Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

vasilk

Το flash tool μου βγάζει το ακόλουθο μήνυμα "not all images are correctly loaded, which may cause boot up issue! Do you still want to go on downloading anyway" δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο. Την διαδικασία την συνέχισα και έβγαλε πράσινο κύκλο .... αλλά recovery γιοκ :( Επίσης δημιουργήθηκε στην sd φάκελος με την ονομασία "clockworkmod" είναι άδειος.

 

Εντάξει είναι το μήνυμα, το βγάζει κανονικά σε όλους. Άνοιξε κανονικά το τηλέφωνο, σβήστω και προσπάθησε μετά να μπεις recovery. To "ON" και το "VOL+" τα κρατάς ταυτόχρονα πατημένα για μερικά δευτερόλεπτα (5-6) μέχρι να μπει recovery.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα

εδω και λιγες μερες μου κανει νουμερα το power ποτε πιανει ποτε οχι

υπαρχει τροπος να κανω να ανοιγει και να κλεινει το κινητο με το volume up η down?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ξερει κανεις αν το κινητο ερχεται φορτισμενο??? ποσες ωρες θελει αρχικη φορτιση?? κλειστο η ανοιχτο..?

Ναι με περιπου 50% στην μπαταρια φιλε μου θα ερθει.Το αφηνεις να πεσει στο 10% και μετα full στο 100%.

Το αυτο επι τις 3 πρωτες αρχικες φορτισεις,ετσι θα καλιμπραρεις και την μπαταρια κατα τον καλυτερο δυνατο τροπο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε... δηλαδη το ανοιγω κατευθειαν...?? και κατι αλλο , παιζει ρολο αν φορτιζει ανοιχτο η κλειστο για καλυτερη προστασια της μπαταριας??
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε... δηλαδη το ανοιγω κατευθειαν...?? και κατι αλλο , παιζει ρολο αν φορτιζει ανοιχτο η κλειστο για καλυτερη προστασια της μπαταριας??

Μονολεκτικα---->Ναι-οχι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

:angry::angry:

μου εχουν σπασει τα νευρα! προσπαθω να περασω αλλο recovery, να βγαλω το χαζοκινεζικο.

ε περασα τους drivers, το συνδεσα ανοιχτο, το αναγνωρισε, ολα καλα.

το αποσυνδεω, σβηνω, βγαζω μπαταρια, ξανασυνδεω, το αναγνωριζει, λεει για mediatek comταδε θυρα μπλα μπλα, ολα καλα.

το αποσυνδεω και λεω οκ, παμε για το περασμα του recovery.

ανοιγω flash tool, κανω τις διαδικασιες, τελος συνδεω και το κινητο για το τελευταιο βημα....τιποτα! ακουγεται ο χαρακτηριστικος ηχος των windows οτι συνδεθηκε συσκευη και στο καπακι παλι ηχος οτι αποσυνδεθηκε συσκευη....χωρις φυσικα να το αποσυνδεω!

αυτο το κανει σε 2 υπολογιστες που δοκιμασα (λαπτοπ και σταθερο, με win7 32bit), απευθειας σε usb θυρα των μηχανηματων κι οχι σε καποιο hub και με antivirus οχι απλα απενεργοποιημενα, αλλα απεγκατεστημενα προσωρινα για να μην υπαρξει καποια επιπλοκη!

δοκιμασα και τους drivers που αναφερονται εδω στο σχετικο ποστ, οσο και drivers που βρηκα για το κινητο αυτο στο xda.

ε τι του φταιει και συνεχεια αποσυνδεεται;!;!

:angry::angry:

 

edit: μου κανει μαλιστα το ιδιο και σε ασφαλη λειτουργια με δυνατοτητα δικτυου. και πηγαινω στη διαχειριση συσκευων και βλεπω συνεχως να συνδεεται κι αποσυνδεεται η συσκευη. μια να εμφανιζεται η θυρα com της mediatek και μια να εξαφανιζεται. τι θελει το ρημαδι;;;

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθησα να κανω repartition και οταν εκλεισε για να μπει recovery mode δεν ξαναανοιξε.......!!!!!!!!!!!! ξερει καποιος κατι??? HELP!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβγαλα και εβαλα την μπαταρια και ξαναανοιξε, αλλα recovery mode δεν μπαινει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι αλλο... σε πιο πολλες εφαρμογες βγαζει low memory....εχει να κανει με το repartition???

Link to comment
Share on other sites

@Ergaleios - @pantkrina

Παιδιά, μήπως τα κινητά σας τα αγοράσατε από Minideal?

Προχθές παρέλαβα και εγώ από Minideal και το τηλέφωνο έχει θέμα με το recovery. Έρχεται χωρίς recovery και έχει θέμα στο να περάσεις νέο. Δεν μπορείς να το φλασαρεις με τίποτα. Γενικά έχει κάποιο θέμα το Rom που του περνάνε στο Minideal. Και όταν πατάς για να ανοίξει αργεί και όταν ανοίξει στην αρχή βγάζει μόνο ήχο και αργότερα ανοίγει και η οθόνη.

