Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ποια συσκευή το βρήκες αυτό;

 

AMOI A862W το Το2c το γραφει ετσι στα χαρακτηριστικα του...τωρα λαθος περγραφη η θα υπαρχει πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια ! μου αρεσει πολύ και εμενα αυτό το inew v3 αλλα σε ένα Chat με τα geekbuying και minideal μου προτειναν καλύτερα το thl w200 γιατι και καλα εχει καλύτερη ποιοτητα ! παιδια θελω και την δικια σας γνωμη η άλλες προτάσεις μεχρι 150 ευρω!

Αν εγραφες τι ακριβως σου αρεσει, ζητας σε αυτο;

Εγω πχ κοιταω προς το houawei honor 3c

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

Με το original Packing box ή μη παίζει κάτι? Πρέπει να προσέξουμε κάτι? Καλύτερα το original ώστε να έρθει σφραγισμένη η συσκευή? Καμιά σχέση με το τελωνείο? Τι λόγο έχουν αυτοί (το κατάστημα εννοω) να μην είναι γνήσια η συσκευασία? Έτσι δεν την παραλαμβάνουν?

 

To to2c ανέβασε βίντεο στο YouTube σχετικά με τη συσκευασία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οταν γράφει στο κινητό στο minideal ''root(need)'' εννοεί οτι αν θέλεις να κάνεις root ή οτι πρέπει να γίνει root ???

http://www.minideal.net/lenovo-s920-mtk6589-quad-core-android4-2-1-2ghz-dual-sim-5-3-inch-hd-3g-wcdma.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οταν γράφει στο κινητό στο minideal ''root(need)'' εννοεί οτι αν θέλεις να κάνεις root ή οτι πρέπει να γίνει root ???

http://www.minideal.net/lenovo-s920-mtk6589-quad-core-android4-2-1-2ghz-dual-sim-5-3-inch-hd-3g-wcdma.html

 

Μάλλον σημαίνει ότι το ζητάς και στο κάνουν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα το δώσω βασικά κάπου αλλού το g3s και σκέφτομαι αντικαταστατη. Θέλω ενα αν γίνεται πιο λεπτό αλλά με καλή μπαταρια και καλύτερη κάμερα.

Οποία γνώμη δεκτή.

Καπου σε w8s θα πήγαινα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος σε ενα θεμα που εχω με ενα τηλεφωνο;

Εχω ενα HBT A17 Android 4.2.1 MTK6572 και δεν εχει Ελληνικη γλωσσα, μονο Αγγλικη και κινεζικη. Μπορω να βαλω και την Ελληνικη; Ή θα βγει τελοιως off? Kαι αν γινετε πως; (μιας και ειμαι ασχετος με το Android):(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

 

Θελω να παρω κινητο προσανατολιζομαι στο

samsung galaxy grand duos

 

με αυτα τα λεφτα 220 ευρω

 

υπαρχει κανα κινεζικο αξιοπιστο που θα με βγαλει κανα 3 χρονια

 

θελω μεγαλη οθονη 5 inches και μεγαλυτερο δεν με χαλαει

και πολυ καλο ιντερνετ wi-fi μεγαλη εμβελια και φυσικα σε συνδεση δεδομενων

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

 

Θελω να παρω κινητο προσανατολιζομαι στο

samsung galaxy grand duos

 

με αυτα τα λεφτα 220 ευρω

 

υπαρχει κανα κινεζικο αξιοπιστο που θα με βγαλει κανα 3 χρονια

 

θελω μεγαλη οθονη 5 inches και μεγαλυτερο δεν με χαλαει

και πολυ καλο ιντερνετ wi-fi μεγαλη εμβελια και φυσικα σε συνδεση δεδομενων

 

ευχαριστω

Σε αυτά τα χρήματα έχεις πολλές επιλογές στην κινέζικη αγορά.

Lenovo P780

Lenovo K900

Thl t100 το οποίο είναι και οκταπύρηνο

Xiaomi M2A

zte v987

και άλλα πολλά όπου μπορούν να σου περισσέψουν χρήματα ή και να δώσεις και κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

AMOI A862W το Το2c το γραφει ετσι στα χαρακτηριστικα του...τωρα λαθος περγραφη η θα υπαρχει πρόβλημα ?

