Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφήστε να έρθουν πρώτα ολα τα newman n2 που παραγγείλαμε απο pandawill και antelife να δούμε πώς είναι, γιατί τα πρώτα δείγματα δεν είναι ενθαρρυντικά.

 

Και γω ειχα παρει 2 και ακυρωσα το 2ο. Λετε να βρηκαν τπτ ξεχασμενα parts και τα δωσαν σε κανα φασον και προεκυψε το Cheapman N2. :p θα δουμε οταν φτασουν πιο πολλα.

Edited by ipal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα κανω ενα mini review και θα ανεβασω και καποια screenshots για να δειτε.

Εκτος απο xposed που δεν δοκιμασα ακομη στα αλλα ολα Θαναση εινα πολυ καλο και ναι εχει και notification led καθως εχει και flash alert κατα την διαρκεια που χτυπςει η εισερχομενη κληση οπως τα Iphone:)

Εγινε Βασιλη ευχαριστω και περιμενουμε :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και μια ερωτηση (εχω αλλαξει rom στο τηλεφωνο μου), πως μπορω να δω/βρω στο τηλεφωνο μου ποια εκδοση Bluetooth εχω ? απο καποιο αρχειο ή απο καποια εφαρμογη ?

Θελω να παρω ενα γκατζετακι και θελει Bluetooth v4

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το Bluetooth ειναι hardware "προδιαγραφή" και δεν αλλάζει με την rom...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το Bluetooth ειναι hardware "προδιαγραφή" και δεν αλλάζει με την rom...

Ρωτάω γιατί αν είναι από port rom ίσως να έχει αλλαχτεί το/τα αρχεία στο system / lib / modules αν και συνήθως βάζουν τα μαμισια

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις ταχύτητα και επιδόσεις διαλέγεις οκταπύρηνο με 2gb ram, μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα.

Αν συμβιβαστείς σε κάτι λιγότερα από τα παραπάνω διαλέγεις xiaomi για πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής (σασί/πλαστικά/πιο δυνατό wifi/πιο καλό gps) και πολύ καλύτερη rom/υποστήριξη.

 

Εγώ προσωπικά αν αγόραζα τώρα κινητό θα έπερνα ένα με 2gb ram αλλά πάλι όχι το coolpad. Θα διάλεγα ανάμεσα σε THL T11 ή Huawei Honor 3C (ανάλογα με τα χρήματα που θα διέθετα)

 

--

Άρα αλλάζοντας την ερώτηση σου θα έλεγα:

Coolpad F1 ή THL T11 (θα διάλεγα THL αλλά πιο ακριβό)

Coolpad F1 ή Huawei Honor 3C (εγώ πάλι θα διάλεγα Huawei λόγο ονόματος και ας έχει μικρότερο cpu+οθόνη)

 

Να είσαι καλά σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση σου και την βοήθεια σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .. Minideal η TO2C ποιό ειναι καλυτερο ?

Εχω παρει και απο τα δυο πολλα τηλεφωνα, κανενα προβλημα ποτέ δεν ειχα και με τους δυο. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω ενα ροζακι :D για την γυναικα μου. Ψαχνω κατι σ'αυτα τα χρηματα περιπου.

Τι λετε γι αυτα?

 

http://www.priceangels.com/G2-MTK6572-Dual-Core-3G-Smartphone-Android-4-2-with-512MB-RAM-4GB-ROM-GPS-4-5-Inch-FWVGA-IPS-Screen-Pink--s197066.html

http://www.to2c.com/lenovo-a516-android-4-2-1-3ghz-3g-wcdma-with-4-5-inch-fwvga-screen-smartphone.html

 

Καθε αλλη προταση δεκτη.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω ενα ροζακι :D για την γυναικα μου. Ψαχνω κατι σ'αυτα τα χρηματα περιπου.

Τι λετε γι αυτα?

 

http://www.priceangels.com/G2-MTK6572-Dual-Core-3G-Smartphone-Android-4-2-with-512MB-RAM-4GB-ROM-GPS-4-5-Inch-FWVGA-IPS-Screen-Pink--s197066.html

http://www.to2c.com/lenovo-a516-android-4-2-1-3ghz-3g-wcdma-with-4-5-inch-fwvga-screen-smartphone.html

 

Καθε αλλη προταση δεκτη.

 

Αυτα εχουν 512 ραμ, μονο για κλησεις κανουν πια.

 

Εγω πηρα σε ροζ για τη μαμα ενα Zopo Zp700

http://www.to2c.com/zopo-zp700-mtk6582-1-3ghz-quad-core-1g-4g-4-7inch-qhd-display-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασα μερικες φωτογραφιες και μερικα screenshots απο το τηλεφωνο της επικεφαλιδας για να δειτε.

Οπως εχω ξαναπει το τηλεφωνο ειναι καταπληκτικο (ειδικα για τα λεφτα του) και δεν εχω συναντησει το παραμικρο προβλημα, δουλευει αψογα σε ολα του.:)

Οι 3η και 4η φωτο ειναι σε πληρες σκοταδι και θεωρω το flash του ικανοποιητικοτατο.

