Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

micro sd παιρνει

 

Σε ευχαριστω! ξερεις για OTG?

Κι αν εισαι κατοχος πες μου την αποψη σου για το κντ, γιατι απ΄οτι εχω δει, το κατεχεις το άθλημα! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω! ξερεις για OTG?

Κι αν εισαι κατοχος πες μου την αποψη σου για το κντ, γιατι απ΄οτι εχω δει, το κατεχεις το άθλημα! :)

 

Το V889S δεν υποστηρίζει OTG.

Θα σου πω και την άποψη μου για το κινητό.

Το κινητό είναι πολύ καλό. Μικρό (4 inch) και ελαφρύ. Απροβλημάτιστη λειτουργία χωρίς κολλήματα και bag (εκτός από την ένδειξη της μπαταρίας που διορθώνετε πολύ εύκολα). Η μπαταρία κρατάει 2 μέρες. Τρέχει πολύ καλά της εφαρμογές (παιχνίδια δεν παίζω για να σου πω). Στο ίντερνετ φορτώνει σφαίρα. Σήμα 3G, WiFi, GPS πολύ καλά. Το μόνο που μπορεί να σε κάνει να το σκεφτείς είναι η κάμερα. Αυτά το κάνουν ένα πολύ καλό κινητό χωρίς να υπολογίσεις τη τιμή. Αν υπολογίσεις και την τιμή τότε το τηλέφωνο είναι θησαυρός. Είναι το τηλέφωνο που δίνει τη μεγαλύτερη αξία στα χρήματα που ξόδεψες για να το αποκτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το V889S δεν υποστηρίζει OTG.

Θα σου πω και την άποψη μου για το κινητό.

Το κινητό είναι πολύ καλό. Μικρό (4 inch) και ελαφρύ. Απροβλημάτιστη λειτουργία χωρίς κολλήματα και bag (εκτός από την ένδειξη της μπαταρίας που διορθώνετε πολύ εύκολα). Η μπαταρία κρατάει 2 μέρες. Τρέχει πολύ καλά της εφαρμογές (παιχνίδια δεν παίζω για να σου πω). Στο ίντερνετ φορτώνει σφαίρα. Σήμα 3G, WiFi, GPS πολύ καλά. Το μόνο που μπορεί να σε κάνει να το σκεφτείς είναι η κάμερα. Αυτά το κάνουν ένα πολύ καλό κινητό χωρίς να υπολογίσεις τη τιμή. Αν υπολογίσεις και την τιμή τότε το τηλέφωνο είναι θησαυρός. Είναι το τηλέφωνο που δίνει τη μεγαλύτερη αξία στα χρήματα που ξόδεψες για να το αποκτήσεις.

 

Σε ευχαριστω!

Προχωρω στη παραγγελία. Αυτο θα ειναι το δευτερο ΖΤΕ μετα το 967!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα μετά από μια~ εβδομάδα;

Αυτονομία; ποιότητα συνομιλίας; κάμερα; κλπ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΖΤΕ V889S ΠΟΥ ΠΕΙΡΑ ΑΠΟ MINIDEAL ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΛΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΙΛΗΜΜΈΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ......ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΖΤΕ V889S ΠΟΥ ΠΕΙΡΑ ΑΠΟ MINIDEAL ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΛΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΙΛΗΜΜΈΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ......ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

αν στο κανει σε ολους δες αν υπαρχει καποια εφαρμογη για μπλοκαρισμα κλησεων... στα μηνυματα εχεις προβλημα;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

αν στο κανει σε ολους δες αν υπαρχει καποια εφαρμογη για μπλοκαρισμα κλησεων... στα μηνυματα εχεις προβλημα;;

 

οχι κανονικα στελνω και δεχομαι κανονικα και στις κλησεις και στο 3g για internet μονο οταν με περνουν τηλ.

Link to comment
Share on other sites

οχι κανονικα στελνω και δεχομαι κανονικα και στις κλησεις και στο 3g για internet μονο οταν με περνουν τηλ.

 

Αλλαξες port στην sim?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΖΤΕ V889S ΠΟΥ ΠΕΙΡΑ ΑΠΟ MINIDEAL ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΛΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΙΛΗΜΜΈΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ......ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Φίλε μου αυτό που αναφέρεις ώς πρόβλημα του 889s ,υφίσταται στο μοντέλο 889 M και όχι S.