Το Amoi A862w υποστηρίζει τα εξής

2G GSM: 900/1800MHz

3G WCDMA/HSPA: 850/2100MHz

Παίζει κανονικότατα στην Ελλάδα

[...]

Απλως με αυτα τα χρηματα μη περιμενεις τιποτα τερατα αξιοπιστιας συσκευες, κι επισης μετριες οθονες-καμερες-gps κλπ.

 

Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα:happy:

Doogee DG100, THL T5, έχουν IPS οθόνες, πολύ καλές. το GPS δουλεύει μια χαρά και στα 2. Και το THL σίγουρα είναι αξιόπιστο. Μόνο στις κάμερες χάνουν, ειδικα στα φθηνά που βάζουν 2ΜΡ αισθητήρες σταθερής εστίασης

Μετά απο 5 μήνες εξαιρετικής συμβίωσης με το jiayu g3s μου, είπα να αλλάξω κινητό και να ανεβώ λίγο κατηγορία. Διάβασα τον εξής οδηγό http://www.chinasmartphonereview.com/2013-in-review-a-compilation-of-the-best-smartphones-5-0-inch-below-and-under-250/ και σκέφτηκα να πάρω το NEO N003. Το λέτε αξίζει η αλλαγή η έχετε να νου προτεινετε κάτι άλλο?

Υπ'οψιν ψάχνω για κινητό στις 5 ιντσες με όσο το δυνατόν καλύτερη κατασκευή μέχρι 250 δολλαρια περίπου.

Όσο το δυνατόν καλύτερη κατασκευή και ΝΕΟ, δεν πάνε μαζί. Δες THL W8s, Lenovo P780

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας...8ελω να ενισχυσω το wirelles σημα του κινητου μου διοτι η εμβελεια του ειναι πολυ μικρη...ακουω τροπους...ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω galaxy note 3 clone

Link to comment
Share on other sites

To Zopo zp998 http://www.zoposhop.com/officialzopomobile-phone-zp998-8-core/officialZOPO-ZP998-XiaoHei-II-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz-5-5-inch-FHD-Screen-14-0M-Camera-Smart-Phone-With-OTG-NFC-5G-WIFI-Air θα είναι κομπλέ για αγορά ή θα έχει προβλήματα λόγω καινουργιας φουρνιάς επεξεργαστών?ή καλύτερα κάποιος να περιμένει ΚΙ'ΑΛΛΟ το Χιαοmi Mi3 http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_3-5678.php όταν με το καλό βγει και με κάποια διαφορά στο χρηματικό προς τα πάνω..σε αυτο το ευρος τιμής τι άλλο αξιόλογο υπάρχει? Edited by gerstavros2
διόρθωση αριθμού μοντέλου
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει περιπτωση τα κινεζικα κινητα να τρωνε περισσοτερα gb οταν δουλευεις το 3G ; Κατι τετοιο εχω παρατηρησει ή λαλακία λεω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει περιπτωση τα κινεζικα κινητα να τρωνε περισσοτερα gb οταν δουλευεις το 3G ; Κατι τετοιο εχω παρατηρησει ή λαλακία λεω;

 

το δεύτερο...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σημαίνει ότι το ζητάς και στο κάνουν

Παιδια θελω να παραγγειλω απο μινιντιλ το amoi 862.Αναφερω σαν gift το ροοτ ,πρεπει να αναφερω και καπου οτι θελω να μου περασουν την ελληνικη γλωσσα?

Ευχαριστω προκαταβολικα και συγχαρητηρια για την προσπαθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

το δεύτερο...

:p

Μήπως τα τετραπύρηνα απο τα 2πύρηνα..???

Πάλι το δεύτερο...???:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια θελω να παραγγειλω απο μινιντιλ το amoi 862.Αναφερω σαν gift το ροοτ ,πρεπει να αναφερω και καπου οτι θελω να μου περασουν την ελληνικη γλωσσα?

Ευχαριστω προκαταβολικα και συγχαρητηρια για την προσπαθεια σας.

Όταν το κινητό γράφει οτι έχει Ελληνικά πάντα το κάνουν.

Τώρα όλοι το γράφουμε γιατί τα γραπτά μένουν.