Εδω ολα μαζι.......https://www.dropbox.com/sh/1txoilb7zptx2nu/NDaK3NLjIl

Η 7η φωτογραφια μεσα στο dropbox ειναι αυτο που βλεπουμε οταν κλεινουμε την flip-s view case, σου αφηνει και την δυνατοτητα να απαντησεις κανονικα χωρις να την ανοιξεις.

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα παρήγγειλα από aliexpress το tcl idol x. Τους είπα να γράψουν 30$ και έγραψαν 82. Λέτε να έχω πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ανεβασα μερικες φωτογραφιες και μερικα screenshots απο το τηλεφωνο της επικεφαλιδας για να δειτε.

Οπως εχω ξαναπει το τηλεφωνο ειναι καταπληκτικο (ειδικα για τα λεφτα του) και δεν εχω συναντησει το παραμικρο προβλημα, δουλευει αψογα σε ολα του.:)

Οι 3η και 4η φωτο ειναι σε πληρες σκοταδι και θεωρω το flash του ικανοποιητικοτατο.

Εδω ολα μαζι.......https://www.dropbox.com/sh/1txoilb7zptx2nu/NDaK3NLjIl

Η 7η φωτογραφια μεσα στο dropbox ειναι αυτο που βλεπουμε οταν κλεινουμε την flip-s view case, σου αφηνει και την δυνατοτητα να απαντησεις κανονικα χωρις να την ανοιξεις.

Βασίλη σε ευχαριστώ για τα δείγματα.

Στα ~2 μέτρα από το "θέμα" βράδυ βγάζει καλές?

Πολύ καλό snr στο gps!

Παιδιά καλησπέρα παρήγγειλα από aliexpress το tcl idol x. Τους είπα να γράψουν 30$ και έγραψαν 82. Λέτε να έχω πρόβλημα?

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά άλλα για να νιώσεις καλύτερα θα σου πω ότι στο τελευταίο δέμα που παρέλαβα είχαν γράψει ή 60 ή 80 δολάρια, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Δεν πλήρωσα επιπλέον χρήματα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

θα ήθελα να παραγγείλω από το Aliexpress και συγκεκριμένα από το ΕΤ STAR το TCL idol x αλλά δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία. Από άλλα σαιτ που έχω παραγγείλει μπορούσα να αγοράσω με paypal αλλά από αυτό δεν το είχε σαν επιλογή. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος σαν το paypal?

ευχαριστώ πολύ!

 

Το Aliexpress δέχεται πιστωτική κάρτα για να αγοράσεις. Για την προστασία του αγοραστή έχει κάτι αντίστοιχο το PayPal αλλά για 60 μέρες αντί των 45 του PayPal. Τα λεφτά σου τα δεσμεύει και δεν τα δίνει στο πωλητή αν δεν δώσεις το ΟΚ εσύ ότι παρέλαβες και το τηλέφωνο είναι εντάξει. Αν περάσουν 60 μέρες και δεν έχεις δώσει το ΟΚ αλλά δεν έχεις ανοίξει dispute τότε αυτόματα τα λεφτά πάνε στον πωλητή.

 

ήθελα και εγώ να το ρωτήσω αυτό , παλιά είχαν το escrow αν δεν κάνω λάθος , τώρα πως παραγγέλνεις? απλά κάνεις λογαρισμό στο aliexpress και δίνεις εκεί να στοιχεία της κάρτας σου ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα εχουν 512 ραμ, μονο για κλησεις κανουν πια.

Μην το λες. Και Sygic τρέχουν, και ελαφριά 720p παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες. Και Sygic τρέχουν, και ελαφριά 720p παίζουν.

Ακριβώς , έχω ένα παλιό 4άρι με 512 στο αυτοκίνητο γιά εφεδρικό, και κάνει ότι θέλεις ... απλώς εμείς καλομάθαμε και μας ξυνίζουν όλα. :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς , έχω ένα παλιό 4άρι με 512 στο αυτοκίνητο γιά εφεδρικό, και κάνει ότι θέλεις ... απλώς εμείς καλομάθαμε και μας ξυνίζουν όλα. :lol:

 

Προφανως και τα κανουν ολα, αλλα σερνονται γιατι αδειαζουν/γεμιζουν μνημη συνεχεια.

Multitasking δεν θα εχει ουτε για δειγμα, και αν βαλεις και 2-3 messaging εφαρμογες ή οτι αλλο που θα τρεχει συνεχεια απο πισω, θα σερνεται ακομα χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και τα κανουν ολα, αλλα σερνονται γιατι αδειαζουν/γεμιζουν μνημη συνεχεια.

Multitasking δεν θα εχει ουτε για δειγμα, και αν βαλεις και 2-3 messaging εφαρμογες ή οτι αλλο που θα τρεχει συνεχεια απο πισω, θα σερνεται ακομα χειροτερα.

