Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Παιδιά, δεν ψήνεται να δουλέψει σήμερα, όσα μηνύματα κι αν έχω στείλει δεν παραδίδονται, έκανα και reboot. Άρα, κάνω τα flashαρίσματα και περνάω την 5.11.26. Μιας που έχω πιο πρόσφατη, πρέπει να ακολουθήσω ειδική διαδικασία για να περαστεί αυτή που είναι παλαιότερη; Επίσης, θα χρειαστούν backups κλπ;

 

οχι δεν χρειαζεται κατι συγκεκριμενο. εγω που εχω γυρισει, με τα wipes πριν και μετα ολα μια χαρα. κρατα και μια τουλαχιστον ακομα ρομ για ασφαλεια μεσα στο κινητο σου και ξεκινα. Λογικα δεν θα εχεις το παραμικρο θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα, εχω το mi3w wcdma και εχει περασμενη την MIUI V7.1.3.0.KXDCNCK , το εχω rootαρισμενο με kingo root και εγκατεστημενο TWRP 2.8.7.0 , ερωτηση....πως flashαρω cm13.0 ? μεσα απο το recovery? και μπορω με τον ιδιο τροπο δηλαδη μεσα απο το twrp να flashαρω και τις international stable ή developer? Δεν εχω flashαρει ξανα xiaomi.

 

Update : οκ flashαρα την 7.1.1 stable multilanguage, μεσα απο τον updater, oλα καλα αλλα θα θελα να δω και cyanogenmod μιας και βλεπω οτι ηδη εχει την 13.0 ετοιμη με marshmallow, να την flashαρω μεσω twrp? κατι για Unlock bootloader που διαβασα τυχαια? θα εχω θεμα?

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω το mi3w wcdma και εχει περασμενη την MIUI V7.1.3.0.KXDCNCK , το εχω rootαρισμενο με kingo root και εγκατεστημενο TWRP 2.8.7.0 , ερωτηση....πως flashαρω cm13.0 ? μεσα απο το recovery? και μπορω με τον ιδιο τροπο δηλαδη μεσα απο το twrp να flashαρω και τις international stable ή developer? Δεν εχω flashαρει ξανα xiaomi.

 

Update : οκ flashαρα την 7.1.1 stable multilanguage, μεσα απο τον updater, oλα καλα αλλα θα θελα να δω και cyanogenmod μιας και βλεπω οτι ηδη εχει την 13.0 ετοιμη με marshmallow, να την flashαρω μεσω twrp? κατι για Unlock bootloader που διαβασα τυχαια? θα εχω θεμα?

 

Από εδώ κατεβάζεις την rom: https://download.cyanogenmod.org/?device=cancro

Από εδώ τα gapps: https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347850430 στο en.miui.com για gapps έδωσαν τα oppen αλλά εγώ δεν μπόρεσα να τα εγκαταστήσω.

Κάνεις wipe cashe,data, system και μετά instal.

Διάβασε προσεχτικά το topic της CM13 στο en.miui.com ιδίως πως θα βάλεις ROOT. http://en.miui.com/thread-198509-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ κατεβάζεις την rom: https://download.cyanogenmod.org/?device=cancro

Από εδώ τα gapps: https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347850430 στο en.miui.com για gapps έδωσαν τα oppen αλλά εγώ δεν μπόρεσα να τα εγκαταστήσω.

Κάνεις wipe cashe,data, system και μετά instal.

Διάβασε προσεχτικά το topic της CM13 στο en.miui.com ιδίως πως θα βάλεις ROOT. http://en.miui.com/thread-198509-1-1.html

ROOTED ειμαι ηδη με twrp, οποτε απλα flashαρω την rom και τα κλασικα wipe κλπ...σωστα?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ROOTED ειμαι ηδη με twrp, οποτε απλα flashαρω την rom και τα κλασικα wipe κλπ...σωστα?

 

Δεν τα ξέρω καλά αλλά μου φαίνεται ότι θα το χάσεις και θα πρέπει να το ξανά περάσεις. Κατέβασε το SuperSU 2.46 ή beta 2.52.

Θα βρεις τα link στου Ivan την 6.0 από το en.miui.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα που βγηκε η marshmello, ειναι σε φαση developer η οχι? Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα που βγηκε η marshmello, ειναι σε φαση developer η οχι?

 

δεν βγηκε marshmello μια διορθωμενη developer για τα restart με το wi-fi ειναι. Σε κανα μηνα το πολυ φανταζομαι θα βγει. την εχουν δωσει σε ατομα για τις τελευταιες δοκιμες.

Link to comment
Share on other sites

βγήκε καινούρια stable...

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα που βγηκε η marshmello, ειναι σε φαση developer η οχι?

Για ποια ROM μιλάς? αν εννοείς την Ελληνική όχι δεν είναι 6.0 αλλά 4.4.4 απλά τα παιδιά δώσανε λύση στα Reboot,

Link to comment
Share on other sites

το link? κρυφο ειναι? :)

http://en.miui.com/thread-204184-1-1.html

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

δεν βγηκε marshmello μια διορθωμενη developer για τα restart με το wi-fi ειναι. Σε κανα μηνα το πολυ φανταζομαι θα βγει. την εχουν δωσει σε ατομα για τις τελευταιες δοκιμες.

