Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα διάβασα τα σχόλια. Θα με ενδιεφερε όμως μια πιο σφαιρική άποψη για την εταιρεία.

Β Εθνικη κινας, αλλα με πιθανοτατη ανοδο στην α' εθνικη...

Ανεβαινει, αλλα εχει ΠΟΛΛΑ ψωμια ακομα να φτασει ΜΕΙΖυ, ΧΙΑΟΜΙ, HUAWEI, LENOVO...

Παιζε σε επιπεδο DOOGEE, ZOPO, κτλ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Cubot οντως ανεβαινει κατηγορια απο αποψη ποιοτητας ,το προβλημα της ειναι οτι ανεβαινουν οι τιμες της πιο γρηγορα απο οτι ανεβαινει η ποιοτητα της με αποτελεσμα να βγαινει εκτος αγορας.Δεν μπορει να πουλαει πιο ακριβα απο την λενοβο ,αυτο ειναι κοινη λογικη που απο οτι φαινεται εχει χαθει στην cubot.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι μελλοντικος αγοραστης και γω παιδια καποιας ανερχομενης κινεζικης εταιριας!οσον αφορα τις συχνοτητες τι πρεπει να δω στα χαρακτηριστικα οσον αφορα τις συχνοτητες για να ειμαι καλυμενος εδω ?? Ευχαριστω!
MI4C
Link to comment
Share on other sites

Η Cubot οντως ανεβαινει κατηγορια απο αποψη ποιοτητας ,το προβλημα της ειναι οτι ανεβαινουν οι τιμες της πιο γρηγορα απο οτι ανεβαινει η ποιοτητα της με αποτελεσμα να βγαινει εκτος αγορας.Δεν μπορει να πουλαει πιο ακριβα απο την λενοβο ,αυτο ειναι κοινη λογικη που απο οτι φαινεται εχει χαθει στην cubot.

Πρωτοπορο δεν την λες την Κουμποτ, ουτε θαραλλεα να κανει ανοιγματα οπως οι υπολοιπες. Το πρωτο μου τηλεφωνο ηταν Κουμποτ. Απλα ενα τιμιο τηλεφωνο, που δυστυχως για τα λεφτα του υπηρχαν και καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Λάζαρε!σόρι...σε μπέρδεψα

Θα το διαβάσω το Kingzone αν και το Oukitel που πρότεινε ο Άρης φαίνεται τουμπανάκι με την μπαταρία του

Άγνωστη εταιρία με ενδιαφέροντα stats

 

Το Paris μου έκανε κλικ από ομορφιά αλλά το oukitel με το θερίο μπαταρία μπαίνει στο παιχνίδι.Δεν ξέρω αν αξίζει να το ρισκάρω μια και δεν βλέπω να το έχει και κανείς εδώ

Και γω δεν μπορω εδω και 2 μηνες να αποφασισω.Το απιστευτο (εβγαλε τα λεφτα του) Newman NΜ890 δεν μπορει πλεον να κανει αναβαθμισεις στις εφαρμογες ενω χαλασε και το μικροφωνο.Απ τη μια λεω 5.5αρι γιατι σερφαρω αρκετα,απ την αλλη λεω 5αρι για τη φορητοτητα.Στην αδερφη που ειχε το επισης αψογο Doogee DG580,της πηρα το Coolpad F2 στα 135$ απο vickmall και αν εξαιρεσεις την αυτονομια ειναι αψογο (με miui).

Ειμαι αναμεσα σε Meizu M2 και Oukitel K4000 και Meizu M2 Note και Xiaomi Redmi Note 2 Standar.Περιμενω τα 1,3,4.Ειδα επισης τα Cubot H1 και Oukitel K6000.Αν τα βγαλει καμια προσφορα κανα σοβαρο μαγαζι μπορει να χτυπησω το ενα.

Η χρηση που κανω ειναι απλη και το ΝΜ890 με ΜΤΚ6589,Vanilla Android 4.2

,1GB ram με καλυπτε απολυτα μεχρι που φουλαρε η ρομ.

Η Cubot οντως ανεβαινει κατηγορια απο αποψη ποιοτητας ,το προβλημα της ειναι οτι ανεβαινουν οι τιμες της πιο γρηγορα απο οτι ανεβαινει η ποιοτητα της με αποτελεσμα να βγαινει εκτος αγορας.Δεν μπορει να πουλαει πιο ακριβα απο την λενοβο ,αυτο ειναι κοινη λογικη που απο οτι φαινεται εχει χαθει στην cubot.

 

Οντως ξεφυγε σε τιμολογηση η Cubot,ο σχεδιασμος των κινητων της ομως δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει με τα υπερβολικα ασχημα Lenovo μεχρι 150$.Η Lenovo δεν εχει φθηνα και vfm κινητα.Ακομα στα 100$ δινει 1GB.Δεν εχει πχ μια καλη προταση στα 60-80$.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα ένα cubot H1, στα 120€

Απλά σκοτώνει σε αυτά τα λεφτά..

