Jump to content

Φυλλομετρητές ιστού- ποιόν χρησιμοποιείτε;


Φίλιππος
 Κοινοποίηση

Ποιον φυλλομετρητή ιστού χρησιμοποιείτε;  

197 members have voted

  1. 1. Ποιον φυλλομετρητή ιστού χρησιμοποιείτε;

    • Internet Explorer
      43
    • Internet Explorer shell (πχ Avant, Maxthon κλπ)
      4
    • Mozilla ή Firefox
      118
    • Opera
      28
    • Άλλον (παρακαλώ προσδιορίστε)
      4


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreddyRx7 ( 6 Νοέ. 2004 , 02:49)

 

Kai egw xrhsimopoiisa kai ta 2 kai keliksa oti STO DIKO MOU PC o opera se sxesh me ton firefox htan kata poly grigoroteros kai an nomizetai oti epeidei o firefox einai free einai ena atou tote ti na pw?

 

 

Τότε δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν. Ή εμείς κάνουμε ΟΛΟΙ λάθος, ή εσύ έχεις Pentium 100άρη με 8MB RAM και για σύνδεση κοινόχρηστη 28.8k...

 

Einai dynaton na einai free kai na einai kalyteros as to skeftoume kai ligo logika to prama!

 

Ο Firefox δεν είναι δωρεάν, είναι ανοιχτού κώδικα. Και σε ένα μαγάλο βαθμό σε αυτό οφείλεται το οτι είναι τόσο καλός. Τώρα αν θέλεις κι άλλα παραδείγματα απο δωρεάν ή/και Open-Source εφαρμογές που είναι πολύ καλύτερες απο αυτές επι πληρωμή έχω να σου πώ πάρα πολλά παραδείγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To pc mou einai sta 3.00ghz kai me 1GB DDR400 mnhmh kai sundesh ADSL 384mbps opote mallon kati trexei me ta dika sas pc.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω Athlon64 3200+ και ο firefox πετάει. Μήπως οι developers του Mozilla έχουν κάνει συμφωνία με την AMD :p

 

To παραδεχόμαστε GreddyRx7 αυτό το thread είναι μέρος μιας τεράστιας παγκόσμιας συνωμωσίας που έχει απώτερο σκοπό να κάνει εσένα προσωπικά να νομίζεις οτι ο Firefox είναι καλύτερος ενώ στην πραγματικότητα είναι ο χειρότερος browser :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

seeker pleon meta apo auto to epeixeirima pou aneferes mporw na paradextw oti o firefox petaei pragmatika me apostomoses. Sinxarhtiria!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OveLix ( 8 Νοέ. 2004 , 00:47)

 

Όπως ειπε και ένας φίλος μου, όσοι έχουν ακόμα τον IE, ζουν στο matrix. :p

 

 

Οπως εγω. Τυχαίνει να μου αρεσει και ως ταινία. :alien:

Εχω δοκιμάσει Νετσκαπε, οπερα, αλλα περιέργα πράγματα πάντα επιστρέφω στο ΙΕ 6. :lol:

 

Α! και κάτι για αυτους που εμποδίζονται από τα tabs και bars δοκιμάστε παιδιά το full screen , νομιζω το F11 τα κάνει αόρατα όλα.

Αμετανόητος.

Φιλάκιαααα

ΤΑ ΘΕΛΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mprizes (21 Νοέ. 2004 , 21:06)

 

Οπως εγω. Τυχαίνει να μου αρεσει και ως ταινία. :alien:

Εχω δοκιμάσει Νετσκαπε, οπερα, αλλα περιέργα πράγματα πάντα επιστρέφω στο ΙΕ 6. :lol:

 

Α! και κάτι για αυτους που εμποδίζονται από τα tabs και bars δοκιμάστε παιδιά το full screen , νομιζω το F11 τα κάνει αόρατα όλα.

Αμετανόητος.

Φιλάκιαααα

 

and what about speed?mexri na anoiksw 3 themata tou myphone kai na postarw se ena me ton firefox,me ton explorer perimenw na fortosei akoma to ena :p To internet proxwrise,min meneis pisw :cool:
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (22 Νοέ. 2004 , 09:50)

 

and what about speed?mexri na anoiksw 3 themata tou myphone kai na postarw se ena me ton firefox,me ton explorer perimenw na fortosei akoma to ena :p To internet proxwrise,min meneis pisw :cool:

 

 

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει τέτοια συμπεριφορά δηλαδή άργημα του myphone :) . και γιατι να έχω τρια παράθυρα? κάνει κρύο τώρα.

 

Και η πολύ ταχύτητα ξέρεις βλάπτει. Στο τέλος τέλος όλα μια ιδέα είναι τι και αν κάνει 1/10 τι σε μισό dt. Ολυμπιακούς αγώνες κάνουμε? [μέσα στην ντόπα κι αυτοί!].

φιλικά.

 

ΥΓ. Καλά τα λέει και η μιράντα.

ΤΑ ΘΕΛΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mprizes (22 Νοέ. 2004 , 19:40)

 

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει τέτοια συμπεριφορά δηλαδή άργημα του myphone :) . και γιατι να έχω τρια παράθυρα? κάνει κρύο τώρα.

 

Και η πολύ ταχύτητα ξέρεις βλάπτει. Στο τέλος τέλος όλα μια ιδέα είναι τι και αν κάνει 1/10 τι σε μισό dt. Ολυμπιακούς αγώνες κάνουμε? [μέσα στην ντόπα κι αυτοί!].

φιλικά.

 

ΥΓ. Καλά τα λέει και η μιράντα.

 

 

Οk δούλεψε με τον ΙΕ εφόσον σε βολεύει... :whistle:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Πριν μερικες μερες ανακαλυψα τον Avant .εντυπωσεις; Δεν φαινεται κακος(not bad!)..δεν εχει κρασαρει καμμια φορα και σε γενικες γραμμες ευκολος.Δεν εχω βρει ακομα επεκτασεις..(υπαρχουν?) :worry:

 

 

Ασχετο για να μην ανοιγω αλλο θεμα....γιατι δεν μπορω να μπω στο chat του myphone (unable to connect)ενω μπαινω σε αλλα site πολυ ευκολα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Tabbed Browsing εχει;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει το ιδιο με τον Maxthon ειναι...αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο <βολικος> στην χρηση.Παντως για 2 μερες που τον εχω καλα παει.υπαρχει και ελληνικη εκδοση εδω
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες πιστευω οτι θα αργησει να βγει καλυτερος browser απο τον Ffx ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Oτι βολεύει τον καθένα.

Πάντως εάν ασχολήθουν τα «παιδιά» και με τον Fx θα σπάσει και το επίπεδο ασφαλείας του.

 

Παντως για 2 μερες που τον εχω καλα παει.υπαρχει και ελληνικη εκδοση εδω

 

Και για τον Μaxthon υπάρχει ελληνική έκδοση.

 

Για μένα :

Ο Μaxthon (πρώην ΜyΙΕ2) είναι το ίδιο γρήγορος, παραμετροποιήσιμος, έχει tabs, έχει ωραία themes (χρησιμοποιώ το Νοia 2.0) και είναι σχετικά ασφαλής (1 μήνα που τον χρησιμοποιώ έχω βρει μόνο 2 tracking cookies των 4Τ μόνο - βέβαια έχω ΟΝ τα ΜS antispy, Adware, Spy Doctor και Spybot)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...