Jump to content

γιατι πληρωνει η microsoft?


andreas730
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok, den xero an einai gi auto to forum to minima mou alla diavaza ena erthro sxetika me ti diki tis microsoft sta europaika dikastiria.

mporei na mou pei kapoios giati theorite monopolio?

diladi giati den epitrepete i microsoft na poulisei olokriromeno to sistima tis?ego kirie poulao auto to proion pou einai olokliromeno kai exei to diko tou media player , image viewer ktl...

etsi opos pame se ligo tha prepei na agorazoume kai ta media players...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Profanws gia athemito anatagwnismo. Etsi t katalabainw egw. An kai den ta kserw kala ayta ta themata. Me to ftwxo mou to myalo kanw kapoies skepseis.

Otan esy exeis to 90% sthn agora leitourgikwn systhmatvn (tyxa;io noymero alla prepei na nai konta sto kanoniko), kai enswmatwneis explorers, media players kai alla proggies pou polles etairies ekseidikeyontai mono se kapoia apo ayta, pws tha se antimetwpisoun.

Skepsou paw na agorasw ena aytokinhto kai exei mesa standar a/c, yparxei periptwsh egw na paw na agorasw allo a/c? Kai an nai posoi tha to kanoun ayto?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η MS δεν πρέπει να περιλαμβάνει στα Windows ούτε το Paint, oύτε το Wordpad, ούτε καν το παραθυρικό περιβάλλον (γιατί έτσι θύγονται οι εταιρίες που βγάζουν shell programs...).

 

Άμα είναι ρε παιδιά, να μας δίνει τον πυρήνα σε μία δισκέτα και να λέμε και ευχαριστώ...

 

έλεος...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη επειδη η microsoft θελει να δωσει στην αγορα ενα ολοκληρωμενο λειτουργικο συστημα,πρεπει να παει στα δικαστηρια?οτι επιπλεον εχει ενα επομενο λειτουργικο της microsoft ειναι κερδος!!φανταζεσται ο απλος χρηστης να ηταν υποχρεωμενος να ψαξει να βρει να αγορασει η να κατεβασει εναν explorer ενα media player ή ενα σημειωματαριο?Ελεος.
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Βάζετε ένα στοίχημα οτι αν εγώ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ και μόνο να πλασσάρω το νεο μου λειτουργικό σύστημα (λέμε τώρα...) στην αγορά, η Microsoft θα μου κάνει μήνυση για εισβολή νέου επαγγελματία στον χώρο τον οποίο δραστηριοποιείται αυτή;

 

Αυτοί είναι οι νόμοι του Εξωτερικού...

 

,KennyDopeGR

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα την Microsoft να κάνει μηνύσεις κατά του linux
Πιέζει παρασκηνιακά για θέσπιση διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας στην ΕΕ. Με τις παρούσες προτάσεις νόμου, το Linux καταπατά πάνω από 200 τέτοιες πατέντες, πολλές από τις οποίες ανήκουν στη Microsoft.

 

Θα επανέλθω αν έχω όρεξη και με πλήρη απάντηση στο θέμα :P

Link to comment
Share on other sites

Καλα ΟΚ ολα αυτα που λετε!

 

Αλλα δεν το ξερετε οτι η MS τα εχει ολα κλεμμενα???

Αντεγραψε το συστημα UNIX και εβγαλε δικο της DOS ,

η εταιρια APPLE ηταν η πρωτη εταιρια που εβγαλε κατι σαν Windows ,την αντεγραψε η MS και εβγαλε τα δικα της και πειρε ονομα@@@

 

και μετα μου λετε οτι δεν πρεπει να την κανουν και μηνυσεις???

καλα την κανουν , αφηστε τον λιγο τον Bill να πληρωσει κατι !!!!!

 

 

Δεν λεω ομως οτι και η Linux , πρεπει να φαει κανα δικαστηριο για να συμορφωθει και λιγο !!!!