Για να δεις ποιο μοντέλο έχεις πήγαινε ρυθμίσεις/σχετικά με το μοντέλο και εκεί που λέει αριθμό μοντέλου πες μας τι λέει !

Αν είναι M έχω λύση ,αν είναι S

δεν έχω ιδέα .

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

-------- Εγκατάσταση ROM με Ελληνικά - ROOT ----------------

 

1. Κατεβάζουμε, αποσυμπιέζουμε και τρέχουμε τα drivers για το τηλέφωνο (αν δεν τα έχουμε) από ΕΔΩ

 

2. Ελέγχουμε ότι εγκαταστάθηκαν σωστά και ο Η/Υ αναγνωρίζει τη συσκευή μας

 

3. Κατεβάζουμε τη Rom από ΕΔΩ σε .zip

 

4. Δημιουργούμε στο Η/Υ ένα φάκελο (πχ. [v889s_rom]) και αποσυμπιέζουμε εκεί το αρχείο zip

 

5. Κατεβάζουμε και αποσυμπιέζουμε το sp flash tool από ΕΔΩ. Θα δημιουργήσει ένα φάκελο [sP_Flash_Tool_v3.1244.0.sn85]

 

6. Κάνουμε backup στο τηλέφωνο (αν θέλουμε)

 

7. Σβήνουμε το τηλέφωνο και ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

 

8. Τρέχουμε το Flash_tool.exe που θα βρούμε στο φάκελο [sP_Flash_Tool_v3.1244.0.sn85]

 

9. Στα δεξιά πατάμε στο [scatter-loading]

 

10. Στο πλαίσιο που μας ανοίγει βρίσκουμε στο φάκελο της Rom που δημιουργήσαμε (πχ. το [v889s_rom]) το αρχείο

[MT6577_Android_scatter_emmc.txt] και πατάμε “Άνοιγμα”

 

11. Πατάμε το κουμπί Download (ή F9) και το πρόγραμμα αρχίζει να φορτώνει. Αν σας ζητήσει κάτι πείτε ΝΑΙ

Υ.Γ. 1 -Εμένα δεν μου ζήτησε κάτι για να πω ΝΑΙ αλλά το γράφω γιατί το έγραφε και ο οδηγός

Υ.Γ. 2 –Εγώ τσέκαρα και την επιλογή [DA DL All With Check Sum] επειδή δεν ξεκίνησε στην αρχή. Ο οδηγός δεν έγραφε να το τσεκάρουμε. Δεν ξέρω ούτε τι κάνει αυτή η επιλογή ούτε αν έκανα καλά ή λάθος. Αν κάποιος ξέρει τι κάνει να μου πει για να το διορθώσουμε τον οδηγό. Εμένα δούλεψε σωστά πάντως όταν το τσέκαρα.

 

12. Συνδέουμε στο Η/Υ το τηλέφωνο ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

 

13. Αρχίζει να φορτώνει η Rom. Θα πάρει 8-10 λεπτά. Όταν τελειώσει αποσυνδέουμε το τηλέφωνο.

 

14. Βάζουμε τη μπαταρία και ανοίγουμε το τηλέφωνο. Η Rom είναι Multilanguage και στην αρχική οθόνη επιλέγουμε Ελληνικά.

 

15. Είμαστε έτοιμοι με Ελληνικά και το τηλέφωνο έχει γίνει ROOT :)

 

------------------ Repartition ----------------

 

Το έχω γράψει και στο μήνυμα #269# αλλά θα το γράψω και εδώ για να είναι κάπου μαζεμένα.

