Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα σας κουράσω.

 

Ψάχνω τηλ με κύρια χαρακτηριστικά καλή κάμερα και οθόνη.

 

Με λίγο διάβασμα στο forum είμαι ανάμεσα σε jiayu g4s και THL Τ11.

 

Έχει κάποιος δει σε σύγκριση κάμερες/οθόνες αυτά τα 2?

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

 

Jiayu με μικρη διαφορα απο τον αντιπαλο του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα σας κουράσω.

 

Ψάχνω τηλ με κύρια χαρακτηριστικά καλή κάμερα και οθόνη.

 

Με λίγο διάβασμα στο forum είμαι ανάμεσα σε jiayu g4s και THL Τ11.

 

Έχει κάποιος δει σε σύγκριση κάμερες/οθόνες αυτά τα 2?

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

Διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα νομιζω οτι εχουν αναφερθει καποια προβληματακια στο G4s, τσεκαρε λιγο στο νημα του. Ειναι πολυ ομορφο κινητο αν και χοντρουλι λογω μεγαλης μπαταριας. Μου εχουν ερθει δυο Τ11 και εχω να πω τα καλυτερα. Τωρα παρηγγηλα αλλο ενα. Για το G4s δεν ξερω. Παντως το ενα ειναι 5' και το αλλο 4.7'. Επειδη ενδιαφερεσαι για καμερα να ξερεις πως το Τ11 βγαζει καλες τη μερα αλλα τη νυχτα ειναι κακες οπως σχεδον ολοι οι κινεζικοι αισθητηρες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να παραγγείλω το Xiaomi Hongmi 1s Red Rice Qualcomm Snadragon CPU verision 8GB από αυτό εδώ το site http://www.merimobiles.com/ να το τολμήσω ή όχι;;

 

ή αυτό το κινητό από το ίδιο site HUAWEI HONOR 3C LTE 4G Quad-core 1.6GHz processor 5.0 Inch 1280x720p LTPS Screen Android 4.4 1GB/8GB Smartphone. Ποιό να προτιμήσω ;;

Tolis:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πολλά για την αξιοπιστία του vickmall και ο/η πωλητής του μου είπε οτι μπορω να το πάρω με $149, οποτε γιατί να δώσεις τα $10 επιπλέον, για το xiaomi αναφέρομαι.
Link to comment
Share on other sites

oποτε ειμαστε αναμεσα στο

1) Lenovo A8 A806 Golden Warrior και στο

2) Xiaomi Redmi Note(Hongmi Note)

 

To Lenovo ειναι 4.4 ενω το Xiaomi 4.2

Μια βοηθεια απο καποιον που εχει γνωμη για τα κινητα αυτα!!!

Σας ευχαριστω!!!!

Κυριο θεμα μου ειναι η καμερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα νομιζω οτι εχουν αναφερθει καποια προβληματακια στο G4s, τσεκαρε λιγο στο νημα του. Ειναι πολυ ομορφο κινητο αν και χοντρουλι λογω μεγαλης μπαταριας. Μου εχουν ερθει δυο Τ11 και εχω να πω τα καλυτερα. Τωρα παρηγγηλα αλλο ενα. Για το G4s δεν ξερω. Παντως το ενα ειναι 5' και το αλλο 4.7'. Επειδη ενδιαφερεσαι για καμερα να ξερεις πως το Τ11 βγαζει καλες τη μερα αλλα τη νυχτα ειναι κακες οπως σχεδον ολοι οι κινεζικοι αισθητηρες.

 

Thanks! Βασικά και τα 2 έχουν θεματάκια. Το g4s με το μικρόφωνο και το t11 με το κενό ανάμεσα σε πλάτη και οθόνη, αλλά καταλαβαίνω είναι καθαρά θέμα παρτίδας... Και εγώ προς το t11 κλείνω αλλά τυγχάνει να έχω δει από κοντά οθόνη και κάμερα του g4c (4-core) και είναι απίστευτη. Π.χ. κλάσεις ανώτερη από το huawei honor 3C και έχω προβληματιστεί με την απόδοση των καμερών. Γι αυτό και ήθελα ίσως τη γνώμη κάποιου που τα έχει δει και τα 2 συγκριτικά.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε 2:

Doogee Dagger DG550

coolpad f1

αν έχετε και κάτι άλλο να προτείνετε καλοδεχουμενο

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε 2:

Doogee Dagger DG550

coolpad f1

αν έχετε και κάτι άλλο να προτείνετε καλοδεχουμενο

Από τα δύο, το F1 με κλειστά μάτια!

