Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα ... όταν συνδέω το κινητό για να το φορτίσω είναι σαν να μην κάνει καλή επαφή κ ακούγετε αυτός ο ήχος που κάνει οταν συνδέεται συνεχόμενα λες κ βάζω κ βγάζω το καλώδιο είπα μήπως φταίει ο φορτιστής δοκίμασα κ με άλλον κ τα ίδια... κ το κακό δεν είναι μόνο οτι μερικές φορές δεν φορτίζει καν.. άλλα κολαει το κινητό κ συμπεριφερετε λες κ βάζω κ βγάζω το καλώδιο συνεχόμενα Παίζει να είναι θέμα λογισμικού? Το ρωτάω αυτό γιατί πολλές φορές παλεύοντας να το κάνω να φορτίσει βγάζω το καλώδιο κ αυτο συνεχίζει να κάνει αυτόν τον ήχο της φορτισεις

 

Έτσι όπως το λες μάλλον είναι θέμα του usb, δεν είναι κάτι τραγικό, επισκευαζεται εύκολα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποτε είναι σαν να κάνει ίσα ίσα επαφή κ κάνει διακοπές στην παροχή.. Τέσπα δεν βάζω χέρι κάποια στιγμή θα το πάω να το κοιτάξουν.. Υπάρχει κανα μαγαζί αθηνα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες ειμαι κατοχος του xiaomi mi3,εδω και 2 χρονια,το κινητο πραγματικα αριστο,εχω καιρο να ασχοληθω με αναβαθμιση καποιας ρομ,ποια προτεινεται ως πιο γρηγορη κ απροβληματιστη για το κινητο?ισως εχει αναφερθει σε προηγουμενα post αλλα δεν εχω χρονο για πολυ διαβασμα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες ειμαι κατοχος του xiaomi mi3,εδω και 2 χρονια,το κινητο πραγματικα αριστο,εχω καιρο να ασχοληθω με αναβαθμιση καποιας ρομ,ποια προτεινεται ως πιο γρηγορη κ απροβληματιστη για το κινητο?ισως εχει αναφερθει σε προηγουμενα post αλλα δεν εχω χρονο για πολυ διαβασμα..

 

Την miui v7 την εχεις βαλει? Αν οχι χανεις, καμια σχεση με την v6, ειναι σαν να αγορασες αναβαθμησμενο κινητο! Αν τελικα την βαλεις βαλε την Global οχι την Chinese ή την ελληνικη που εχουν τα παιδια της κοινοτητας

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα εχω να ασχοληθω καιρο με αναβαθμιση και εχω μεινει στη miui v5 λεω να δοκιμασω σε v7,η τελευταια εκδοση ειναι καλη; Η 5.11.26;
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα εχω να ασχοληθω καιρο με αναβαθμιση και εχω μεινει στη miui v5 λεω να δοκιμασω σε v7,η τελευταια εκδοση ειναι καλη; Η 5.11.26;

 

Δεν θυμαμαι πια εχει θεμα με την οθονη αλλα η 5.11.12 που εχω εγω που δεν ειναι η πιο καινουργια ειναι αψεγάδιαστη

Ps η v6 ειναι ποπυ καλυτερη απο την ν5 σκεψου τωρα που θα πας απευθειας στην ν7 τι εχεις να δεις

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι πια εχει θεμα με την οθονη αλλα η 5.11.12 που εχω εγω που δεν ειναι η πιο καινουργια ειναι αψεγάδιαστη

Ps η v6 ειναι ποπυ καλυτερη απο την ν5 σκεψου τωρα που θα πας απευθειας στην ν7 τι εχεις να δεις

ευχαριστω θα τη δοκιμασω :)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι root το κινητο,θα χω προβλημα;

 

ΟΙ stable δεν εχουν ρουτ. Οι developer μια χαρα εχουν. Οχι δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα παμε για android 6.0:

It's been almost four months since the launching of MIUI 7. During this time, MIUI developers have been working hard to bring the new Android versions to our devices.

