Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω απο ολους μας που εχουμε το κινητο εδω και πολυ καιρο ενα σχολιο με την εμπειρία που εχουμε παρει απο αυτο. Τι θα θελατε κατι παραπανω απο αυτο?

 

Εγω προσωπικα ειμαι υπερευχαριστημενος, τωρα με το τελευταιο update διορθωσε η marshmallow. Σε γενικες γραμμες το κινητο ειναι 2.5 προς 3 χρονων απο τοτε που βγηκε και ακομα πεταει. Προσωπικα δεν εχω βρει ακομα καποια εφαρμογη που να μην την τρεχει τελεια, και το performance mode δεν το χρησιμοποιω καθολου. Αν θα ηθελα κατι παραπανω απο τη συσκευη ειναι να ειχε υπερυθρες για να γινοταν τηλεκοντρολ.

 

Άνοιξε ξεχωριστό topic να γράψουμε τις εμπειρίες μας εδώ θα χαθεί με τα υπόλοιπα ερωτήματα των χρηστών του forum. Πάντως σαν επικήδειος με ακούγεται ενώ έχει ψωμιά ακόμα το κινητό.

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άνοιξε ξεχωριστό topic να γράψουμε τις εμπειρίες μας εδώ θα χαθεί με τα υπόλοιπα ερωτήματα των χρηστών του forum. Πάντως σαν επικήδειος με ακούγεται ενώ έχει ψωμιά ακόμα το κινητό.

:D

.

Εγώ το είχα πει στον ευατό μου, θα δώσω 200 ευρω (σιγά τα χρήματα αλλοι με τόσα πήραν το galaxy core :down::down:) και για 3 χρόνια θα του βγάλω την πίστη, και αυτό κάνω με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, και σε 1 χρόνο απο τώρα , αν τελικά το αλλάξω θα έχω να λέω για την πιο vfm αγορα που εχω κάνει ποτε

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

.

Εγώ το είχα πει στον ευατό μου, θα δώσω 200 ευρω (σιγά τα χρήματα αλλοι με τόσα πήραν το galaxy core :down::down:) και για 3 χρόνια θα του βγάλω την πίστη, και αυτό κάνω με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, και σε 1 χρόνο απο τώρα , αν τελικά το αλλάξω θα έχω να λέω για την πιο vfm αγορα που εχω κάνει ποτε

To κινητο ακομη και τωρα, βαζει κατω πολλα κανουρια μοντελα, εχει μεινει απλα πισω στο κομματι sim, παιρνει μονο μια, ηταν και ειναι ενα πολυ δυνατο μοντελο σε ολα τα σημεια.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια καλησπερα, χτες εκανα στο κινητο encrypt απο το google. Ωστοσο πλεον οταν το κινητο παει να ανοιξει μου δειχνει για ενα δευτερολεπτο να βαλω το μοτιβο και αν δεν προλαβω μου πεταει το εξης μηνυμα ''Thank you for helping make MIUI better''

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201605/15/202736k58pv6fm6r6pyuc5.png.thumb.jpg

ομως οτι και να κανω δν κανει log in και κολλαει στο signing in, οποτε πρεπει να κανω reboot και στο 1 δευτερολεπτο που δινει να προλαβω να βαλλω το μοτιβο

τι πρεπει να κανω?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, χτες εκανα στο κινητο encrypt απο το google. Ωστοσο πλεον οταν το κινητο παει να ανοιξει μου δειχνει για ενα δευτερολεπτο να βαλω το μοτιβο και αν δεν προλαβω μου πεταει το εξης μηνυμα ''Thank you for helping make MIUI better''

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201605/15/202736k58pv6fm6r6pyuc5.png.thumb.jpg

ομως οτι και να κανω δν κανει log in και κολλαει στο signing in, οποτε πρεπει να κανω reboot και στο 1 δευτερολεπτο που δινει να προλαβω να βαλλω το μοτιβο

τι πρεπει να κανω?

 

Δεν ξέρω αλλά εγώ όταν το ενεργοποίησα τράβηξα ότι και εσύ. Mπήκα σε recovery mode - wipe data, dalvik & cache - instail rom. Η επαναφορά back up. Αν δεν έχεις αρχείο στο κινητό αναγκαστικά με Adb Sideload ή Miflash για εγκατάσταση rom.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά εγώ όταν το ενεργοποίησα τράβηξα ότι και εσύ. Mπήκα σε recovery mode - wipe data, dalvik & cache - instail rom. Η επαναφορά back up. Αν δεν έχεις αρχείο στο κινητό αναγκαστικά με Adb Sideload ή Miflash για εγκατάσταση rom.

