Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Κοιταγα χτες στο to2c.com για κανενα καλο τηλεφωνακι μιας και οι προηγουμενες αγορες μου εκει ητανε τελειες (zte v970,zte v967s) μιας και ψαχνω κατι καλυτερο ειπα να ρωτησω γιατι ειδα κατι μαρκες και ζαλιστηκα μεχρι στιγμης την zte την εμπιστευομαι στα τυφλα. Ψαχνω 8πυρηνο με 2γιγα ραμ με 5-6 ιντσες οθονη και μπαταρια 2500+mah για να κραταη 2 μερες με μονιμα το 3g ανοιχτο και συνδεδεμενο το data καμια ωρα τηλεφωνα και αρκετο σερφαρισμα τιμη 150-200ε. αν γινετε να εχει καλει αναλυση οθονη και καλη καμερα δεν θα με χαλαγε. εχετε να προτεινετε κατι καλο για να αρχισω το διαβασμα για να καταληξψ καπου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας σου απαντήσουν και οι πιο ειδικοί αλλά μάλλον φωτογραφιζεις το coolpad f1 ή το καινούργιο που θα βγει τώρα ή το redmi note ή το umi zero ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τον τελευταιο καιρο διαβάζω πολλα για τα κινεζικά κινητα,υπέρ-κατα...κ δεν ξερω ειλικρινά τι να κανω; Υπαρχουν καποιες Τελειες συσκευές αλλα φοβαμαι μην την πατησω! Βασικα αυτο που θελω ειναι να εχει οσο το δυνατον καλύτερο sar(φίλτρο ακτινοβολίας κ να ειναι με τετραγωνισμένες γωνιές κ οχι στρογγυλεμενες. Τα περισσότερα που εχω δει βεβαια δεν ειναι κ τα αξιόπιστα. Για βοηθήστε λιγο την κατασταση οπως κ στο τι να προσέξω στην παραγγελια για τελωνεία κλπ γιατι ειναι κ πρωτη φορα που θα αγορασω απο ιντερνετ. Σας ευχαριστω εκ των προταιρων.

Μερικα μοντέλα:http://oneplus.net

 

http://www.coolicool.com/inew-v3a-mtk6592-17ghz-octa-core-5-inch-hd-screen-android-44-3g-smartphone-g-34705

 

Πιστεύω καυαλαβατε το στυλ που ψαχνω κ γυρω στα 150€-160€.

Να παραγγειλεις απο αξιοπιστο μαγαζι οπως:

Vickmall

Minideal

To2c

Να επιλεξεις απλο ταχυδρομιο οπως Singapore post ή NL.

Για το τελωνιο ξερουν αυτοι και το δηλωνουν με μικρη τιμη ή σαν δωρο. Υπαρχει μονο μια πολυ πολυ πολυ μικρη πιθανοτητα να το ανοιξουν το πακετο οι τελωνιακοι. Εγω τοσα χρονια που ασχολουμαι εχω ακουσει μονο μια περιπτωση.

 

Αν θες γωνιες κοιτα κ το thl t11

Δυο φιλοι μου που το πηραν ειναι ευχαριστημενοι κ απο γωνιες αλλο τιποτα sar δεν γνωριζω

minideal to2c vickmall ολα ιδια τιμη 167 ευρω

Σωστοοος... Κι εγω για εναν ξαδερφο και δυο φιλους το εχω παρει το ThL T11. Ειναι οπως το θελει ο φιλος. Και γωνιες και sar και χωρις να χρειαζεται πειραγμα.

http://www.vickmall.com/thl-t11-smartphone-mtk6592-android-4-2-2gb-16gb-nfc-otg-5-0-inch-gorilla-glass-screen.html

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω δει κ μ'αρεσει πολυ το συγκεκριμένο...εχει τα παντα οπως πχ LTE να λειτουργεί κανονικα στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπόψιν κανένα κινητό με οθόνη 4.7-5.0", 4G και dual-sim, λεπτό, μέχρι 130 ευρώ;

 

Εν τέλει βρήκα κάποια νέας κυκλοφορίας. Πρόκειται για τα

- Elephone P3000

- Huawei Honor 4 Play

- Otium Z4

 

Ανεβαίνουν λίγο στην τιμή, αλλά και πάλι είναι κάτω από τα 150. Έχετε κάποιο άλλο υπόψιν;