Αν δε βγάλει βλaβες είναι vfm ,σε αυτα τα λεφτά.....5200mah .......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν μπορω εδω και 2 μηνες να αποφασισω.Το απιστευτο (εβγαλε τα λεφτα του) Newman NΜ890 δεν μπορει πλεον να κανει αναβαθμισεις στις εφαρμογες ενω χαλασε και το μικροφωνο.Απ τη μια λεω 5.5αρι γιατι σερφαρω αρκετα,απ την αλλη λεω 5αρι για τη φορητοτητα.Στην αδερφη που ειχε το επισης αψογο Doogee DG580,της πηρα το Coolpad F2 στα 135$ απο vickmall και αν εξαιρεσεις την αυτονομια ειναι αψογο (με miui).

Ειμαι αναμεσα σε Meizu M2 και Oukitel K4000 και Meizu M2 Note και Xiaomi Redmi Note 2 Standar.Περιμενω τα 1,3,4.Ειδα επισης τα Cubot H1 και Oukitel K6000.Αν τα βγαλει καμια προσφορα κανα σοβαρο μαγαζι μπορει να χτυπησω το ενα.

Η χρηση που κανω ειναι απλη και το ΝΜ890 με ΜΤΚ6589,Vanilla Android 4.2

,1GB ram με καλυπτε απολυτα μεχρι που φουλαρε η ρομ.

 

 

Οντως ξεφυγε σε τιμολογηση η Cubot,ο σχεδιασμος των κινητων της ομως δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει με τα υπερβολικα ασχημα Lenovo μεχρι 150$.Η Lenovo δεν εχει φθηνα και vfm κινητα.Ακομα στα 100$ δινει 1GB.Δεν εχει πχ μια καλη προταση στα 60-80$.

 

...η Lenovo έχει πολύ καλά vfm αξιόπιστα και ολοκληρωμένα κινητά από 100-160$. Όπως το Α8-Α806 αλλά και το όμορφο Κ3 Note. Δεν τα λες ούτε ακριβά, ούτε κακάσχημα (ειδικά το K3 Note είναι εξαιρετικά light και "συμπαγώς όμορφο" κινητό). Ε τώρα κάτω από τα 100$, ναι δεν έχει κάτι ιδιαίτερα καλό, αλλά ποϊοτικά δεν συγκρίνεται με Cubot και ανάλογες.

Εκεί που χωλαίνει σημαντικά η Lenovo είναι το λογισμικό/υποστήριξη. Από αυτή την άποψη, ορισμένες αξιόπιστες μικρότερες εταιρείες είναι πολύ μπροστά.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο κινητό για την γυναίκα γύρω στα 100€ υπάρχει;; Εγώ έχω το lenovo k3 και είμαι ευχαριστημένος αλλά βγαίνει στα 150€ σχεδόν και ψάχνω για ποιο οικονομικό.
Link to comment
Share on other sites

S o s καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας....εχω απο τον Δεκεμβρη του 2014 το doogee 550 αγορασμενο απο wind θεσσαλονικης!απο τον πρωτο μηνα ξεκολλησε ενα σημειο του στο πλαϊ,μετα η οθονη σε καποιο σημειο την κολλησε ενας φιλος,στπυε εξι μηνες αλλαξα μπαταρια γιατι φουσκωσε κ τελος πριν απο λιγο επεσε και εσπασε η οθονη!!!!Αν το παω λογικα δεν ειναι μεσα στην εγγυσηση το σπασιμο της οθονης σωστα???Ποσο μπορει να κοστιζει η οθονη γοα μα το φτιαξω?Απο την αλλη σκεφτομουν να περεμα λιγακι κ να εφερνα απο εξω κατι καινουριο...!!!!ποια συσκευη θα μου προτεινατε.....;;;
Link to comment
Share on other sites

S o s καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας....εχω απο τον Δεκεμβρη του 2014 το doogee 550 αγορασμενο απο wind θεσσαλονικης!απο τον πρωτο μηνα ξεκολλησε ενα σημειο του στο πλαϊ,μετα η οθονη σε καποιο σημειο την κολλησε ενας φιλος,στπυε εξι μηνες αλλαξα μπαταρια γιατι φουσκωσε κ τελος πριν απο λιγο επεσε και εσπασε η οθονη!!!!Αν το παω λογικα δεν ειναι μεσα στην εγγυσηση το σπασιμο της οθονης σωστα???Ποσο μπορει να κοστιζει η οθονη γοα μα το φτιαξω?Απο την αλλη σκεφτομουν να περεμα λιγακι κ να εφερνα απο εξω κατι καινουριο...!!!!ποια συσκευη θα μου προτεινατε.....;;;

Πετά το και πάρε ένα καινούργιο δεν αξίζει να μπεις καν στην διαδικασία για αλλαγή οθονης.

