Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά!

επειδή το τηλέφωνο πλεον εχει κλείσει 2 χρονια στα χερια μου με σχετικα βαριά χρήση νομιζω οτι έφτασε η ωρα να αλλαξω την μπαταρια γιατι πλέον δεν κρατάει ουτε μια μερα.. ειναι καλύτερα να παρω γνήσια μαμα η να δοκιμάσω καμια μουφα με περισσότερα mAh?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά!

επειδή το τηλέφωνο πλεον εχει κλείσει 2 χρονια στα χερια μου με σχετικα βαριά χρήση νομιζω οτι έφτασε η ωρα να αλλαξω την μπαταρια γιατι πλέον δεν κρατάει ουτε μια μερα.. ειναι καλύτερα να παρω γνήσια μαμα η να δοκιμάσω καμια μουφα με περισσότερα mAh?

 

εγω φιλε μου πηρα γνησια απο eshop 19€ αν θυμαμαι καλα πριν 2 μηνες

τις μουφα μην τις προτιμας υπαρχει κινδυνος να γινει εκρηξη οπως επαθε

ενας φιλος μου και ευτυχως το ειχε και φορτηζε και δεν το ειχε πανω του

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος με την μαμα μπαταρια δεν ζεσταίνετε στην φόρτιση.. ζεσταίνετε πολυ οταν μιλαω πάνω απο 10 λεπτα με δίκτυο γυρισμένο στο 3g.. μήπως η θηκη σου φταίει που ζεσταίνετε τόσο? αρα μάλλον ο δρομος της γνήσιας ειναι μονόδρομος...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες.

Σορρυ αν το ποσταρω σε ακυρο σημειο,αλλα δεν πηρα απαντηση στο thread tou Neo V και εχω μεινει χωρις κινητο.

Ειχα περασμενη hd ulti και ηθελα να την ξαναπερασω.

καπου αναμεσα στα wipe κτλ κατι εκανα λαθος,στο restart λοιπον μου κολλησε στο sony logo,κατι που ειναι κλασσικο.

επισης,το seus μου λεει οτι το κινητο εχει το πιο προσφατο λογισμικο και δε με αφηνει να κανω κατι,περαν της εξοδου.

το flashtool μου ζηταει να τσεκαρω το debugging και το unknown sources,αλλα προφανως αυτο δε μπορει να γινει.

επειδη εχασα τη μπαλα λοιπον με τοσα που διαβασα αποψε,θα ηθελα ενα λινκ για κερνελ συμβατο με την Xperia Ultimate HD 2.0.3 και λιγη βοηθεια.

Οταν προσπαθω να περασω τον κερνελ απο fastboot μου λεει οτι πρεπει να ειναι root το κινητο,αλλα το κινητο δε γινεται να ανοιξει για να γινει root.

λιγη βοηθεια,γιατι εμεινα χωρις κινητο.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εκδοση android 4.0.4 και αριθμος εκδοσης 4.1.Β.0.587

 

ευχαριστω για το ενδιαφερον παιδια!!!

 

Μέσω SEUS θα κάνεις format το κινητό σου.Την επίσημη εφαρμογή της SONY. Ορίστε το λινκ για να την κατεβάσεις στο pc σου. Ακολουθείς τα βήματα που σου βγάζει το πρόγραμμα για να κάνεις format.

http://sony-ericsson-update-service.en.uptodown.com/

Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε

Link to comment
Share on other sites

Μέσω SEUS θα κάνεις format το κινητό σου.Την επίσημη εφαρμογή της SONY. Ορίστε το λινκ για να την κατεβάσεις στο pc σου. Ακολουθείς τα βήματα που σου βγάζει το πρόγραμμα για να κάνεις format.

http://sony-ericsson-update-service.en.uptodown.com/

Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε

 

εχει τα windows 8 κι οταν πηγα να του εγκαταστησω το seus δεν προχωρουσε η εγκατασταση κ εβγαζε οτι λειπει καποιο αρχειο

κατι τετοιο και δεν προχωρουσε, οποτε δεν προχωρησαμε ουτε με το eroot μπορεσα να τον κανω ροοτ αν κι εχω κανει πολλα ροοτ

μ αυτο το προγραμμα.