Το DG550 ειναι δύσχρηστο (και με μεγάλο βάρος)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ψαχνω κινητο απο 4 ως >5 ιντσες αδιαφορη καμερα μπαταρια μνημη απλα απροβληματιστη λειτουργια απο 0 ως 90 $ ταβανι

Εκτος απο f1 jiayu dg310 κ το Τ6 που ακομα δεν παρελαβε κανεις υπαρχει καμια αλλη προταση

Να το τολμησω για κλωνο iphone

Ειναι για δωρο

Edited by efmakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ψαχνω κινητο απο 4 ως >5 ιντσες αδιαφορη καμερα μπαταρια μνημη απλα απροβληματιστη λειτουργια απο 0 ως 90 $ ταβανι. Εκτος απο f1 jiayu dg310 κ το Τ6 που ακομα δεν παρελαβε κανεις υπαρχει καμια αλλη προταση

Να το τολμησω για κλωνο iphone Ειναι για δωρο

Οχι στον κλώνο

Κάνε την υπέρβαση και πάρε το Jiayu G2F ($105), θα σ' ευχαριστούνε!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχει κανείς γνώμη για το Iocean x7s-t ? http://www.1949deal.com/catalogsearch/result/?q=iocean+x7s-t

Η 4πυρηνη εκδοση (Χ7 HD) ειναι εξαιρετικη συσκευη.Η 8πυρηνη (Χ7s) επισης (απ οτι μου λεει γνωστος μου που του την εφερα) αλλα η FHD οθονη ρουφαει την 2000mAh μπαταρια σαν τρελη.Αν βαλεις την 3000mAh πανω,χρειαζεσαι θηκη και χοντραινει το κινητο.Καμερες και τα δυο εχουν εξαιρετικες (κερδιζει η 13ΜΡ του s).

Η Ιocean εκανε μια μεγαλη μαγκια.Εβαλε HD oθονη (οτι πρεπει για μενα για κινητα,θεωρω την FHD υπερβολη),μειωσε 50% τη rom (αδιαφορο επισης,καθως εχεις 16GB+SD) και εβαλε την εξαιρετικη 8αρα καμερα ριχνοντας κοντα 60$ την τιμη,κρατωντας παντα τα 2GB ram που ειναι βασικο.

Παιρνεις ετσι μια συσκευη ανωτερη απο το X7 HD,ελαφρως πιο ακριβη αλλα συναμα σχεδον ιδιας δυναμης,αλλα και μεγαλυτερης αυτονομιας απο το πολυ πιο ακριβο Χ7S απο το οποιο αφαιρεσε την υπερβολη (FHD οθονη).

Να σου προτεινω και το Coolpad F1 με ιδια χαρακτηριστικα και μπαταρια 2500mAh στα 160$.

Καλημερα ψαχνω κινητο απο 4 ως >5 ιντσες αδιαφορη καμερα μπαταρια μνημη απλα απροβληματιστη λειτουργια απο 0 ως 90 $ ταβανι

Εκτος απο f1 jiayu dg310 κ το Τ6 που ακομα δεν παρελαβε κανεις υπαρχει καμια αλλη προταση

Να το τολμησω για κλωνο iphone

Ειναι για δωρο

 

Οι μονες επιλογες σου ειναι αυτες.Μην διανοηθεις να πεταξεις τα λεφτα σε κλωνο.Και οπως λεει ο φιλος απο πανω,εξαιρετικο και το G2F.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ψαχνω κινητο απο 4 ως >5 ιντσες αδιαφορη καμερα μπαταρια μνημη απλα απροβληματιστη λειτουργια απο 0 ως 90 $ ταβανι

Εκτος απο f1 jiayu dg310 κ το Τ6 που ακομα δεν παρελαβε κανεις υπαρχει καμια αλλη προταση

Να το τολμησω για κλωνο iphone

Ειναι για δωρο

coolpad 7236 επίσης

http://www.vickmall.com/coolpad-7236-smartphone-quad-core-1-2ghz-4-5-ips-3mp-3g-dual-sim-wifi-gps.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι ανάμεσα στα εξής κινητά:

Jiayu G2F

http://www.aliexpress.com/item/JIAYU-G2F-mtk6582-quadcore-1-3Ghz-1G-RAM-4G-ROM-4-3-IPS-gorilla-2-screen/1658186736.html?s=p

