Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το flashtool δεν γίνεται να το αποφύγεις,εκτός και αν το κιν είναι ελληνικο!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο εχτές που πέρασα την 4.3 μου έχει κολλήσει 2 φορές. Θα κάνω clean install σήμερα και ελπίζω να στρώσει. Εχει τύχει σε κάποιον άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Το flashtool δεν γίνεται να το αποφύγεις,εκτός και αν το κιν είναι ελληνικο!

 

οχι το flashtool... την ελληνικη ρομ εννοω αν υπαρχει απο λινκ του XDA πχ

 

για οσους εχουν θεμα με την κιτρινιλα στην οθονη, ας δοκιμασουν αυτο εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2474087

οπως λεει ο τυπος, βαζοντας την εφαρμογη αυτη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kovit.p.filteryourscreen&hl=en

και κανοντας τις ρυθμισεις οπως τις εχει εκει, μειωνεται τρομερα η κιτρινιλα. δεν ξερω τι επιπτωσεις εχεις στα υπολοιπα χρωματα,μαλλον καμια αλλα η κιτρινιλα μειωνεται..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν έχει μεμβράνη και στο τζάμι της πλάτης?Γιατί παρατήρησα στο φως κάποιες επιφανειακές μικρογρατζουνίες..Δν έχω ιδέα πως έγιναν,το προσέχω σαν τα μάτια μ..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Απο εχτές που πέρασα την 4.3 μου έχει κολλήσει 2 φορές. Θα κάνω clean install σήμερα και ελπίζω να στρώσει. Εχει τύχει σε κάποιον άλλον;

 

Την φοράω αρκετές μέρες και ούτε ένα πρόβλημα. Κάνε ένα reboot Μήπως και στρώσει

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και χρόνια πολλά σε όλους. Αγόρασα χτες το sony xperia z1 και ενώ λειτουργούσε για κανα τρίωρο (αφού το φόρτισα και έβαλα τη sim), μετά καθώς άκουγα ραδιόφωνο, έμεινε νεκρό.Ούτε φόρτιση δέχεται τίποτα.Τι έγινε βρε παιδιά; Και είναι Χριστούγεννα σήμερα και έχω μείνει χωρίς κινητό. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και χρόνια πολλά σε όλους. Αγόρασα χτες το sony xperia z1 και ενώ λειτουργούσε για κανα τρίωρο (αφού το φόρτισα και έβαλα τη sim), μετά καθώς άκουγα ραδιόφωνο, έμεινε νεκρό.Ούτε φόρτιση δέχεται τίποτα.Τι έγινε βρε παιδιά; Και είναι Χριστούγεννα σήμερα και έχω μείνει χωρίς κινητό. Τι να κάνω;

 

Κράτα πατημένο το on/off κουμπί μαζί με το volume up. Είναι σαν να βγάζεις την μπαταρία. Μήπως και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το on/off κουμπί μαζί με το volume up. Είναι σαν να βγάζεις την μπαταρία. Μήπως και στρώσει.

 

Το έκανα και όλα οκ! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τι να είχε πάθει;;:confused::confused:

Να΄σαι καλά!!! Σήμερα με είχε πιάσει μια μαυρίλα.... Και πάλι ευχαριστώ!!!!:):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έν έτη 2014 με ένα τέτοιο τέλειο κινητό δεν μπορώ να βάλω ήχους κλήσης σε διαφορετικές επαφές!!!!

 

Το έχει.δεν ψάχνεις καλά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Και εγώ κάτοχος πριν λίγες μέρες και έχω μια απορία.

 

Όταν μου έρχεται notification δε γίνεται να "φωτίζει" και η οθόνη; Να ανοίγει δηλαδή με λίγα λόγια. Ούτε καν όταν μου έρχεται μήνυμα δεν ανοίγει για να διαβάσω ας πούμε το preview κτλ.