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (11 Αύγ. 2004 , 12:49)

 

Δεν είδα την Microsoft να κάνει μηνύσεις κατά του linux ή του ΒeOS...

 

 

Προς το πρώην Lindows νυν Linspire έκανε μύνηση ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω δεν το καταλαβαινω αυτο με τις μυνησεις.

εγω που ασχολουμαι με τους υπολογιστες δεν εχω βαλει mozilla για browser?

δεν εχω βαλει gimp για επεξεργασια εικονας?

δεν εχω βαλει winamp για μουσικη κ' βιντεο?

ο πατερας μου ομως π.χ. που δεν ασχολειται ομως τοσο χρεισιμοποιει αυτα τα προγραμματα.

γιατι ειναι παρανομο να δινεις προγραμματα αφου ειδικα με τα xp service pack 1 εχεις επιλογη για το αν θα χρησιμοποιεις τα προγραμματα τησ microsoft η αλλων εταιριων.

Και στο κατω - κατω και το Linux δεν εχει προγραμματα οπως το staroffice & το gimp ενσωματωμενα??

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ακριβώς όπως το είπες οι περισσότεροι μη έμπειροι χρήστες σα τον πατέρα σου βαριούνται, απαξιούν, φοβούνται να εγκαταστήσουν προγράμματα τρίτων με αποτέλεσμα η ms να εισβάλλει σε νέες αγορές και να κυριαρχεί με πρωτόγνωρη ευκολία.

I would be crying tears of laughter

If I could see me smile again

 

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my eyes, but all I see is my blindness

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my ears, but all I hear is lasting silence

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό τα προγράμματα της MS αρκούν για τα βασικά.

Όποιος θέλει κάτι παραπάνω, θα βάλει Photoshop έναντι του Paint. Γι αυτό δεν πρόκειται να κλείσει η Adobe εάν το Paint συνεχίσει να έρχεται με τα Windows.

Γι' αυτό όποιος (κατασκευαστής λογισμικού) κάνει ΣΟΒΑΡΗ δουλειά δεν έχει τίποτα να φοβηθεί από την πολιτική της Microsoft.

Nα βγάλω έγω δλδ ένα πρόγραμμα σαν το Paint, να απαιτώ να μου το πληρώσετε και να κατηγορώ και τη Microsoft για αθέμιτο ανταγωνισμό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (11 Αύγ. 2004 , 15:26)

 

Γι αυτό τα προγράμματα της MS αρκούν για τα βασικά.

Όποιος θέλει κάτι παραπάνω, θα βάλει Photoshop έναντι του Paint. Γι αυτό δεν πρόκειται να κλείσει η Adobe εάν το Paint συνεχίσει να έρχεται με τα Windows.

Γι' αυτό όποιος κάνει ΣΟΒΑΡΗ δουλειά δεν έχει τίποτα να φοβηθεί από την πολιτική της Microsoft.

Nα βγάλω έγω δλδ ένα πρόγραμμα σαν το Paint, να απαιτώ να μου το πληρώσετε και να κατηγορώ και τη Microsoft για αθέμιτο ανταγωνισμό...

 

Συμφωνώ απολύτως. Η microsoft δεν πουλάει μόνο ένα λειτουργικό αλλά 1 πακέτο και σου λέει κάνει 80 100 ευρώ αυτά σου δίνω αν κάποιος δεν το θέλει ας μη το αγοράσει. Δεν είμαι fan της microsoft αλλά μου τη σπάει που μόνο κακά καταλογίζουν όλοι και τελικά όλοι windows έχουν. Που είναι δηλαδή το κακό που έχει το media player μέσα? Για μένα είναι το καλύτερο πρόγραμμα ήχου και μόνο αυτό χρησιμοποιώ real και quicktime μου τη σπάνε και ειδικά που φορτώνουν τους managers τους στο run κάθε φορά που τα ανοίγω.

