Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ενταξει αλλα δεν ειναι και το κανονικο mi4 αυτο που λες. Αυτο που λες εχει 2gb ram

Μία χαρά είναι, οταν παρουσιάστηκε είχε 2gb ram, ή έκδοση που στέλνει το banggood είναι ή chinamobile, που είναι σπάνια και πολύ καλή, του βάζεις κ οποία rom θέλεις. offtopic.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ SOS, χρησιμοποίηση φθηνο φορτιστή αυτοκινητου απο ebay και μου χαλασε το κινητάκι μου(:cry::cry::cry::cry::cry:), δεν φορτιζει πλεον , τι ακριβως λετε να φτεει. Λετε να κάηκε ηθύρα φόρτισης; Παντως οταν το εβαλα για φόρτιση, και είχε μπαταρία μεσα το κινητο δεν εσβησε, απλα δεν φόρτισε.

Αν πράγματι έχει θέμα η θύρα φόρτισης λέτε να διορθώνεται;

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το κινητό άστο για λίγη ώρα χωρίς να κάνεις κάτι. Άνοιξε το ξανά και δοκίμασε φόρτιση.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Δεν γινετε τιποτα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Τότε καλύτερα να το πας σε κάποιον τεχνικό. Αλλά μου φαίνεται δύσκολο να έπαθε κάτι από τον φορτιστή αυτοκινήτου.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τότε καλύτερα να το πας σε κάποιον τεχνικό. Αλλά μου φαίνεται δύσκολο να έπαθε κάτι από τον φορτιστή αυτοκινήτου.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Απο εκει το επαθε γιατι καηκε και αλλο κινητο motorola αλλα εκεινο εχει εγγυηση

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, έχω ένα θεματακι με το κινητό. Προχθες έκανα εγκατάσταση το android 6.0.1 και πέρασα και την miui 8. Από εκείνη την στιγμή και μετά η διάρκεια της μπαταρίας έχει μειωθεί στο μισό.. Αφήνω το κινητό το βράδυ στο 70% και το βρίσκω στο 40% χωρίς να έχω τίποτα ανοιχτό. Είχε κάποιος αυτο το πρόβλημα και το ελυσε?

Πως μπορώ να γυρίσω πίσω στο android 4.4 που είχε αρχικά το κινητό?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα μαγαζί ή τεχνικός στα μεσογεια για αλλαγή οθόνης στο mi3 υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ένα θεματακι με το κινητό. Προχθες έκανα εγκατάσταση το android 6.0.1 και πέρασα και την miui 8. Από εκείνη την στιγμή και μετά η διάρκεια της μπαταρίας έχει μειωθεί στο μισό.. Αφήνω το κινητό το βράδυ στο 70% και το βρίσκω στο 40% χωρίς να έχω τίποτα ανοιχτό. Είχε κάποιος αυτο το πρόβλημα και το ελυσε?

Πως μπορώ να γυρίσω πίσω στο android 4.4 που είχε αρχικά το κινητό?

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Καλημερα. Ο ενας τροπος ειναι να κανεις καθαρισμο των cache (Wipe Cache + Wipe Dalvik Cache) apo to recovery αν δεν εχεις κανει ηδη. με ποιον τροπο αναβαθμισες απευθειας απο πανω? Ο αλλος και θεωρητικα ασφαλεστερος ειναι να βαλεις την τελευταια stable https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5879-Stable-V7-5-3-0-Xiaomi-MI-3/ η οποια ειναι ακομα σε miui 7 και η οποια δεν εχει θεματα. Βεβαια δεν ειναι ροοταρισμενη. Η developer που εχεις βαλει εχει καποια battery drain κυριως εξαιτιας του supersu, απο οτι εχω καταλαβει. Αν παρολαυτα θελεις να γυρισεις πισω δες και εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11517-%CE%A0%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Marshmallow-Android-6-0-1-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-3W-Mi-4W%E2%80%8B/?pageNo=1

Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πιστεύεις είναι θέμα της Ρομ και όχι της αναβάθμισης του android? Την παρασκευή που θα βγει η επόμενη,να το ελεγξω??

Έβαλα developer, γίνεται να βάλω ξανά την παλιά developer που είχα με miui 7 απλά από την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πιστεύεις είναι θέμα της Ρομ και όχι της αναβάθμισης του android? Την παρασκευή που θα βγει η επόμενη,να το ελεγξω??

