Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοκαίρι είναι πας στην παραλία κάτω από την ομπρέλα μπαίνεις λίγο στο νετ να δεις καμιά είδηση βρε αδερφέ. Θέλεις να τραβήξεις κανένα βίντεο τα παιδιά σου. Μετά θα θέλουν να παίξουν κανένα angry birds. Τι να το κάνεις το τηλέφωνο αν σκέφτεσαι να το βγάλεις από την τσέπη για να δεις τι ώρα είναι.

Είναι σαν να έχεις Ferrari και να είναι μόνιμα στη ρεζέρβα .

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι έλεγες για σοβαρά επιχειρήματα...

Ναι, σοβαρά μιλάω. Εάν το καλώδιο είναι 3 μέτρα, εσύ θα κάθεσαι στην καρέκλα δίπλα στην μπρίζα ;;; Ή με ενοχλεί το ότι είμαι στο γραφείο και το τηλέφωνο είναι στους 30 πόντους δίπλα μου και φορτίζει αντί να "βόσκει" και να τρώει και την μπαταρία;

Άντε, το κάναμε "τσατ" εδώ ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοκαίρι είναι πας στην παραλία κάτω από την ομπρέλα μπαίνεις λίγο στο νετ να δεις καμιά είδηση βρε αδερφέ. Θέλεις να τραβήξεις κανένα βίντεο τα παιδιά σου. Μετά θα θέλουν να παίξουν κανένα angry birds. Τι να το κάνεις το τηλέφωνο αν σκέφτεσαι να το βγάλεις από την τσέπη για να δεις τι ώρα είναι.

Είναι σαν να έχεις Ferrari και να είναι μόνιμα στη ρεζέρβα .

Το παρακάναμε μεν φίλε μου, αλλά εγώ έχω και μία μπαταρία φορτισμένη μαζί γιά ρεζέρβα... Πεντε ευρώ κάνει και ΕΝΑ ολόκληρο λεπτό χρειάζομαι γιά να την αλλάξω και να συνεχίσω να κάνω ότι θέλω.

Από εμένα τέλος .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα σε όλους ,

 

ρε παίδες επειδή δεν το κατέχω και πολύ , μήπως ξέρει κάνεις , ένα ValueForMoney με καλή κάμερα και μπαταρία , κοντά στα 100-120 euro ? ή μήπως ζητάω πολλά ?

 

εχω βρει αυτο http://www.aliexpress.com/item/Heart-rate-sensor-Perfect-1-1-HDC-S5-I9600-Phone-MTK6582-Quad-Core-Smart-Mobile-Phone/1774246231.html

 

τα αξίζει ή όχι ?

Edited by tolias21
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό. Νομίζω η καλύτερη επιλογή...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό. Νομίζω η καλύτερη επιλογή...

 

παρόλο που αυτό που βρήκα υπερτερεί σε: ram (2gb) ,σε ανάλυση , σε κάμερα, σε πρόσφατο android 4.4.2 kitkat , και εχει λιγο μικροτερη μπαταριά 2800mAh ??? γιατί προτείνεις το lenovo ?

Link to comment
Share on other sites

tolias21, αν είναι να πάρεις αυτό, καλύτερα πέτα τα λεφτά σου από το παράθυρο. Πιο πολύ τόπο θα πιάσουν.

Μακριά από κλώνους, πεταμένα λεφτά! (μούφες κινεζίλες)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψε πλήρως ο talos... :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παρόλο που αυτό που βρήκα υπερτερεί σε: ram (2gb) ,σε ανάλυση , σε κάμερα, σε πρόσφατο android 4.4.2 kitkat , και εχει λιγο μικροτερη μπαταριά 2800mAh ??? γιατί προτείνεις το lenovo ?

 

Γιατί άλλο τι λεει ο Κινεζος και αλλο τι τελικα ισχύει...

Προτιμώνται συσκευες, αν οχι επωνυμες, τουλαχιστον με υποστηριξη αλλα και feedback απο το φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

 

Κανείς? Γιατι σε αλλα sites το εχουν ακριβότερα!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το εχει κσνενας λογω πολυ μεγαλης οθονης....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς? Γιατι σε αλλα sites το εχουν ακριβότερα!