 

Επειδή το τηλέφωνο έρχεται με 500Mb χώρο για τις εφαρμογές (και 2Gb για τα αρχεία) μπορούμε να το αυξήσουμε από τα 500Mb στα 1Gb ή 2Gb (μικραίνοντας αντίστοιχα το χώρο για τα αρχεία)

Η διαδικασία είναι ίδια με αυτήν που περιγράφεται ΕΔΩ για τα τηλέφωνα με ΜΤ6589. Το σωστό αρχείο για το τηλέφωνο μας (MT6577) είναι αυτό που έχω ανεβάσει εγώ στο post #269#

 

----------------- Αυξηση έντασης για ηχείο μεγάφωνο ---------------

 

Επειδή έχει αναφερθεί χαμηλή ένταση ήχου στο ηχείο (στις κλήσεις) και στο μεγάφωνο (στα ringtone) υπάρχει ΕΔΩ οδηγός για να τα αυξήσουμε με το MTK Engineering Mode για τηλέφωνα που είναι ROOT

 

Σε windows 8.1 δεν το βλεπω να δουλευει,ενω σαν συσκευη με μπαταρια ανοικτο το βλεπει κανονικα,καρτα κτλ, οκ,οταν παω να περρσω την rom,συμφωνα με τον οδηγο αυτο,μου βγαζει μνμ οτι η συσκευη usb δεν αναγνωριζεται.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε windows 8.1 δεν το βλεπω να δουλευει,ενω σαν συσκευη με μπαταρια ανοικτο το βλεπει κανονικα,καρτα κτλ, οκ,οταν παω να περρσω την rom,συμφωνα με τον οδηγο αυτο,μου βγαζει μνμ οτι η συσκευη usb δεν αναγνωριζεται.

 

Δουλεύει σε Win7 και ίσως σε vista, xp (δεν το έχω δοκιμάσει). Σε Win 8 δεν δουλεύουν. Πρόβλημα με drivers. :oops: Παράληψη μου που δεν το είχα αναφέρει. Γενικός υπάρχει πρόβλημα με Win8 που αναφέρεται σε πολλούς οδηγούς για τα MTK. Αν ασχοληθείς με MTK Rom πρέπει να βρεις Win7

Αν το δει κάποιος mod να αναγραφεί πως είναι για Windows 7 και ΔΕΝ δουλεύει σε Windows 8 λόγο drivers.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε Win7 και ίσως σε vista, xp (δεν το έχω δοκιμάσει). Σε Win 8 δεν δουλεύουν. Πρόβλημα με drivers. :oops: Παράληψη μου που δεν το είχα αναφέρει. Γενικός υπάρχει πρόβλημα με Win8 που αναφέρεται σε πολλούς οδηγούς για τα MTK. Αν ασχοληθείς με MTK Rom πρέπει να βρεις Win7

Αν το δει κάποιος mod να αναγραφεί πως είναι για Windows 7 και ΔΕΝ δουλεύει σε Windows 8 λόγο drivers.

Ναι βρε οκ το ξερω,απλα δοκιμασα σε ενα απο περιεργια πιο πολυ.Πιστευα οτι στα 8.1 θα το ειχα λυση το θεματακι αυτο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έδωσαν δώρο αυτά τα ακουστικά, τα οποία τελικά είναι για συσκευές τις Apple. Το μόνο πρόβλημα που είχε αυτό, είναι ότι δεν δουλεύουν τα κουμπιά για την ένταση, οπότε δεν με ενόχλησε ιδιαίτερα. Το θέμα είναι ότι όταν τα έβαλα στο κινητό, ακούγα μόνο τον ήχο από τα τραγούδια ενώ τα λόγια ακούγονταν πάρα πολύ σιγά. Κοίταξα και η θύρα είχε μπει κανονικά, οπότε ψάχνοντας, πάτησα το κουμπί ανάμεσα στην αυξομοίωση της έντασης των ακουστικών (που σε απλή λειτουργία απορρίπτει την κλήση, αντί να απαντάει) και έφτιαξε, όμως μόνο για όσο το κρατούσα πατημενο. Στον υπολογιστή που τα δοκιμάσα δουλεύουν κανονικά, και ένα άλλο ζευγάρι ακουστικά που δοκιμάσα στο κινητό δουλεύουν και αυτά κανονικά.