Huawei G525

http://www.1949deal.com/huawei-g525-msm8825-quad-core-1-2ghz-android-4-1-smartphone-1gb-ram-4gb-rom-4-5-inch-qhd-ips-screen-black.html

THL T6S

http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-black.html

Είναι το πρώτο smartphone που αγοράζω γι'αυτό θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο εύχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Η Ιocean εκανε μια μεγαλη μαγκια.Εβαλε HD oθονη (οτι πρεπει για μενα για κινητα,θεωρω την FHD υπερβολη),μειωσε 50% τη rom (αδιαφορο επισης,καθως εχεις 16GB+SD) και εβαλε την εξαιρετικη 8αρα καμερα ριχνοντας κοντα 60$ την τιμη,κρατωντας παντα τα 2GB ram που ειναι βασικο.

Παιρνεις ετσι μια συσκευη ανωτερη απο το X7 HD...

Σε έχασα :(

Εκεί που νόμιζα ότι μιλούσες για το X7 HD (το έχει φίλος -πρώην- Samsungάκιας και λέει μόνο τα καλύτερα)... μου την έκανες :lol:

Για ποιό iOcean λες;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Σε έχασα :(

Εκεί που νόμιζα ότι μιλούσες για το X7 HD (το έχει φίλος -πρώην- Samsungάκιας και λέει μόνο τα καλύτερα)... μου την έκανες :lol:

Για ποιό iOcean λες;

Κι εγω.....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από τα δύο, το F1 με κλειστά μάτια!

Το DG550 ειναι δύσχρηστο (και με μεγάλο βάρος)

 

ok κάτι άλλο ανάλογο με παρομοια λεφτά ? και από ποιο site για καλό after sale ?

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Σε έχασα :(

Εκεί που νόμιζα ότι μιλούσες για το X7 HD (το έχει φίλος -πρώην- Samsungάκιας και λέει μόνο τα καλύτερα)... μου την έκανες :lol:

Για ποιό iOcean λες;

Κι εγω.....

Εγώ κατάλαβαίνω ότι μιλάει για το Iocean x7s-t και παραθέτει τα συν και πλήν σε σχέση με το X7 HD και το X7s.

Link to comment
Share on other sites

ok κάτι άλλο ανάλογο με παρομοια λεφτά ? και από ποιο site για καλό after sale ?

το elephone p2000 με κανενα 15αρι παραπανω με 2 γκιγκα ραμ Η απο coolicool H 1949deal και τα 2 με καλη τιμη κατω απο 145 ευρο

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω δύο ερωτήσεις.

 

1. Διαβάζω ότι για το 4G θα διατεθεί η μπάντα των 800MHz. Δεν έχω δει κάποιο κινητό να υποστηρίζει αυτή τη συχνότητα. Υπάρχει και δεν το έχω δει? Θα βγει στο μέλλον?

 

2. Ψάχνω ένα Android 4.4 smartphone μέχρι 200e που

 

να

είναι >= 5' (ιδανικά 5.5)

4G (προφανώς FDD-LTE)

HSPA+

έχει CPU τουλάχιστον 4-πύρηνο

RAM 2GB

ROM >= 8.0

HD οθόνη (1280 x 720, ΟΧΙ FHD)

Μπαταρία >= 3.000 mAh

GPS (AGPS + GLONASS + BDS)

Bluetooth >= 2.0

Καλή ποιότητα κατασκευής

Συμπαθητική κάμερα ( >= 8 MP)

 

 

καλό θα είναι να

παίρνει 2 SIM κάρτες

έχει noise reduction (νομίζω ότι γίνεται με 2ο μικρόφωνο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αντώνη, αν το βρεις και είναι και κοντά στα €100 δώσε πληροφορίες γιατί νομιζω οι περισσοτεροι εδώ κάτι τέτοιο ψάχνουμε ☺
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω δύο ερωτήσεις.

 

1. Διαβάζω ότι για το 4G θα διατεθεί η μπάντα των 800MHz. Δεν έχω δει κάποιο κινητό να υποστηρίζει αυτή τη συχνότητα. Υπάρχει και δεν το έχω δει? Θα βγει στο μέλλον?

