Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επανερχομαι....με το που εκλεισα την συσκευη ..την αφησα απενεργοποιημενη για κανα 15.. παταω το power button για να ενεργοποιηθει- ανοιξει κ δν ανοιγει...με τπτ..!! φαινετε νεκρο το τηλεφωνο..!! τι σκατα να το κανω..??

 

οοοοπςςςς πηρε μπρος τωρα παλι.....τι γινετε ρε παιδια..??

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίταξε, ή έχεις το στοιχειωμένο Lenovo ή κάτι παίζει με τη μπαταρία σου και δε κάνει καλή επαφή. Δεν εξηγείται διαφορετικά...
Link to comment
Share on other sites

το εκλεισα ξανα τωρα επιτηδες...καπακι το ανοιγω...κ παλι το ιδιο...τπτ δν ανοιγει...δοκιμασα κ αλλη μπαταρια απο αλλο λενοβο...αλλα ακριβως το ιδιο...!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί δε θυμάμαι να έχει αναφερθεί; Το πρόβλημα αυτό το είχες από πάντα ή μόνο από τη στιγμή που φλάσαρες τη VIBE;
Link to comment
Share on other sites

εντελως ξαφνικα...εκλεισε πριν απο μια βδομαδα..δν ανοιξε με τπτ..το φλασαρα με την aosp.δουλεψε το κινητο 3-4 μερες με αυτην και μετα εσβησε ξαφνικα παλι..κ δν ανοιγε με τπτ..ετσι με βοηθησε ο κωστας κ φλασαραμε τν vibe σαν καλυτερη κ πιο σταθερη...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε προφανώς δεν είναι θέμα ROM αλλά hardware ή επαφών μπαταρίας. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι διαφορετικό.
Link to comment
Share on other sites

Διορθωνετε αυτό?? Φτιαχνετε???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Διορθωνετε αυτό?? Φτιαχνετε???

 

φιλε μου κατι παρομοιο επαθα και εγω, αυτο που εκανα αφου ειδα οτι οποια ρομ και να φλασαρα δεν ανοιγε, βρηκα εναν γνωστο μου που εχει lenovo κινητο και δοκιμασα αν εχει εχει προβλημα η μπαταρια...τελικα μου εκανε τα ιδια και καπου εκει καταλαβα οτι το προβλημα ειναι hardware, και παραγειλα την motherboard...εχει 43ε στο aliexpress.

τι να σου φιλε μονο αυτο μπορουσα εγω να κανω, κανε και εσυ αν εχεις τα γκαφς.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κατι παρομοιο επαθα και εγω, αυτο που εκανα αφου ειδα οτι οποια ρομ και να φλασαρα δεν ανοιγε, βρηκα εναν γνωστο μου που εχει lenovo κινητο και δοκιμασα αν εχει εχει προβλημα η μπαταρια...τελικα μου εκανε τα ιδια και καπου εκει καταλαβα οτι το προβλημα ειναι hardware, και παραγειλα την motherboard...εχει 43ε στο aliexpress.

τι να σου φιλε μονο αυτο μπορουσα εγω να κανω, κανε και εσυ αν εχεις τα γκαφς.

Δώσε ενα λινκ φιλέ μου να δω.σε ευχαριστώ κ για την απάντηση σου...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ενα λινκ φιλέ μου να δω.σε ευχαριστώ κ για την απάντηση σου...

 

http://www.aliexpress.com/item/lenovo-s820-motherboard-free-shipping/2046700931.html

 

καλο feedback εχει, καμια στραβη δε νομιζω να γινει απλα οταν την παραγειλεις γραψε στα σχολια οτι τη θες με την καμερα και τα πληκτρα εντασης+απενεργοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εχθές την 1503 ST, μια χαρά όλα...

 

Με το σήμα που έλεγες οτι έχει χαμηλό είδες διαφορά με την 1503_ST που έβαλες τώρα?Εγώ την έχω από τότε που βγήκε πάνω κ δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μετά από πέσιμο του s820της ανηψιάς, η μισή οθόνη είναι μαύρη.

Το κινητό και το touch λειρτουργεί κανονικά σε όλη την οθόνη.

Καμμιά ιδέα τι μπορεί να έχει πάθει και καποιο service θεσσαλονίκη?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όσο δούλευα τις DEV εκδόσεις της VIBE, τις φλάσαρα με το CWM. Μετά που το γύρισα σε Stable εκδόσεις, έβαλα το TWRP. Να υποθέσω ότι εάν θελήσω να ξαναβάλω μία DEV έκδοση, μπορώ να το κάνω με το TWRP χωρίς πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Όσο δούλευα τις DEV εκδόσεις της VIBE, τις φλάσαρα με το CWM. Μετά που το γύρισα σε Stable εκδόσεις, έβαλα το TWRP. Να υποθέσω ότι εάν θελήσω να ξαναβάλω μία DEV έκδοση, μπορώ να το κάνω με το TWRP χωρίς πρόβλημα;

 

Σωστα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/lenovo-s820-motherboard-free-shipping/2046700931.html

 

καλο feedback εχει, καμια στραβη δε νομιζω να γινει απλα οταν την παραγειλεις γραψε στα σχολια οτι τη θες με την καμερα και τα πληκτρα εντασης+απενεργοποιησης.

