Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά στου φίλου μου ούτε την s119 περνάει ούτε την S221, ούτε CWM recovery, ούτε TWRP. Βγάζει σε κάθε περίπτωση σφάλμα το flash tool. Υπάρχει κανένα θέμα με τα πιο καινούρια S820; Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά στου φίλου μου ούτε την s119 περνάει ούτε την S221, ούτε CWM recovery, ούτε TWRP. Βγάζει σε κάθε περίπτωση σφάλμα το flash tool. Υπάρχει κανένα θέμα με τα πιο καινούρια S820;

 

Τι σφάλμα βγάζει το flashtool?Αν βγάζει σφάλμα DRAM failed(4032) πρέπει να περάσεις τον καινούριο preloader

Link to comment
Share on other sites

Τι σφάλμα βγάζει το flashtool?Αν βγάζει σφάλμα DRAM failed(4032) πρέπει να περάσεις τον καινούριο preloader

Ναι αυτό βγάζει που τον βρίσκω τον νέο preloader; και είναι ασφαλές η θα φάω κανα super hard brick;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό βγάζει που τον βρίσκω τον νέο preloader; και είναι ασφαλές η θα φάω κανα super hard brick;

Άκυρο το βρήκα 3-4 σελίδες πίσω. ;) θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το βρήκα 3-4 σελίδες πίσω. ;) θα το δοκιμασω

 

Στα S820 απο Απριλιο του 2014 κ μετα δουλευει μονο ο καινουριος preloader.Βαλτον αφοβα

Link to comment
Share on other sites

Στα S820 απο Απριλιο του 2014 κ μετα δουλευει μονο ο καινουριος preloader.Βαλτον αφοβα

Ναι το κουτί του γράφει 04-2014. Τα preload και fat τα τσεκαρω έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κουτί του γράφει 04-2014. Τα preload και fat τα τσεκαρω έτσι;

 

Απο τον φακελο της ROM σβηνεις το checksum.INI .Φορτωνεις την ROM στο flash tool κ αλλαζεις μονο τον preloader.Ολα θα ειναι τσεκαρισμενα.Κ πανω δεξια το κουτι που λεει DA DL with checksum κ αυτο τσεκαρισμενο.Firmware upgrade κ εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το SecureIT έκανε αναβάθμιση στην έκδοση 6.0.6.2135 αλλά η γλώσσα είναι μόνο στα κινέζικα. Όσο και εάν έψαξα, δε βρήκα κάπου να αλλάζει σε αγγλικά... Έχω 1435 DEV.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το SecureIT έκανε αναβάθμιση στην έκδοση 6.0.6.2135 αλλά η γλώσσα είναι μόνο στα κινέζικα. Όσο και εάν έψαξα, δε βρήκα κάπου να αλλάζει σε αγγλικά... Έχω 1435 DEV.

 

Νομίζω οτι μετά από το update δεν αλλάζει η γλώσσα.Ή το αφήνεις έτσι ή από ρυθμίσεις-Apps κάνεις κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων κ έρχεται στην εργοστασιακή ρύθμιση(δεν ξέρω αν γίνεται αυτό-κάπου το διάβασα σε forum)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..ειμαι κατοχος του κινητου εδω και 10 μηνες περιπου...ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι ασχετος με ροοταρισμα και φλασαρισμα σε κινητα τι πρεπει να περασω για να το βαλω στην τελευταια εκδοση???

τα στοιχεια του κινητου μου ειναι τα εξης

εκδοση: 4.2.1

s820.v12,2013/04/23

s820_s129_130513

για μενα τα ελληνικα σαν γλωσσα δεν τα χρειαζομαι μιας και ολες τις εφαρμογες και στο pc μου τα εχω στα αγγλικα....

σας ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων..

Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..ειμαι κατοχος του κινητου εδω και 10 μηνες περιπου...ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι ασχετος με ροοταρισμα και φλασαρισμα σε κινητα τι πρεπει να περασω για να το βαλω στην τελευταια εκδοση???

τα στοιχεια του κινητου μου ειναι τα εξης

εκδοση: 4.2.1

s820.v12,2013/04/23

s820_s129_130513

για μενα τα ελληνικα σαν γλωσσα δεν τα χρειαζομαι μιας και ολες τις εφαρμογες και στο pc μου τα εχω στα αγγλικα....

σας ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων..

Χρηστος

 

καλησπέρα.Το τηλ το πήρες πριν τον Απρίλιο του 2014?Αν ναι : Ακολουθείς αυτόν τον οδηγό http://www.androidrookies.com/2014/07/lenovo-s820-install-vibe-ui-v15-with.html . Κάνε ακριβώς ότι λέει κ είσαι έτοιμος.Απλά αντί για την ROM vibe 1.5 1427_ST που δίνει αυτό το site κατέβασε από εδώ http://www.needrom.com/download/lenovo-s820-vibeui-2-0/ την vibe 2.0 1443_ST που είναι κ η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τον νέο preloader πέρασα την S221. Πέρασα και TWRP αλλά δεν λειτουργεί καμία από τις περιπτώσεις που έχουν αναφερθεί για rootαρισμα. Ούτε farmaroot, ούτε root genious, ούτε το root4.4.zip.

