Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

Είμαι Super Jelly Bean 6.0 kernel fusion 5.4

Η εφαρμογή fm radio δεν μου αρέσει, πώς θα περάσω αυτό Stock FM Radio App

Μέσω file manager, flash???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι Super Jelly Bean 6.0 kernel fusion 5.4

Η εφαρμογή fm radio δεν μου αρέσει, πώς θα περάσω αυτό Stock FM Radio App

Μέσω file manager, flash???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν βρεις το apk απλά μέσω root explorer άλλαξε το mount se r/o, αντέγραψε το apk στο system/app και άλλαξε τα permissions πάλι μέσω του root explorer σε:

r w -

r - -

r - -

κάνεις επανεκκίνηση το κινητό και θα είναι εκεί να λειτουργεί κανονικά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις το apk απλά μέσω root explorer άλλαξε το mount se r/o, αντέγραψε το apk στο system/app και άλλαξε τα permissions πάλι μέσω του root explorer σε:

r w -

r - -

r - -

κάνεις επανεκκίνηση το κινητό και θα είναι εκεί να λειτουργεί κανονικά. :cool:

 

Σε r/w το αλλαζεις..κατα τα αλλά σωστοτατος

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις το apk απλά μέσω root explorer άλλαξε το mount se r/o, αντέγραψε το apk στο system/app και άλλαξε τα permissions πάλι μέσω του root explorer σε:

r w -

r - -

r - -

κάνεις επανεκκίνηση το κινητό και θα είναι εκεί να λειτουργεί κανονικά. :cool:

 

Με τον es file explorer μπορώ να το κάνω???

Link to comment
Share on other sites

r w -

r - -

r - - :wacko::wacko:

 

Ποιό θα αφήσω τικαρισμένο??

 

http://img29.imageshack.us/img29/7328/0s69.png[/img]

Link to comment
Share on other sites

r w -

r - -

r - - :wacko::wacko:

 

Ποιό θα αφήσω τικαρισμένο??

 

http://img29.imageshack.us/img29/7328/0s69.png[/img]

 

Που είναι το δύσκολο?

Στην πρώτη σειρά τα read write και στις άλλες δύο μόνο το read. Όπως τα έγραψες δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν παίζει, αλλά έβαλα Holo FM Radio και όλα OK.

Ευχαριστώ soulfunkdjx, firekostas.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν παίζει, αλλά έβαλα Holo FM Radio και όλα OK.

Ευχαριστώ soulfunkdjx, firekostas.

 

Έτσι θα πρέπει να το κάνεις...

http://img11.imageshack.us/img11/6463/zpg5.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω αλλά μετά το restart του τηλεφώνου μου βγάζει unfortunately fm radio has stopped

Στο Holo FM Radio ανοίγει αλλά κλείνει αμέσως.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια λοιπον αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=iRMDirxUu2A κανει οντως unlock to κινητο?

και αν ναι μετα πως μπορω να περασω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2108632 δεν εχω ιδεα απο bootloader giayto οποιοις ξερει κ μ απαντησει το ευχαριστω θερμα.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια λοιπον αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=iRMDirxUu2A κανει οντως unlock to κινητο?

και αν ναι μετα πως μπορω να περασω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2108632 δεν εχω ιδεα απο bootloader giayto οποιοις ξερει κ μ απαντησει το ευχαριστω θερμα.

 

Η αλήθεια είναι πως βαρέθηκα να το δω (6 λεπτά για ξεκλείδωμα bootloader; OMG!) και γενικά είμαι «fan» των γραπτών οδηγιών.

Ξεκλείδωμα bootloader χωρίς καλώδια

Εγκατάσταση custom kernel (βήμα 2)

 

Αν τώρα η ROM που θέλεις να περάσεις ΔΕΝ απαιτεί την εγκατάσταση custom kernel, τότε δεν υπάρχει λόγος να ξεκλειδώσεις τον bootloader.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως βαρέθηκα να το δω (6 λεπτά για ξεκλείδωμα bootloader; OMG!) και γενικά είμαι «fan» των γραπτών οδηγιών.

Ξεκλείδωμα bootloader χωρίς καλώδια

Εγκατάσταση custom kernel (βήμα 2)

 

Αν τώρα η ROM που θέλεις να περάσεις ΔΕΝ απαιτεί την εγκατάσταση custom kernel, τότε δεν υπάρχει λόγος να ξεκλειδώσεις τον bootloader.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ..

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ..

 

Αν όμως βάλεις custom kernel θα έχεις καλύτερη χρήση του κινητού σου απο άποψη αποδόσεως ταχύτητας,μπαταρίας,κτλ

Όμως χάνεις την εγγύηση. Ηεπιλογή δική σου. Και εγώ με κλειδωμένο bootloader είμαι και είμαι ευχαριστημένος ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα unlock φλασαρα εναν κερνελ fusion 5.5 με στοκ ρομ και τωρα εδω και κανα 5λεπτο περιμενω να ανοιξει αλλα τζιφος.. τι κανουμε τωρα? ανοιγει μονο στο λογκο "FUSION" και μετα τιποτα να περιμενω κι αλλο? και γενικα τωρα πως θα μπορεσω να βαλω την superjellybean?αυτο θελω

 