Με αυτά που ξέρω υποθέτω πως το πρόβλημα δημιουργείται κάπου στο καλώδιο εκεί με το κουμπί και την αυξομοιώση. Υπάρχει κάποιο λογισμικό που μπορώ να κατεβάσω για να το διορθώσω ή δεν γίνεται τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έδωσαν δώρο αυτά τα ακουστικά, τα οποία τελικά είναι για συσκευές τις Apple. Το μόνο πρόβλημα που είχε αυτό, είναι ότι δεν δουλεύουν τα κουμπιά για την ένταση, οπότε δεν με ενόχλησε ιδιαίτερα. Το θέμα είναι ότι όταν τα έβαλα στο κινητό, ακούγα μόνο τον ήχο από τα τραγούδια ενώ τα λόγια ακούγονταν πάρα πολύ σιγά. Κοίταξα και η θύρα είχε μπει κανονικά, οπότε ψάχνοντας, πάτησα το κουμπί ανάμεσα στην αυξομοίωση της έντασης των ακουστικών (που σε απλή λειτουργία απορρίπτει την κλήση, αντί να απαντάει) και έφτιαξε, όμως μόνο για όσο το κρατούσα πατημενο. Στον υπολογιστή που τα δοκιμάσα δουλεύουν κανονικά, και ένα άλλο ζευγάρι ακουστικά που δοκιμάσα στο κινητό δουλεύουν και αυτά κανονικά.

Με αυτά που ξέρω υποθέτω πως το πρόβλημα δημιουργείται κάπου στο καλώδιο εκεί με το κουμπί και την αυξομοιώση. Υπάρχει κάποιο λογισμικό που μπορώ να κατεβάσω για να το διορθώσω ή δεν γίνεται τίποτα;

 

Καλή χρονιά σε όλους

Για ρυθμίσεις στην ένταση των ήχων υπάρχει το MTK Engineering Mode. Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους

Για ρυθμίσεις στην ένταση των ήχων υπάρχει το MTK Engineering Mode. Δοκίμασε το.

 

Το κατέβασα, αλλά δεν έχω ιδέα τι να κάνω στις ρυθμίσεις για ακουστικά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα, αλλά δεν έχω ιδέα τι να κάνω στις ρυθμίσεις για ακουστικά :rolleyes:

Δεν ευθύνεται η συσκευή σου αλλά η ZTE που δεν κάνει την είσοδο των handsfree ϊδια με των άλλων .Στοχεύει στο ο κάθε καταναλωτής να αγοράζει αυθεντικά προιόντα zte και να ανεβάζει τις πωλήσεις τους.

 

Πηγαινε σε ένα κατάστημα με zte και δοκίμασε ενα ζευγάρι handsfree ΖΤΕ και θα το διαπιστώσεις . -

 

Σωστα φιλε μου λαθος μου ειναι το Μ μπορρις να με βοηθησεις;;;ευχαριστω

 

Η απάντηση που ψάχνεις ανέβηκε στο σωστό θέμα για το M και όχι εδώ που ειναι για το S .

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381384

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα, αλλά δεν έχω ιδέα τι να κάνω στις ρυθμίσεις για ακουστικά :rolleyes:

 

Θα σου πω μόνο θεωρητικά γιατί πρακτικά δεν το έχω κάνει και δεν ξέρω ακριβός

MTK Seting -> Hardware Testing -> Audio -> Headset Mode και εκεί ανεβάζεις τις τιμές που έχει από αρχική ρύθμιση. Διάβασε και αυτό το οδηγό για να καταλάβεις τη λογική το προγράμματος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω μόνο θεωρητικά γιατί πρακτικά δεν το έχω κάνει και δεν ξέρω ακριβός

MTK Seting -> Hardware Testing -> Audio -> Headset Mode και εκεί ανεβάζεις τις τιμές που έχει από αρχική ρύθμιση. Διάβασε και αυτό το οδηγό για να καταλάβεις τη λογική το προγράμματος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

Απ' ότι διάβασα στον οδηγό θέλει rooted κινητό, οπότε άκυρο το πρόγραμμα :/

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα στον οδηγό θέλει rooted κινητό, οπότε άκυρο το πρόγραμμα :/

Και εγω εκει την πατησα,και εχω τωρα windoiws 8.1 και δεν μπορω να περασω την rom που ειναι rootρισμενη.........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφάνισε και άλλο πρόβλημα :(

Όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω κάτι (δεν το κάνει με όλες τις εφαρμογές) μου λέει insufficient storage available. Ενώ έχω 200+MB ελεύθερα στη συσκευή και πάνω από 1GB στην SD, δεν εγκαθιστά ακόμα και αρχεία των 5-6MB.