 

Υπάρχει κάποια επιλογή που δε βλέπω; Η δε γίνεται αυτό που ζητάω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!!!!! εχω μια απορια σχετικα με το Ζ1 μου!!!! δεν εχω ακομη ενημερωση για την 4.3!!! ποτε αναμαινεται να δωθει σε ολους για να μπορεσω να κανω και εγω την αναβαθμιση γιατι πιστευω πως θα ειμαι ο τελευταιος που θα δωθει!!!! ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζόταν ολόκληρο thread για να ρωτήσεις ένα πράγμα. Μπορούσες να διατυπώσεις την ερώτησή σου στο επίσημο thread.

 

Ωστόσο για αυτό που ρωτάς. Κάνε υπομονή και θα σου έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι γνώμη έχετε για τις μεμβράνες που έχει μέσα? Το τηλ δείχνει πιο ατονο- σκούρο δίπλα σε άλλο ανοιχτό στο πλαίσιο. η οθόνη και στα 2 ήταν στο φουλ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι γνώμη έχετε για τις μεμβράνες που έχει μέσα? Το τηλ δείχνει πιο ατονο- σκούρο δίπλα σε άλλο ανοιχτό στο πλαίσιο. η οθόνη και στα 2 ήταν στο φουλ

 

μηπως απλα εχεις απο τις οθονες τις πιο...γκρι/κιτρινωπες? γιατι εγω αυτο διαπιστωνω σε ο,τι Ζ1 και να δω διπλα σε Ζ1 που εχω σταμπαρει στο πλαισιο Γλυφαδας!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στις ρυθμίσεις της οθόνης είναι στο φουλ. Αλλά σε εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο στις ρυθμίσεις πάει πολύ παραπάνω και τότε είναι ίδια με το κινητό που είναι στο πλαίσιο
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, θελω και γω να το παρω, εχω επιδότηση και μάλλον θα πουλησω το S που εχω, αλλά κολλάω για τα θέματα με την οθόνη που έχει, οπως και το S...κιτρινιλες οταν ζεστενεται. Καινουργιο κινητό και πάλι το ιδιο πρόβλημα? Δεν λέει. Εσείς τι λέτε? Να την κανω την κίνηση η όχι? Ουσιαστικά θα βάλω 150-160 ευρω απο την τσέπη μου
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, θελω και γω να το παρω, εχω επιδότηση και μάλλον θα πουλησω το S που εχω, αλλά κολλάω για τα θέματα με την οθόνη που έχει, οπως και το S...κιτρινιλες οταν ζεστενεται. Καινουργιο κινητό και πάλι το ιδιο πρόβλημα? Δεν λέει. Εσείς τι λέτε? Να την κανω την κίνηση η όχι? Ουσιαστικά θα βάλω 150-160 ευρω απο την τσέπη μου

 

Φιλαρακι, εγω εχοντας αλλαξει μερικα Ζ1 αποφασισα να το αποδεχτω.

Απλα πρεπει να σου κατσει η καλη οθονη, που οταν λεμε καλη εννοουμε να δειχνει το λευκο λιγο πιο λευκο και λιγο πιο ζωντανα τα χρωματα!

Αυτο ομως δεν ειναι τοσο θεμα αν 1ον δεν εχεις κολημα με την οθονη

2ον αν δεν χρησιμοποιεις αλλη συσκευη με καλυτερη οθονη, δε ξερω αν θα σε ενοχλησει!

εγω ξενερωσα γιατι οταν μου ηρθε το NPFI (asus padfone infinity 2) που το πηρα για tablet, και εχει ips οθονη, εφαγα ηττα! αλλα χρωματα, αλλη οθονη..εκει ηταν τοσο μεγαλη η διαφορα που δε μπορουσα με το Ζ1..

πλεον του κατεβασα μια εφαρμογη που παραθετω λιγο πιο πανω, και με μια ρυθμιση που τρεχει απο την εκκινηση εχει βελτιωθει τρομερα το θεμα του λευκου. τα χρωματα ειναι το ιδιο.

