Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό από εδώ: http://www.kaizershop.gr/Sony_Xperia_Z1_White Δεν νομίζω να εχω θέμα με εγγύηση κ.λ.π.;

 

κ εγω απο εκει το πηρα το κινητο.οταν μου δωσανε την αποδειξη-εγγυηση μου ειπανε οτι αν παρουσιασει το κινητο καποιο προβλημα να το παω με ολα τα παρελκομενα του κ την αποδειξη φυσικα,σε ενα επισημο μαγαζι της σονυ.δεν το εχω κανει ακομα αλλα ειναι στα αμμεσα σχεδια μου να το παω σε επισημο καταστημα της σονυ γιατι εχω παρατηρησει καμμενα πιξελ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τσάμπα κόπος το κινητό θα πάει arvato και θα σου επιστραφεί πάλι πίσω. Είχα το Ζ με 7-8 καμένα pixels και μου το έφεραν πίσω γιατί δεν είδαν τίποτα. Τώρα πήρα το Ζ1 και έχει ενα καμένο pixel και λέω πάλι καλά
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

αν τα καμμενα τα βλεπεις οπως μου ειπανε κ παντα με την προυποθεση οτι τα τσεκαρα σωστα,ειδα τουλαχιστον 5 μπλε τελειτσες σε φωτο με πληρη σκοτος χωρις φλας.το καλυπτει η εγγυηση?κ αν ναι,θα μπλεξω??εχω ακουσει οτι η σονυ σε αυτο το κομματι ειναι κλωτσιες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. πως μπορούμε (αφού είμαστε root φυσικά) να βάλουμε recovery στο τηλέφωνο ώστε να μπορούμε να κάνουμε nandroid backup και να βάλουμε και κάποια rom?
Link to comment
Share on other sites

αν τα καμμενα τα βλεπεις οπως μου ειπανε κ παντα με την προυποθεση οτι τα τσεκαρα σωστα,ειδα τουλαχιστον 5 μπλε τελειτσες σε φωτο με πληρη σκοτος χωρις φλας.το καλυπτει η εγγυηση?κ αν ναι,θα μπλεξω??εχω ακουσει οτι η σονυ σε αυτο το κομματι ειναι κλωτσιες

 

Η εγγύηση το καλύπτει στο arvato που θα πάει όμως θα σου πουν ότι η συσκευή δεν έχει τίποτα

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση το καλύπτει στο arvato που θα πάει όμως θα σου πουν ότι η συσκευή δεν έχει τίποτα

 

τι ειναι το arvato???δηλαδη την παντρευτηκα την συσκευη αν οντως εχει καμμενα πιξελ????:cry::blink:

Link to comment
Share on other sites

Τους λες απλά να τρέξουν το Diagnostics

και θα ξεστραβωθουν αμέσως θέλοντας και μη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.androidapp.functiontester

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το arvato???δηλαδη την παντρευτηκα την συσκευη αν οντως εχει καμμενα πιξελ????:cry::blink:

 

ειναι η εταιρεια που εχει το σεβις της σονυ..οπου και να το πας εκει καταληγει.

αλλα ρε παιδια,αφου εχετε τοσα καμενα και δεν σαν το δεχονται,γιατι

1ον δεν παιρνετε τη σονυ τηλεφωνο να ρωτησε ποσα καμενα καλυπτουν..

2ον να στειλετε στη σονυ mail, παντα απαντανε..

3ον να το googlαρετε και να βρειτε ακρη διεθνως..δε μπορω να δεχτω οτι βλεπουν τοσα καμενα πιξελ και δεν καλυπτουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει από 2 καμένα και πάνω και έχουν ξεφύγει τελείως στο arvato γιατί έχουν αλλάξει πολλούς τεχνικούς απ' ότι έχω ακούσει. Είχα πρόβλημα στο φλας του neo v, το πήγα 2 φορές και ήρθε πίσω με το ίδιο πρόβλημα. Πήρα τηλέφωνο στη sony και το παιδί που μίλησα μου είπε ότι απ' τη στιγμή που δεν λύθηκε το πρόβλημα 2 φορές που το πήγα δεν θα λυθεί ποτέ όσες φορές και αν το πάω
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Τους λες απλά να τρέξουν το Diagnostics