To γνωστό ξεστοκάρισμα του Panda, φαντάζομαι.

Δεν είναι η πρώτη φορά που βγάζει τηλέφωνο αρκετά φθηνότερα απο τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Oχι, εχει πολλες πωλησεις αυτοε, και λογικα θα αργησει να σου στειλει λογω φορτου εργασιας.

Προτιμησε καποιον με λιγοτερο απο 5 πωλησεις, να ειναι ξεκουραστος.

 

Υποκλινομαι!Εκανα κοιλιακους απ το γελιο!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Κανείς? Γιατι σε αλλα sites το εχουν ακριβότερα!

 

Ειναι phablet,μην σου πω 99% tablet και 1% τηλεφωνο.Αν σε βολευει το μεγεθος ειναι καλη προταση,επωνυμη.Η δε τιμη οφειλεται σε ξεστοκαρισμα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει άλλη φορά τηλ. με πληκτρολόγιο με κουμπιά?

Αν έχει αρχίσει να μην βλέπει καλά , θα έχει πρόβλημα γιατί σε αυτα τα πληκτρολόγια τα στοιχεία

δεν είναι τόσο καλά φωτισμένα όσο στο virtual keyboard

και πολλές φορές τα στοιχεία πάνω στα πλήκτρα είναι πολύ μικρά.

 

Ένα παλιό Sony Ericsson έχει (Κ700 αν θυμάμαι καλά). Δεν έχει δουλέψει σε στυλ Blackberry ποτέ. Εντάξει δεν είναι ότι δεν βλέπει αλλά πιστεύω πιο εύκολα θα συνηθίσει το physical όταν το μάθει λίγο παρά το virtual.

 

Έχει ένα θέμα και στον υπολογιστή που της λέω πάτα το Enter και το πατάει συνεχόμενα και τα κάνει όλα λίγο λίμπα. :lol: Αλλά μαθαίνει, ασχολείται επιτέλους με το netbook της και βελτιώνεται οπότε λέω να της πάρω ένα smartphone. Υπάρχει καμία πρόταση σε Android; Αν είναι και sliding καλύτερα για να μην κοιτάει οθόνη 2"...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας. Ψάχνω ένα κινέζικο κάτω από 100 ευρώ ( Μη μου προτείνεται κάτι σε 110-120). Θέλω το μέγιστο ποσό που θα δώσω να είναι τα 100 ευρώ (ίσως και λιγότερα) διότι το κινητό θα το χρησιμοποιήσω για λίγο καιρό. Μέχρι στιγμής έχω δει το Cubot S208 και το iocean X7 HD. Ποιες είναι οι απόψεις σας για τα δύο παραπάνω και τι άλλο έχετε να προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά, το καλύτερο ανέκδοτο της δεκαετίας είναι ... :lol::lol::lol::lol:

 

Συμφωνώ εν μέρει, αλλά όταν θέλεις να υποστηρίξεις κάτι, χρησιμοποιείς σοβαρά επιχειρήματα .... :)

 

Γιά να μην είσαι δίπλα στην μπρίζα ... http://www.ebay.com/itm/Universal-10Ft-3M-Extra-Long-USB-2-0-A-Male-to-Micro-B-data-Sync-Charger-Cable-/141074907603?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item20d8b841d3

 

... και γιά να το φορτίζει ο nikchris όταν περπατάει ... http://www.enikos.gr/various/62995,Papoytsi_fortisths.html

 

Ναι, θα παρουμε USB 3 μετρα, θα εχουμε power bank και δευτερη μπαταρια, για να εχουμε 'λεπτό κινητο'....

 

Οχι, ενταξει μωρε, δεν με νοιαζει να εχω καλη μπαταρια στο κινητο, θα βαλω απο ενα καλωδιο 3μετρο σε καθε δωματιο, θα εχω 2 powerbank για να μην τυχει και μεινει κανενα ξεφορτιστο και θα χρησιμοποιω το κινητο 20' λεπτα τη μερα.

