Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και χρόνια πολλά, μετά από 2,5 χρόνια με το υπερκινητό Coolpad F1 , τουλάχιστον για τα λεφτά του γιατί ακόμα και τώρα τα σπάει ....αποφάσισα να αλλάξω κινητό και να πάω σε κάνα Xiaomi μιας και στο coolpad είχα miui...

τι προτείνετε μεταξύ 250€ - 350€? σε xiaomi πάντα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα και χρόνια πολλά, μετά από 2,5 χρόνια με το υπερκινητό Coolpad F1 , τουλάχιστον για τα λεφτά του γιατί ακόμα και τώρα τα σπάει ....αποφάσισα να αλλάξω κινητό και να πάω σε κάνα Xiaomi μιας και στο coolpad είχα miui...

τι προτείνετε μεταξύ 250€ - 350€? σε xiaomi πάντα!!!

Xiaomi mi5s plus αν θες 5,7 οθονη. Xiaomi mi5s αν θες πιο μικρο.

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπες στο νημα της συσκευης και διαβασε απο την σελιδα 86 και μετα

 

Δηλαδη να διαβασουμε 600+ σελιδες....δεν γινεσαι λιγο πιο συγκεκριμενος φιλε μου....

Link to comment
Share on other sites

μπες στο νημα της συσκευης και διαβασε απο την σελιδα 86 και μετα

 

Δηλαδη να διαβασουμε 600+ σελιδες....δεν γινεσαι λιγο πιο συγκεκριμενος φιλε μου....

 

πιο συγκεκριμενος.... να γινω.....μπαινεις στο my forum, βρισκεις την ενοτητα Συσκευες, ανοιγεις την ενοτητα Lenovo, μετα ανοιγεις την ενοτητα (νημα) του Lenovo Vibe P1 pro, πας στην σελιδα 86 και ξεκινας να διαβαζεις. συνολο 6-7 κλικ και αντε 2 σελιδες διαβασμα, μαλλον δεν καταλαβες τι σου ειπα.... Καλά Χριστούγεννα !!

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια πολλα σε ολους.Θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτη την προσφορα εσεις που ασχολειστε με αυτα

http://www.tinydeal.com/coolpad-x7-mtk6595-octa-core-52-fhd-android-44-4g-phone-p-163171.html

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Android 4.4 και μη υποστήριξη 800αρας μπάντας; Όχι από εμένα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια πολλα σε ολους.Θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτη την προσφορα εσεις που ασχολειστε με αυτα

http://www.tinydeal.com/coolpad-x7-mtk6595-octa-core-52-fhd-android-44-4g-phone-p-163171.html

Ευχαριστω

 

oxi,συν οτι το καταστημα ειναι αισχρο

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!!

 

Για το DAZEN X7:

 

(+)

Λεπτό και κομψό

Είναι Coolpad

Τιμή

 

(+, -)

Μπαταρία. Δε τη λες ούτε μικρή, ούτε μεγάλη.

Λογισμικό που εχει ελληνικά, αλλά ποιος ξέρει...

Η εσωτερική μνήμη αποθήκευσης είναι 16gb, επομένως πρακτικά θα είναι σαν single SIM και κάρτα μνήμης στη θέση της 2ης SIM.

 

(-)

Δεν έχει 800ρα μπάντα στο 4G

Android 4.4

 

Αν συνειδητοποιησεις τα περί μπαταρίας, 800ρα και κάρτας μνήμης και δε σου είναι πρόβλημα, πάρτο. Η τιμή είναι πολύ καλή. Θα έχεις σαν μπόνους και το ότι είναι κομψό!

Αν κάτι από τα παραπάνω σε προβληματιζει, άστο, μην ασχολείσαι άλλο.

Το μαγαζί δε το εμπιστεύομαι, αλλά από την άλλη, το ποσό δεν είναι πολύ μεγάλο. Αρκεί να είσαι ψυχολογικά κλπ έτοιμος για όλα.

 

Εγώ θα το επερνα για κάποιον που θέλει λεπτό τηλέφωνο, του φτάνει μια SIM και πιο πριν θα έψαχνα να δω τι γίνεται με τη ROM με την οποία έρχεται.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!!

 

Για το DAZEN X7:

 

(+)

Λεπτό και κομψό

Είναι Coolpad

Τιμή

 

(+, -)

Μπαταρία. Δε τη λες ούτε μικρή, ούτε μεγάλη.