Την Global δεν την έδωσαν ακόμα (έχω επιλεγεί ως Android M Beta Tester στο en.miui.com) , μόνο την china πρέπει να έδωσαν και μην την βάλει κανένας γιατί έχουμε αλλαγή partition.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βγήκε καινούρια stable...

 

Ναι Miui 7.1 εδώ το link της ελληνικής rom: https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/EntryFile/13001-xiaomi-miui-hellas-4-4-4-cancro-Stable-V7-1-3-0-zip/

όπως επίσης και dev η οποία διορθώνει τα reboot: https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/EntryFile/13016-xiaomi-miui-hellas-4-4-4-cancro-GTV-6-1-7-zip/

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Με mm Κρασάρει ο es explorer σε μένα.κανείς άλλος που να τη φοράει και να έχει θέμα

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα backup μέσα από το miui νομίζοντας ότι θα κρατήσει και φωτογραφίες κλπ. Έκανα wipes μετά και τώρα χάθηκαν. Προσπαθώ να τα κάνω recover με εφαρμογές της easeus. Συγκεκριμένα, δοκίμασα το data wizard. Μετά βρήκα το Mobisaver της ίδιας εταιρείας που είναι για android και μου λέει ότι το κινητό μου δεν είναι root. Έχω γίνει developer από τις πληροφορίες συσκευής και πάτησα μετά enable dubugging mode. Όμως, δεν το βλέπει σαν root. Πήγα να κατεβάσω το super su αλλά δε με αφήνει να το κατεβάσω. Μήπως ξέρετε τι άλλο πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει anroid m φλασαρεις ξεχωριστά το supersu από recovery, για να γίνεις ροοτ. Για τον esexplorer ίσως έχει κάποιο θέμα συμβατότητας με το anroid m. Δοκιμασε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και απεγκατασταση εγκατάσταση μπας και σταματήσει να κρασαρει
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει ηδη αλλα συνεχιζει να κρασαρει...

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

150$ το 2/64 στο ibuygou, το απόλυτο αποθυμενο κινητό.. Έτσι μου'ρχεται να το πάρω για δεύτερο, τιμής ένεκεν..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει ηδη αλλα συνεχιζει να κρασαρει...

 

οποτε λογικα θα ειναι θεμα συμβατοτητας με anroid m. Εγω ειχα θεμα με τον chrome , ειχε ενα ελαφρυ lag που δεν το ειχα ποτε, οποτε αλλαξα browser και ολα καλα! Μονο το messenger καταναλώνει ξαφνικα πολυ μπαταρια, οποτε περιμενω καποια αναβαθμιση του να φτιαξει! Αρκετα ως πολυ καλη μεχρι τωρα η ρομ!

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δεν εμφανιζει την εικονα συνομιλιτη το messenger αν και εχω δωσει τα δικαιωματα...

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δεν εμφανιζει την εικονα συνομιλιτη το messenger αν και εχω δωσει τα δικαιωματα...

 

μπαινεις μεσα στο messenger ρυθμισεις και τικαρεις εικονες συνομιλητων

Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,έχω ένα θεματακι με το μεσεντζερ,Όταν καθαριζα την Ραμ,είχε μια κλειδαριά πάνω κ δεν έφευγε απο την γραμμή η συγκεκριμένη εφαρμογη.Εσβησα την εφαρμογή με σκοπό να την ξανακατεβασω,αλλά τώρα δεν κατεβαίνει,

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτό ή γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια ρύθμιση?κατι που κανω λαθος?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλημέρα,έχω ένα θεματακι με το μεσεντζερ,Όταν καθαριζα την Ραμ,είχε μια κλειδαριά πάνω κ δεν έφευγε απο την γραμμή η συγκεκριμένη εφαρμογη.Εσβησα την εφαρμογή με σκοπό να την ξανακατεβασω,αλλά τώρα δεν κατεβαίνει,

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτό ή γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια ρύθμιση?κατι που κανω λαθος?Ευχαριστώ.

 

Αν κατάλαβα καλά μιλάμε για τον messeger του FB? Αν ναι και εφόσον το play store δεν σ΄ αφήνει να το εγκαταστήσεις μπορείς να το βρεις από αλλού π.χ. apkmorror

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω ένα θεματακι με το μεσεντζερ,Όταν καθαριζα την Ραμ,είχε μια κλειδαριά πάνω κ δεν έφευγε απο την γραμμή η συγκεκριμένη εφαρμογη.Εσβησα την εφαρμογή με σκοπό να την ξανακατεβασω,αλλά τώρα δεν κατεβαίνει,

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτό ή γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια ρύθμιση?κατι που κανω λαθος?Ευχαριστώ.

 

Θα σου πω, αυτο ειναι ενα χαρακτηριστικο της miui, απλα για να εξαφανισεις την κλειδαρια πρεπει να κανεις προς τα κατω την εφαρμογη

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...