και θα ξεστραβωθουν αμέσως θέλοντας και μη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.androidapp.functiontester

 

η εν λογω εφαρμογη δεν νομιζω να δειχνει καμμενα πιξελ,εμενα τουλαχιστον δεν μου δινει τετοια επιλογη:wacko:

Link to comment
Share on other sites

η εν λογω εφαρμογη δεν νομιζω να δειχνει καμμενα πιξελ,εμενα τουλαχιστον δεν μου δινει τετοια επιλογη:wacko:

Τρέξε το τεστ της οθόνης για να τα δεις, αν υπάρχουν

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας τελικά αν αλλάζονται τα μαμά screen protector μπροστά πίσω, και αν όχι καμιά πρόταση για κανένα καλό screen protector, αν υπάρχει και για της δυο πλευρές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρουσιάσει σε κανένα το θέμα να εξαφανίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες με τόνο αλλά όλους χωρίς τόνο να τους δείχνει κανονικά? Δηλαδή ί, ό, έ να λείπουν από τις λέξεις. Στα Διαγνωστικά -> Αποτελέσματα ελέγχου -> Αναφορά λείπουν και ορισμένες φορές σε κάποια site σχεδιασμένα για κινητά (mobile mode) ενώ σε desktop mode τα δείχνει κανονικά

 

Έχω βάλει βέβαια το firmware για Central Europe για να έχω 160 χαρακτήρες στα SMS, αλλά δε νομίζω να έχει σχέση αυτό.

Edited by kostas-k
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρουσιάσει σε κανένα το θέμα να εξαφανίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες με τόνο αλλά όλους χωρίς τόνο να τους δείχνει κανονικά? Δηλαδή ί, ό, έ να λείπουν από τις λέξεις. Στα Διαγνωστικά -> Αποτελέσματα ελέγχου -> Αναφορά λείπουν και ορισμένες φορές σε κάποια site σχεδιασμένα για κινητά (mobile mode) ενώ σε desktop mode τα δείχνει κανονικά

 

Έχω βάλει βέβαια το firmware για Central Europe για να έχω 160 χαρακτήρες στα SMS, αλλά δε νομίζω να έχει σχέση αυτό.

 

Αυτό το πρόβλημα το έχω στην τηλεόραση με τους υπότιτλους τους κεφαλαίους χαρακτήρες με τόνο δεν τους εμφανίζει όταν βάζω να δω κάποια ταινία από stickακι

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Έχετε "τρέλα" με το ένα ή δυο καμμένα pixels!! Δε νομίζω ότι ο κόκκος που κρύβεται πίσω από φωτογραφίες με εξαιρετικά χαμηλό φωτισμό, θα αποδείξει την ύπαρξη καμμένου pixel!!

 

Ήθελα να αναφέρω ότι είδα σε επίσκεψη στο Πλαίσιο Athens Heart το Xperia Z1 ενεργό συνέχεια -έπαιζε βίντεο κα- και αναρωτήθηκα αν έχουν δίκιο αυτοί που σε ξένα forums λένε ότι σε 10 λεπτά είναι φούρνος! Αποδείχθηκε μπαρούφα -ήταν φυσιολογική η θερμοκρασία- και το συμπέρασμα είναι ότι η προσωπική εμπειρία είναι ο μόνος λόγος να χαλάσεις το "όνειρο" ενός τέτοιου κόμματου!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι, ζεσταίνεται ελάχιστα με βαριά χρήση. Το Ζ είναι πολύ πιο ζεστό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω αν

γίνεται,εσεις που εχετε το τηλ,

έχει τόσο καλή κάμερα;κατά 99%

.αυτό με νοιαζει,θέλω να τραβάω

συνέχεια φώτο,έχω ένα satio και

ένα n8,θα δω τεράστια διάφορα;

ευχαριστώ και συγγνωμη αν σας

ζαλίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέποντας βίντεο στο κινητό ή παίζοντας παιχνίδια, ποτέ δεν είχα θέμα με υπερβολικές θερμοκρασίες, τόσες όσο διάβαζα στο internet τουλάχιστον! Εξάλλου αγόρασα το κινητό χωρίς ψάξιμο και χωρίς να λαμβάνω υπόψη το τι γράφεται, αρκεί ότι μου άρεσε.