Έβαλα developer, γίνεται να βάλω ξανά την παλιά developer που είχα με miui 7 απλά από την αναβάθμιση?

 

η τελευταια stable που εχω βαλει εγω αυτη που σου γραφω στο λινκ δυο συνεχομενα βραδυα εχασε 1% και 0% αντιστοιχα οποτε φανταζομαι οτι ειναι θεμα ρομ. απο miui8 σε miui7 και το αντιστροφο φανταζομαι οτι καλο ειναι να γινει η αναβαθμιση με με επαναφορα εργοστασιακων ( παρε αντιγραφο ασφαλειας να το επαναφερεις μετα). εγω οταν αλλαζω εκδοση anroid η εκδοση miui ετσι το κανω. Η miui8 ακομα εχει καποια μικρα θεματακια που φανταζομαι θα λυθουν μεχρι 14 Αυγουστου που βγαινει η πρωτη stable , αν δεν κανω λαθος. Τα wipe τα εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον την μετάβαση από V7 σε V8 την factory reset και μετά εγκατάσταση?

Δεύτερον πρέπει να ξέρουμε ότι για να καταλάβουμε τι παίζει πρέπει να κάνουμε 2-3 κύκλους φόρτισης. Η V8 σίγουρα είναι ποιο ενεργοβόρα από την V7.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Ελληνικής κοινότητας το Mi3 είναι Pre-Rooted. Και να μην ξεχνάμε το βασικότερο όλον όσοι χρησιμοποιούμε developer rom είμαστε πειραματόζωα και πρέπει να αποδεχόμαστε τα αρνητικά.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον την μετάβαση από V7 σε V8 την factory reset και μετά εγκατάσταση?

Δεύτερον πρέπει να ξέρουμε ότι για να καταλάβουμε τι παίζει πρέπει να κάνουμε 2-3 κύκλους φόρτισης. Η V8 σίγουρα είναι ποιο ενεργοβόρα από την V7.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Ελληνικής κοινότητας το Mi3 είναι Pre-Rooted. Και να μην ξεχνάμε το βασικότερο όλον όσοι χρησιμοποιούμε developer rom είμαστε πειραματόζωα και πρέπει να αποδεχόμαστε τα αρνητικά.

 

καλημερα. δεν εχω παει ακομα σε v8 περιμενω την πρωτη stable. factory reset και μετά εγκατάσταση κανω μονο οταν αλλαζω εκδοση anroid αλλα κακο δεν κανει σιγουρα! Σε ολα τα αλλα συμφωνω απολυτα μαζι σου!:up:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον admin της Ελληνικής κοινότητας από V7 σε V8 οπωσδήποτε factory reset θα σε κρασάρουν οι εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα αναβάθμιση από V7 (6.5.26) σε V8 (6.7.21) αυτή την εβδομάδα και δεν είχα πρόβλημα. Γενικά, στην Ελληνική κοινότητα αναφέρουν ότι μπορεί να γίνει η αναβάθμιση και χωρίς factory reset, αλλά έχεις το ρίσκο να κρασάρουν οι εφαρμογές οπότε μετά το factory reset θα είναι μονόδρομος.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετα από αρκετό διάστημα, κοντά χρόνο ξεθαψα το mi3, μου είχε σπάσει η οθόνη όπου χάρη στο YouTube έκατσα και την άλλαξα, χαχα.

 

Το θέμα όμως είναι... Είχα ξεχάσει τι κινηταρα είναι!!! Αν έπαιρνε SD κάρτα πράγματικα δεν θα το άλλαζα μέχρι να διαλυθεί εντελώς!

Δυστυχώς όμως ένα θέμα με τις miui rom που παλιότερα δεν το είχα προ αλλαγής οθόνης. Όταν κάνω κληση μαυριζει η οθόνη λες και έχει κλείσει η συσκευή χωρίς να ανταπόκρινονται ούτε τα κουμπιά. Να προσθέσω ότι μιλάς κανονικά και όταν κλείσει ο άλλος επανέρχεται με το power button.

... ΌΜΩΣ με τις aosp rom δουλεύει κανονικά!

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα από αρκετό διάστημα, κοντά χρόνο ξεθαψα το mi3, μου είχε σπάσει η οθόνη όπου χάρη στο YouTube έκατσα και την άλλαξα, χαχα.

