Jump to content

Honor 3


tiger30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok αλλα γυρισε σε emu 1.6 απο 2.0 δεν με πειραζει αρκει τωρα να μπορω να του βαλω ελληνικα , μου εβγαλε αναβάθμιση τη να κανω ?..... ευχαριστω που απασχόλησε φιλε μου αλλα τωρα ποιο ειναι το επομενω βημα?

 

η b119 φοραει emui1.6... δε μπορεις να βαλεις emui2.0..

τιποτα δε χρειαζεται να κανεις... μεινε σε αυτη την εκδοση.. αν προσπαθησεις να αναβαθμισεις.. θα σου κανει update στην b309.. οποτε αδικος κοπος...

 

πανω δεξια (μεσα στο μενου της "ενημερωσης συστηματος") εχει κατι τελιτσες.. αν τις πατησεις σε παει στις ρυθμισεις.. εκει μεσα θα ξε-τικαρεις την επιλογη "αυτοματη ειδοποιηση" (το 1ο δλδ) οποτε δε θα σε πριζει για να κανεις update.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η b119 φοραει emui1.6... δε μπορεις να βαλεις emui2.0..

τιποτα δε χρειαζεται να κανεις... μεινε σε αυτη την εκδοση.. αν προσπαθησεις να αναβαθμισεις.. θα σου κανει update στην b309.. οποτε αδικος κοπος...

 

πανω δεξια (μεσα στο μενου της "ενημερωσης συστηματος") εχει κατι τελιτσες.. αν τις πατησεις σε παει στις ρυθμισεις.. εκει μεσα θα ξε-τικαρεις την επιλογη "αυτοματη ειδοποιηση" (το 1ο δλδ) οποτε δε θα σε πριζει για να κανεις update.

 

ελληνικα? δεν μπορω να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα? δεν μπορω να βαλω?

 

κανεις root το κινητο με αυτη την εφαρμογη απο εδω:

http://www.kingoapp.com/?utm_source=Android%20ROOT

 

κ μετα κατεβαζεις το morelocale 2, επιλεγεις ελληνικα κ τελος.!

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε παρακαλώ να μου προτείνετε κάποιες κινέζικες αξιόπιστες μάρκες κινητών; Ευχαριστώ !!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

 

εδω ρωτα!!

Link to comment
Share on other sites

κανεις root το κινητο με αυτη την εφαρμογη απο εδω:

http://www.kingoapp.com/?utm_source=Android%20ROOT

 

κ μετα κατεβαζεις το morelocale 2, επιλεγεις ελληνικα κ τελος.!

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el

 

Φιλε varitimos84 χιλια ευχαριστω , το εκανα και ολα μια χαρα , παντος με emu2 ηταν πολυ ωραια η αίσθηση και το ρολιν του κινητού , ειμαι σιγουρος ομως πως αμα εχεις νεα θα μας πεις , ευχαριστω και παλι :up:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.

Αγορασα το κινητο πριν κανενα μηνα.

Εχω μια ερωτηση να κανω. Αν θελω να μπορω να εχω ραδιοφωνο και το τηλεκοντρολ διαθεσημα , αλλα δεν με πειραζει η γλωσσα, ποια ειναι η καλυτερη αναβαθμιση για το κινητο? Και που μπορω να βρω οδηγιες εγκαταστασης? Προσπαθησα να το λειτουργησω οπως μου ηρθε γιατι δεν ηθελα να μπλεκω με τετοια, αλλα πλεον δεν μπορω.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.

Αγορασα το κινητο πριν κανενα μηνα.

Εχω μια ερωτηση να κανω. Αν θελω να μπορω να εχω ραδιοφωνο και το τηλεκοντρολ διαθεσημα , αλλα δεν με πειραζει η γλωσσα, ποια ειναι η καλυτερη αναβαθμιση για το κινητο? Και που μπορω να βρω οδηγιες εγκαταστασης? Προσπαθησα να το λειτουργησω οπως μου ηρθε γιατι δεν ηθελα να μπλεκω με τετοια, αλλα πλεον δεν μπορω.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Με 5 μηνύματά ποιο πανω θα σου λυθούν φιλε μου οι απορείες

