Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό φαίνεται με 100 δολλάρια, και με αυτά τα χαρακτηριστικά η "τυπική" τιμή είναι στά 140 περίπου ..

Για το panda τυπικη ειναι, βγαζει συνεχεια τετοιες προσφορες.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το panda τυπικη ειναι, βγαζει συνεχεια τετοιες προσφορες.

Γιά το Panda ναι, γενικώς γιά τηλέφωνο όμως με αυτά τα χαρακτηριστικά δεν είναι τυπική τιμή ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτό το κινητό

Jiayu G4S

http://www.vickmall.com/jiayu-g4s-smart-phone-mtk6592-octa-core-android-4-2-with-4-7inch-ips-screen-1gb-ram-4gb-rom.html

Μιλάω για την έκδοση με 1gb/4gb.

Αν το έχει κάποιος ας πεί την εμπειρία του.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτό το κινητό

Jiayu G4S

http://www.vickmall.com/jiayu-g4s-smart-phone-mtk6592-octa-core-android-4-2-with-4-7inch-ips-screen-1gb-ram-4gb-rom.html

Μιλάω για την έκδοση με 1gb/4gb.

Αν το έχει κάποιος ας πεί την εμπειρία του.

 

υπαρχει νημα για το κινητο στο φορουμ,εκει θα σου απαντησουν καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτό το κινητό

Jiayu G4S http://www.vickmall.com/jiayu-g4s-smart-phone-mtk6592-octa-core-android-4-2-with-4-7inch-ips-screen-1gb-ram-4gb-rom.html

Μιλάω για την έκδοση με 1gb/4gb. Αν το έχει κάποιος ας πεί την εμπειρία του.

 

Ειναι κρίμα, καλοκαίρι του 2014, να αγοράσεις 8πύρηνο και να το πάρεις με 1Gb ram...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας αυτο απο διπλανο forum, http://www.insomnia.gr/topic/532574-%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CF%8C-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%BF-smartphone-%CE%AD%CF%81%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF/page-2?do=findComment&comment=53270623

εσεις κατα ποσο κρατατε την μαμισια ρομ και κατα ποσο αφου αποφασισετε να την κρατησετε, την εμπιστευεσται?

Για μενα ηταν παντα ενα θεμα, οχι μονο για τα κινεζικα αλλα και για τα επωνυμα (samsung, sony που εχουν περασει απο τα χερια μου και εχουν ενα σωρο bloatware) και παντα κατεληγα στο να επιλεξω μια αλλη ρομ.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θέλω ένα φθηνό τηλέφωνο (50-60€) για την κόρη μου και είμαι ανάμεσα στα Doogee Dg110 και Jiayu F1.... ποιο είναι καλύτερο και πιο αξιόπιστο;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θέλω ένα φθηνό τηλέφωνο (50-60€) για την κόρη μου και είμαι ανάμεσα στα Doogee Dg110 και Jiayu F1.... ποιο είναι καλύτερο και πιο αξιόπιστο;

 

το δευτερο,το αλλο ειναι της πλακας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θέλω ένα φθηνό τηλέφωνο (50-60€) για την κόρη μου και είμαι ανάμεσα στα Doogee Dg110 και Jiayu F1.... ποιο είναι καλύτερο και πιο αξιόπιστο;

Το πρώτο, το άλλο είναι της πλάκας.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

και θα ελεγα να δεις και αυτο,το εφερα σε εναν φιλο και τελικα εφερα αλλα 5 σε αλλους και αλλες τριγυρω και ειναι ολοι ενθουσιασμενοι.

 

http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=kingsing+k2

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει νημα για το κινητο στο φορουμ,εκει θα σου απαντησουν καλυτερα

 

Ρώτησα τα παιδιά εκεί αλλά σχεδόν όλοι έχουν με 2gb, για αυτό είπα μήπως κάποιος εδώ το έχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι κρίμα, καλοκαίρι του 2014, να αγοράσεις 8πύρηνο και να το πάρεις με 1Gb ram...

 

Η διαφορά είναι σχετικά μεγάλη πάντως, για αυτό το σκέφτομαι, στα 140ε υπάρχουν πολλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τα παιδιά εκεί αλλά σχεδόν όλοι έχουν με 2gb, για αυτό είπα μήπως κάποιος εδώ το έχει.

 

σε 4'7 ινστες κοιτα και το xiaomi hongmi 1s

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, η phicomm τι λέει σαν εταιρία? Εντάσσεται στις γνωστές (lenovo, xiaomi, zte) ή στις ''κινεζιές''. Αυτό που με καίει πιο πολύ είναι μην καταλήξει σε χειροβομβίδα (σκάσει καμια μπαταρία δλδ). Επειδή έχω βρει σε ξεφτίλα τιμές το θέλω σα δεύτερο δε έχω δηλαδή τρελές απαιτήσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο, το άλλο είναι της πλάκας.

 

Θελω να πιστευω οτι σατυριζεις τα λεγομενα του φιλου παραπανω και οτι δεν εισαι fanboy...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς σατιρίζω, και έχουμε πεί δεκάδες φορές ότι προτείνουμε με επιχειρήματα και δεν κατηγορούμε ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, η phicomm τι λέει σαν εταιρία? Εντάσσεται στις γνωστές (lenovo, xiaomi, zte) ή στις ''κινεζιές''. Αυτό που με καίει πιο πολύ είναι μην καταλήξει σε χειροβομβίδα (σκάσει καμια μπαταρία δλδ). Επειδή έχω βρει σε ξεφτίλα τιμές το θέλω σα δεύτερο δε έχω δηλαδή τρελές απαιτήσεις.

Για αυτο στα 19.99$ στο Minideal λες?Εξαντληθηκε.Ενα αλλο μοντελο που ειχα πιασει παλαιοτερα καλο (σαν ποιοτητα) ηταν.Εχει και στο Pandawill ενα με ΜΤΚ6572 στα 50κατι $ που ειναι καλο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

σε 4'7 ινστες κοιτα και το xiaomi hongmi 1s

 

Σε αυτό είχα καταλήξει αλλά είδα το Jiayu που είναι στα ίδια λεφτά και είναι 8πύρηνο για αυτό το σκέφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κανένα Dual sim, με snapdragon 400 και 2 gb ram μέχρι 190$? Ευχαριστώ Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό είχα καταλήξει αλλά είδα το Jiayu που είναι στα ίδια λεφτά και είναι 8πύρηνο για αυτό το σκέφτομαι...

 

γενικα σαν μοντελο το g4 ειχε θεματα με gps και αλλα,δεν το πηρα αν και μου αρεσε,μετα εγινε g4s,g4c και παει λεγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο στα 19.99$ στο Minideal λες?Εξαντληθηκε.Ενα αλλο μοντελο που ειχα πιασει παλαιοτερα καλο (σαν ποιοτητα) ηταν.Εχει και στο Pandawill ενα με ΜΤΚ6572 στα 50κατι $ που ειναι καλο.

 

Nαι αυτό. Σήμερα μου στείλαν mail ενώ είναι out of stock. :p Τεσπα, με τη λογική ότι μπορεί να το ξαναβγάλουν να το χτυπήσω αμέσως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά γνώμη γι'αυτό http://www.to2c.com/neo-m1-mtk6582-quad-core-with-5-0-inch-hd-ips-ogs-screen-1gb-ram-8gb-rom-13-0mp-camera-smartphone.html υπάρχει? Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

 

Ρε αυτό λέει ότι θα έχει σε λίγο καιρό διπλό OS. Android 4.2 και WP 8.1!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...