 

Το θέμα όμως είναι... Είχα ξεχάσει τι κινηταρα είναι!!! Αν έπαιρνε SD κάρτα πράγματικα δεν θα το άλλαζα μέχρι να διαλυθεί εντελώς!

Δυστυχώς όμως ένα θέμα με τις miui rom που παλιότερα δεν το είχα προ αλλαγής οθόνης. Όταν κάνω κληση μαυριζει η οθόνη λες και έχει κλείσει η συσκευή χωρίς να ανταπόκρινονται ούτε τα κουμπιά. Να προσθέσω ότι μιλάς κανονικά και όταν κλείσει ο άλλος επανέρχεται με το power button.

... ΌΜΩΣ με τις aosp rom δουλεύει κανονικά!

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ το ίδιο έπαθα.

Και μάλιστα αγόρασα display από ενα κατάστημα στην Αθήνα. Το σηματάκι MI πάνω αριστερά έπρεπε να το ξύσεις για να εμφανιστεί....

Πάντως με το που την άνοιξα δεν μου φάνηκε αυθεντική, όχι γιατί είχα ξαναπεράσει οθόνη αλλά γιατί ήταν προχειροδουλειά όχι προσεγμένες κόλες , όχι διπλής όψης κόλλες για τις υποδοχές και τους αισθητήρες. Γενικά 60 ευρώ για όχι και τόσο καλή δουλειά. Τέλος πάντων , η οθόνη λερώνει εύκολα και δεν είναι smooth όπως η μανάτη που είχε. Παθαίνω και γώ το ίδιο με σένα όταν τηλεφωνώ - κάπου είδα αλλά δε θυμάμαι πού , οτι το ίδιο παθαίνουν και άλλοι κάτοχοι κινητών redmi note 3 pro - δεν έχω βρεί λύση ούτε με stable roms αλλά μερικές φορές πιάνει το να καθαρίσεις γρήγορα γρήγορα την περιοχή του αισθητήρα με το δάχτυλο. Ως εκ του θαύματος μερικές φορές επανέρχεται.... Τέλος επειδή ψυλλιάζομαι πως με κορόιδεψαν αλλά δε δίνω συνέχεια , η οθόνη πρέπει να είναι immitation της αυθεντικής και για αυτό συμβαίνει αυτό που συμβαίνει. Αν είμαστε στην ίδια μοίρα τότε θα παρατηρείς και χρώματα όχι και τόσο έντονα που θα περίμενε κανείς από μια οθόνη ips ποου φοράει το αυθεντικό mi3. Επίσης κλείνω λέγοντας οτι η οθόνη μερικές φορές τρεμοπαίζει.

 

Το mi3 είναι για μένα ενα θρυλικό τηλέφωνο και αν δεν είχε χάσει μετά από πολλές επαναφορτίσεις η μπαταρία , θα το χρησιμοποιούσα για άλλα 2 χρόνια έστω και έτσι. Όμως στην περίπτωσή μου δεν πάει χαμένο αφού θα το κάνω δώρο στην πεθερά μου !!!!:lol::lol::lol::p

 

Περιμένω από μέρα σε μέρα το mi5 3/65 για να κάνω σύγκριση. Θέλω να πιστεύω πως μια αναβάθμιση στη ζωή μου την έκανα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις τώρα;

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρησιμοποιώ την τελευταία developer rom 6.9.1.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τήν τελευταία cyanogen τώρα στίς δοκιμές κλήσεων καλά πήγε... Για να δουμε

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τήν τελευταία cyanogen τώρα στίς δοκιμές κλήσεων καλά πήγε... Για να δουμε

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στειλε feedback όποτε μπορεσεις.

Αν και πότε δε μου άρεσε ή παραπάνω rom . Μου θυμίζει πολύ stock ....στο κάτω κάτω είναι xiaomi. Έχει miui από τη μάνα του....

Link to comment
Share on other sites

Δέν θα διαφωνισω αλλά το σημαντικό τώρα σέ εμένα είναι οι κλήσεις

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας καποιο mi3 για ανταλλακτικα?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας καποιο mi3 για ανταλλακτικα?

 

Αν δεν βρεις κοίτα εδώ: http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=199 και σε κάθε ανταλλακτικό έχουν και Feedback

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρεις κοίτα εδώ: http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=199 και σε κάθε ανταλλακτικό έχουν και Feedback

Σε ευχαριστω για το μήνυμα σου, ξερεις αν πουλανε πουθενα πλακετες?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...