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει ενω εχετε 3gb ελευθερο αποθηκευτικο χωρο στην εσωτερικη μνημη, οταν πατε να κανετε εγκατασταση μια εφαρμογη να βγαζει μηνυμα οτι θα πρεπει να απελευθερωθει χωρος? Δε ξερω γτ.. 3gb ελευθερα εχω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Υπαρχει κατι νεοτερο οσον αγορα μελλοντικη αναβαθμιση του τηλεφωνου μας για kitkat 4 η την emui 2.3 η emui 3.0 για οσους δεν εχουν ρουταρει τις συσκευες ????.....πραγματικα πολυ ησυχια στο φορουμ οσον αφορα το honor 3 !!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κατι νεοτερο οσον αγορα μελλοντικη αναβαθμιση του τηλεφωνου μας για kitkat 4 η την emui 2.3 η emui 3.0 για οσους δεν εχουν ρουταρει τις συσκευες ????.....πραγματικα πολυ ησυχια στο φορουμ οσον αφορα το honor 3 !!!!

 

μπα δεν το κοβω,ιδιως για οφισιαλ,αυτη ειναι η απαντηση του moderator αυτης της σελιδας:http://en.club.vmall.com/forum.php?mod=viewthread&tid=7472&extra=&page=2 -"Its because Honor 3 uses an older platform processor which does not support Kitkat"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τη ειναι αυτο ? το emu3 γαι το honor 3?

 

ναι.emui 3.0 με 4.4.2 τον δεκεμβριο,καποια μπετα μαλλον κ φεβρουαριο μεσω οτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι.emui 3.0 με 4.4.2 τον δεκεμβριο,καποια μπετα μαλλον κ φεβρουαριο μεσω οτα.

 

Αρα καλυτερα οτα , οαλυ καλα παντος , εγω ειπα μας ξεχασαν....:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γνωριζεις κανεις απο που μπορουμε να αγορασουμε αυθεντικες μπαταριες??? στο ebay κ στο aliexpress εχουν ολοι ημιτασιον στα 5-10€...

 

και κατι ακομα... το Honor3 φοραει την ιδια μπαταρια με το honor2 ???

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα σε ολους...δε ξερω αν κανω καλα που ανοιγω το θεμα εδω.. αλλα πιστευω πως το προβλημα μου ειναι πιθανον να εμφανιστει κ σε αλλους αν δε προσεξουν οπως εγω...

 

Εχθες ειχα την φαεινη ιδεα να περασω μια custom rom στο huawei μου...εψαξα στο φορουμ της huawei στο νημα με το κινητο μου (honor 3) και βρηκα μια rom με kitkat 4.4.4.. οποτε κ ξεκινησα να κανω την διαδικασια να περασω την rom μεσω ενος προγραμματος (εχω ξαναπερασει rom με αυτο το προγραμμα κ δεν ειχα προβλημα).. οποτε κ ξαφνικα κολλαει μου πεταει error κατα την διαρκεια της διαδικασιας, κ οταν κανει επανεκινηση το κινητο κολλαει στην οθονη υποδοχης HUAWEI ASCEND... το προβλημα δεν ειναι μονο αυτο.. οταν περναω στην sdcard το update.app της τελευταιας επισημης rom (μεσα στον φακελο dload) κ βαζω το κινητο σε recovery mode... ενω ξεκινα η διαδικασια ωστε να αρχισει να περναει την επισημη rom.. Μου πεταει ενα FAIL κ γραφει οτι δεν υπαρχει αρχειο μεσα στη sdcard... η sdcard λειτουργει κανονικα.. την αναγνωριζει ο υπολογιστης. δε εχει θεμα.. το κινητο δε ξερω γτ κολλαει... επισης αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν εχω συνδεδεμενο το κινητο στον υπολογιστη ξεκιναει η διαδικασια.. οταν δε το εχω συνδεδεμενο, ή κ ακομα οταν το εχω στην πριζα τοτε δε ξεκιναει καθολου..

ευχομαι να μη σας μπερδεψα....οποτε θελω τα φωτα σας.. παω για νεο κινητο η μπορω να το σωσω??

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...δε ξερω αν κανω καλα που ανοιγω το θεμα εδω.. αλλα πιστευω πως το προβλημα μου ειναι πιθανον να εμφανιστει κ σε αλλους αν δε προσεξουν οπως εγω...