 

κ εγω απο εκει το πηρα το κινητο.οταν μου δωσανε την αποδειξη-εγγυηση μου ειπανε οτι αν παρουσιασει το κινητο καποιο προβλημα να το παω με ολα τα παρελκομενα του κ την αποδειξη φυσικα,σε ενα επισημο μαγαζι της σονυ.δεν το εχω κανει ακομα αλλα ειναι στα αμμεσα σχεδια μου να το παω σε επισημο καταστημα της σονυ γιατι εχω παρατηρησει καμμενα πιξελ.

 

Τσάμπα κόπος το κινητό θα πάει arvato και θα σου επιστραφεί πάλι πίσω. Είχα το Ζ με 7-8 καμένα pixels και μου το έφεραν πίσω γιατί δεν είδαν τίποτα. Τώρα πήρα το Ζ1 και έχει ενα καμένο pixel και λέω πάλι καλά

 

 

Όσον αφορά την εγγύηση, εφόσον το κινητό προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά, το καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα, ότι και να λέει η Arvato, οποιοσδήποτε έχει θέμα με την κάλυψη εγγύησης στο κινητό, μπορεί να στείλει mail στη μαμά εταιρία να πει το πρόβλημα ώστε να αναγκαστεί η Arvato να κάνει ότι είναι υποχρεωμένη. Εγώ έχω και γραπτώς με email από τη μαμά Sony ότι το κινητό καλύπτεται από εγγύηση. Αχρείαστο να είναι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω αν

γίνεται,εσεις που εχετε το τηλ,

έχει τόσο καλή κάμερα;κατά 99%

.αυτό με νοιαζει,θέλω να τραβάω

συνέχεια φώτο,έχω ένα satio και

ένα n8,θα δω τεράστια διάφορα;

ευχαριστώ και συγγνωμη αν σας

ζαλίζω.

 

Φιλε μου χωρις να το εχω, εχοντας ομως δει και το Ζ1 και το 1020, αν θες την τελεια φωτο σε κινητο πας σε 1020. μετα νομιζω ειναι το Ζ1 σε ανδροιδ. σιγουρα ειναι καλο αλλα δεν ειναι αυτο το τελειο που λεει η σονυ. αντιθετα το 1020 ειδικα σε ζουμ που ολα τα κινητα πασχουν ειναι απιστευτα καλο. απο εκει και περα ειναι θεμα αναγκων σου το να σε καλυπτουν τα wp.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χωρις να το εχω, εχοντας ομως δει και το Ζ1 και το 1020, αν θες την τελεια φωτο σε κινητο πας σε 1020. μετα νομιζω ειναι το Ζ1 σε ανδροιδ. σιγουρα ειναι καλο αλλα δεν ειναι αυτο το τελειο που λεει η σονυ. αντιθετα το 1020 ειδικα σε ζουμ που ολα τα κινητα πασχουν ειναι απιστευτα καλο. απο εκει και περα ειναι θεμα αναγκων σου το να σε καλυπτουν τα wp.

 

Γενικότερα το Ζ1 τα συνδυάζει όλα σαν κινητό και καλές φωτό και πάει γρήγορα και έχει καθαρές και φωτεινές εικόνες .

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω, βινεοκλησεις κανει; (3G οχι skype κτλ.)

 

Δεν κανει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα το Ζ1 τα συνδυάζει όλα σαν κινητό και καλές φωτό και πάει γρήγορα και έχει καθαρές και φωτεινές εικόνες .

 

ετσι ειναι, αλλα εγω προσωπικα αν ειχα swype και notofication centre, ή τελος παντων αν δουλευε εστω το viber σωστα που δεν χτυπαει σε κλησεις, τοτε θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα λογω φωτογραφιας να παω σε 1020.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...