Στο πλαισιο εχω πετυχει ενα με καλη οθονη και στα χρωματα παλι ηταν πολυ κατωτερο του asus..

Γιαυτο, αν το παρεις παρτο για αυτο που ειναι..η καλυτερη καμερα δηλαδη μετα τα νοκια, απο τα πιο γρηγορα κινητα που κυκλοφορουν, τρομερη μπαταρια (ξεχναει να κατεβει), αδιαβροχο (για μενα μεγλο πλεονεκτημα, ξεχνας το αγχος στη βροχη και στον καφε, και ας ειναι αχρειαστο!).

Απο εκει και περα, ψαχνεις κατι αλλο..

εγω θα προτιμουσα ενα 1020 σε ανδροιδ, καθως εχω καταργησει ψηφιακη..

εφοσον δεν υπαρχει, δεν βρισκω καλυτερη συσκευη για ολα αυτα! (και αποφευγω να χρησιμοποιω το asus σαν κινητο :P )

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι, εγω εχοντας αλλαξει μερικα Ζ1 αποφασισα να το αποδεχτω.

Απλα πρεπει να σου κατσει η καλη οθονη, που οταν λεμε καλη εννοουμε να δειχνει το λευκο λιγο πιο λευκο και λιγο πιο ζωντανα τα χρωματα!

Αυτο ομως δεν ειναι τοσο θεμα αν 1ον δεν εχεις κολημα με την οθονη

2ον αν δεν χρησιμοποιεις αλλη συσκευη με καλυτερη οθονη, δε ξερω αν θα σε ενοχλησει!

εγω ξενερωσα γιατι οταν μου ηρθε το NPFI (asus padfone infinity 2) που το πηρα για tablet, και εχει ips οθονη, εφαγα ηττα! αλλα χρωματα, αλλη οθονη..εκει ηταν τοσο μεγαλη η διαφορα που δε μπορουσα με το Ζ1..

πλεον του κατεβασα μια εφαρμογη που παραθετω λιγο πιο πανω, και με μια ρυθμιση που τρεχει απο την εκκινηση εχει βελτιωθει τρομερα το θεμα του λευκου. τα χρωματα ειναι το ιδιο.

Στο πλαισιο εχω πετυχει ενα με καλη οθονη και στα χρωματα παλι ηταν πολυ κατωτερο του asus..

Γιαυτο, αν το παρεις παρτο για αυτο που ειναι..η καλυτερη καμερα δηλαδη μετα τα νοκια, απο τα πιο γρηγορα κινητα που κυκλοφορουν, τρομερη μπαταρια (ξεχναει να κατεβει), αδιαβροχο (για μενα μεγλο πλεονεκτημα, ξεχνας το αγχος στη βροχη και στον καφε, και ας ειναι αχρειαστο!).

Απο εκει και περα, ψαχνεις κατι αλλο..

εγω θα προτιμουσα ενα 1020 σε ανδροιδ, καθως εχω καταργησει ψηφιακη..

εφοσον δεν υπαρχει, δεν βρισκω καλυτερη συσκευη για ολα αυτα! (και αποφευγω να χρησιμοποιω το asus σαν κινητο :P )

 

Σε ευχαριστώ, για τις πληροφορίες!!!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι, εγω εχοντας αλλαξει μερικα Ζ1 αποφασισα να το αποδεχτω.

Απλα πρεπει να σου κατσει η καλη οθονη, που οταν λεμε καλη εννοουμε να δειχνει το λευκο λιγο πιο λευκο και λιγο πιο ζωντανα τα χρωματα!

Αυτο ομως δεν ειναι τοσο θεμα αν 1ον δεν εχεις κολημα με την οθονη

2ον αν δεν χρησιμοποιεις αλλη συσκευη με καλυτερη οθονη, δε ξερω αν θα σε ενοχλησει!

