Jump to content

ZTE Nubia Z5 Mini


captnemo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πειρες κανενας τελικα το z5 mini να μας πει εντυπωσεις η και καποιο review;

Παντως εγω εχω ψηθει πολυ και μαλλον μεχρι τα χριστουγεννα θα γινει η αγορα αν δεν αλλαξει κατι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια, επειδη ξεροψηνομαι, αλλο το Nubia Z5 και αλλο το Z5 mini?

Υ.Γ. Φυσικα αλλο, τωρα τα ειδα..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το mini είναι στα 160cm ύψος???

:lol: :lol:

 

νομίζω έχει κάπως παρεξηγηθεί η ένοια mini

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποιο λες στα 160, παντως εδω ειναι στα 135 mm

http://www.to2c.com/original-zte-nubia-z5-mini-quad-core-1-5ghz-4-7-2gb-ram-16-g-rom-13-0mp-3g-smartphone.html

πολυ καλο μεγεθος για 4,7"

παρεπιπτοντως αυτο http://www.gsmarena.com/zte_nubia_z5-5647.php αλλο ειναι?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποιο λες στα 160, παντως εδω ειναι στα 135 mm

http://www.to2c.com/original-zte-nubia-z5-mini-quad-core-1-5ghz-4-7-2gb-ram-16-g-rom-13-0mp-3g-smartphone.html

πολυ καλο μεγεθος για 4,7"

παρεπιπτοντως αυτο http://www.gsmarena.com/zte_nubia_z5-5647.php αλλο ειναι?

 

γραψε λαθος

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To 2ο είναι το ZTE Nubia Z5S mini, δηλαδή το πιο καινούργιο μοντέλο. Πολύ καλη τιμή πάντως.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν παραμεινει εκει οταν αρχισει η διαθεσιμοτητα..

Και ποιες ειναι οι διαφορες τους?

Το S φαινεται να ειναι περιπου 3mm λεπτοτερο και φοραει μη αποσπωμενη μπαταρια 2000, ενω το παλιοτερο ειναι πιο χοντρο και φοραει 2300, ειναι πιο ελαφρυ και χρονιζει ψηλοτερα.

Αλλες διαφορες δεν βλεπω..

Γι αυτους μονο τους λογους εβγαλαν καινουριο μοντελο?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Τελικά το έχει πάρει κανένας να μας πει εντυπώσεις ?

 

Θέλω να το παραγγείλω αλλά θα ήθελα πριν να ακούσω απόψεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερεσαι στο S, δεν εχει κυκλοφορησει ακομα.

Το παλιο υπαρχει..

 

Στο παλιό αναφέρομαι, όχι το s.

Nubia Z5 Mini

Το έχει πάρει κανείς για να μας πει εντυπώσεις ? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλο τηλεφωνο, δεν καταλαβαινω γιατι δεν το προτιμησε κανεις, βεβαια οχι και τοσο καλη τιμη.

Παντως το S φαινεται οτι θα ειναι φθηνοτερο. Εγω ειμαι ηδη ψημενος.

Εσυ για το απλο ενδιαφερεσαι?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω λόγω ότι δεν είναι δίκαρτο και η τιμή του βέβαια...

Ψάχνω για ένα τηλέφωνο με άριστο gps, wifi, σήμα κινητής γύρω στις 5 ίντσες και δεν έχω βρει κάτι εκτός από το nubia.

Γενικά οι mediatek έχουν κατακλύσει την αγορά και οι επιλογές που έχεις εκτός αυτού του επεξεργαστή είναι πολύ λίγες...

 

Το s φοράει καλύτερο επεξεργαστή και παρόλα αυτά είναι φθηνότερο, αλλά δεν το βλέπω να κυκλοφορεί σε πολλά μαγαζιά και δεν θέλω να το ρισκάρω.

Βασικά προσπαθώ να βρω κάποιον χρήστη του απλού nubia για να μου πει εντυπώσεις πριν προχωρήσω σε αγορά του :)

Edited by johnny2000gr
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά χαρακτηριστικά πάντως,dual sim πρέπει να ναι.και adreno 320?χμ,καλό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω λόγω ότι δεν είναι δίκαρτο και η τιμή του βέβαια...

Ψάχνω για ένα τηλέφωνο με άριστο gps, wifi, σήμα κινητής γύρω στις 5 ίντσες και δεν έχω βρει κάτι εκτός από το nubia.

Γενικά οι mediatek έχουν κατακλύσει την αγορά και οι επιλογές που έχεις εκτός αυτού του επεξεργαστή είναι πολύ λίγες...

 

Το s φοράει καλύτερο επεξεργαστή και παρόλα αυτά είναι φθηνότερο, αλλά δεν το βλέπω να κυκλοφορεί σε πολλά μαγαζιά και δεν θέλω να το ρισκάρω.