(Ταβάνι είναι ο αριθμός 150, και σε χρήματα, και σε ύψος και σε βάρος!:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει βρήκα κάποια νέας κυκλοφορίας. Πρόκειται για τα

- Elephone P3000

- Huawei Honor 4 Play

- Otium Z4

 

Ανεβαίνουν λίγο στην τιμή, αλλά και πάλι είναι κάτω από τα 150. Έχετε κάποιο άλλο υπόψιν;

(Ταβάνι είναι ο αριθμός 150, και σε χρήματα, και σε ύψος και σε βάρος!:lol:)

Καλύτερα το huawei. Παιρνα και από την επιλογή συσκευής του φόρουμ για περισσότερη βοήθεια :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει, ψάχνω για 4πυρινο 60-80 ευρώ, καμια πρόταση έχω δει το dg310, kingsing s2, thl 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω φαει το ιντερνερ να βρω ενα καλο smartphone 4πυρηνο με μεγαλη διαρκει μπαταριας μεχρι 120-130 ευρω..

Εχει κανεις να προτεινει τιποτα?? :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει, ψάχνω για 4πυρινο 60-80 ευρώ, καμια πρόταση έχω δει το dg310, kingsing s2, thl 6

Κι εγώ σ'αυτα προσανανατολιζομαι, περιμένω κριτικες και για το Cubot S168 νομιζω λέγεται. Με την προσφορά -20$ που έχει το gearbest είναι οτι πρεπει νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε το gearbest, ρωτήστε πρώτα εάν το έχει μην την πατήσετε όπως εγώ που μου είπαν μετά από 8 ημέρες ότι ΘΑ παραλάβουν αυτό που παρήγγειλα, και όταν διαμαρτυρήθηκα μου είπαν να διαλέξω άλλο προϊόν ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω φαει το ιντερνερ να βρω ενα καλο smartphone 4πυρηνο με μεγαλη διαρκει μπαταριας μεχρι 120-130 ευρω..

Εχει κανεις να προτεινει τιποτα?? :) :)

 

Εχω παρει αρκετα για μενα και για φιλους, σε συμβουλευω το jiayu g2f . Και τωρα ειμαι ετοιμος να τσιμπησω το Infocus m310 για φιλο παλι.

Οι τιμες τους ειναι γυρω στα 90 ευρω.

Προτιμησε Vickmall και απο οτι ακουω θα κοιταξω και το b2cbuying που αρχιζει και κερδιζει εδαφος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει, ψάχνω για 4πυρινο 60-80 ευρώ, καμια πρόταση έχω δει το dg310, kingsing s2, thl 6

εχουν μικρη μπαταρια

σε αντιθεση με τα μοντελα που ειπα παραπανω που η μπαταρια ειναι 2200 και 2350 αντιστοιχα..... Δεν ειναι και μικρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τον τελευταιο καιρο διαβάζω πολλα για τα κινεζικά κινητα,υπέρ-κατα...κ δεν ξερω ειλικρινά τι να κανω; Υπαρχουν καποιες Τελειες συσκευές αλλα φοβαμαι μην την πατησω! Βασικα αυτο που θελω ειναι να εχει οσο το δυνατον καλύτερο sar(φίλτρο ακτινοβολίας κ να ειναι με τετραγωνισμένες γωνιές κ οχι στρογγυλεμενες. Τα περισσότερα που εχω δει βεβαια δεν ειναι κ τα αξιόπιστα. Για βοηθήστε λιγο την κατασταση οπως κ στο τι να προσέξω στην παραγγελια για τελωνεία κλπ γιατι ειναι κ πρωτη φορα που θα αγορασω απο ιντερνετ. Σας ευχαριστω εκ των προταιρων.

Μερικα μοντέλα:http://oneplus.net

 

http://www.coolicool.com/inew-v3a-mtk6592-17ghz-octa-core-5-inch-hd-screen-android-44-3g-smartphone-g-34705

 

Πιστεύω καυαλαβατε το στυλ που ψαχνω κ γυρω στα 150€-160€.

 

Πάρε το Coolpad f1 με Sar 0,226kg/w, μιας και ενδιαφέρεσαι, πολύ καλά χαρακτηριστικά 2gb + 8 core + 13mp Sony camera, γενικά "τούμπανο" σαν κινητό.