Και επειδή τελευταία ασχολούμαι με video editing το ξέρετε ότι με το moviemaker κανεις ποιοτικότατο capture από κάμερα κάτι που πρέπει να πληρώσεις 500 για να το κάνεις με άλλα και βολεύει πολύ εμένα που είμαι ψάρι σε αυτό το τομέα. Αν όμως ασχοληθώ επαγγελματικά ναι θα κατεβάσω και pinnacle και adobe αν χρειαστεί όμως αυτό το δικαίωμα που μου δείνει η microsoft έστω και να κάνω τα πρώτα βήματα δωρεάν το θεωρώ πολύ σπουδαίο χωρίς να δημιουργεί προβλήματα σε άλλες μεγάλες εταιρίες που έτσι κι αλλιώς θα πουλήσουν το λογισμικό τους.

Ειναι σαν να καταδικάζεις κάποιον επειδή χαρίζει κάτι και δεν το πουλάει στο κόσμο.

Αθέμιτος ανταγωνισμός πφφφφ αηδίες άλλωστε ποιος μπορεί να μιλήσει για αθέμιτο ανταγωνιμό και που δεν υπάρχει αθέμιτος για μένα θα ήταν αν η MICROSOFT έβαζε και μια έκδοση media player plus πχ και έλεγε πλήρωσε γι αυτή όμως είναι όλο free δεν σε αναγκαζει να πληρώσεις σε σχέση με κάτι real κλπ όπως και αν διατυμπανιζε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα και άλλα σχετικά που βλέπουμε στα sites των δήθεν ΄<<ριγμένων>> εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Livas_D (11 Αύγ. 2004 , 14:32)

 

Καλα ΟΚ ολα αυτα που λετε!

 

Αλλα δεν το ξερετε οτι η MS τα εχει ολα κλεμμενα???

Αντεγραψε το συστημα UNIX και εβγαλε δικο της DOS ,

η εταιρια APPLE ηταν η πρωτη εταιρια που εβγαλε κατι σαν Windows ,την αντεγραψε η MS και εβγαλε τα δικα της και πειρε ονομα@@@

 

Το πρώτο Graphical User Interface ήταν δημιουργεία της Xerox απόσο ξέρω και η Apple την αντέγραψε. Με την λογική σου, οι εταιριίες αυτοκινήτων δεν πρέπει να βάζουν υδραυλικά τιμόνια αν δεν πληρώσουν δικαιώματα στον εφευρέτη τους...

 

Προς το πρώην Lindows νυν Linspire έκανε μύνηση

Στα Lindows έκανε μήνυση λόγο του ονόματος κάτι που είναι απόλυτα λογικό. Επρόκειτο για παραβίαση trademark και άρα σήκωνε μήνυση...

 

Πιέζει παρασκηνιακά για θέσπιση διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας στην ΕΕ. Με τις παρούσες προτάσεις νόμου, το Linux καταπατά πάνω από 200 τέτοιες πατέντες, πολλές από τις οποίες ανήκουν στη Microsoft.

 

Αυτό είναι άλλο θέμα. Πραγματικά αν δω τέτοια ¨επίδειξη δύναμης" από την MS απλά θα πάψω να την υποστηρίζω.

 

@gkr41 και ctony_a : Συμφωνώ 100% και με τους δύο...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι δεν πρέπει να το κοιτάτε απο τη δική σας σκοπιά, του απλού χρήστη. Χαίρω πολύ και μένα με βολεύουν τα προγραμματάκια που έχει μεσα, αυτό μπορει να μη λέει τίποτα σε εσάς αλλά λέει πολλά στους ανταγωνιστές.

Ερώτηση: Αν δεν είχε το paint h M$ δεν θα αγοράζατε (ή θα κατεβάζατε) ένα πρόγραμμα κάποιας άλλης εταιρίας για να κάνετε τη δουλειά σας; Σαφώς και θα το κατεβάζατε. Οπότε μείον πελάτες για τις άλλες εταιρίες.