Επιλογές υπάρχουν πολλές εξαρτάται μέχρι πίσσα θες να δωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι είναι αυτό το θηρίο; (http://www.efox-shop.com/Promotions/bluboo.html). Τρομερή τιμή. Και με OIS! Η εταιρία είναι αξιόπιστη, όχι;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι είναι αυτό το θηρίο; (http://www.efox-shop.com/Promotions/bluboo.html). Τρομερή τιμή. Και με OIS! Η εταιρία είναι αξιόπιστη, όχι;

H εταιρία καλή είναι. Είδες όμως τι πρέπει να κάνεις για να το πάρεις στα $90; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

H εταιρία καλή είναι. Είδες όμως τι πρέπει να κάνεις για να το πάρεις στα $90; :wacko:

Στην αρχή ψήθηκα, λέω θα τους στείλω και άμα το πάρω 90 όλα μια χαρά, αλλά μετά είδα ότι πρώτα πληρώνεις και μετά αν τους αρέσει το αποτέλεσμα σου δίνουν cash back τα 40 οπότε pass από μένα.. Όντως η Bluboo πάντως καλή φαίνεται

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

S o s καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας....εχω απο τον Δεκεμβρη του 2014 το doogee 550 αγορασμενο απο wind θεσσαλονικης!απο τον πρωτο μηνα ξεκολλησε ενα σημειο του στο πλαϊ,μετα η οθονη σε καποιο σημειο την κολλησε ενας φιλος,στπυε εξι μηνες αλλαξα μπαταρια γιατι φουσκωσε κ τελος πριν απο λιγο επεσε και εσπασε η οθονη!!!!Αν το παω λογικα δεν ειναι μεσα στην εγγυσηση το σπασιμο της οθονης σωστα???Ποσο μπορει να κοστιζει η οθονη γοα μα το φτιαξω?Απο την αλλη σκεφτομουν να περεμα λιγακι κ να εφερνα απο εξω κατι καινουριο...!!!!ποια συσκευη θα μου προτεινατε.....;;;

Δεν αξιζει ο κοπος να το φτιαξεις.

με 80 ευρω και πανω, αγοραζεις διαμαντακια

http://www.vickmall.com/cell-phone/doogee/phone.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ποιο θα μου προτείνατε για κοπέλα που δεν τα προσέχει καθόλου (να είναι δηλαδή και αρκετά ανθεκτικό αν γίνεται σε πτώσεις & αν γίνεται και αδιάβροχο ακόμα καλύτερα) αλλά χωρίς να είναι υπεργκουμούτσα ή κακάσχημο?

Από specs δεν έχουμε τρομερές απαιτήσεις, να έχει μέχρι 5-5.2 ίντσες οθόνη μαξ και συμπαθητική κάμερα..

Όσο φτηνότερα τόσο καλύτερο, έως 150 μαξ.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Lenovo vibe p1m από Ελλάδα?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ποιο θα μου προτείνατε για κοπέλα που δεν τα προσέχει καθόλου (να είναι δηλαδή και αρκετά ανθεκτικό αν γίνεται σε πτώσεις & αν γίνεται και αδιάβροχο ακόμα καλύτερα) αλλά χωρίς να είναι υπεργκουμούτσα ή κακάσχημο?

Από specs δεν έχουμε τρομερές απαιτήσεις, να έχει μέχρι 5-5.2 ίντσες οθόνη μαξ και συμπαθητική κάμερα..

Όσο φτηνότερα τόσο καλύτερο, έως 150 μαξ.

 

Ευχαριστώ!

 

Πάρε της το Oukitel K4000

Link to comment
Share on other sites

Πάρε της το Oukitel K4000

 

καλό χρυσό αλλά δεν το έχει και κανείς

Είναι και νέα εταιρία...πως να την εμπιστευτείς?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω από εδωhttp://www.gearbest.com/cell-phones/pp_182702.html#customer_review letv one x600 και δυστηχως λογω των περιορισμων ΔΕΝ δεχθηκε την καρτα μου .....μου ειπανε ότι με pay=pal γινεται αλλα δεν βγαζω ακρη γιατι δεν ξαιρω καλα αγγλικα και ολο με κλειδωνει εξω το pay pal .....αν μπορει καποιος αν το αγορασει για μενα και θα κερδισει για το κοπο του 10 ευρω αν θελει:)

μενω αθηνα αμπελοκηπους στειλτε μου μηνυμα με κινητο να μιλησουμε να μιλησουμε

Link to comment
Share on other sites

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

 

Αν τό 'ξερα πριν 2 μήνες, θα έψηνα τη γυναίκα να πάρει αυτό αντί για το Xperia M2...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...