Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

Μα το κιτκατ δεν εχει αρομα!

 

Ε τότε θα έχει add-on για να το βάλεις μέσω cwm

Είσαι σίγουρος ότι έβαλες για το neo v?

Εδώ σου παραθέτω και ένα λινκ http://www.mediafire.com/?epr2rpphoyr2x#p6fe2n6g4qsui

 

Επίσης καλό θα ήταν να βάλεις την original 2.3.4 και πάνω σε αυτή να βάλεις μετά την kitkat μήπως και παίζει και αυτό ρόλο.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωρεα με καπιο περιεργο τροπο η καμερα ευτιαξε...ξανα περασα την ρομ απο την αρχη!

Τωρα το wifi δεν δουλεβει! Βγαζει Error...Καμια ιδεα? Γιατι δεν βρισκω κατι !

Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν κατεβαζετε Μια εφαρμογη ραδιο οπως a online radio για να εχετε ησυχο το κεφαλι σας, θα μου πεις εκει θελεις wifi αλλα τωρα οπου και να ειμαστε υπαρχει ενα δικτυο εχουμε και το 3G
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ωρεα με καπιο περιεργο τροπο η καμερα ευτιαξε...ξανα περασα την ρομ απο την αρχη!

Τωρα το wifi δεν δουλεβει! Βγαζει Error...Καμια ιδεα? Γιατι δεν βρισκω κατι !

 

Πρέπει να περάσεις τα σωστά wifi modules.Τα βάζεις μέσω cwm. Ξεκίνα με το 42 αν δεν λειτουργήσει βάζεις το 62 και αν ουτε κ αυτλο τότε βάλε κ το τελευταίο. Σίγουρα κάποιο θα σου λειτουργήσει. Τα ανεβάζω για πάρτυ σου ορίστε το link

 

http://www.sendspace.com/filegroup/rTpIWSRNeVE%2F4X3AkzwF%2BEkV9nMN9rpe

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις τα σωστά wifi modules.Τα βάζεις μέσω cwm. Ξεκίνα με το 42 αν δεν λειτουργήσει βάζεις το 62 και αν ουτε κ αυτλο τότε βάλε κ το τελευταίο. Σίγουρα κάποιο θα σου λειτουργήσει. Τα ανεβάζω για πάρτυ σου ορίστε το link

 

http://www.sendspace.com/filegroup/rTpIWSRNeVE%2F4X3AkzwF%2BEkV9nMN9rpe

 

Φιλε μου σε ευχαριστω παραπολυ για τον χρονο σου...αλλα δεν εγινε τπτ...περασα 1-1 τα module αλλα με κανενα δεν ανιξε το νετ!

Δες και στην φωτο τι μου βγαζει [Φωτογραφια]

Δλδ το παταω και μου λεει σινεχεια αυτο που βλεπεις...Σφαλμα!!!

Kernel εχω βαλει το (suave-kernel-v6-Neo)...και ρομ (Gin2KitKat_v3.1.0_NeoV)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω παραπολυ για τον χρονο σου...αλλα δεν εγινε τπτ...περασα 1-1 τα module αλλα με κανενα δεν ανιξε το νετ!

Δες και στην φωτο τι μου βγαζει [Φωτογραφια]

Δλδ το παταω και μου λεει σινεχεια αυτο που βλεπεις...Σφαλμα!!!

Kernel εχω βαλει το (suave-kernel-v6-Neo)...και ρομ (Gin2KitKat_v3.1.0_NeoV)

 

Ε πες το ρε αδερφέ. Είναι θέμα kernel μάλλον. Προσπάθησε να βάλεις κάποιον επίσημο ή κάποιον άλλον custom που να σου λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Ε πες το ρε αδερφέ. Είναι θέμα kernel μάλλον. Προσπάθησε να βάλεις κάποιον επίσημο ή κάποιον άλλον custom που να σου λειτουργεί.

 

Ελα ελα αφου εκανες την καλη πες μου και πιο kernel θεορεις εσυ καλυτερο γιατι θα κανω βλακια παλι :P Σε ευχαριστω πολυ παντος!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ελα αφου εκανες την καλη πες μου και πιο kernel θεορεις εσυ καλυτερο γιατι θα κανω βλακια παλι :P Σε ευχαριστω πολυ παντος!

 

Δε ξέρω γιατί εγώ όταν είχα το neo v είχα κλειδωμένο Bootloader. Σου είπα όμως η καλύτερη σου λύση θα ήταν να έχεις την Official 2.3.4 εγκατεστημένη για να πάρει τον kernel Της και πάνω εκεί να βάλεις την KIt Kat

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί εγώ όταν είχα το neo v είχα κλειδωμένο Bootloader. Σου είπα όμως η καλύτερη σου λύση θα ήταν να έχεις την Official 2.3.4 εγκατεστημένη για να πάρει τον kernel Της και πάνω εκεί να βάλεις την KIt Kat

 

Αααα δλδ να περασω με το seus το official λογισμικο για να μου περασει αυτοματα και τον official kernel ετσι? και μετα να κανω τα πιραματα μου με την κιτκατ !

Link to comment
Share on other sites

στην Κιτκατ βλεπω οτι η μπαταρια κατεβαινει πολυ γρηγορα ..

 

 

μιλαμε για πολυ γρηγορα ομως , με φωτεινοτητα στο ΑUTO παντα , ΟΧΙ στο full.

μαλιστα ,το αφηνω στο γραφειο χωρις να ανοιξω wifi ή MB και κατεβαινει χωρις λογο κατα πολυ

 

καποιος με παρομοιο περιστατικο ή να ξερει κατι για το θεμα ???