Για να διορθώσετε αυτά τα θέματα θέλει φλασαρισμα η Rom από την αρχή. Φταίει η Rom του Minideal.

Link to comment
Share on other sites

@Ergaleios - @pantkrina

Παιδιά, μήπως τα κινητά σας τα αγοράσατε από Minideal?

Προχθές παρέλαβα και εγώ από Minideal και το τηλέφωνο έχει θέμα με το recovery. Έρχεται χωρίς recovery και έχει θέμα στο να περάσεις νέο. Δεν μπορείς να το φλασαρεις με τίποτα. Γενικά έχει κάποιο θέμα το Rom που του περνάνε στο Minideal. Και όταν πατάς για να ανοίξει αργεί και όταν ανοίξει στην αρχή βγάζει μόνο ήχο και αργότερα ανοίγει και η οθόνη.

Για να διορθώσετε αυτά τα θέματα θέλει φλασαρισμα η Rom από την αρχή. Φταίει η Rom του Minideal.

 

απο εκει αγοραστηκε ναι.

πω ****το...με μπριζωσες τωρα..και μολις μαζεψα ολα τα συμπραγκαλα! τα ξαναστηνω να δοκιμασω πληρες φλασαρισμα!

 

παω να δοκιμασω και θα ενημερωσω :)

 

edit: και ναι! δουλεψε! να σαι καλα!

το μονο recovery που βρηκα να περασω ειναι το lewa ομως...ειναι στα κινεζικα κι αυτο αλλα τουλαχιστον υπαρχουν οδηγιες στο θρεντ τι και πως να το δουλεψουμε. παρολα αυτα, αν υπαρχει κανα cwm στα αγγλικα, θα το προτιμουσα μιας και το χω συνηθισει, αλλα κυριως..θα ναι σε γλωσσα που καταλαβαινω και δεν θα χρειαζεται να μαι πανω απο υπολογιστη για τη μεταφραση των κινεζικων :p

εχετε λοιπον καποιο τετοιο υποψη;

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

απο εκει αγοραστηκε ναι.

πω ****το...με μπριζωσες τωρα..και μολις μαζεψα ολα τα συμπραγκαλα! τα ξαναστηνω να δοκιμασω πληρες φλασαρισμα!

 

παω να δοκιμασω και θα ενημερωσω :)

 

edit: και ναι! δουλεψε! να σαι καλα!

το μονο recovery που βρηκα να περασω ειναι το lewa ομως...ειναι στα κινεζικα κι αυτο αλλα τουλαχιστον υπαρχουν οδηγιες στο θρεντ τι και πως να το δουλεψουμε. παρολα αυτα, αν υπαρχει κανα cwm στα αγγλικα, θα το προτιμουσα μιας και το χω συνηθισει, αλλα κυριως..θα ναι σε γλωσσα που καταλαβαινω και δεν θα χρειαζεται να μαι πανω απο υπολογιστη για τη μεταφραση των κινεζικων :p

εχετε λοιπον καποιο τετοιο υποψη;

 

Στείλε μου το mail σου και θα σου στείλω εγώ recovery

Link to comment
Share on other sites

Tο τηλέφωνο κλειδώθηκε καταλάθος μετά από πολλές ανεπιτυχείς προσπάθειες στο pattern. Και δυστυχως με τοwifi OFF! :mad:

Πως διάoλο το ξεκλειδώνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μου το mail σου και θα σου στείλω εγώ recovery

 

εχεις πμ :)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,θελω να αναφερω ενα προβλημα με το συγκεκριμενο τηλ.το οποιο εδω και καιρο το κανει ολο και πιο συχνα...

εχει παρατηρησει κανενας αν κατα την διαρκεια της κλησης ακουγεται καποιο τριξιμο για μερικα δευτερολεπτα απο το ηχειο??

οταν γινετε,δεν μπορεις να ακουσεις τον συνομιλιτη σου.

καποια λυση????

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

vasilisk θα μου πεις και εμενα τι κανω για να αλλαξω rom???

 

Ακολουθείς κατά γράμμα τον οδηγό στο post #428 "Εγκατάσταση ROM με Ελληνικά - ROOT", είναι αναλυτικός και εύκολος ακόμα και για κάποιον που δεν το κατέχει το "άθλημα". Επίτηδες το έχω γράψει έτσι για να το κάνει ο καθένας "τυφλοσούρτη". Δεν νομίζω να έχεις κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,θελω να αναφερω ενα προβλημα με το συγκεκριμενο τηλ.το οποιο εδω και καιρο το κανει ολο και πιο συχνα...

εχει παρατηρησει κανενας αν κατα την διαρκεια της κλησης ακουγεται καποιο τριξιμο για μερικα δευτερολεπτα απο το ηχειο??

οταν γινετε,δεν μπορεις να ακουσεις τον συνομιλιτη σου.

καποια λυση????