το λινκ που δεινεις παραπανω με το updaye service δεν ειναι οκ μου βγαζει ιο το αντιβαριους και δειχνει κατι ακαταλαβηστικα

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εχει τα windows 8 κι οταν πηγα να του εγκαταστησω το seus δεν προχωρουσε η εγκατασταση κ εβγαζε οτι λειπει καποιο αρχειο

κατι τετοιο και δεν προχωρουσε, οποτε δεν προχωρησαμε ουτε με το eroot μπορεσα να τον κανω ροοτ αν κι εχω κανει πολλα ροοτ

μ αυτο το προγραμμα.

 

Προσπάθησε πρώτα να εγκαταστήσεις το PC Companion για να πάρει τους σωστούς drivers και μετά ξαναεγκατέστησε το SEUS να μας πεις αν έγινε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε πρώτα να εγκαταστήσεις το PC Companion για να πάρει τους σωστούς drivers και μετά ξαναεγκατέστησε το SEUS να μας πεις αν έγινε έτσι.

 

θα του το πω αν και το pc companion το εχει εγκαταστησει, δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει, θα προσπαθησουμε παλι τον εχω υπο την

προστασια μου:p

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

με την ultimate hd 5 μου κάνει ένα κουλό με τις φώτο.Ενώ βλέπεις τι θα τραβήξει, αφού βγάλεις την φώτο μετά δεν δείχνει τίποτα.Το έχει κανείς άλλο αυτό?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

με την ultimate hd 5 μου κάνει ένα κουλό με τις φώτο.Ενώ βλέπεις τι θα τραβήξει, αφού βγάλεις την φώτο μετά δεν δείχνει τίποτα.Το έχει κανείς άλλο αυτό?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις/εφαρμογές και κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην κάμερα και στην εφαρμογή που έχεις για να βλέπεις φωτό. Αν έχεις την συλλογή το κάνεις κάποιες φορές. Θα σου πρότεινα να βάλεις την πολύ καλύτερη και ελαφρύτερη quickpic.

Link to comment
Share on other sites

μέσα στις εφαρμογές δεν έχει πουθενά κάμερα η την εφαρμογή για τις φώτο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μέσα στις εφαρμογές δεν έχει πουθενά κάμερα η την εφαρμογή για τις φώτο.

Δεν πειράζει βάλε αυτή που σου είπα. Τράβα μια φωτό και μετά πήγαινε στο quickpic να δεις αν υπαρχει. Αν υπάρχει τότε μέσω του titanium backup απεγκατέστησε την εφαρμογή συλλογη.

Link to comment
Share on other sites

οι φώτο υπάρχουν, και τις παλιές τις δείχνει μια χαρά.Αυτές που τραβάω τώρα φαίνονται σκατά.Ουσιαστικά μια πράσινη κάθετη γραμμή φαίνεται μόνο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

οι φώτο υπάρχουν, και τις παλιές τις δείχνει μια χαρά.Αυτές που τραβάω τώρα φαίνονται σκατά.Ουσιαστικά μια πράσινη κάθετη γραμμή φαίνεται μόνο.

 

???? Περίεργο...και έβαλες και το quickpic και πάλι τα ίδια?

Τι να πω...τότε φταίει η κάμερά σου.Προσπάθησε να την ξαναεγκαταστήσεις την rom μήπως και φτιάξει. Πάρε backup πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι και με το quickpick τα ίδια.μέσα από το instagram την τραβάει κανονικά αλλά με πάρα πολύ έντονο κόκκινο.κάτι με το cybershot το πρόγραμμα πρέπει να παίζει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ναι και με το quickpick τα ίδια.μέσα από το instagram την τραβάει κανονικά αλλά με πάρα πολύ έντονο κόκκινο.κάτι με το cybershot το πρόγραμμα πρέπει να παίζει.