Γράψ'το κι εσύ στο μήνυμα του paypal στην παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

παλληκάρια προς ενημέρωση

 

ένα δέμα από το μινιντηλ από τις 29/12 γράφει άφιξη στη χώρα προορισμού και από τότε τίποτα....φοβόμουνα μη πήγε κάνα τελωνείο και σήμερα είπα να το ψάξω ... παίρνοντας τηλέφωνο αφού έπιασα μετά από καμιά ώρα γραμμή μου λέει η κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών των ΕΛΤΑ ότι επέστρεψε πίσω στις 3/1...τις λέω για ποιο λόγο λέει δε ξέρω και αφού τις είπα ότι πρέπει να αποδείξω ότι δε το παρέλαβα μου έδωσε ένα μειλ των ΕΛΤΑ να επικοινωνήσω...έστειλα φυσικά εκεί και στην εξυπηρέτηση ξανά μειλ με τα στοιχεία και περιμένω την απάντηση τους...

 

έστειλα μήνυμα και στο μινιντιλ και πιστεύω να μην αρχίσουν κι αυτοί τα Κινέζικα(τώρα θα δείξει πόσο εντάξει είναι κι αυτοί)

 

έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο ?

Link to comment
Share on other sites

παλληκάρια προς ενημέρωση

 

ένα δέμα από το μινιντηλ από τις 29/12 γράφει άφιξη στη χώρα προορισμού και από τότε τίποτα....φοβόμουνα μη πήγε κάνα τελωνείο και σήμερα είπα να το ψάξω ... παίρνοντας τηλέφωνο αφού έπιασα μετά από καμιά ώρα γραμμή μου λέει η κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών των ΕΛΤΑ ότι επέστρεψε πίσω στις 3/1...τις λέω για ποιο λόγο λέει δε ξέρω και αφού τις είπα ότι πρέπει να αποδείξω ότι δε το παρέλαβα μου έδωσε ένα μειλ των ΕΛΤΑ να επικοινωνήσω...έστειλα φυσικά εκεί και στην εξυπηρέτηση ξανά μειλ με τα στοιχεία και περιμένω την απάντηση τους...

 

έστειλα μήνυμα και στο μινιντιλ και πιστεύω να μην αρχίσουν κι αυτοί τα Κινέζικα(τώρα θα δείξει πόσο εντάξει είναι κι αυτοί)

 

έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο ?

 

 

Στο tracking του Elta ελεγε αφιξη στις 29/12?

 

Γιατι δεν επαιρνες νωριτερα τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

To Zopo zp998 http://www.zoposhop.com/officialzopomobile-phone-zp998-8-core/officialZOPO-ZP998-XiaoHei-II-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz-5-5-inch-FHD-Screen-14-0M-Camera-Smart-Phone-With-OTG-NFC-5G-WIFI-Air θα είναι κομπλέ για αγορά ή θα έχει προβλήματα λόγω καινουργιας φουρνιάς επεξεργαστών?ή καλύτερα κάποιος να περιμένει ΚΙ'ΑΛΛΟ το Χιαοmi Mi3 http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_3-5678.php όταν με το καλό βγει και με κάποια διαφορά στο χρηματικό προς τα πάνω..σε αυτο το ευρος τιμής τι άλλο αξιόλογο υπάρχει?

το firmware του zp998 είναι ακόμη πρώιμο. Αν δε βιάζεσαι, περίμενε να βγει αναβάθμισή του

Ρε παιδια υπαρχει περιπτωση τα κινεζικα κινητα να τρωνε περισσοτερα gb οταν δουλευεις το 3G ; Κατι τετοιο εχω παρατηρησει ή λαλακία λεω;
το μόνο που μπορεί να σου τρώει data, είναι κάποια εφαρμογή σου. κοίτα στην χρήση δεδομένων στις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τα φωτα σας παρακαλω οποιος γνωριζει.

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 07-01-2014 14:16 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 07-01-2014 10:04 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 07-01-2014 08:04 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ 07-01-2014 04:11 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 05-01-2014 08:43 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-01-2014 06:02 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 28-12-2013 15:53 IPS

 

Ειδοποιητηριο δεν μου εχει ερθει, και επισης βρισκομουν στο σπιτι ολη την μερα λογω γριπης.

Θα μου το φερουν αυριο η καλυτερα να παω απο το ταχυδρομειο;

Διαβασα και το προηγουμενο ποστ του labomber και τρομαζω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...