Πριν 10 χρόνια που κυκλοφορούσαν browsers (mosaic, mozilla δεν θυμάμαι ποιοι ήταν αρχικά) όλοι χρησιμοποιούσαν αυτούς. Μόλις έγινε το μπαμ με το ιντερνετ κάποια χρόνια μετά ενσωμάτωσε η M$ τον IE και δείτε που είναι τώρα και τι μερίδιο έχει στους web browsers. ;)

Και όταν ενσωματώνεις το ανταγωνιστικό σου προιον (ΙΕ) στο λειτουργικό σου που το χρησιμοποιεί το 80-90% (δεν ξέρω ακριβώς) των χρηστών Η/Υ, ε αυτό αν μη τι άλλο μπορεί να χαρακτηριστεί ως αθέμιτος ανταγωνισμός.

 

PS: Αυτό το post έγινε με IE. Φυσικά και έχω δοκιμάσει firefox/opera και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Αλλά γιατί να φορτώνω το pc me extra proggies αφού υπάρχει ο IE που με ικανοποιεί;

oops -1 πελάτης για την εταιρία που λανσάρει τον opera. :)

Kαι μη μου πειτε ότι αφού σε εξυπηρετεί ο IE τι γκρινιάζεις, θα σας παραπέμψω στην πρώτη πρόταση του post. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αφού υπάρχει ο ΙΕ και σε ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ. Αν θέλουν οι άλλες εταιρίες πελάτες, τότε να παρέχουν ανταγωνιστικά προΐόντα και όχι μλκίες όπως Real Player, Quicktime κλπ κλπ...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε Bayern7, εσύ από που το κοιτάζεις δηλαδή;

Για σένα μιλάς και για τον ΙΕ. Επαγγελματίας χρήστης είσαι δλδ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (11 Αύγ. 2004 , 17:48)

 

Ακριβώς. Αφού υπάρχει ο ΙΕ και σε ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ. Αν θέλουν οι άλλες εταιρίες πελάτες, τότε να παρέχουν ανταγωνιστικά προΐόντα και όχι μλκίες όπως Real Player, Quicktime κλπ κλπ...

 

 

Μα ο firefox είναι καλύτερος, αλλά δεν τον βάζω γιατί απλά με ικανοποιεί ο ΙΕ (με αυτόν έμαθα, αν δεν ήταν ενσωματωμενος στα XP σαφώς και θα χα firefox). Βγάζουν και άλλες εταιρίες καλό software αλλά κάπου χάνονται.

To acdsee είναι καλύτερο από το paint, αλλά από τη στιγμη που δεν ψάχνω κάτι παραπάνω μένω στο paint.

 

H σκοπιά του χρήστη: οπότε καλά κάνει η M$ και ενσωματ΄ωνει τοσα προγραμματα. Κανει καλο στη τσέπη μας. Που να αγόραζα για κάθε απλό πραματάκι που κάνω ολόκληρο πρόγραμμα άλλης εταιρίας.

Η σκοπιά του ανταγωνιστή της M$: O Bayern7 θα αγόραζε τον οπερα μου και το acdsee μου αν δεν έβαζε η καταραμμένη η M$ τα δικά της στο βασικό πακέτο (και με μη δυνατότητα απεγκατάστασης τους).