 

ευχαριστω

 

κανεις????

Link to comment
Share on other sites

κανεις????

Τωρα να σου πω σε γενικα πλαισια,εχω δωσει 7 διαφορετικα τετοια κντ,κανενας δεν μου εκανε καποιο σχετικο παραπονο.Εαν στο κανεις τελευταια,και οχι απο την αρχη,πιθανοτατα να ειναι θεμα hardware,αλλα πριν κανεις την παραμικρη κινηση,θα προτεινα μια επαναφορα εργ.ρυθμησεων,και εαν δεν στρωσει ξαναπερνα την rom,εν κατακλειδι εαν δεν δεις καποιο φως με τα παραπανω,μιλας με το καταστημα αγορας για τα περαιτερω......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα Χρήστος εντελώς καινούργιος στο site!!! Πήρα από minideal πριν περίπου δέκα ημέρες το v889s και δουλεύει άψογα. Είναι το πρώτο μου smartphone οπότε με ικανοποιεί πλήρως γιατί δεν έχω και πολλές απαιτήσεις. θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο εξής: Όσο αστείο και αν φαίνεται σε κάποιους που ξέρουν πολύ περισότερα από εμένα στα κινητά δεν μπορώ να απενεργοποιήσω την δόνηση κατά την απάντηση των κλήσεων. Προσπάθησα αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας και συγνώμη για την ασχετοσύνη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα Χρήστος εντελώς καινούργιος στο site!!! Πήρα από minideal πριν περίπου δέκα ημέρες το v889s και δουλεύει άψογα. Είναι το πρώτο μου smartphone οπότε με ικανοποιεί πλήρως γιατί δεν έχω και πολλές απαιτήσεις. θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο εξής: Όσο αστείο και αν φαίνεται σε κάποιους που ξέρουν πολύ περισότερα από εμένα στα κινητά δεν μπορώ να απενεργοποιήσω την δόνηση κατά την απάντηση των κλήσεων. Προσπάθησα αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας και συγνώμη για την ασχετοσύνη μου!!!

 

Ρυθμίσεις συστήματος> Προφίλ ήχου> Γενικές > Δόνηση και το απενεργοποιείς.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη κάνει αυτό αλλά παρόλα αυτά εξακολουθεί και κάνει μια μικρή δόνηση κατά την απάντηση της κλήσης...Δεν βλέπω φως πάντως δεν ξέρω αν μπορώ να το απενεργοποιήσω από αλλού!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη κάνει αυτό αλλά παρόλα αυτά εξακολουθεί και κάνει μια μικρή δόνηση κατά την απάντηση της κλήσης...Δεν βλέπω φως πάντως δεν ξέρω αν μπορώ να το απενεργοποιήσω από αλλού!

Aν εννοείς την δόνηση που κάνει το κινητό μόλις απαντήσει ο καλούμενος απο εσένα στην κλήση σου ,έχω λύση αλλά απαιτεί σχετικά πάντα ,κάποιες σχετικές γνώσεις γύρω απο αυτά .Αν και όλοι μας απο εδω μέσα μάθαμε .Αν έχεις όρεξη λοιπόν και τολμάς ...

Κάνε εγκατάσταση xposed framework και gravity box εάν δεν τα έχεις ήδη εγκατεστημενα (δες post #428 απο Vasilik ),αναβάθμισε στις τελευταίες εκδόσεις τους και πήγαινε :

Gravity Box / Τηλέφωνο / Δόνηση κλήσεων και εκεί ξεμάρκαρε το κουτάκι που γράφει ''Κατά την έναρξη της κλήσης'' .

Done .

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ φίλε μου το βρήκα τελικά δεν ήταν δύσκολο αλλά απορώ πως είναι δυνατόν να μην έχει στις δικές του ρυθμίσεις το κινητό την απενεργοποίηση αυτή και χρειάζεται πρόσθετη εφαρμογή για να απενεργοποιηθεί. Τέλος πάντων η ικανοποίησή μου που κατάφερα να το κάνω είναι μεγαλύτερη από την χρησιμότητα της απεγκατάστασης της δόνησης στην απάντηση της κλήσης. Μπορείς να κάνεις κι άλλα πράγματα με το gravity box, μια χαρά εφαρμογή μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ φίλε μου το βρήκα τελικά δεν ήταν δύσκολο αλλά απορώ πως είναι δυνατόν να μην έχει στις δικές του ρυθμίσεις το κινητό την απενεργοποίηση αυτή και χρειάζεται πρόσθετη εφαρμογή για να απενεργοποιηθεί. Τέλος πάντων η ικανοποίησή μου που κατάφερα να το κάνω είναι μεγαλύτερη από την χρησιμότητα της απεγκατάστασης της δόνησης στην απάντηση της κλήσης. Μπορείς να κάνεις κι άλλα πράγματα με το gravity box, μια χαρά εφαρμογή μου φαίνεται.

Παρα πολλα κντ δεν εχεουν επιλογη φιλε μου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...