 

Mi 3 W/C, Mi 4 3G/4G and Mi Note will be the first ones to get Android M (6.0)! From this week, these three devices will no longer get updates based on Android Kitkat (4.4). The beta updates of MIUI 7 based on Android Marshmallow 6.0 for Mi 3 W/C, Mi 4 3G/4G and Mi Note will roll out in the near future. Please stay tuned.

 

Note: All the ROMs mentioned above refer to MIUI China developer ROM, not MIUI global ROM.

πηγη

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα παμε για android 6.0:

It's been almost four months since the launching of MIUI 7. During this time, MIUI developers have been working hard to bring the new Android versions to our devices.

 

Mi 3 W/C, Mi 4 3G/4G and Mi Note will be the first ones to get Android M (6.0)! From this week, these three devices will no longer get updates based on Android Kitkat (4.4). The beta updates of MIUI 7 based on Android Marshmallow 6.0 for Mi 3 W/C, Mi 4 3G/4G and Mi Note will roll out in the near future. Please stay tuned.

 

Note: All the ROMs mentioned above refer to MIUI China developer ROM, not MIUI global ROM.

πηγη

 

ισχυει. φανταζομαι οι περισσοτεροι που ασχολουνται θα το ξερουν αλλα καλα εκανες και το ανεφερες και εδω!:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρόνια πολλά παιδιά! Έχει διαπιστώσει κανείς με την τελευταία ελληνική developer rom να μη λαμβάνει κάποια μηνύματα sms στο κινητό; Edited by Zep
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά! Έχει διαπιστώσει κανείς με την τελευταία ελληνική developer rom να μη λαμβάνει κάποια μηνύματα sms στο κινητό;

Όχι φίλε μου δεν έχω διαβάσει να υπάρχει τέτοια θέμα ούτε εδώ ούτε στο miui.gr. Αν συνεχίζει το πρόβλημα σου ακόμα κατέβασε την 5.12.4 GTV κάνε wipe partition & wipe dalvic και μετά πέρασε την rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά σε όλους.

 

Όχι φίλε μου δεν έχω διαβάσει να υπάρχει τέτοια θέμα ούτε εδώ ούτε στο miui.gr. Αν συνεχίζει το πρόβλημα σου ακόμα κατέβασε την 5.12.4 GTV κάνε wipe partition & wipe dalvic και μετά πέρασε την rom.

 

Αυτό τι θα σημαίνει για τα δεδομένα του κινητού; Επίσης, στο xiaomi-miui.gr υπάρχει η 5.12.3 GTV. Αυτήν εννοείς;

Edited by Zep
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά σε όλους.

 

 

 

Αυτό τι θα σημαίνει για τα δεδομένα του κινητού; Επίσης, στο xiaomi-miui.gr υπάρχει η 5.12.3 GTV. Αυτήν εννοείς;

 

Καλησπερα και καλη χρονια και σε εσενα.

αν ο φιλος εννοει wipe cache & wipe dalvic cache δεν χανεις κατι ( ισως μονο το θεμα στα εικονιδια αν το εχεις αλλαξει)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια και σε εσενα.

αν ο φιλος εννοει wipe cache & wipe dalvic cache δεν χανεις κατι ( ισως μονο το θεμα στα εικονιδια αν το εχεις αλλαξει)

 

Wipe cache partition εννοείς ότι μπορεί να εννοεί; :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά σε όλους.

 

 

 

Αυτό τι θα σημαίνει για τα δεδομένα του κινητού; Επίσης, στο xiaomi-miui.gr υπάρχει η 5.12.3 GTV. Αυτήν εννοείς;

Δεν χάνεις τίποτα για recovery CWM ή TWRP για το MiRecovery δεν θυμάμαι πως δουλεύει. Αλλά σε κουβέντες παιδιών στο Miui Hellas ή καλύτερη είναι ή 5.11.26.