 

Εχθες ειχα την φαεινη ιδεα να περασω μια custom rom στο huawei μου...εψαξα στο φορουμ της huawei στο νημα με το κινητο μου (honor 3) και βρηκα μια rom με kitkat 4.4.4.. οποτε κ ξεκινησα να κανω την διαδικασια να περασω την rom μεσω ενος προγραμματος (εχω ξαναπερασει rom με αυτο το προγραμμα κ δεν ειχα προβλημα).. οποτε κ ξαφνικα κολλαει μου πεταει error κατα την διαρκεια της διαδικασιας, κ οταν κανει επανεκινηση το κινητο κολλαει στην οθονη υποδοχης HUAWEI ASCEND... το προβλημα δεν ειναι μονο αυτο.. οταν περναω στην sdcard το update.app της τελευταιας επισημης rom (μεσα στον φακελο dload) κ βαζω το κινητο σε recovery mode... ενω ξεκινα η διαδικασια ωστε να αρχισει να περναει την επισημη rom.. Μου πεταει ενα FAIL κ γραφει οτι δεν υπαρχει αρχειο μεσα στη sdcard... η sdcard λειτουργει κανονικα.. την αναγνωριζει ο υπολογιστης. δε εχει θεμα.. το κινητο δε ξερω γτ κολλαει... επισης αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν εχω συνδεδεμενο το κινητο στον υπολογιστη ξεκιναει η διαδικασια.. οταν δε το εχω συνδεδεμενο, ή κ ακομα οταν το εχω στην πριζα τοτε δε ξεκιναει καθολου..

ευχομαι να μη σας μπερδεψα....οποτε θελω τα φωτα σας.. παω για νεο κινητο η μπορω να το σωσω??

 

Πιθανότατα μπορείς να την επαναφέρεις τη συσκευή, αλλά χρειάζεται ψάξιμο μιας και η κάθε συσκευή έχει τις δικές της ιδιαιτερότητες. Κοίταξε στο φόρουμ των XDA developers στην ενότητα για τη συσκευή σου, πιθανότατα θα βρεις αρκετές πληροφορίες. Αν η συσκευή έχει και εσωτερικό χώρο που χρησιμοποιείται ως κάρτα sd μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις εκεί το φάκελο dload. Τώρα αν μπορείς να έχεις πρόσβαση σ' αυτό το χώρο από το Pc εξαρτάται από τη συσκευή και πάλι. Γενικά η διαδικασία αλλάγης rom μπορεί να οδηγήσει σε τέτοια προβλήματα και γι' αυτό χρειάζεται ψάξιμο και προετοιμασία(ανάλογα με το τι επιτρέπει η συσκευή) ώστε να είναι δυνατή η επαναφορά. Για παράδειγμα στη συσκευή μου(που είναι Huawei αλλά παλαιό μοντέλο) υπάρχει η δυνατότητα backup ολόκληρης της συσκευής, καθώς και η αντικατάσταση του νεότερου κλειδωμένου bootloader(αποτέλεσμα εγκατάστασης αναβαθμισμένης επίσημης ρομ) με τον παλαιότερο ξεκλείδωτο. Αν λοιπόν έχουν γίνει τα 2 παραπάνω είναι σχεδόν σίγουρη η επαναφορά της συσκευής ακόμη και αν δεν είναι δυνατή ούτε η εγκατάσταση καμίας επίσημης ρομ. Διαφορετικά μπορεί πολύ εύκολα να βρεθείς σε μια παρόμοια με τη δική σου κατάσταση. Τώρα, όπως είπα, λύσεις μπορεί να υπάρχουν, αλλά χρειάζεται ψάξιμο. Οι XDA developers είναι μια πολύ καλή πηγή πάντως και είναι πολύ πιθανόν από εκεί να βρεις κάποιο τρόπο ή βοήθεια.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα μπορείς να την επαναφέρεις τη συσκευή, αλλά χρειάζεται ψάξιμο μιας και η κάθε συσκευή έχει τις δικές της ιδιαιτερότητες. Κοίταξε στο φόρουμ των XDA developers στην ενότητα για τη συσκευή σου, πιθανότατα θα βρεις αρκετές πληροφορίες. Αν η συσκευή έχει και εσωτερικό χώρο που χρησιμοποιείται ως κάρτα sd μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις εκεί το φάκελο dload. Τώρα αν μπορείς να έχεις πρόσβαση σ' αυτό το χώρο από το Pc εξαρτάται από τη συσκευή και πάλι. Γενικά η διαδικασία αλλάγης rom μπορεί να οδηγήσει σε τέτοια προβλήματα και γι' αυτό χρειάζεται ψάξιμο και προετοιμασία(ανάλογα με το τι επιτρέπει η συσκευή) ώστε να είναι δυνατή η επαναφορά. Για παράδειγμα στη συσκευή μου(που είναι Huawei αλλά παλαιό μοντέλο) υπάρχει η δυνατότητα backup ολόκληρης της συσκευής, καθώς και η αντικατάσταση του νεότερου κλειδωμένου bootloader(αποτέλεσμα εγκατάστασης αναβαθμισμένης επίσημης ρομ) με τον παλαιότερο ξεκλείδωτο. Αν λοιπόν έχουν γίνει τα 2 παραπάνω είναι σχεδόν σίγουρη η επαναφορά της συσκευής ακόμη και αν δεν είναι δυνατή ούτε η εγκατάσταση καμίας επίσημης ρομ. Διαφορετικά μπορεί πολύ εύκολα να βρεθείς σε μια παρόμοια με τη δική σου κατάσταση. Τώρα, όπως είπα, λύσεις μπορεί να υπάρχουν, αλλά χρειάζεται ψάξιμο. Οι XDA developers είναι μια πολύ καλή πηγή πάντως και είναι πολύ πιθανόν από εκεί να βρεις κάποιο τρόπο ή βοήθεια.

