Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ΄ευχαριστώ φίλε μου το βρήκα τελικά δεν ήταν δύσκολο αλλά απορώ πως είναι δυνατόν να μην έχει στις δικές του ρυθμίσεις το κινητό την απενεργοποίηση αυτή και χρειάζεται πρόσθετη εφαρμογή για να απενεργοποιηθεί. Τέλος πάντων η ικανοποίησή μου που κατάφερα να το κάνω είναι μεγαλύτερη από την χρησιμότητα της απεγκατάστασης της δόνησης στην απάντηση της κλήσης. Μπορείς να κάνεις κι άλλα πράγματα με το gravity box, μια χαρά εφαρμογή μου φαίνεται.

To βρήκες μόνος σου ή σε βοήθησε το post μου ;

Μπερδεύτηκα...

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το βρήκα διαβάζοντας το 428 που με παρέπεμψες, σιγά μην το εβρισκα μόνος μου...Πιστεύω ότι τελικά με τις συμβουλές από το φόρουμ δεν είναι δύσκολο να μάθεις πράγματα ακόμη και αν είσαι τελείως άσχετος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα μέλη

 

με συγχωρείτε για την αναστάτωση όντας νέο μέλος του forum. μόλις σήμερα αγόρασα κι εγώ το ZTE v889s, ωστόσο αν και το φορτίζω συνεχώς επί 3 ώρες, ακόμα δεν έχει ανοίξει. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα γενικώς ή πρέπει να περιμένω περισσότερη ώρα μέχρι να φορτιστεί επαρκώς η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα μέλη

 

με συγχωρείτε για την αναστάτωση όντας νέο μέλος του forum. μόλις σήμερα αγόρασα κι εγώ το ZTE v889s, ωστόσο αν και το φορτίζω συνεχώς επί 3 ώρες, ακόμα δεν έχει ανοίξει. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα γενικώς ή πρέπει να περιμένω περισσότερη ώρα μέχρι να φορτιστεί επαρκώς η μπαταρία;

 

Άνοιξε το καπάκι του κινητού σου ,βγάλε απο την θέση της την μπαταρία και μετακίνησε απο τους πόλους της ΤΟ ΕΓΧΡΩΜΟ (κιτρινο λογικά) ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ! Λογικά τώρα θα σου ανοίξει...:cool:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το καπάκι του κινητού σου ,βγάλε απο την θέση της την μπαταρία και μετακίνησε απο τους πόλους της ΤΟ ΕΓΧΡΩΜΟ (κιτρινο λογικά) ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ! Λογικά τώρα θα σου ανοίξει...:cool:

 

αυτό δεν θα μπορούσα να το φανταστώ ποτέ! ευχαριστώ για την πολύτιμη πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

:lol:
αυτό δεν θα μπορούσα να το φανταστώ ποτέ! ευχαριστώ για την πολύτιμη πληροφορία!
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά το έχω από τον Δεκέμβρη. Πριν από κανένα μήνα είχε βραχεί αρκετά γιατί δεν είχα ομπρέλα, αλλά το έβαλα στο ρύζι και από τότε δούλευε μια χαρά. Τις τελευταίες μέρες η αφή συμπερυφερόταν λίγο περίεργα και σημερα λειτουργεί σπάνια και όχι με ακρίβεια. Θέλω να κάνω calibrate, αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να βάλω ούτε το PIN. Το πήρα 60 ευρώ από το minideal, αξίζει να αλλάξω οθόνη ή θα είναι πιο ακριβή και από το κινητό; Μπορώ να κάνω κάτι μήπως και λειτουργήσει;
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την σιμ και δοκίμασε να καλιμπραρεις. Αν και δε πιστεύω ναγινει κάτι. Ούτε καν αλλαγή οθόνης αν κάνεις. Το νερό κάνει μεγάλη ζημιά στα ηλεκτρονικά....
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα; Τόσο καιρό δούλευε μια χαρά, τώρα την έκανε τη ζημιά;

 

Edit: Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να χειριστώ το κινητό από το PC συνδέοντας το; Δεν μπορώ να καν να σχεδιάσω το μοτίβο και να το ξεκλειδώσω (και μια φορά που τα κατάφερα, δεν μπορούσα με τίποτα να επιλέξω τις ρυθμίσεις), και πριν το ανοίξω για να δω την οθόνη του θέλω να κάνω μια επαναφορά, για να βεβαιωθώ ότι το πρόβλημα είναι στο hardware.