 

Που θα παει, καποτε θα παρεις κανα κινητο σαν το δικο μου και θα δεις τη γλυκα, να δουμε μετα αν θα παιζεις με καλωδιακια και power banks.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα παρουμε USB 3 μετρα, θα εχουμε power bank και δευτερη μπαταρια, για να εχουμε 'λεπτό κινητο'....

 

Οχι, ενταξει μωρε, δεν με νοιαζει να εχω καλη μπαταρια στο κινητο, θα βαλω απο ενα καλωδιο 3μετρο σε καθε δωματιο, θα εχω 2 powerbank για να μην τυχει και μεινει κανενα ξεφορτιστο και θα χρησιμοποιω το κινητο 20' λεπτα τη μερα.

 

Που θα παει, καποτε θα παρεις κανα κινητο σαν το δικο μου και θα δεις τη γλυκα, να δουμε μετα αν θα παιζεις με καλωδιακια και power banks.

Πάντα ορεξάτος είσαι και με χιούμορ 18.000 btu...

Ως "κινητό" εννοείς αυτό που η εταιρειούλα δεν ξέρει ότι υπάρχουν άλλες γλώσσες πλην Κινεζικών και Αγγλικών;;

Να μου λείπει η "γλύκα" ... της κουρμούτσας :lol::lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα ορεξάτος είσαι και με χιούμορ 18.000 btu...

Ως "κινητό" εννοείς αυτό που η εταιρειούλα δεν ξέρει ότι υπάρχουν άλλες γλώσσες πλην Κινεζικών και Αγγλικών;;

Να μου λείπει η "γλύκα" ... της κουρμούτσας :lol::lol::lol:

 

Καλα, σε παρακαλω μην γραφεις άλλο, ασε να μιλησουμε εμεις που μιλαμε σοβαρα και ξερουμε και 5 πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Τηρησε αυτα που γραφεις στην υπογραφη σου γιατι εισαι το εντελως αντιθετο... και ημιμαθης, και παρλα ανευ ουσιας...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ο αδελφός μου ζήλεψε το Jiayu F1, αλλά θέλει κάτι με καλύτερη κάμερα ως περίπου 100€.

Έχω στα υπ' όψιν το πολύ καλό iOcean x7 HD . Υπάρχει κάποιο άλλο να κοιτάξω;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ο αδελφός μου ζήλεψε το Jiayu F1, αλλά θέλει κάτι με καλύτερη κάμερα ως περίπου 100€.

Έχω στα υπ' όψιν το πολύ καλό iOcean x7 HD . Υπάρχει κάποιο άλλο να κοιτάξω;

 

Δεν θα βρεις καλυτερη καμερα στα 100 Ευρω.Ουτε καλυτερο συνολο στις 5''.Πολυ καλη επιλογη.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει θεμα στις συσκευες ΖΟΡΟ για το συγκεκριμενο.Διαβασε εκει.Προσωπικα το θεωρω ακριβο καθως εχουν βγει πολυ δυνατες συσκευες με παρομοια ή και καλυτερα χαρακτηριστικα σε πολυ χαμηλοτερες τιμες.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Cubot S208 ή iocean X7 HD?

 

Επειδη περασαν και τα δυο απο τα χερια μου για πολυ λιγο.

Οθονη: Iocean

Καμερα: Iocean

Σχεδιασμος : Iocean ,οχι οτι το Cubot ειναι ασχημο αλλα ειναι αρκετα μακροστενο λογω μεγαλου κενου πανω και κατω απο την οθονη που με δυσκολεψε ενω το Iocean ειναι πολυ στενο και το χειριζεσαι αριστα με το ενα χερι.Σε βαρος σχεδον ιδια

Ποιοτητα κατασκευης:Iδια,πολυ καλη και τα δυο

Αυτονομια: Cubot,αν αφησεις την 2000αρη στο Iocean.

Σημα και ηχειο:Σχεδον ιδια

WiFi:Aπροβληματιστα και τα δυο

GPS: Δεν προλαβα

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...