 

μετα απο τοσες μερες ψαξιματος στο ιντερνετ.. βρηκα τι εφταιγε.. εκτος οτι το κινητο δεν εχει εγκατεστημενη ρομ οποτε δε μπορουσε να ξεκινησει.. απο εκει κ περα εφαγε σκαλωμα κ το στοκ ρεκοβερυ του κινητου, οποτε κ δεν μπορουσε να διαβασει την sdcard (εγραφε: can't mount sdcard) οποτε κ δε μπορουσε να ξεκινησει την διαδικασια για να φλασαρει ειτε το τελευταιο update της στοκ ρομ.. ειτε καποια αλλη custom rom.. Οποτε κ βρηκα το Android Device Manager (ADM) κ χειροκινητα περασα το TWRP.. αναγνωρισε την sdcard.. περασα την στοκ ρομ.. και πλεον ολα καλα...

 

extra tip.. επειδη δεν μπορουσε να αναγνωρισει το κινητο ο υπολογιστης.. στην περιπτωση του κινητου μου (HONOR 3) επρεπε να το ανοιξω πατωντας power+volUp ωστε να περασω χειροκινητα το TWRP...

για να εισελθεις στο ρεκοβερυ πατας power+volUp+volDown...

 

αυτα εν ολιγης.. το threat μπορει να κλειδωθει.. αλλιως μπορει να μεινει ανοιχτο για οποιονδηποτε αντιμετωπισει καποιο προβλημα κ μπορω να τον βοηθησω, αφου πλεον εμαθα πολλα το πως λειτουργει το android κ πως μπορω να αντιμετωπισω το οποιοδηποτε κολλημα φαει..

 

ευχαριστω κ τον dancer_69 για τον χρονο που ξοδεψε για να δωσει τις συμβουλες του

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το μονο αρνητικο του ειναι η παλια καρτα γραφικων που εχει.. κ δε θα μπορεις να παιζεις απαιτητικα παιχνιδια κ καποια πολυ ελαχιστα λαγκαρισματα σε καποιες εφαρμογες με φορτωμενα γραφικα.. απο εκει κ περα.. σαν χρηση καθημερινη.. τηλεφωνα, sms, internet.. αξιζει κατα καποιο τροπο....

αλλα κ παλι.. με 30-40€ παραπανω πιστευω μπορεις να παρεις συσκευη με ιδια ισως κ καλυτερα τεχνικα χαρακτηριαστικα.. ελαφρως καλυτερη μπαταρια.. κ καινουρια GPU... οποτε διαλεγεις...

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

σαν τιμη ειναι πολυ καλα τα 142€

οσο για το σαιτ..δες εδω....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374579

 

κ μπορεις να ρωτησεις κ εδω το τι παιζει αν ειναι αξιοπιστο η οχι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...