2-3 εφαρμογές Μessaging χρησιμοποιούν τα παιδάκια. Το πήρα πριν από τρία χρόνια, ουδέποτε έπαθε το παραμικρό, έχει 5άρα κάμερα, και παίζει ότι βίντεο θέλεις.

Το να παίρνεις τηλέφωνο γιά να το χρησιμοποιήσεις γιά "όλα σε ένα" δεν είναι του τύπου μου φίλε μου.

Δεν αμφιβάλλω ότι δεν είναι σύγχρονο, αλλά να μην τα μηδενίζουμε όλα και να λέμε ότι είναι μόνο γιά τηλεφωνήματα...

(Επίσης υπάρχουν συμπολίτες μας οι οποίοι δεν αντέχουν οικονομικώς το "Τι το θέλεις αυτό, δώσε 30 -40 ευρώ παραπάνω" )

Φιλικά πάντα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ανεβασα μερικες φωτογραφιες και μερικα screenshots απο το τηλεφωνο της επικεφαλιδας για να δειτε.

Οπως εχω ξαναπει το τηλεφωνο ειναι καταπληκτικο (ειδικα για τα λεφτα του) και δεν εχω συναντησει το παραμικρο προβλημα, δουλευει αψογα σε ολα του.:)

Οι 3η και 4η φωτο ειναι σε πληρες σκοταδι και θεωρω το flash του ικανοποιητικοτατο.

Εδω ολα μαζι.......https://www.dropbox.com/sh/1txoilb7zptx2nu/NDaK3NLjIl

Η 7η φωτογραφια μεσα στο dropbox ειναι αυτο που βλεπουμε οταν κλεινουμε την flip-s view case, σου αφηνει και την δυνατοτητα να απαντησεις κανονικα χωρις να την ανοιξεις.

Πως γίνεται (αν δεν κάνω λάθος)

Σαββάτο 26 Απριλίου 23:43 να έχεις μπαταρία 52% (φωτό με κλειστή την θήκη)

Σαββάτο 26 Απριλίου 23:45 να έχεις μπαταρία 54% (φωτό με την βάρκα)

Δεν δείχνει να φορτίζει.

Σου κάνει περίεργα η μπαταρία ή κάτι κάνω λάθος και πρέπει να πάω για ύπνο?

 

OFF TOPIC

Ξυπνητήρι 6:16 πρωί της Κυριακής , παπάς είσαι?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

2-3 εφαρμογές Μessaging χρησιμοποιούν τα παιδάκια. Το πήρα πριν από τρία χρόνια, ουδέποτε έπαθε το παραμικρό, έχει 5άρα κάμερα, και παίζει ότι βίντεο θέλεις.

Το να παίρνεις τηλέφωνο γιά να το χρησιμοποιήσεις γιά "όλα σε ένα" δεν είναι του τύπου μου φίλε μου.

Δεν αμφιβάλλω ότι δεν είναι σύγχρονο, αλλά να μην τα μηδενίζουμε όλα και να λέμε ότι είναι μόνο γιά τηλεφωνήματα...

(Επίσης υπάρχουν συμπολίτες μας οι οποίοι δεν αντέχουν οικονομικώς το "Τι το θέλεις αυτό, δώσε 30 -40 ευρώ παραπάνω" )

Φιλικά πάντα.

 

"2-3 εφαρμογες messaging χρησιμοποιουν τα παιδακια"

Ε, να τα κλεισω τοτε και οι φιλοι μου οι μεταναστες να πανε να κοψουν το κεφαλι τους, που θελουν και να επικοινωνησουν μαζι μου.

'Η να κοψω τα καρτοκινητα, και να πληρωνω SMS και λεπτά σε συμβολαια να μιλαω με την κοπελα.

 

Αν εσυ δεν εχεις απαιτησεις απο το τηλ. σου, καλως κανεις και εχεις κινητο με 512 ραμ.

Εγω θελω 2gb.

 

Ειμαι παιδακι;

Link to comment
Share on other sites

 

Ειμαι παιδακι;

Εάν συνεννοείσαι με sms, μάλλον είσαι .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εσυ εχεις γερασει.

 

Φιλικα, παντα :lol:

Ίσως, αλλά μιλάω ακόμη .... :lol::rolleyes:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

2-3 εφαρμογές Μessaging χρησιμοποιούν τα παιδάκια.

Με τους μισούς φίλους μου μιλάω με viber

με τους άλλους με whats up & sms

με αυτούς που δεν θέλω να έχουν το κινητό μου με fb messenger

χρησιμοποιώ csipsimple για τον voip αριθμό σταθερού μου που έχω στο viva

κάποιοι ξεχασμένοι είναι στο skype και

επειδή είμαι και της παλιάς σχολής έχω ανοιχτό και ICQ

 

δεν νομίζω να περνιέμαι για παιδάκι... ;)

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...