Edited by DaDiRa
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα; Τόσο καιρό δούλευε μια χαρά, τώρα την έκανε τη ζημιά;

 

Edit: Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να χειριστώ το κινητό από το PC συνδέοντας το; Δεν μπορώ να καν να σχεδιάσω το μοτίβο και να το ξεκλειδώσω (και μια φορά που τα κατάφερα, δεν μπορούσα με τίποτα να επιλέξω τις ρυθμίσεις), και πριν το ανοίξω για να δω την οθόνη του θέλω να κάνω μια επαναφορά, για να βεβαιωθώ ότι το πρόβλημα είναι στο hardware.

 

 

Από το Recovery κάνε το.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Από το Recovery κάνε το.

 

Μπορείς να μπεις σε λεπτομέρειες; Μου είχε πει πριν καιρό κάποιο ότι πατάω μαζί δυο κουμπιά όταν ανοίγει, αλλά απ' όσο θυμάμαι το δοκίμασα και δεν το πέτυχα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις σε λεπτομέρειες; Μου είχε πει πριν καιρό κάποιο ότι πατάω μαζί δυο κουμπιά όταν ανοίγει, αλλά απ' όσο θυμάμαι το δοκίμασα και δεν το πέτυχα.

 

Γιατί μάλλον δεν έχει recovery εγκατεστημένο.

Δοκίμασε να το βάλεις εσύ, ακολουθώντας τον οδηγό που έχει ανεβάσει ο vasilisk στο μήνυμα #428 και προσπάθησε. Θα σου έλεγα να κάνεις πρώτα ένα backup και μετά να αλλάξεις ρομ. Αν φυσικά δεν έχει η συσκευή πρόβλημα...

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικά συνέδεσε ποντίκι με otg καλώδιο και δούλεψε έτσι. Θα γίνει άψογα η δουλειά που θες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικά συνέδεσε ποντίκι με otg καλώδιο και δούλεψε έτσι. Θα γίνει άψογα η δουλειά που θες.

 

Δεν νομίζω πως το 889s υποστηρίζει otg ...

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως το 889s υποστηρίζει otg ...

Οντως δεν.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επομένως δεν φτιάχνεται; Σε αυτήν την περίπτωση, να ξαναπάω για "κινέζικο" φθηνό, από Minideal, ή θα χρειαστέι να ξαναλλάξω σε μισό χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

Επομένως δεν φτιάχνεται; Σε αυτήν την περίπτωση, να ξαναπάω για "κινέζικο" φθηνό, από Minideal, ή θα χρειαστέι να ξαναλλάξω σε μισό χρόνο;

To οτί θα χρειαστεί να αλλάξεις κινητό σε μισό χρόνο ,είναι γιατί έκανες πατάτα με το νερό και σε αυτό δεν φταίει η προέλευση του κινητού αλλά η άτυχη στιγμή .

Αν δεν είσαι ατζαμής ξαναπήγαινε συνεπώς :O ,μιάς και κάτι τέτοιο θα μπορούσε να σου συμβεί και με κατί εγχώριο brand name .

Μα δεν είναι αυτονόητο το παραπάνω ,γιατί έχεις ενδοιασμούς και εμφανίζεσαι πια τόσο απογοητευμένος με τα κινέζικα ;

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

To οτί θα χρειαστεί να αλλάξεις κινητό σε μισό χρόνο ,είναι γιατί έκανες πατάτα με το νερό και σε αυτό δεν φταίει η προέλευση του κινητού αλλά η άτυχη στιγμή .

Αν δεν είσαι ατζαμής ξαναπήγαινε συνεπώς :O ,μιάς και κάτι τέτοιο θα μπορούσε να σου συμβεί και με κατί εγχώριο brand name .