Μήπως σου ήρθε φιλέ μου?? Τι έγινε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ σας αλλά το διαβάζω εδώ και πολύ καιρό. Είμαι κάτοχος του s820 εδώ και ένα οχταμηνο. Μου παρουσιάζει κάποια μικροπροβλήματα όπως να σβήνει και να ανοίγει μόνο του και το κυριότερο να μην μου ανοίγει την κάμερα. Είχα της "μαμάς " το πρόγραμμα και έκανα την πατάτα να το κάνω πρόγραμμα χρήστη και από τότε χάθηκε τελείως. Βάζω κάποια app. για κάμερα αλλά πάλι δεν μου τα ανοίγει. Οπότε δύο ερωτήσεις : 1ον αν μπορώ να επαναφέρω το πρόγραμμα (lenovo super camera) 2ον γιατί δεν ανοίγει η κάμερα;; Ευχαριστώ. Υ.Γ το πρόβλημα με την κάμερα δεν υπήρχε από την αρχή. Εμφανίστηκε πριν κανένα μήνα!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ σας αλλά το διαβάζω εδώ και πολύ καιρό. Είμαι κάτοχος του s820 εδώ και ένα οχταμηνο. Μου παρουσιάζει κάποια μικροπροβλήματα όπως να σβήνει και να ανοίγει μόνο του και το κυριότερο να μην μου ανοίγει την κάμερα. Είχα της "μαμάς " το πρόγραμμα και έκανα την πατάτα να το κάνω πρόγραμμα χρήστη και από τότε χάθηκε τελείως. Βάζω κάποια app. για κάμερα αλλά πάλι δεν μου τα ανοίγει. Οπότε δύο ερωτήσεις : 1ον αν μπορώ να επαναφέρω το πρόγραμμα (lenovo super camera) 2ον γιατί δεν ανοίγει η κάμερα;; Ευχαριστώ. Υ.Γ το πρόβλημα με την κάμερα δεν υπήρχε από την αρχή. Εμφανίστηκε πριν κανένα μήνα!!

 

Ποια ROM εχεις πανω;Καταρχιν κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Αν κ παλι δεν φτιαξει αλλαξε ROM.Αν εισαι με την ROM οπως σου ηρθε το τηλ προτεινω να την αλλαξεις ετσι κ αλλιως

Link to comment
Share on other sites

εχω το συγκεκριμενο κινητο εδω και μια εβδομαδα! Η καμερα μου βγαζει τις φωτογραφιες θολες και σε καμια περιπτωση δεν ανταποκρινεται στα 13μεγκα πιξελ που λεει οτι εχει το κινητο. Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο προβλημα?θα μπορουσα να κανω κατι να διορθωθει το προβλημα η να το επιστρεψω? Δεν εχω κανει καμια παρεμβαση στο κινητο και με τα πολυ τεχνικα θεματα ειμαι ασχετη!

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

εχω το συγκεκριμενο κινητο εδω και μια εβδομαδα! Η καμερα μου βγαζει τις φωτογραφιες θολες και σε καμια περιπτωση δεν ανταποκρινεται στα 13μεγκα πιξελ που λεει οτι εχει το κινητο. Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο προβλημα?θα μπορουσα να κανω κατι να διορθωθει το προβλημα η να το επιστρεψω? Δεν εχω κανει καμια παρεμβαση στο κινητο και με τα πολυ τεχνικα θεματα ειμαι ασχετη!

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Βιντεο τραβαει κανονικα;Μονο στις φωτο βγαζει θολα;Δοκιμασε κ καποια αλλη εφαρμογη καμερας να δεις μηπως φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Βιντεο βγαζει καθαρα!! οποιες αλλες εφαρμογες εχω κατεβασει τα ιδια!Εχετε να μου προτεινετε καποια καλη εφαρμογη για την καμερα;Γενικα αν κανω καποιο update υπαρχει περιπτωση να επανελθουν τα κινεζικα;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα ,θέλω την βοήθεια σας για ένα s820 ενός φίλου που το πhρε από κίνα , τοy έκανε οτα update και του πέρασε την vibeuiv2.0_1503_7.141.1_st_s820 μετά από αυτό δεν c έχει ελληνικά και gaps,μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να του τα "περάσω"?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα ,θέλω την βοήθεια σας για ένα s820 ενός φίλου που το πhρε από κίνα , τοy έκανε οτα update και του πέρασε την vibeuiv2.0_1503_7.141.1_st_s820 μετά από αυτό δεν c έχει ελληνικά και gaps,μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να του τα "περάσω"?

 

Δεν μπορεις να περασεις gapps τωρα.Ακολουθησε τον οδηγο στο πρωτο post κ κανε οτι λεει.Ειναι ο οδηγος για vibe 1.5 η 2.0 με gapps και root

Edited by ntinos_g7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...