Link to comment
Share on other sites

Wipe cache partition εννοείς ότι μπορεί να εννοεί; :p

 

ναι βρε αυτο! πες το και ετσι που λεει και ο Αλεφας!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε αυτο! πες το και ετσι που λεει και ο Αλεφας!:lol:

 

χαχαχαχα μάθε μπαλίτσα! Άρα προτείνεις wipe cache partition και wipe dalvic cache και flashάρισμα άλλης rom;

 

Δεν χάνεις τίποτα για recovery CWM ή TWRP για το MiRecovery δεν θυμάμαι πως δουλεύει. Αλλά σε κουβέντες παιδιών στο Miui Hellas ή καλύτερη είναι ή 5.11.26.

 

Εγκατέστησα το cwm χθες, είμαστε οκ. Για να flashάρεις προηγούμενη από αυτήν που έχεις εγκατεστημένη χρειάζεται ειδική διαδικασία, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα μάθε μπαλίτσα! Άρα προτείνεις wipe cache partition και wipe dalvic cache και flashάρισμα άλλης rom;

 

 

 

Ναι λογικα κατι δεν εχει καθησει καλα με αυτη τη ρομ στο κινητο σου. Αν εχεις κανει ηδη τα wipe και δεν εφτιαξε, περασε καποια απο τις προηγουμενες που ησουν ευχαριστημενος. ( την 26.11 προτιμουν οι περισσοτεροι απο θεμα σταθεροτητας απο οτι βλεπω)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5859-5-12-13-Xiaomi-MI-3/#files

 

η απλα κανε υπομονη μεχρι τελος του μηνα που θα παρουμε anroid m!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα μάθε μπαλίτσα! Άρα προτείνεις wipe cache partition και wipe dalvic cache και flashάρισμα άλλης rom;

 

 

 

Ναι λογικα κατι δεν εχει καθησει καλα με αυτη τη ρομ στο κινητο σου. Αν εχεις κανει ηδη τα wipe και δεν εφτιαξε, περασε καποια απο τις προηγουμενες που ησουν ευχαριστημενος. ( την 26.11 προτιμουν οι περισσοτεροι απο θεμα σταθεροτητας απο οτι βλεπω)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5859-5-12-13-Xiaomi-MI-3/#files

 

η απλα κανε υπομονη μεχρι τελος του μηνα που θα παρουμε anroid m!:rolleyes:

 

Άλλαξα τη sim, έβαλα έναν άλλο αριθμό στο mi3 και έστειλα μήνυμα από τον κανονικό μου που βρίσκεται σε ένα nokia 1100 (όντως) :P. Το μήνυμα δεν πήγε. Έκανα τα δύο wipes και έχω στείλει μερικά ακόμη για test από τον κανονικό μου αριθμό. Έχουν πάει όλα. Δεν έχω αλλάξει rom. Θα το παρακολουθήσω! Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

 

Άλλαξα τη sim, έβαλα έναν άλλο αριθμό στο mi3 και έστειλα μήνυμα από τον κανονικό μου που βρίσκεται σε ένα nokia 1100 (όντως) :P. Το μήνυμα δεν πήγε. Έκανα τα δύο wipes και έχω στείλει μερικά ακόμη για test από τον κανονικό μου αριθμό. Έχουν πάει όλα. Δεν έχω αλλάξει rom. Θα το παρακολουθήσω! Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Παιδιά, δεν ψήνεται να δουλέψει σήμερα, όσα μηνύματα κι αν έχω στείλει δεν παραδίδονται, έκανα και reboot. Άρα, κάνω τα flashαρίσματα και περνάω την 5.11.26. Μιας που έχω πιο πρόσφατη, πρέπει να ακολουθήσω ειδική διαδικασία για να περαστεί αυτή που είναι παλαιότερη; Επίσης, θα χρειαστούν backups κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...