 

Δεν καταλαβα τι ακριβως προτείνεις.Επίσης το κινητο μεσα εχει την Global rom στα αγγλικα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια η xiaomi μας ειναι ολο εκπληξεις, σε λιγο θα μας ζητησει και ACTIVATION KEY σαν κινεζικη Microsoft, δεν μπορω να καταλαβω που το παει? Κλειδωνει bootloader τωρα κλειδωνει και λειτουργικα.... φυσικα γι αυτο χανει τρελο εδαφος στον τομεα κινητων.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια η xiaomi μας ειναι ολο εκπληξεις, σε λιγο θα μας ζητησει και ACTIVATION KEY σαν κινεζικη Microsoft, δεν μπορω να καταλαβω που το παει? Κλειδωνει bootloader τωρα κλειδωνει και λειτουργικα.... φυσικα γι αυτο χανει τρελο εδαφος στον τομεα κινητων.

 

Δεν ειναι οτι κλειδωνει λειτουργικο, απλα κατι εχει κολλησει

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωησω καποια πραγματα για την ασφαλεια των android και συγκεκριμενα για το μοντελο μας (Mi3)

 

Λοιπον το android pattern ειναι ασφαλες για τα δεδομενα μας? Το ρωταω γιατι βλεπω στο internet ορισμενους τροπους να το προσπερασει καποιος με καρτες sd(που ευτυχως το δικο μας δεν παιρνει) ή/και μεσω ενος προγραμματος αν καταλαβα καλα ADB που ουσιαστικα δινεις εντολες και κανεις by-pass το pattern.

Υπαρχει λοιπον τροπος να προστατευσουμε το κινητο μας κυριως απο αυτο το ADB?

Eπίσης υπαρχει κατι αλλο που μπορουμε να κανουμε για να ασφαλισουμε τα δεδομενα του κινητου μας?

Ολα αυτα τα ρωταω γιατι μεσα στο κινητο εχω ευαισθητα προσωπικα στοιχεια τα οποια δν θα ηθελα για κανενα λογο καποιος να εχει προσβαση σε αυτα αν τοιχον χαθει το κινητο

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωησω καποια πραγματα για την ασφαλεια των android και συγκεκριμενα για το μοντελο μας (Mi3)

 

Λοιπον το android pattern ειναι ασφαλες για τα δεδομενα μας? Το ρωταω γιατι βλεπω στο internet ορισμενους τροπους να το προσπερασει καποιος με καρτες sd(που ευτυχως το δικο μας δεν παιρνει) ή/και μεσω ενος προγραμματος αν καταλαβα καλα ADB που ουσιαστικα δινεις εντολες και κανεις by-pass το pattern.

Υπαρχει λοιπον τροπος να προστατευσουμε το κινητο μας κυριως απο αυτο το ADB?

Eπίσης υπαρχει κατι αλλο που μπορουμε να κανουμε για να ασφαλισουμε τα δεδομενα του κινητου μας?

Ολα αυτα τα ρωταω γιατι μεσα στο κινητο εχω ευαισθητα προσωπικα στοιχεια τα οποια δν θα ηθελα για κανενα λογο καποιος να εχει προσβαση σε αυτα αν τοιχον χαθει το κινητο

 

Ρυθμίσεις > Πρόσθετες ρυθμίσεις > Ασφάλεια & Απόρρητο > Κρυπτογράφηση τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Πρόσθετες ρυθμίσεις > Ασφάλεια & Απόρρητο > Κρυπτογράφηση τηλεφώνου

 

Ναι το ειχα κανει αλλα ειχα ασχημη καταληξη με αυτο, θελω γενικα να το αποφυγω

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα κανει αλλα ειχα ασχημη καταληξη με αυτο, θελω γενικα να το αποφυγω

 

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος ασφάλειας σε περίπτωση που το χάσεις. Καλύτερα να αφαιρέσεις τα ευαίσθητα προσωπικά στοιχεία από το κινητό.

 

EDIT: τώρα είδα στην προηγούμενη σελίδα τι πρόβλημα είχες. Αυτό γίνεται σε ορισμένες περιπτώσεις που πειράζεις αρχεία που σχετίζονται με το bootclasspath της συσκευής πχ κρυπτογράφηση με τρίτη εφαρμογή ή re-ODEX της ROM και μπορεί να διορθωθεί στην περίπτωση του re-ODEX αλλα όχι κρυπτογράφησης με τρίτη εφαρμογή. Δοκίμασε την κρυπτογράφηση μέσω του ίδιου του κινητού.

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλος με mi3 16αρι από minideal θέλει να αλλάξει την multi που έχει περασμένη από τους Κινέζους. Θυμάται κανείς την διαδικασία μην κάνει καμία πατάτα ;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια..

Τι λετε μπορει να σηκωσει τις απαιτησεις για 2016 ενα τετοιο κινητο;

Σκεφτομαι να το αγορασω γι αυτο..

Αξιζει τα 110-120 ευρω; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια..

Τι λετε μπορει να σηκωσει τις απαιτησεις για 2016 ενα τετοιο κινητο;

Σκεφτομαι να το αγορασω γι αυτο..