Λογισμικό που εχει ελληνικά, αλλά ποιος ξέρει...

16gb, επομένως πρακτικά θα είναι σαν single SIM και κάρτα μνήμης στη θέση της 2ης SIM.

 

(-)

Δεν έχει 800ρα μπάντα στο 4G

Η εσωτερική μνήμη αποθήκευσης είναι

Android 4.4

 

Αν συνειδητοποιησεις τα περί μπαταρίας, 800ρα και κάρτας μνήμης και δε σου είναι πρόβλημα, πάρτο. Η τιμή είναι πολύ καλή. Θα έχεις σαν μπόνους και το ότι είναι κομψό!

Αν κάτι από τα παραπάνω σε προβληματιζει, άστο, μην ασχολείσαι άλλο.

Το μαγαζί δε το εμπιστεύομαι, αλλά από την άλλη, το ποσό δεν είναι πολύ μεγάλο. Αρκεί να είσαι ψυχολογικά κλπ έτοιμος για όλα.

 

Εγώ θα το επερνα για κάποιον που θέλει λεπτό τηλέφωνο, του φτάνει μια SIM και πιο πριν θα έψαχνα να δω τι γίνεται με τη ROM με την οποία έρχεται.

Μουσειακό κινητό....

Έλεος....

Με 70€ παίρνεις το Doogee x9 pro....

ME Android 6.0.1

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

To οτι ειναι ΠΟΛΥ παλιο μοντελο, δεν το συζητα κανεις?

Φαντάζομαι ότι πάει πακέτο με το Android 4.4, & υποθέτω ότι γι αυτό το λόγο έχει μείνει εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μουσειακό κινητό....

Έλεος....

Με 70€ παίρνεις το Doogee x9 pro....

ME Android 6.0.1

Το οποίο όμως δεν είναι λεπτό, έχει χειρότερη φωτογραφική και είναι Doogee και όχι coolpad!

Αν κάποιος θέλει λεπτό τηλέφωνο, τότε αλλάζει η οπτική γωνία.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι πάει πακέτο με το Android 4.4, & υποθέτω ότι γι αυτό το λόγο έχει μείνει εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το οποίο όμως δεν είναι λεπτό, έχει χειρότερη φωτογραφική και είναι Doogee και όχι coolpad!

Αν κάποιος θέλει λεπτό τηλέφωνο, τότε αλλάζει η οπτική γωνία.

 

Η Coolpad ΕΧΕΙ κλείσει. Την αγόρασε η LeEco....

Και δεν είναι και τόσο λεπτότερο από το Doogee

...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Επειδη την πατησα πριν ενα χρονο με ενα UMI ROME ζητησα τη γνωμη σας.Και επειδη αναφερθηκε το DOOGEE X9 PRO η το Leagoo M5 Plus.

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/doogee-x9-pro,leagoo-m5-plus

Edited by mik
Link to comment
Share on other sites

 

πιο συγκεκριμενος.... να γινω.....μπαινεις στο my forum, βρισκεις την ενοτητα Συσκευες, ανοιγεις την ενοτητα Lenovo, μετα ανοιγεις την ενοτητα (νημα) του Lenovo Vibe P1 pro, πας στην σελιδα 86 και ξεκινας να διαβαζεις. συνολο 6-7 κλικ και αντε 2 σελιδες διαβασμα, μαλλον δεν καταλαβες τι σου ειπα.... Καλά Χριστούγεννα !!

Οι σελίδες του φόρουμ δεν είναι ίδιες για όλους.

Θα έπρεπε να το ξέρεις ως χρήστης του φόρουμ.

Καλύτερα να δώσεις αριθμό ποστ.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi5s plus αν θες 5,7 οθονη. Xiaomi mi5s αν θες πιο μικρο.

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,

έχεις κάποιο από τα δύο να μου πεις εντυπώσεις?

επίσης έχω δει το redmi pro και το redmi note 4... έχουμε κάτι για αυτά?

Link to comment
Share on other sites

 

πιο συγκεκριμενος.... να γινω.....μπαινεις στο my forum, βρισκεις την ενοτητα Συσκευες, ανοιγεις την ενοτητα Lenovo, μετα ανοιγεις την ενοτητα (νημα) του Lenovo Vibe P1 pro, πας στην σελιδα 86 και ξεκινας να διαβαζεις. συνολο 6-7 κλικ και αντε 2 σελιδες διαβασμα, μαλλον δεν καταλαβες τι σου ειπα.... Καλά Χριστούγεννα !!