Προτείνω το vickmall με απλή αποστολή SG ή NL post, για ευνόητους λόγους και πάντα πληρωμή μέσω PayPal

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει βρήκα κάποια νέας κυκλοφορίας. Πρόκειται για τα

- Elephone P3000

- Huawei Honor 4 Play

- Otium Z4

 

Ανεβαίνουν λίγο στην τιμή, αλλά και πάλι είναι κάτω από τα 150. Έχετε κάποιο άλλο υπόψιν;

(Ταβάνι είναι ο αριθμός 150, και σε χρήματα, και σε ύψος και σε βάρος!:lol:)

Thl l969 .

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια σελιδα η eastec smart προσφορες εχει σελιδα το facebook κ φερνει κινητα απ'εξω! Την γνωριζετε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει μια σελιδα η eastec smart προσφορες εχει σελιδα το facebook κ φερνει κινητα απ'εξω! Την γνωριζετε;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια σελιδα η eastec smart προσφορες εχει σελιδα το facebook κ φερνει κινητα απ'εξω! Την γνωριζετε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει μια σελιδα η eastec smart προσφορες εχει σελιδα το facebook κ φερνει κινητα απ'εξω! Την γνωριζετε;

 

Όχι... Από που τα φέρνει; Και εμείς απ έξω τα φέρνουμε!

Link to comment
Share on other sites

 

Το πρώτο ειναι μονόκαρτο 3G και 4G τετραπύρηνο, το δεύτερο είναι μόνο 3G οκταπύρηνο , δίκαρτο . (Αυτό έχω εδώ και 4 ημέρες) . Τ έ λ ε ι ο . Α σ τ έ ρ ι .

Διαφέρουν και στον επεξεργαστή , λένε ότι ο Snapdragon είναι καλύτερος (δεν γνωρίζω , πιθανόν ο 800 και 801) . Εξαρτάται τι θέλεις .

Πρόσεξε το μαγαζί που θα το παραγγείλεις .

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Από που τα φέρνει; Και εμείς απ έξω τα φέρνουμε!

 

Δεν ξερω απο που τα φερνει...παντως θελουν +25€ απο την τιμη του κινητου κ εχουν ακρη σε τελωνειο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω απο που τα φερνει...παντως θελουν +25€ απο την τιμη του κινητου κ εχουν ακρη σε τελωνειο....

Προσεχε. Γενικα το λεω, δεν τους ξερω αυτους.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλος διαθέτει μέχρι 300 ευρώ για κινητό απο Κίνα.

Επειδή με τόσα λεφτά εγώ ποτέ δεν εχω ασχοληθεί για κινητό απο Κίνα, ποιό είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής?

Οι ανάγκες του δεν είναι τραγικά απαιτητικές.

Θέλει καλή μπαταρία, γιατί όντας ηλεκτρολόγος έχει πολλές κλήσεις ανα την ημέρα (και το σημερινό του s4 samsung τον βγάζει μέχρι το μεσημέρι) , θέλει να έχει καλή φωτογρφική και να είναι γρήγορο στο ιντερνετ.

Επίσης να είναι απροβλημάτιστο στην ελληνική του γλώσσα, να μην έχει προβλήματα και να μην θέλει πολλά μονταρίσματα για να λυθούν μικροπροβληματάκια με τη rom για να μη με πρήζει μιας και ούτε εγω ξέρω.

Είδα xiaomi mi4 , one plus one, zte nubia z7 max, huawei honor 6 , ascend p7, lenovo vibe x2.

Οτιδήποτε άλλο καλοδεχούμενο...

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο ειναι μονόκαρτο 3G και 4G τετραπύρηνο, το δεύτερο είναι μόνο 3G οκταπύρηνο , δίκαρτο . (Αυτό έχω εδώ και 4 ημέρες) . Τ έ λ ε ι ο . Α σ τ έ ρ ι .

Διαφέρουν και στον επεξεργαστή , λένε ότι ο Snapdragon είναι καλύτερος (δεν γνωρίζω , πιθανόν ο 800 και 801) . Εξαρτάται τι θέλεις .

Πρόσεξε το μαγαζί που θα το παραγγείλεις .

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Φίλος διαθέτει μέχρι 300 ευρώ για κινητό απο Κίνα.

Επειδή με τόσα λεφτά εγώ ποτέ δεν εχω ασχοληθεί για κινητό απο Κίνα, ποιό είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής?