καλησπερα παιδια εβαλα τελικα τον lupus me στοκ ρομ και δουλευε μια χαρα μετα ηθελα να περασω την ultimate HD μπορεσα και μπηκα στο CWM toy lupus αλλα δεν μπορεσα να δω τα αρχεια που εχει μεσα η καρτα μνημης ωστε να επιλεξω το .ζιπ τι κανω?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.χαλασε η οθονη του αδερφου μου.δειχνει κανονικα αλλα δεν δουλευει η αφη μετα απο πτωση του κινητου του.η επισκευη ποσο περιπου να κοστιζει.συμφερει να γινει επισκευη η αγορα να νεου κινητου :O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

Χρησιμοποιω το handcent sms για μηνυματα και παντα ειχα το notification led να αναβοσβηνει οταν εχω νεο μηνυμα οσο ειχα την 2.3.4 ολα ηταν οκ,

απο τοτε που αναβαθμισα το κινητο στην 4.0.4 το led αναβοσβηνει απο την στιγμη που θα ερθει το μηνυμα μεχρι να σβησει η οθονη, δηλαδη 10 sec

το πολυ.. μηπως ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο? εψαξα ρυθμισεις και δεν μπορεσα να κανω κατι..

(δεν εχω root)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.χαλασε η οθονη του αδερφου μου.δειχνει κανονικα αλλα δεν δουλευει η αφη μετα απο πτωση του κινητου του.η επισκευη ποσο περιπου να κοστιζει.συμφερει να γινει επισκευη η αγορα να νεου κινητου :O

Μάλλον δεν συμφέρει η επισκευή του.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

Χρησιμοποιω το handcent sms για μηνυματα και παντα ειχα το notification led να αναβοσβηνει οταν εχω νεο μηνυμα οσο ειχα την 2.3.4 ολα ηταν οκ,

απο τοτε που αναβαθμισα το κινητο στην 4.0.4 το led αναβοσβηνει απο την στιγμη που θα ερθει το μηνυμα μεχρι να σβησει η οθονη, δηλαδη 10 sec

το πολυ.. μηπως ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο? εψαξα ρυθμισεις και δεν μπορεσα να κανω κατι..

(δεν εχω root)

 

Ευχαριστω

 

εμενα αναβοσβηνει συνεχεια οσπου να διαβασω το μηνυμα και με κλειστη την οθονη. κοιτα στις ρυθμισεις σου. ειμαι ομως ροοτ δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχοντας αλλάξει πολλές ρομ αποφάσισα να πάω στην BRABUS NXT μιας και είναι ελληνική. Πέρασα τον κέρνελ που έλεγε έκανα εγκατάσταση την ρομ και όλα τα add-ons αλλά το wifi δεν πάει καλά. Μπαίνω στο Playstore και την μια κολλάει, την άλλη δεν φορτώνει καν...δεν ξέρω τι φταίει. Το κινητό πριν το κάνω αλλάξω τα φώτα το είχα σε ics. Παίζει ρόλο αυτό μήπως; Επίσης ένα άλλο σκάλωμα ήταν το ότι έβαλα την MIUI5 δεν λειτουργούσε το wifi. Είχα την moAOKP με κερνελ fusion 5.5 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Απλά ένω το battery doctor έλεγε στην αρχή ότι με πλήρη φόρτιση είχα 34 ώρες μετά από κάτι αλλαγές ρομ όταν ξαναπήγα στην moAOKP κρατούσε το πολύ 26 ώρες. Καμία βοήθεια για αρχή με την BRABUS και μετά για τα υπόλοιπα....ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...!

Μπορεί το εν λόγω κινητό να πάρει αναβάθμιση του android ;

Στο GO έγινε μια αναβάθμιση... στο neo V... όχι...!!!

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...!

Μπορεί το εν λόγω κινητό να πάρει αναβάθμιση του android ;

Στο GO έγινε μια αναβάθμιση... στο neo V... όχι...!!!

 

Ευχαριστώ...

 

Ανάλογα σε ποια έκδοση είσαι.

Αν είσαι με 2.3 πας σε 4.0.

Από 4.0 δε πας πουθενά αλλού!

Αν έχεις τη 2.3 καλύτερα κάτσε εκεί,αλλιώς μετά πας σε custom rom.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

για ρομ jelly sandwich τι κερνελ να βαλω ποιος πιστευετε οτι θα ταιριαξει απολυτα με αυτην την ρομ?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η custom rom που έχεις; Το έχεις δοκιμάσει σε άλλη συσκευή; Δεν φαίνεται να φταίει το UTG πάντως.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Αγόρασα ένα usb on the go. Ενώ αναγνωρίζει ποντίκι και πληκτρολόγιο. Ενώ δίνει κανονικά το ρεύμα που χρειάζεται το usb stick δεν το αναγνωρίζει. Δοκιμάζω με το usb helper και όταν πατάω mount μου λέει ότι δεν βρέθηκαν δίσκοι. Τι πρέπει να κάνω;

 

Έχω την Rom Xperia ultimate και kernel lupus v8

 

Θελεις εφαρμογη για αυτο το λογο και λεγεται nexus media importer για αυτους που δεν εχουν κανει root. Αλλα υπαρχει και αλλη που απαιτει root. Εχω ειχα δοκιμασει την πρωτη γιατι τοτε δεν ημουν root. Τωρα για τη δικη σου περιπτωση και οι 2 θα κανουν. Ειναι με πληρωμη και οι δυο αλλα αξιζουν. Με το nexus media importer μπορω να διαβασω απο το usb stick αλλα στις τελευταιες εκδοσεις μπορω και να γραψω-μεταφερω κατι απο την sdcard. Βεβαια οι ταχυτητες εγραφης ειναι μικρες και ετσι δεν συμφερει για μεγαλα αρχεια (βιντεο) γιατι θα περιμενεις πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...