Μα δεν είναι αυτονόητο το παραπάνω ,γιατί έχεις ενδοιασμούς και εμφανίζεσαι πια τόσο απογοητευμένος με τα κινέζικα ;

 

Κατάλαβες λάθος, ή εγώ δεν εξήγησα επαρκώς. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το πρόβλημα που εμφανίστηκε δεν οφείλεται στο νερό, αλλά δεν ανέφερα τα κινέζικα γι' αυτό το λόγο. Σε προηγούμενα μηνύματά μου, έχω αναφέρει αρκετά άλλα προβλήματα, όπως το ότι μου έβγαζε μήνυμα μη επαρκούς χώρου κατά τη λήψη εφαρμογών, ενώ είχα ελεύθερα πάνω από 500MB, ή ότι η μπαταρία ξεφόρτιζε μετά από μια ώρα απλής χρήσης ή ότι μου έκλεινε εφαρμογές λόγω χαμηλής μνήμης, ενώ έτρεχα π.χ. ένα tab στο chrome και η Ram είχε άδεια 100MB - γι' αυτό και οι ενδοιασμοί μου.

Γενικά δεν είμαι απαιτιτηκός χρήστης από το τηλέφωνό μου, οπότε δεν θέλω να ξοδέψω 200€ σε μια γνωστή μάρκα, που θα προσφέρει κάτι πολύ μέτριο, όταν μπορώ να κάνω την δουλειά μου με 70-80€. Ίσως ένα από τα λάθη που έκανα ήταν να μην επιλέξω root πριν την αποστολή, κάτι που σίγουρα θα επιλέξω για το επόμενο, αν μου δίνεται η δυνατότητα.

Όσο για το συμβάν, γενικά, είμαι υπερπροστατευτικός με τα ηλεκτρονικά μου. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, ήμουν με τα πόδια, χωρίς ομπρέλα ή έστω ζακέτα, γύρω στο 1 χιλιόμετρο μακρυά από το σπίτι μου, σε δρόμο χωρίς πολυκατοικίες ή γενικά κάποιο υπόστεγο και καταρακτώδης βροχή, οπότε τον να βραχεί το κινητό μου ήταν κάτι το αναπόφευκτο. Το ότι με λίγο ρύζι ξαναδούλεψε, μου φάνηκε θαύμα, εφ' όσον με τόσο νερό το είχα για χαλασμένο.

Edited by DaDiRa
Link to comment
Share on other sites

Επομένως δεν φτιάχνεται; Σε αυτήν την περίπτωση, να ξαναπάω για "κινέζικο" φθηνό, από Minideal, ή θα χρειαστέι να ξαναλλάξω σε μισό χρόνο;

 

Δυστηχως το νερο εκανε την ζημια ακομα και μετα απο τοσο καιρο,με το που παρει νερο μεσα η ζημια ειναι σιγουρη ακομα και το καλυτερο και ακριβοτερο κντ να παρεις.Τσεκαρισμενο αυτο...............:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το κινητό μου έχει δική του συνείδηση και trollάρει. Σήμερα το άνοιξα για ακόμα μια φορά και αρχικά δούλευε κανονικά. Μπήκα, και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μετά την επαναφορά, άνοιξε, και συνέχισε να λειτουργεί κανονικά. Σε κάποια φάση πάτησα το πάνω κουμπί παρατεταμένα, για να το κλείσω και να του βάλω τη SIM μου, χαρούμενος που λειτουργεί πάλι.

Όταν όμως πήγα να πατήσω power off ξαφνικά σταμάτησε πάλι να δουλεύει η αφή (η συνείδηση που λέγαμε; Δεν ηθελε να το απενεργοποιήσω :lol: ). Του έβγαλα την μπαταρία και το ξανάνοιξα, και από τότε, μέχρι τώρα, φορτίζει. Κάθε τόσο που τσεκάρω, η αφή λειτουργεί κανονικά, οπότε πιθανόν τον πρόβλημα να οφείλεται στο παρατεταμένο πάτημα. Θα προσπαθήσω να επαληθεύσω την υπόθεση μου μόλις φορτίσει τελείως. Δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς, αλλά πιστεύω πως μπορεί να λειτουργεί. Ίσως όχι σαν καινούριο, αλλά απ' ότι φαίνεται δεν έχει χαλάσει εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το κινητό μου έχει δική του συνείδηση και trollάρει. Σήμερα το άνοιξα για ακόμα μια φορά και αρχικά δούλευε κανονικά. Μπήκα, και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μετά την επαναφορά, άνοιξε, και συνέχισε να λειτουργεί κανονικά. Σε κάποια φάση πάτησα το πάνω κουμπί παρατεταμένα, για να το κλείσω και να του βάλω τη SIM μου, χαρούμενος που λειτουργεί πάλι.