 

Δεν ειμαι χαζος.... ,βλεπεις για να λεω 600+ σελιδες εχω καταλαβει για το νημα του k3 note,και οχι για το νημα του vibe pro 1........δεν πειραζει ....Καλα Χριστουγεννα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Coolpad ΕΧΕΙ κλείσει. Την αγόρασε η LeEco....

Και δεν είναι και τόσο λεπτότερο από το Doogee

...

Φίλε, όπως το έχω καταλάβει εγώ, η Coolpad δεν έκλεισε, αλλά την αγόρασε η LeEco!

Από εκεί και πέρα, δίνω μια οπτική γωνία και επισημαίνω κάποια σημεία. Δε προσπαθώ να πείσω!

Σε ότι αφορά το πάχος, πίστεψε με, για κάποιους η διαφορά πάχους από τα 6.7 στα 8.9 mm θεωρείται "τεράστια"!

 

Edit

Μετά από κάποια σχετικό ψάξιμο, βλέπω ότι δεν κυκλοφορούν rom, μόνο επίσημες 4.4. Βρήκα κι ένα custom recovery.

Μάλλον δε θα το 'περνα.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,

έχεις κάποιο από τα δύο να μου πεις εντυπώσεις?

επίσης έχω δει το redmi pro και το redmi note 4... έχουμε κάτι για αυτά?

Δεν έχω κανένα από τα 2 αλλά τα χω ψαξει πολύ. Επειδη είπες οτι διαθέτεις μέχρι και 350 τα πρότεινα. Είναι τα καλύτερα. Έχει περάσει από τα χέρια μου το redmi pro. Παρά πολύ όμορφη συσκευή κσι σίγουρα μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με το f1. Γνώμη μου αν μπορείς να πάρεις συσκευή με 4 ram. Το ερώτημα είναι ποσα διαθέτεις.....

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το zte nubia z7max με κατω απο 100 ευρω αξιζει ετσι;

παλιο μεν αλλα αστερι

ψαχνω για φιλο κατι με καλη καμερα ως 100

Link to comment
Share on other sites

το zte nubia z7max με κατω απο 100 ευρω αξιζει ετσι;

παλιο μεν αλλα αστερι

ψαχνω για φιλο κατι με καλη καμερα ως 100

 

Πες του να εχει και αλλα 36 ευρω καβαντζα για καλου κακου με αυτά που γινονται τωρα τελευταια με το τελωνειο(24 ευρω ΦΠΑ+ 12 ευρω παραβολο)!

Αν το εβρισκες από αποθηκη ΕU θα εδινες κατι παραπανω αλλα σιγουρα λιγοτερα από το να περασει τελωνειο,εδω το εχει( €121.12 ευρωπαικη αποθηκη και €102.90 Κινα) αλλα λεει pre sale http://www.coolicool.com/stock-in-europe-zte-nubia-z7-max-qualcomm-snapdragon-801-25ghz-quad-core-55-inch-corning-gorilla-g-g-44048

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, ψάχνομαι για vfm κινητό και είμαι ανάμεσα σε leagoo m5 plus και doogee x9 pro.. Κανένα άλλο στα ίδια περίπου χρήματα που να είναι ποιο σίγουρη επιλογή; Από τα δύο παραπάνω ποιο θα προτείνατε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, ψάχνομαι για vfm κινητό και είμαι ανάμεσα σε leagoo m5 plus και doogee x9 pro.. Κανένα άλλο στα ίδια περίπου χρήματα που να είναι ποιο σίγουρη επιλογή; Από τα δύο παραπάνω ποιο θα προτείνατε;

 

Δεν νομιζω οτι θα σου απαντησει καποιος, μιας και προκειται για καινουρια μοντελα.

Οποτε θα πρεπει να αρκεστεις στο δικο σου γουστο, στην εμφανιση και στα τυπικα χαρακτηριστικα τους, κατα ποσο ανταποκρινονται στα θελω σου.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Από άποψη εταιριών ποια είναι ποιο αξιόπιστη; Επίσης από παλιότερα μοντέλα στα ίδια λεφτά που να αξίζουν ποια να κοιτάξω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...