Οι ανάγκες του δεν είναι τραγικά απαιτητικές.

Θέλει καλή μπαταρία, γιατί όντας ηλεκτρολόγος έχει πολλές κλήσεις ανα την ημέρα (και το σημερινό του s4 samsung τον βγάζει μέχρι το μεσημέρι) , θέλει να έχει καλή φωτογρφική και να είναι γρήγορο στο ιντερνετ.

Επίσης να είναι απροβλημάτιστο στην ελληνική του γλώσσα, να μην έχει προβλήματα και να μην θέλει πολλά μονταρίσματα για να λυθούν μικροπροβληματάκια με τη rom για να μη με πρήζει μιας και ούτε εγω ξέρω.

Είδα xiaomi mi4 , one plus one, zte nubia z7 max, huawei honor 6 , ascend p7, lenovo vibe x2.

Οτιδήποτε άλλο καλοδεχούμενο...

 

εγω παραγγειλα το Nubia υπαρχει και σε 5ιντσες το μινι,και ταδυο τα θεωρω απο τα καλυτερα για οτι προσφερουν

Link to comment
Share on other sites

Φίλος διαθέτει μέχρι 300 ευρώ για κινητό απο Κίνα.

Επειδή με τόσα λεφτά εγώ ποτέ δεν εχω ασχοληθεί για κινητό απο Κίνα, ποιό είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής?

Οι ανάγκες του δεν είναι τραγικά απαιτητικές.

Θέλει καλή μπαταρία, γιατί όντας ηλεκτρολόγος έχει πολλές κλήσεις ανα την ημέρα (και το σημερινό του s4 samsung τον βγάζει μέχρι το μεσημέρι) , θέλει να έχει καλή φωτογρφική και να είναι γρήγορο στο ιντερνετ.

Επίσης να είναι απροβλημάτιστο στην ελληνική του γλώσσα, να μην έχει προβλήματα και να μην θέλει πολλά μονταρίσματα για να λυθούν μικροπροβληματάκια με τη rom για να μη με πρήζει μιας και ούτε εγω ξέρω.

Είδα xiaomi mi4 , one plus one, zte nubia z7 max, huawei honor 6 , ascend p7, lenovo vibe x2.

Οτιδήποτε άλλο καλοδεχούμενο...

Ωραια αυτα τα κινητα αλλα εγω θα προσπαθουσα να τον πησω για το LG G2. Τρελο vfm και ελληνικη εγγυηση και μπορεις να το εχεις σε 1 ωρα αν μενεις Αθηνα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλος διαθέτει μέχρι 300 ευρώ για κινητό απο Κίνα.

Επειδή με τόσα λεφτά εγώ ποτέ δεν εχω ασχοληθεί για κινητό απο Κίνα, ποιό είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής?

Οι ανάγκες του δεν είναι τραγικά απαιτητικές.

Θέλει καλή μπαταρία, γιατί όντας ηλεκτρολόγος έχει πολλές κλήσεις ανα την ημέρα (και το σημερινό του s4 samsung τον βγάζει μέχρι το μεσημέρι) , θέλει να έχει καλή φωτογρφική και να είναι γρήγορο στο ιντερνετ.

Επίσης να είναι απροβλημάτιστο στην ελληνική του γλώσσα, να μην έχει προβλήματα και να μην θέλει πολλά μονταρίσματα για να λυθούν μικροπροβληματάκια με τη rom για να μη με πρήζει μιας και ούτε εγω ξέρω.

Είδα xiaomi mi4 , one plus one, zte nubia z7 max, huawei honor 6 , ascend p7, lenovo vibe x2.

Οτιδήποτε άλλο καλοδεχούμενο...

Αν θέλει μονοκαρτο προτείνω κι εγώ το G2. Εγώ με 290 έχω πάρει το Honor 6. H μπαταρία του απλά δεν υπάρχει. Επειδή καίγεται ο φίλος σου γιαυτό τον τομέα εγώ θα έβλεπα το Honor.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει μονοκαρτο προτείνω κι εγώ το G2. Εγώ με 290 έχω πάρει το Honor 6. H μπαταρία του απλά δεν υπάρχει. Επειδή καίγεται ο φίλος σου γιαυτό τον τομέα εγώ θα έβλεπα το Honor.

Συμφωνώ γιά το Honor 6, δεν χρειάζεται και αλλαγή rom κάθε εβδομάδα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...