 

2. Ψάχνω ένα Android 4.4 smartphone μέχρι 200e που

 

να

είναι >= 5' (ιδανικά 5.5)

4G (προφανώς FDD-LTE)

HSPA+

έχει CPU τουλάχιστον 4-πύρηνο

RAM 2GB

ROM >= 8.0

HD οθόνη (1280 x 720, ΟΧΙ FHD)

Μπαταρία >= 3.000 mAh

GPS (AGPS + GLONASS + BDS)

Bluetooth >= 2.0

Καλή ποιότητα κατασκευής

Συμπαθητική κάμερα ( >= 8 MP)

 

 

καλό θα είναι να

παίρνει 2 SIM κάρτες

έχει noise reduction (νομίζω ότι γίνεται με 2ο μικρόφωνο)

 

Μεχρι 200 ευρω θα πρεπει να κανεις συμβιβασμους π.χ. lenovo a806, huawei 3c 4g, elephone p3000

 

για να μην κανεις πρεπει να πας σε huawei honor 6, zte z7 max στα 270+

 

Αλλιως πρεπει να περιμενεις μεχρι να κατακλυσουν την αγορα νεα μοντελα και να πεσουν οι τιμες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αντώνη, αν το βρεις και είναι και κοντά στα €100 δώσε πληροφορίες γιατί νομιζω οι περισσοτεροι εδώ κάτι τέτοιο ψάχνουμε ☺

 

Ο Αντώνης έδωσε τιμή μέχρι 200€ οπότε έχει πολύ περισσότερες επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητό για την κοπέλα μου. Θέλει ένα μέχρι 150 ευρώ, ολόλευκο, κατά προτίμηση όχι πολύ μεγάλο και με μνήμη πάνω από 4gb. Είμαι ανάμεσα σε Huawei Honor 3, Lenovo S850, Iocean X8 mini και Jiayu G4S. Πιστεύετε πως κάποιο από αυτά ξεχωρίζει προς την ποιότητα ή πως υπάρχει κάποιο άλλο που θα έπρεπε να δω; Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω δύο ερωτήσεις.

 

1. Διαβάζω ότι για το 4G θα διατεθεί η μπάντα των 800MHz. Δεν έχω δει κάποιο κινητό να υποστηρίζει αυτή τη συχνότητα. Υπάρχει και δεν το έχω δει? Θα βγει στο μέλλον?

 

2. Ψάχνω ένα Android 4.4 smartphone μέχρι 200e που

 

να

είναι >= 5' (ιδανικά 5.5)

4G (προφανώς FDD-LTE)

HSPA+

έχει CPU τουλάχιστον 4-πύρηνο

RAM 2GB

ROM >= 8.0

HD οθόνη (1280 x 720, ΟΧΙ FHD)

Μπαταρία >= 3.000 mAh

GPS (AGPS + GLONASS + BDS)

Bluetooth >= 2.0

Καλή ποιότητα κατασκευής

Συμπαθητική κάμερα ( >= 8 MP)

 

 

καλό θα είναι να

παίρνει 2 SIM κάρτες

έχει noise reduction (νομίζω ότι γίνεται με 2ο μικρόφωνο)

 

ZTE Nubia Z7 mini στα 220 ευρώ

http://www.gsmarena.com/zte_nubia_z7_mini-6492.php

http://www.aliexpress.com/item/Original-Jiayu-S1-Quad-Phone-Snapdragon-600-Android-4-1-2-Quad-core-2ROM-32GROM-5/1569446262.html

Link to comment
Share on other sites

coolpad 7236 επίσης

http://www.vickmall.com/coolpad-7236-smartphone-quad-core-1-2ghz-4-5-ips-3mp-3g-dual-sim-wifi-gps.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι ανάμεσα στα εξής κινητά:

Jiayu G2F

http://www.aliexpress.com/item/JIAYU-G2F-mtk6582-quadcore-1-3Ghz-1G-RAM-4G-ROM-4-3-IPS-gorilla-2-screen/1658186736.html?s=p

Huawei G525

http://www.1949deal.com/huawei-g525-msm8825-quad-core-1-2ghz-android-4-1-smartphone-1gb-ram-4gb-rom-4-5-inch-qhd-ips-screen-black.html

THL T6S

http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-black.html

Είναι το πρώτο smartphone που αγοράζω γι'αυτό θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο εύχρηστο.

 

Jiayu G2f απο το vickmall....οι καλυτεροτεροι, και σαφως πιο καλυτεροι απο το alii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...