Αξιζει τα 110-120 ευρω; :cool:

 

Το εχω 2 χρονια το κινητο. Εννοειται μπορει και ευκολα, η υποστηριξη που εχει απο θεμα ρομ θα κρατησει για πολυ καιρο οπως ολα δειχνουν, αφου ολες οι δοκιμες ρομ γινονται σε αυτο και το μι4 που εχουν την ιδια ρομ, οποτε λογικα και miui9 του χρονου τετοια εποχη θα παρει ( σημερα πηρε την πρωτη miui8 ρομ). Σε αυτα τα χρηματα και λιγο παραπανω στα 130-140 μπορεις να παρεις βεβαια το μι4 που ειναι εγγυημενα εξαιρετικο, η ακομα και το redmi3 που ειναι και φετινο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα φίλος με mi3 16αρι από minideal θέλει να αλλάξει την multi που έχει περασμένη από τους Κινέζους. Θυμάται κανείς την διαδικασία μην κάνει καμία πατάτα ;

 

ειναι με κλειδωμενο το bootloader?

Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 χρονια το κινητο. Εννοειται μπορει και ευκολα, η υποστηριξη που εχει απο θεμα ρομ θα κρατησει για πολυ καιρο οπως ολα δειχνουν, αφου ολες οι δοκιμες ρομ γινονται σε αυτο και το μι4 που εχουν την ιδια ρομ, οποτε λογικα και miui9 του χρονου τετοια εποχη θα παρει ( σημερα πηρε την πρωτη miui8 ρομ). Σε αυτα τα χρηματα και λιγο παραπανω στα 130-140 μπορεις να παρεις βεβαια το μι4 που ειναι εγγυημενα εξαιρετικο, η ακομα και το redmi3 που ειναι και φετινο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι με κλειδωμενο το bootloader?

Τελικα περασε την 7stable αλλαξε και το recovery .Απ οτι μου ειπε ειναι πολυ ικανοποιημενος απο την αλλαγη του φαινεται πολυ πιο γρηγορο σε ολα και ηδη ηταν πολυ καλο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασε την 7stable αλλαξε και το recovery .Απ οτι μου ειπε ειναι πολυ ικανοποιημενος απο την αλλαγη του φαινεται πολυ πιο γρηγορο σε ολα και ηδη ηταν πολυ καλο τηλ.

 

Και εγώ με την τελευταία stable ελληνική είμαι και είναι πράγματι πολύ καλή!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την τελευταία stable ελληνική είμαι και είναι πράγματι πολύ καλή!

Η stable δεν έχει ρουτ ε;

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η stable δεν έχει ρουτ ε;

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

 

Όχι η stable δεν έχουν root μόνο η developer είναι root

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλος με mi3 16αρι από minideal θέλει να αλλάξει την multi που έχει περασμένη από τους Κινέζους. Θυμάται κανείς την διαδικασία μην κάνει καμία πατάτα ;

 

δεν ειναι κλειδωμενο, απλα η rom που ειναι εγκατεστημενη ειναι μαγειρεμενη και ειναι για τα σκουπιδια, θα περασεις νεα fastboot και φυσικα θα κανεις ολα τα wipe clean κλπ κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπερα παιδια..

Τι λετε μπορει να σηκωσει τις απαιτησεις για 2016 ενα τετοιο κινητο;

Σκεφτομαι να το αγορασω γι αυτο..

Αξιζει τα 110-120 ευρω; :cool:

χαλαρα κανει τα παντα και ας ειναι 3 ετων, αλλα 120 ειναι πολλα για μεταχειρισμενο κινητο, κανα 50-60 ευρω ισως, αντε 80 αν το εχει μπιμπελο, γιατι με 90 πλεον παιρνεις το πολυ καλο infocus m560 ή με 120 το Mi4 που ειναι αστερι.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή η καλύτερη αγορά είναι το Mi4 λόγου επεξεργαστεί, RAM, LTE, camera στα 140,00 ευρώ. Καλή και άγια η σειρά Redmi αλλά μην ξεχνάτε ότι η σειρά Mi είναι η premium κατηγορία της xiaomi και τις υποστηρίζει από κάθε άποψη π.χ Mi2/2S.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή η καλύτερη αγορά είναι το Mi4 λόγου επεξεργαστεί, RAM, LTE, camera στα 140,00 ευρώ. Καλή και άγια η σειρά Redmi αλλά μην ξεχνάτε ότι η σειρά Mi είναι η premium κατηγορία της xiaomi και τις υποστηρίζει από κάθε άποψη π.χ Mi2/2S.

οχι και 140 ευρω, 115 απο banggood απλα πρεπει να flashαρεις την ελληνικη gtv.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οχι και 140 ευρω, 115 απο banggood απλα πρεπει να flashαρεις την ελληνικη gtv.

 

Ε ενταξει αλλα δεν ειναι και το κανονικο mi4 αυτο που λες. Αυτο που λες εχει 2gb ram

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...