Link to comment
Share on other sites

Αααα δλδ να περασω με το seus το official λογισμικο για να μου περασει αυτοματα και τον official kernel ετσι? και μετα να κανω τα πιραματα μου με την κιτκατ !

 

Ακριβώς!!! Όμως δε θα το κάνεις με το SEUS , θα το κάνεις με το flashtool.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!!!

 

(Το Τηλέφωνο περιλαμβανει τροποποιημένο λογισμικο το οποιο δεν ειναι δυνατο να ενημερωθεί.) αυτο μου το γραφει στο seus...εχει καπιο αλλο προγραμα η sony? Γιατι εγω δεν θελω update αλλα format ας πουμε!

Link to comment
Share on other sites

(Το Τηλέφωνο περιλαμβανει τροποποιημένο λογισμικο το οποιο δεν ειναι δυνατο να ενημερωθεί.) αυτο μου το γραφει στο seus...εχει καπιο αλλο προγραμα η sony? Γιατι εγω δεν θελω update αλλα format ας πουμε!

 

Σου είπα είναι το Flashtool.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση ..

γινεται να το κανω να αποθηκευει τα παντα στην μνημη τηλεφωνου? και απο που? ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση ..

γινεται να το κανω να αποθηκευει τα παντα στην μνημη τηλεφωνου? και απο που? ευχαριστω

 

αμα αποθηκευσει τα παντα στη μνημη τηλεφωνου θα γεμισει γρηγορα το αντιθετο θελεις να πεις και τα μπερδεψες μαλλον

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

οχι θελω να αποθηκευει στην μνημη τηλεφωνου ...αλλα δεν ξερω απο που το κανω ξερει κανεις?

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι θελω να αποθηκευει στην μνημη τηλεφωνου ...αλλα δεν ξερω απο που το κανω ξερει κανεις?

:)

 

μα οταν εγκαταστησεις μια εφαρμογη στη μνημη τηλεφωνου παει και μετα πας εσυ και την στελνεις στην καρτα μνημης οποια θελεις

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πέρασα το Cyanogen 11, το 4.4 android. Κορυφή η ROM από όσα έχω δει μέχρι τώρα. Απολυτα ευχαριστημένος. Κοιτάξτε το όσοι ψήνεστε για KitKat στο Neo V.

 

δώσε ένα λινκ να την κατεβάσουμε και εμείς, βρήκα μια αλλά δεν ξέρω αμα είναι αυτή που λες.

 

Ποιον κέρνελ έβαλες?

 

edit

 

άκυρο το βρήκα :) θα την δοκιμάσω

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δώσε ένα λινκ να την κατεβάσουμε και εμείς, βρήκα μια αλλά δεν ξέρω αμα είναι αυτή που λες.

 

Ποιον κέρνελ έβαλες?

 

edit

 

άκυρο το βρήκα :) θα την δοκιμάσω

 

Μιας που το βρήκες, πες το κιόλας για εμάς τους τεμπέληδες...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιας που το βρήκες, πες το κιόλας για εμάς τους τεμπέληδες...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2657641

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

 

καποιος ευκολος τροπος να ξεκλειδωσω bootloader υπαρχει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά πέρασα το Cyanogen 11, το 4.4 android. Κορυφή η ROM από όσα έχω δει μέχρι τώρα. Απολυτα ευχαριστημένος. Κοιτάξτε το όσοι ψήνεστε για KitKat στο Neo V.

 

πες μου τον τροπο που το ξεκλειδωσες

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=iRMDirxUu2A

 

εγω απο εδω το ειδα και το εκανα

απλα για να μπω σε recovery mode , ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ , ειχα πατησει το πληκτρο "back" παρατεταμενα μαζι με το "power"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς αποχωρώ απο την συζήτηση μιας και έγινα κάτοχος άλλου κινητού.Να ευχαριστήσω όσους με βοήθησαν.To Neo v για μένα ήταν συσκευή σταθμός οπότε όσοι το έχετε ακόμα χαρείτε το όσο μπορείτε.Αντίο...:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς αποχωρώ απο την συζήτηση μιας και έγινα κάτοχος άλλου κινητού.Να ευχαριστήσω όσους με βοήθησαν.To Neo v για μένα ήταν συσκευή σταθμός οπότε όσοι το έχετε ακόμα χαρείτε το όσο μπορείτε.Αντίο...:)

 

Έλα μωρέ αφού δε θα χαθούμε.εγω το νήμα το έχω στα παρακολουθουμενα και το κοιτάω ακόμα. Σιγά να μη φύγεις εσύ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς αποχωρώ απο την συζήτηση μιας και έγινα κάτοχος άλλου κινητού.Να ευχαριστήσω όσους με βοήθησαν.To Neo v για μένα ήταν συσκευή σταθμός οπότε όσοι το έχετε ακόμα χαρείτε το όσο μπορείτε.Αντίο...:)

 

κι εγω εχω αλλο κινητο αλλα δεν παυει να υπαρχουν χρηστες που δεν ξερουν και μπορουμε να τους βοηθαμε....

κι εγω συμφωνω μαζι σου πως το neo V ηταν κινητο σταθμος!!!! το εχω κρατησει για συλλεκτικο και το εχω αγαπησει οπως παλια που ειχε βγει ενα

nokia 8310 αν θυμαμαι καλα ενα πολυ μικρο και τοσο ομορφο το οποιο το εχω κρατησει ακομα συλλεκτικο κι εκεινο, σας μιλαω πριν 10 χρονια και κατι

http://imageshack.com/a/img853/4568/qctc.jpg

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...