Βασικά προσπαθώ να βρω κάποιον χρήστη του απλού nubia για να μου πει εντυπώσεις πριν προχωρήσω σε αγορά του :)

Πραγματικα, οι ΜΤΚ εχουν πιασει ολα τα ποστα και σε καλες τιμες, το ThL T100 πχ ειναι μια καλη επιλογη. Ομως και εγω θελω να ξεφυγω απο ΜΤΚ σε κατι αλλο, το mi2S μου πεφτει μικρο, το mi3 μεγαλο και ακριβο, k3V δεν θελω, επωνυμα αποκλειονται λογω τιμης, οποτε το Ζ5 μου φαινεται μια καλη και αξιοπιστη επιλογη, σε μονοκαρτο παντα οτιδηποτε εκτος ΜΤΚ, αναγκαστικα..

Το ibuygou το εχει σε presale ηδη και η ΖΤΕ θεωρειται αρκετα αξιολογη μαρκα.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το S φαίνεται ότι δεν έχει καθόλου υποδοχή για sd card κι αυτός είναι ένας λόγος που το αποκλείω, αλλιώς θα προτιμούσα το xiaomi M2A που είναι στις 4,5 ίντσες και τιμή στα 200 ευρώ.

 

Το απλό nubia διαθέτει υποδοχή για sd και υπάρχει διαθέσιμο στα 260 ευρώ από αξιόπιστο κατάστημα: http://www.to2c.com/original-zte-nubia-z5-mini-quad-core-1-5ghz-4-7-2gb-ram-16-g-rom-13-0mp-3g-smartphone.html

 

Θα το έδινα παραγγελία τώρα αλλά ήθελα να μιλήσω με κάποιον που το έχει αγοράσει. Μα κανείς ???

Μου φαίνεται ότι θα είμαι ο πρώτος...

Link to comment
Share on other sites

Το S φαίνεται ότι δεν έχει καθόλου υποδοχή για sd card κι αυτός είναι ένας λόγος που το αποκλείω, αλλιώς θα προτιμούσα το xiaomi M2A που είναι στις 4,5 ίντσες και τιμή στα 200 ευρώ..

Εχω την εντυπωση πως το Z5S δεν θα εχει card slot ενω το Ζ5S mini θα εχει. Αλλοι λενε ετσι, αλλοι αλλoιως. Και για μενα ειναι must η υποδοχη. Ομως 16Gb μου φαινονται λιγα για κινητο χωρις καρτα μνημης (mi2A).

 

Το απλό nubia διαθέτει υποδοχή για sd και υπάρχει διαθέσιμο στα 260 ευρώ από αξιόπιστο κατάστημα: http://www.to2c.com/original-zte-nubia-z5-mini-quad-core-1-5ghz-4-7-2gb-ram-16-g-rom-13-0mp-3g-smartphone.html

Θα το έδινα παραγγελία τώρα αλλά ήθελα να μιλήσω με κάποιον που το έχει αγοράσει. Μα κανείς ??? Μου φαίνεται ότι θα είμαι ο πρώτος...

Καλα, θα βγει καινουριο μοντελο και εσυ θα παρεις το παληο, που ειναι και πιο χοντρο? Φαινεται πως κανεις δεν το εχει αγορασει.

Παντως περιμενε, θα βγει το S οπου ναναι, ετσι κι αλλοιως καλυτερα να αποφυγεις παραγγελια μεσα στις γιορτες (ασε που οταν βγει το S, το παληο μοντελο θα φτηνηνει σιγουρα), οποτε θα μαθουμε για την καρτα..

 

Υ.Γ. Μονο στους XDA-dev μηπως βρεις κανενα review.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι 99% σιγουρος οτι θα χτυπησω ενα απο τα 2S, το 5αρι η το 4,7αρι, αναλογα ποιο θα εχει καρτα μνημης. Αν δεν εχει κανενα, χμμ..μπερδευονται τα πραγματα. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει κανένα μας βλέπω για το απλό το nubia

Θα έχει πέσει και η τιμή ;)

Εκτός κι αν το αποσύρουν...

Ψάχνω το nubia Z5 το 5άρι (όχι το μίνι) και δεν το βρίσκω... Υπάρχει πουθενά ?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει κανένα μας βλέπω για το απλό το nubia

Θα έχει πέσει και η τιμή ;)

Εκτός κι αν το αποσύρουν...

Ψάχνω το nubia Z5 το 5άρι (όχι το μίνι) και δεν το βρίσκω... Υπάρχει πουθενά ?

 

http://www.geekbuying.com/item/ZTE-Nubia-Z5-NX501-5-0-Inch-1080P-OGS-Screen-APQ8064-Quad-core-2GB-RAM-Smartphone-13-0MP-Camera-Android-4-1-OS-With-3G-GPS-314205.html

 

 

Στα χαρακτηριστικά λέει ότι πέρνει καρτα μνήμης ενώ αλλού λένε ότι δεν πέρνει (που μάλλον είναι και το σωστό).

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, έχω κάνει μια σύγκριση εδώ με όλα τα Ζ5. To Z5S mini δέχεται κάρτα μνήμης, αλλά μάλλον δεν θα έχει ραδιόφωνο.

 

http://www.gsmchoice.com/en/compare/7249/7634/7629/6840/

 

Το ψάχνω πολύ αυτές τις μέρες για νέο τηλέφωνο και δεν μπορώ να διαλέξω ανάμεσα σε Xiaomi Mi3, Mi2s, Zopo ZP998, ZTE Nubia Z5S, Z5S mini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...