εγω ξενερωσα γιατι οταν μου ηρθε το NPFI (asus padfone infinity 2) που το πηρα για tablet, και εχει ips οθονη, εφαγα ηττα! αλλα χρωματα, αλλη οθονη..εκει ηταν τοσο μεγαλη η διαφορα που δε μπορουσα με το Ζ1..

πλεον του κατεβασα μια εφαρμογη που παραθετω λιγο πιο πανω, και με μια ρυθμιση που τρεχει απο την εκκινηση εχει βελτιωθει τρομερα το θεμα του λευκου. τα χρωματα ειναι το ιδιο.

Στο πλαισιο εχω πετυχει ενα με καλη οθονη και στα χρωματα παλι ηταν πολυ κατωτερο του asus..

Γιαυτο, αν το παρεις παρτο για αυτο που ειναι..η καλυτερη καμερα δηλαδη μετα τα νοκια, απο τα πιο γρηγορα κινητα που κυκλοφορουν, τρομερη μπαταρια (ξεχναει να κατεβει), αδιαβροχο (για μενα μεγλο πλεονεκτημα, ξεχνας το αγχος στη βροχη και στον καφε, και ας ειναι αχρειαστο!).

Απο εκει και περα, ψαχνεις κατι αλλο..

εγω θα προτιμουσα ενα 1020 σε ανδροιδ, καθως εχω καταργησει ψηφιακη..

εφοσον δεν υπαρχει, δεν βρισκω καλυτερη συσκευη για ολα αυτα! (και αποφευγω να χρησιμοποιω το asus σαν κινητο :P )

 

δοκιμασα την εφαρμογη με τις ρυθμισεις οπως τις δειχνει,αλλα δεν μπορω να πω οτι ειδα κατι καλο,μαλλον αδιαφορο θα ελεγα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα να δω μια συσκευή με τις κιτρινίλες που λέτε.

Ναι και εγώ είμαι περίεργος!

Άσχετο για την 4.3 έχουμε τρόπο εύκολο και γρήγορο ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ είμαι περίεργος!

Άσχετο για την 4.3 έχουμε τρόπο εύκολο και γρήγορο ρουτ;

 

παιδια απλα το λευκο φοντο, πχ στα μηνυματα, viber κτλ δεν ειναι τοσο λευκο, γκριζιζει, κιτρινιζει, αναλογα τωρα..

επισης τα χρωματα, δεν το συζητω οτι σε σχεση με την ips του asus μου ειναι σαν ξεπλυμενα, αλλα και με ενα καλο που ειδα σε βιτρινα πλαισιου ηταν πιο ξεθωριασμενα, ελαχιστη διαφορα ομως.

απλα το λευκο ειναι το προβλημα..

 

δοκιμασα την εφαρμογη με τις ρυθμισεις οπως τις δειχνει,αλλα δεν μπορω να πω οτι ειδα κατι καλο,μαλλον αδιαφορο θα ελεγα:wacko:

 

η διαφορα φαινεται αν εχεις την φωτεινοτητα χαμηλα...και εννοειται αν εχεις πχ μηνυματα ή viber ανοιχτο και παιζεις συνεχεια ενεργοποιωντας τη ρυθμιση και κλεινοντας τη..υπαρχει διαφορα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ είμαι περίεργος!

Άσχετο για την 4.3 έχουμε τρόπο εύκολο και γρήγορο ρουτ;

Εγώ έκανα ότι λέει ο οδηγός και πανεύκολα πλέον είμαι root (και cwm αν θέλεις και πλέον μπορείς και unlock bootloader αφού δεν έχει πρόβλημα πλέον με την 4.3 η κάμερα). Δοκιμασμένο, άφοβα (προσοχή στα βήματα φυσικά)

http://techbeasts.com/2013/12/19/install-cwmtwrp-recovery-root-sony-xperia-z1-c6903-running-latest-14-2-0-a-290-firmware-how-to-guide

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...