Jump to content

Cubot P9


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεκτόν. Ας μου πούνε όμως, δώσε άλλα 2-3$ να στην στείλουμε σε ξεχωριστό πακέτο, όχι να την σουφρώνουν...

 

Πήρα τελικά το δίδυμο Doogge DG300, με την 2500mah.

Link to comment
Share on other sites

 

1350 mAh μπαταρια?.Καλη τιμη καλη οθονη καλος επεξεργαστης καλη μνημη καλη (?) καμερα αλλα γιατι ρε Cubot τετοια μπαταρια?Κριμα...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορει να μου πει καποιος κατοχος τις εντυπωσεις του απο ακουστικο (στις κλησεις) και την καμερα καθως και σαν συνολο τι λεει?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα σε ολους . Θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας για ενα κινιτο που εχω βαλει στο ματι και θα ηθελα να αγορασω . Ειναι το cubot p9 . Θελω το συγκεκριμενο γιατι ειναι 5 ιντσες και εχει καλη καμερα . Πειτε μου την γνωμη σας και επισης απο που προτεινεται να το παρω . Γιατι το εχω δει σε πολλα κινεζικα σαιτ αλλα δεν ξερω ποιο ειναι το πιο εμπιστο. Ευχαριστω πολυ για οσους με βοηθησουν .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

 

Συζητάμε για αυτό ακριβώς που σε ενδιαφέρει, την αξιοπιστία των κινέζικων site.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πατριωτη εδω εισαι http://geekbuying.com/Search/?keyword=cubot+p9

Απολυτα αξιοπιστο το καταστημα.Το κινητο (χωρις να το εχω στα χερια μου) για τα χρηματα του ειναι καλο.Βεβαια μην περιμενεις καμια τρελη καμερα ασχετα αν γραφει 8ΜΡ.Αν ειναι 5ΜΡ υποφερτη εισαι τυχερος.Η μπροστα VGA σιγουρα και οχι 2ΜΡ.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο το παράγγειλα από geekbuying (1η παραγγελία από Κίνα και ήδη έχω παραγγείλει το Thl W100S πάλι από το ίδιο eshop) για την γυναίκα μου. Παραγγελία 17/10 παραλαβή 7/11. Εντυπώσεις ύστερα από ένα μήνα χρήσης ως ακολούθως:

Ποιότητα κατασκεύης / Εμφάνιση--> Στιβαρό πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, παραπέμπει σε ακριβό κινητό πολλαπλάσιας αξίας.

Οθόνη--> Φωτεινή, ζωντανά χρώματα (φυσικά όχι IPS) σχετικά καλές γωνίες θέασης, γρήγορη ανταπόκριση.

Μπαταρία--> Με ελαφριά χρήση κρατάει 2-3 μέρες...

Κάμερα-->Δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις αν είναι όσα MP λένε ότι είναι αλλά με έλεγχο android hardware info στο picture size βγάζει κύρια κάμερα 3264*2448 (8MP) και μπροστά 1600*1200 (1.9MP). Τώρα σε ποιότητα φαντάζομαι στο αντίστοιχο επίπεδο με τα υπόλοιπα κινητά αυτής της κατηγορίας.

Antutu--> 10740

Playstore + Greek language--> preinstalled

Γενικά, μια τίμια αγορά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Xronia πολλα σε ολους. Ας γραψω μερικες εντυπωσεις απο μια προσφατη αγορά μου,

Εδω και 2 μερες εχω το cubot P9 των 5 ιντσων διπυρηνο στα 1,2γιγαχερτζ με 512 μνημη, 960*480 αναλυση.

Γενικα το σμαρτφοουν αυτο ειναι οκ. Γρηγορο με 12500 ποντους στο Antutu 4.0 . Ola kala απο αποδοσεις , το κινητο αξιζει 1000% τα λεφτα του (83€) απο το geeksbuying.com περιμενα 18 ημερες απο τη στιγμη του κλικ της παραγγελιας μεχρι να φτασει στα χερια μου.

Απο αδυναμιες εως τωρα εχω να σας ενημερωσω για τα εξης:

Σχετικα χαμηλη αλλα απολυτα ικανοποιητικη ποιοτητα φινιρισματος 2 κλικ πιο κατω απο το σαμσουνγκ galaxy s plus που κατεχω.

Η οθονη εχει μικρη γωνια θεασης και αυτο ουσιαστικα ειναι το σημαντικοτερο μειονεκτημα του κινητου. Καλη αποκριση και ευαισθησια , ικανοποιητικη αναλυση κτλ ΑΛΛΑ η γωνια θεασης ειναι μικρη και θυμιζει παλαιοτερες lcd οθονες .

Επισης οι καμερες δεν εχουν καλη αποδοση σε καμια περιπτωση , ιδιαιτερα η μπροστινη (θολη εικονα), οσο και η πισω.

Ελπιζω να βοηθησα.

Εχω παραλαβει και ενα 10ιντσο ταμπλετ ΑΜ1005 θα γραψω τις εντυπωσεις μουστο αναλογο νημα.

 

ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΤΩΝ ΚΙΝΕΖΙΚΩΝ ΣΜΑΡΤΦΟΟΥΝ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ;;;

Φουρνος μικροκυμμάτων;;;

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΤΩΝ ΚΙΝΕΖΙΚΩΝ ΣΜΑΡΤΦΟΟΥΝ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ;;;

Φουρνος μικροκυμμάτων;;;

 

Όχι, γενικώς οι συσκευές με MTK επεξεργαστή τα πάνε σχετικά καλά σε αυτό τον τομέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Xronia πολλα σε ολους. Ας γραψω μερικες εντυπωσεις απο μια προσφατη αγορά μου,

Εδω και 2 μερες εχω το cubot P9 των 5 ιντσων διπυρηνο στα 1,2γιγαχερτζ με 512 μνημη, 960*480 αναλυση.