Καμία λύση για αυτό; Να τονίσω ότι το κινητό μου δεν είναι rootαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφάνισε και άλλο πρόβλημα :(

Όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω κάτι (δεν το κάνει με όλες τις εφαρμογές) μου λέει insufficient storage available. Ενώ έχω 200+MB ελεύθερα στη συσκευή και πάνω από 1GB στην SD, δεν εγκαθιστά ακόμα και αρχεία των 5-6MB.

Καμία λύση για αυτό; Να τονίσω ότι το κινητό μου δεν είναι rootαρισμένο.

 

Έχεις κάνει Repartition ή είσαι όπως σου ήρθε (512 για εφαρμογές);

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εχω πειραξει. Αν το repartition δεν θελει rooted συσκευη παντως και υπαρχει ενας καλος οδηγος, ειμαι προθυμος να το κανω, αρκει να λυσει το προβλημα.

Αν, ομως, ειναι αυτο που ξερω απο τους υπολογιστες, δεν νομιζω να βοηθησει, αφου εχω ετσι και αλλιως αρκετο ελευθερο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εχω πειραξει. Αν το repartition δεν θελει rooted συσκευη παντως και υπαρχει ενας καλος οδηγος, ειμαι προθυμος να το κανω, αρκει να λυσει το προβλημα.

Αν, ομως, ειναι αυτο που ξερω απο τους υπολογιστες, δεν νομιζω να βοηθησει, αφου εχω ετσι και αλλιως αρκετο ελευθερο χωρο.

 

Πάτα Ρυθμίσεις -> Αποθηκευτικός χώρος

Στην επιλογή "Προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής" δες αν είναι επιλεγμένο "Αποθηκευτικός χώρος τηλ." ή "Κάρτα SD"

Πιο κάτω στο "Εσωτερικός αποθ. χώρος" δες τις τιμές "Συνολικός χώρος", "Εφαρμογές", "Διαθέσιμο"

Ακόμα πιο κάτω στο "Αποθηκευτικός χώρος τηλεφόνου" δες τις τιμές "Συνολικός χώρος", "Εφαρμογές", "Διαθέσιμο"

Και πιο κάτω "Κάρτα SD" δες "Συνολικός χώρος", "Διαθέσιμο"

Γράψε αυτές τις τιμές για να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα χώρου κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα να αποθηκεύονται στην SD και έγινε μια αναβάθμιση, αλλά συνεχίζει να βγάζει το μήνυμα για άλλες εφαρμογές. Ορίστε τα screenshots που ζήτησες.

1484166_742775205751846_664700714_n.jpg?oh=8dcfbfc240d9ee03e0025146aa5888ea&oe=52CA1A5A&__gda__=1388970742_c084b5c95712aa575fcb643e57a878ca

1505616_742775179085182_2067356520_n.jpg?oh=c813999f4ef507d457060f7ce5014358&oe=52CA524D&__gda__=1388977753_2cc388c4b1f54a892bb531c07780fedd

1505426_742775155751851_1326293291_n.jpg?oh=e26dd78a578ab6d4c3079769d6f55908&oe=52CA37ED&__gda__=1389019465_200acdba27040d14d4894068250406e3

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως το πρόβλημα είναι ο χώρος για τις εφαρμογές (εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος) που από μόνος του είναι μικρός αν δεν κάνεις Repartition (512 mb). Αυτό μπορεί να αλλάξει σε 1Gb (ή σε 2Gb) με το Repartition αλλά θα πρέπει να κάνεις ένα καλώ backup του τηλεφώνου στην κάρτα sd γιατί το τηλέφωνο θα έρθει στην αρχική κατάσταση. Με το Repartition ο "αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου" από 2Gb θα γίνει 1.5Gb έτσι θα πρέπει να μεταφέρεις εφαρμογές από το τηλέφωνο στην κάρτα. Θα μεταφέρεις στην κάρτα και εικόνες, βίντεο, μουσική. Γενικός βλέπω πως βάζεις αρκετές εφαρμογές οπότε ότι μπορεί να μεταφερθεί στην sd κάρτα να το μεταφέρεις. Και να αφήσεις την κάρτα sd σαν "προεπιλεγμένο δίσκο εγγραφής".

Αν κάνεις backup (για να μπορείς να επαναφέριες τις εφαρμογές) το Repartition είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...