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (11 Αύγ. 2004 , 17:51)

 

Γιατί ρε Bayern7, εσύ από που το κοιτάζεις δηλαδή;

Για σένα μιλάς και για τον ΙΕ. Επαγγελματίας χρήστης είσαι δλδ;

 

 

Παίρνω για παράδειγμα τον εαυτό μου ως απλό χρήστη για να φέρω το πρόβλημα πιο κοντά σε μας. Αλλα προσπαθώ να καταλάβω και πως σκεφτονται οι ανταγωνιστές της M$ :p

 

Edit:

Και ένα άλλο παράδειγμα που μου ρθε στο μυαλό γιατί το ζησα πριν λίγες ώρες. Έβαλα SP2 το πρωί, το οποίο ως γνωστόν έχει ενσωματωμένο firewall. Οπότε πέταξα στα σκουπίδια το agnitum outpost ένα πραγματικά κορυφαίο firewall, πλήρως παραμετροποιήσιμο, του οποίου όμως η πολυπλοκότητα δεν μου ήταν τόσο απαραίτητη (με καλύπτει δλδ αυτό των ΧP). Οπότε αγαπητή agnitum έχασες ένα πελάτη που πήγε στην M$. :o

Link to comment
Share on other sites

Ποιός της φταίει της Real, αν ο player της είναι totally crap; Ο Media Player κάνει τα βασικά και είναι ελαφρύς. Αν ο Real ήταν καλύτερος, θα τον έβαζαν οι περισσότεροι.

Ποιός σε υποχρεώνει εσένα να χρησιμοποιήσεις Media Player; Υπάρχει εκεί απλά. Αν δε σου αρέσει βάλε κάτι άλλο.

 

Αλλά οι περισσότεροι γκρινιάζουν γιατί τα προγράμματά τους είναι για τα μπάζα και ζορίζονται που η MS είχε τα @@ και κατάφερε να φτιάξει δικό της λειτουργικό (έστω και κλεμμένο) και να κυριαρχήσει, ενώ αυτοί έμειναν στην αφάνεια και δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις δικές τους ιδέες.

Ξέρουν ότι γίνονται γραφικοί, αλλά τι να κάνουν; Να κάτσουν να φτίαξουν κάτι πραγματικά καλό; Μπα, υπάρχουν πιο εύκολες λύσεις. Ας γκρινιάξουμε, μήπως μισήσουν την MS, λυπηθούν εμάς και αγοράσουν τον Real Player τα θύματα.

Οι υπόλοιποι users πάλι που γκρινιάζουν κι αυτοί, ας πάνε στο Linux και να σταματήσουν να μας τα πρήζουν, παίζοντάς το επαναστάτες ποστάρωντας από τον IE της κακιάς MS.

 

Και τα παραδείγματα περί firewalls, να τα αφήσεις. Από τη στιγμή που δεν το πλήρωσες, αυτομάτως το παράδειγμά σου ακυρώνεται :p

Link to comment
Share on other sites

@Είχες την επιλογή μεταξύ ενός απλού firewall και ενός δυνατού, παραμετροποιήσημου και πιθανόν δύσχρηστου. Διάλεξες το πρώτο...που το πρόβλημα; Αν θυμάμαι καλά η MS δεν σε υποχρεώνει με το ζόρι να ενεργοποιήσεις το firewall της...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (11 Αύγ. 2004 , 21:24)

 

@Είχες την επιλογή μεταξύ ενός απλού firewall και ενός δυνατού, παραμετροποιήσημου και πιθανόν δύσχρηστου. Διάλεξες το πρώτο...που το πρόβλημα; Αν θυμάμαι καλά η MS δεν σε υποχρεώνει με το ζόρι να ενεργοποιήσεις το firewall της...

 

 

Για μένα κανένα πρόβλημα. Για την agnitum είναι το πρόβλημα που έχασε πελάτη.

Πληροφοριακά καθόλου δύσχρηστο δεν μου ηταν. 10 χρόνια με pc. Πτυχίο πληροφορικής και δεν συμμαζεύεται, μόνο δύσχρηστα δεν μου φαίνονται. Απλά δεν μου χρειάζεται και προτιμώ αυό που έχει το συστημα μου από την αγορά του.

 

Βασικά μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαίνετε. Ότι είχα να πω το είπα.

 

Ευχαριστώ την M$ που με γλυτώνει από περιττές σπατάλες. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (11 Αύγ. 2004 , 21:38)

 

Για μένα κανένα πρόβλημα. Για την agnitum είναι το πρόβλημα που έχασε πελάτη.