Όταν όμως πήγα να πατήσω power off ξαφνικά σταμάτησε πάλι να δουλεύει η αφή (η συνείδηση που λέγαμε; Δεν ηθελε να το απενεργοποιήσω :lol: ). Του έβγαλα την μπαταρία και το ξανάνοιξα, και από τότε, μέχρι τώρα, φορτίζει. Κάθε τόσο που τσεκάρω, η αφή λειτουργεί κανονικά, οπότε πιθανόν τον πρόβλημα να οφείλεται στο παρατεταμένο πάτημα. Θα προσπαθήσω να επαληθεύσω την υπόθεση μου μόλις φορτίσει τελείως. Δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς, αλλά πιστεύω πως μπορεί να λειτουργεί. Ίσως όχι σαν καινούριο, αλλά απ' ότι φαίνεται δεν έχει χαλάσει εντελώς.

 

Παντως ειναιι ενα αξιολογο κντ,ειδικα στα λεφτα που κοστιζει,δεν το συζηταω καν αυτο..........4-5 που εχω δωσει δεν εχουν κανει κιχ.

Μακαρι να σωθει το δικο σου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναιι ενα αξιολογο κντ,ειδικα στα λεφτα που κοστιζει,δεν το συζηταω καν αυτο..........4-5 που εχω δωσει δεν εχουν κανει κιχ.

Μακαρι να σωθει το δικο σου.

Eγώ ίσως να έχω δώσει και περισσότερα και έχω ακριβώς την ίδια άποψη !:D

 

Ενημερωτικά και απο ότι κατάλαβα επειδή δεν είχες πειράξει τίποτα απο την στιγμη που το πήρες ,σε αυτό το θέμα και συγκεκριμένα στο post 428 ο vasilik έκανε καταπληκτική δουλειά και συγκεντρωσε όλες τις modifies που χρειάζονται για να κάνουν αυτό το κινητό να πεταει .

Απο τα προβλήματα στην μπαταρία εώς και την ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου .

Λάβε υπόψην σου πως η rom που προτείνεται είναι rooted .:cool::cool:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπλεχτώ με πειράγματα για να μην κάνω καμία γκάφα, αλλά θα του ρίξω μια ματιά αύριο το πρωί.

Μέχρι τώρα, και μετά από restart λειτουργεί ακόμα, πάντως. Το θέμα είναι ότι μόλις το έβγαλα από την φόρτιση, έπεσε στο 80 με 2-3 λεπτά ανοιχτή οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπλεχτώ με πειράγματα για να μην κάνω καμία γκάφα, αλλά θα του ρίξω μια ματιά αύριο το πρωί.

Μέχρι τώρα, και μετά από restart λειτουργεί ακόμα, πάντως. Το θέμα είναι ότι μόλις το έβγαλα από την φόρτιση, έπεσε στο 80 με 2-3 λεπτά ανοιχτή οθόνη...

Αυτο ιναι καθαρα θεμα παραπλανιτικης ενδειξη μπαταριας,το οποιο φτιαχνεται ευκολα με τον οδηγο στις πιο πισω σελιδες. νομιζω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να διαβάζω τον οδηγό για το flashing, αλλά δεν μπορώ να τον παρακολουθήσω. Περιέχει πολλούς όρους που δεν γνωρίζω και πολλά "Προσοχή!!!" που δεν καταλαβαίνω. Δεν μπορώ να το ρισκάρω και να αρχίσω να κάνω κάτι τέτοιο μόνος μου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...