχω στο dropbox, και επαφες στο gmail, τα υπολοιπα δεμ με ενδιαφέρουν!!! Μολις γυρίσω σπιτι θα κανω μια ολικη να ησυχασω!!! Κατι που πρεπει να προσεξω υπαρχει????
Link to comment
Share on other sites

Βασικα φωτο τις εχω στο dropbox, και επαφες στο gmail, τα υπολοιπα δεμ με ενδιαφέρουν!!! Μολις γυρίσω σπιτι θα κανω μια ολικη να ησυχασω!!! Κατι που πρεπει να προσεξω υπαρχει????

 

οχι, ο,τι χρειαστεις εδω θα ειμαστε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στη τελευταία έκδοση που πέρασα και έκανα ρουττο κινητό ώρες ώρες μου κάνει περίεργα... Έχει παρατηρήσει κανείς τίποτα;

 

Υ.Γ : Σκέφτομαι να αγοράσω τον φακό της Σόνυ qx10, εσείς τι πιστεύετε ; αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα post σχετικά με DOA κτλ μεταφέρθηκαν εδώ. Ας μείνουμε στο θέμα μας που είναι το Ζ1 :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είστε ικανοποιημένοι απο τη φωτογραφική της συσκευής;

Διότι, βγάζοντας μερικές φωτογραφίες (20ΜΡ) για να τεστάρω σε σχέση με το 1020 και το S4 Zoom, βλέπω στον υπολογιστή μου ζουμάροντας σε ανάλυση 100%, οτι η ανάλυσή τους (του Ζ1) δεν είναι ικανοποιητική. Χάνει απο ευκρίνεια πολύ, "πιξελιάζει" πολύ...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ,οσοι εχετε συγκρινει το κινητο σας με κινητο πλαισιο κλπ εχετε δωσει βαση σε κατι?

Εγω που το ξανα κοιταγα και ελεγα οτι εχω πεσει σε κακη οθονη εκανα το εξης .ειδα οτι η φψτειν οθονης ειναι και στα δυο στο φουλ ΑΛΛΑ στο κινητο του πλαισιου δεν ειχε ενεργη την λειτουργ για την αυτοματη ρυθμση .Μολις την εβγαλα και γω ηταν το ιδιο λαμπερες!αρα η δεν εχω προβλημα η εχω κατααβει λαθος η βρηκα λυση!!!

 

Απο εκει και περα ,ενα μεγαλο φαουλ που εγω βλεοω ειναι τα ακουστικα που εχει μεσα....ουτε σε κινητο 100 ευρω τετοιο πραγμα .ακομα και τουρμπο εξ ακουστικα εχουν μπασο και πιο καθαρο ηχο και ψαχνω για αλλα (οποιος εχει παρει κατι κσλο ας πει)

 

Εμενα που ειναι Αγγλικο ηρθε στις 7 η 8 του μηνα η 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο Nikos_Mpl ριχτε μεσα την ελληνικη 4.3 και θα αποφυγετε και τυχον σαβουρες που μπορει να εχουν οι ξενες ρομ(εμενα ειναι Ολλανδικο T-Mobile και ειχε μεσα της παναγιας τα ματια.Συν οτι στις ρυθμισεις δικτυου δε μου εδινε επιλογη να αλλαξω σε LTE δικτυο).Οποτε περασα ελληνικη με flashtool και ολα καλα!Απλα θα περιμενω να βγει ευκολο ροοτ τωρα γτ ειναι παιδεμα προς το παρον.Μπορειτε να την κατεβασετε απο εδω:

C6903 Unbranded/Generic -> C6903 14.2.A.0.290 Generic GR 1276-0877_R4B

 

σου εχει ερθει η 4.3 ενω ειναι ολλανδικο???κ εμενα ολλανδικο ειναι αλλα ακομα τιποτα:(:(

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που απανταει στην ερωτηση μου για το τλειο σημα της κοσμοτε ετσι ειναι.Μου το χαν πει και μενα απο καταστημα γερμανου το εκανα και ολα οκ.απλα ειχα ξεχασει να το ποσταρ.να ρωτησω κατι αλλο?αν αω να βγαλω την απο πανω μεμβρανη που εχω βαλει θα βγει και αυτη της σονυ?

 

το δικο μου κινητο ειναι απο Αγγλια δεν ειχε ταινιες ασφαλειας στο κουτι παρα μον ενα αυτοκ με ελληνικο !!!κειμενο στο [πισω μερος που κραταγε το κατω μερος του κουτιου με το καπακι.ειχε μεσα χανς φρι (ο θεος να τα κανει)τα διαφορα πλαστικα για τα χανς φρι ,φορτιστη,και το καλωδιο.ολα σε ζελατινες

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που απανταει στην ερωτηση μου για το τλειο σημα της κοσμοτε ετσι ειναι.Μου το χαν πει και μενα απο καταστημα γερμανου το εκανα και ολα οκ.απλα ειχα ξεχασει να το ποσταρ.να ρωτησω κατι αλλο?αν αω να βγαλω την απο πανω μεμβρανη που εχω βαλει θα βγει και αυτη της σονυ?

 

το δικο μου κινητο ειναι απο Αγγλια δεν ειχε ταινιες ασφαλειας στο κουτι παρα μον ενα αυτοκ με ελληνικο !!!κειμενο στο [πισω μερος που κραταγε το κατω μερος του κουτιου με το καπακι.ειχε μεσα χανς φρι (ο θεος να τα κανει)τα διαφορα πλαστικα για τα χανς φρι ,φορτιστη,και το καλωδιο.ολα σε ζελατινες

 

Έτσι ακριβως ήτανε και το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...