Πληροφοριακά καθόλου δύσχρηστο δεν μου ηταν. 10 χρόνια με pc. Πτυχίο πληροφορικής και δεν συμμαζεύεται, μόνο δύσχρηστα δεν μου φαίνονται. Απλά δεν μου χρειάζεται και προτιμώ αυό που έχει το συστημα μου από την αγορά του.

 

Βασικά μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαίνετε. Ότι είχα να πω το είπα.

 

Ευχαριστώ την M$ που με γλυτώνει από περιττές σπατάλες. :)

 

Και ποιός σου είπε πως η agnitum είχε στόχο εσένα;

Σκοπός της είναι να πουλήσει εκεί που υπάρχουν μεγαλύτερες ανάγκες προστασίας, άσχετα αν αυτοί είναι home users, μικρές επειχιρήσεις κτλ κι όχι σε εσένα που θες να κλείσεις 2-3 ports για να μην κολλήσεις blaster.

Και επαναλαμβάνω. Δε σε έχασε από πελάτη. Έναν ακόμα τσαμπατζή έχασε που χρησιμοποιύσε σπασμένο το πρόγραμμά της.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (11 Αύγ. 2004 , 22:27)

 

Και ποιός σου είπε πως η agnitum είχε στόχο εσένα;

Σκοπός της είναι να πουλήσει εκεί που υπάρχουν μεγαλύτερες ανάγκες προστασίας, άσχετα αν αυτοί είναι home users, μικρές επειχιρήσεις κτλ κι όχι σε εσένα που θες να κλείσεις 2-3 ports για να μην κολλήσεις blaster.

Και επαναλαμβάνω. Δε σε έχασε από πελάτη. Έναν ακόμα τσαμπατζή έχασε που χρησιμοποιύσε σπασμένο το πρόγραμμά της.

 

 

Αυτό δεν λέει τίποτα. Ήμουν εν δυναμει πελάτης της.

Κάποια στιγμή μπορεί να το αγόραζα (ναι καλά :p ).

Και η Μ$ ξέρει ότι χρησιμοποιώ πειρατικά win. Αλλά δεν μου τα κλειδώνει ενώ μπορεί να το κάνει. Και σε μένα και σε εκατομμύρια άλλους χρήστες.

Δεν νομίζω να πιστεύεις ότι το κάνει για την ψυχή της μάνας μου. Για κάποιο λόγο προφανώς μας αφήνει όλους εμάς να έχουμε πειρατικά τα προιόντα της. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν λέει τίποτα. Ήμουν εν δυναμει πελάτης της.

Λέει πολλά. Γιατί λυπάσαι την agnitum κι ας χρησιμοποιούσες πειρατικά το λογισμικό της και ταυτόχρονα κατηγορείς την MS ποστάρωντας από... τον IE :wacko: Ο ορισμός του παραλόγου... :alien:

 

Και η Μ$ ξέρει ότι χρησιμοποιώ πειρατικά win. Αλλά δεν μου τα κλειδώνει ενώ μπορεί να το κάνει. Και σε μένα και σε εκατομμύρια άλλους χρήστες.

Δεν νομίζω να πιστεύεις ότι το κάνει για την ψυχή της μάνας μου. Για κάποιο λόγο προφανώς μας αφήνει όλους εμάς να έχουμε πειρατικά τα προιόντα της. ;)

Φυσικά. Γιατί δεν τη νοιάζει να πουλήσει σε μας, αλλά στους μεγάλους πελάτες κυρίως. Σιγά μην κάτσει να κυνηγά εσένα και εμένα με τα πειρατικά XP. Που είναι το περίεργο και η συνομωσία που υποννοείς με το ";)"; Και εμείς μένουμε ευχαριστημένοι και το λειτουργικό της εδραιώνεται. Απόλυτα λογική κίνηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...