 

Μήπως όταν έκανες εγκατάσταση δεν έβαλες κάποια ρύθμιση σωστά στο AROMA?

Link to comment
Share on other sites

σαν τι δηλαδή?ότι κάνω πάντα έκανα.Δεν μπορώ να κάνω επανεγκατάσταση του cybershot?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

σαν τι δηλαδή?ότι κάνω πάντα έκανα.Δεν μπορώ να κάνω επανεγκατάσταση του cybershot?

 

Φυσικά. Ψάξε το στο net Και κάνε το ή βάλε το cybershot απο την HD ULTIMATE 4.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες.

Σορρυ αν το ποσταρω σε ακυρο σημειο,αλλα δεν πηρα απαντηση στο thread tou Neo V και εχω μεινει χωρις κινητο.

Ειχα περασμενη hd ulti και ηθελα να την ξαναπερασω.

καπου αναμεσα στα wipe κτλ κατι εκανα λαθος,στο restart λοιπον μου κολλησε στο sony logo,κατι που ειναι κλασσικο.

επισης,το seus μου λεει οτι το κινητο εχει το πιο προσφατο λογισμικο και δε με αφηνει να κανω κατι,περαν της εξοδου.

το flashtool μου ζηταει να τσεκαρω το debugging και το unknown sources,αλλα προφανως αυτο δε μπορει να γινει.

επειδη εχασα τη μπαλα λοιπον με τοσα που διαβασα αποψε,θα ηθελα ενα λινκ για κερνελ συμβατο με την Xperia Ultimate HD 2.0.3 και λιγη βοηθεια.

Οταν προσπαθω να περασω τον κερνελ απο fastboot μου λεει οτι πρεπει να ειναι root το κινητο,αλλα το κινητο δε γινεται να ανοιξει για να γινει root.

λιγη βοηθεια,γιατι εμεινα χωρις κινητο.

ευχαριστω!

 

1. Το έκανα κάτι λάθος είναι ΑΟΡΙΣΤΟ και δεν βοηθάει

2. Η αλλαγή kernel ΔΕΝ θα βοηθούσε σε τίποτα

 

Ρώτα στο thread της συσκευής σου φίλε

Οι περισσότεροι έχουμε άλλες συσκευές και δεν κατέχουμε τις εφαρμογές και τις χακιές για τα Sony

 

Εγώ θα πρότεινα κάτι που ίσως έχεις δοκιμάσει:

 

1. Μπες recovery και κάνε Clear την Cache + Dalvik Cache

αν μετά το restart δεν γίνει τίποτα...

2. Ξαναδοκίμασε με SEUS. αν σου πεί ότι έχεις το τελευταίο λειτουργικό πες του να κάνει reflash την συσκευή ούτως ή άλλως (αυτό είχα κάνει παλιά με ένα sony που είχε κλειδώσει στο pattern και έπιασε)

 

απο κει και πέρα, καλή τύχη...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είχες επιλέξει το σωστό κινητό γι αυτό και στα έκανε αυτά. Θέλει λίγο προσοχή. ;-)

 

έτρωγα την ώρα που το πάταγα και μάλλον πάτησα λάθος :)

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πως λέγεται η πρόσοψη στα αγγλικά? Ψάχνω να βρω να αλλάξω τα πλαστικά του κινητού γιατί τα έχω σπάει(μπροστα/πισω η οθόνη είναι μια χαρα) και δεν ξέρω που να ψάξω. Ξέρετε κανένα site ή μαγαζί θεσσαλονική?
Loginet.gr - Κατασκευή & Προώθηση Ιστοσελίδων
Link to comment
Share on other sites

Κ housing μπορεί να τα βρεις.Έτσι τα είχα βρει στο ebay όταν άλλαξα προσόψεις

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ πολύ. Είχα κολλήσει στην μετάφραση της λέξεις έβαζα αλλα κ αλλα δεν έβρισκα τίποτα!
Loginet.gr - Κατασκευή & Προώθηση Ιστοσελίδων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...