Γενικα το σμαρτφοουν αυτο ειναι οκ. Γρηγορο με 12500 ποντους στο Antutu 4.0 . Ola kala απο αποδοσεις , το κινητο αξιζει 1000% τα λεφτα του (83€) απο το geeksbuying.com περιμενα 18 ημερες απο τη στιγμη του κλικ της παραγγελιας μεχρι να φτασει στα χερια μου.

Απο αδυναμιες εως τωρα εχω να σας ενημερωσω για τα εξης:

Σχετικα χαμηλη αλλα απολυτα ικανοποιητικη ποιοτητα φινιρισματος 2 κλικ πιο κατω απο το σαμσουνγκ galaxy s plus που κατεχω.

Η οθονη εχει μικρη γωνια θεασης και αυτο ουσιαστικα ειναι το σημαντικοτερο μειονεκτημα του κινητου. Καλη αποκριση και ευαισθησια , ικανοποιητικη αναλυση κτλ ΑΛΛΑ η γωνια θεασης ειναι μικρη και θυμιζει παλαιοτερες lcd οθονες .

Επισης οι καμερες δεν εχουν καλη αποδοση σε καμια περιπτωση , ιδιαιτερα η μπροστινη (θολη εικονα), οσο και η πισω.

Ελπιζω να βοηθησα.

Εχω παραλαβει και ενα 10ιντσο ταμπλετ ΑΜ1005 θα γραψω τις εντυπωσεις μουστο αναλογο νημα.

 

ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΤΩΝ ΚΙΝΕΖΙΚΩΝ ΣΜΑΡΤΦΟΟΥΝ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ;;;

Φουρνος μικροκυμμάτων;;;

 

To παρελαβα κ γω...το παιζω εδω κ 2 ωρες...καμερα δε μπορω να κρινω ειμαι σε σκιερο μερος...μπαταρια οκ μου φαινεται...κατασκευη σαν κλωνος σαμσουνγκ...θυμιζει σταρ....οθονη χαλι μαυρο...φαινεται καλα μονο υπο ορισμενη γωνια...χρωματα ξεπλυμμενα...με μια λεξη απογοητευση..βεβαια η οθονη αποκρονεται καλα..αλλα με κλειστα ματια αμοι με οκτω ευρω παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cubot P9 @ GeekBuying: $89.99

Good news.

 

The price of Cubot P9 has been dropped to only $89.99 from original $103.99.

You can save $14 now.

Do not miss this great chance to get the Cubot P9. The price is really very low now.

 

Justin

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάτοχος του κινητού από το Φεβρουάριο.Απόλυτα ευχαριστημένος για αυτά που προσφέρει,δεδομένου της τιμής του(μέχρι 68 ευρώ το βρήκα στο AliExpress) http://www.aliexpress.com/item/Cubot-P9-MTK6572-MTK6572W-Smartphone-Android-4-2-Dual-Core-1-2Ghz-Russian-8-0MP-Camera/1723219313.html.

Δεν αποτελεί hι-end συσκευή,για όσους αναζητούν κάτι τέτοιο ZTE Nubia Z5S ~230-240 ευρώ,αλλά μια καλή επιλογή σαν δεύτερο κινητό ή για κάποιον που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις.Η οθόνη σχετικά καλή,μεγάλη,ευδιάκριτη αλλά ως εκεί,υπό γωνία ''γκριζάρει'' και θολώνει.Μπορώ πάντως να συμβιώσω μαζί της και δεν τρελαίνομαι κιόλας.Στο AnTuTu μου δίνει 10500 μετά από ενίσχυση και σε συνδυασμό με τη μικρή μνήμη 512mB,σε απαιτητικά παιχνίδια Dear Hunter 2014,δεν...Skype,NovaGo,Viber,Death Moto,Candy Crush,Subway Surfers,Drug Racing,Angry Birds,Temple Run,Smash Hit,Panda Run,Escape,Hay Day,Hill Climb,SmashHit,Cut the Rope 2 άνετα.Σε Skype η μπροστινή κάμερα είναι μέτρια και πιξελιάζει,ενώ η πίσω κινείται σε αξιοπρεπή επίπεδα,για τα δεδομένα της κατηγορίας,όπως και το βίντεο.Με γρήγορο Wi-Fi η πλοήγηση,όπως και οι χάρτες,κλειδώνουν πολύ γρήγορα,το σήμα ευαίσθητο και ισχυρό.Ο ήχος είναι λίγο μεταλλικός,ούτε πολύ ισχυρός,ούτε ισχνός.Μέχρι τώρα κανένα άλλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Administrators
Καλησπερα εχω αγορασει ενα τηλ. Cubot p9 και δεν δουλευει η καμερα .Μηπως γνωριζει καποιος ;

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχεις κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον μιλάμε για hardware πρόβλημα. Σαν ύστατη προσπάθεια μπορείς να δοκιμάσεις και αλλαγή rom ή flashαρισμα της ίδιας από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παίδες! Ενας φιλος μου αγορασε το cubot p9 στα 80 ευρώ αλλά ξαφνικά μια μέρα χαλασε! Δεν ανοιγει καθόλου δεν φοτίζει τπτ! Το εχει παθει κανεις; Παιζει να ειναι πλακετα ;Αν ναι μπορω να βρω να αγορασω καινουρια; Ευχαριστω εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...