 

Ξέρετε κάτι που να λειτουργεί;

 

Τι να δοκιμασω;

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τον νέο preloader πέρασα την S221. Πέρασα και TWRP αλλά δεν λειτουργεί καμία από τις περιπτώσεις που έχουν αναφερθεί για rootαρισμα. Ούτε farmaroot, ούτε root genious, ούτε το root4.4.zip.

 

Ξέρετε κάτι που να λειτουργεί;

 

Τι να δοκιμασω;

 

Δοκίμασε κ το Vroot.Δεν ξέρω αν λειτουργεί σε ROW ROM.Όταν περνάς το 4.4Root.zip δεν σου εμφανίζει μέσα στο τηλ το kinguser?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τον νέο preloader πέρασα την S221. Πέρασα και TWRP αλλά δεν λειτουργεί καμία από τις περιπτώσεις που έχουν αναφερθεί για rootαρισμα. Ούτε farmaroot, ούτε root genious, ούτε το root4.4.zip.

 

Ξέρετε κάτι που να λειτουργεί;

 

Τι να δοκιμασω;

Αυτός ο οδηγός δε κάνει δουλειά;

 

http://www.androidrookies.com/2014/08/root-custom-recovery-twrp-v2711-for.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κ το Vroot.Δεν ξέρω αν λειτουργεί σε ROW ROM.Όταν περνάς το 4.4Root.zip δεν σου εμφανίζει μέσα στο τηλ το kinguser?

Το εμφανίζει αλλά δεν δουλεύει. Δεν έχει πάρει δικαιώματα.

Αυτός ο οδηγός δε κάνει δουλειά;

 

http://www.androidrookies.com/2014/08/root-custom-recovery-twrp-v2711-for.html?m=1

Όχι.. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, αγορασα το lenovo μου πριν 2 μηνες. Εχω φλασάρη την AOSP Android 4.4.2 KitKat Discovery V1.0 S820 CN με την βοηθεια του ntinos_97 :happy: απο προηγουμενα ποστ.. Στο φλασάρισμα ολα πηγαν μια χαρα. Τα μονα πρόβλήματα που αντιμετοπιζω ειναι οτι δεν μπορω να εγκαταστησω exposted installer καθώς μου λέει "υπαρχει ηδη εγκατεστημενο ενα πακετο με το ιδιο ονομα και με προβληματικη υπογραφη", κανω αναζητηση (με titanium κ αλλα) αλλα δεν υπαρχει.. Επισης είχα διαβασει οτι το led δε θα δουλεψει με αυτη την rom και οντως δεν δουλευει, υπαρχει κατι καινουριο σχετικα με αυτο?? Ευχαριστω. Edited by Mihalis_Pap
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.Το τηλ το πήρες πριν τον Απρίλιο του 2014?Αν ναι : Ακολουθείς αυτόν τον οδηγό http://www.androidrookies.com/2014/07/lenovo-s820-install-vibe-ui-v15-with.html . Κάνε ακριβώς ότι λέει κ είσαι έτοιμος.Απλά αντί για την ROM vibe 1.5 1427_ST που δίνει αυτό το site κατέβασε από εδώ http://www.needrom.com/download/lenovo-s820-vibeui-2-0/ την vibe 2.0 1443_ST που είναι κ η τελευταία.

φιλε ντινο αλλη μια ερωτηση....το κανω απο την αρχη τον οδηγο η παραλειπω το βημα 1 που λεει για κινεζικη ρομ??

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

φιλε ντινο αλλη μια ερωτηση....το κανω απο την αρχη τον οδηγο η παραλειπω το βημα 1 που λεει για κινεζικη ρομ??

σε ευχαριστω πολυ

 

Καντο ολο απτην αρχη γιατι η S129 που εχεις νομιζω ειναι custom.Ετσι οπως ηρθε δηλαδη.καντο ολοκληρο

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας οποιος μπορει.Επειδη δεν ειμαι γνωστης και φοβαμαι να του κανω root η αλλη rom οτιδηποτε αλλο οποιος μπορει να με βοηθησει να το κανουμε μαζι.στην αρχη κολαγε η καμερα του εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κατεβασα την αναλυση στα 9mp και εφτιαξε.τωρα κολαει το τηλεφωνο το viber δεν παλευετε.πρωσπαθω να του κανω επαναφορα και δεν κανει.περιμενω pm να βρεθουμε να πιουμε ενα καφεδακι μενω προς γλυφαδα αλλα μπορω να ερθω και αλου αν χρειαστει.θα περιμενω pm.ευχαριστω.Α επςιδη δεν ξερω καλα αγγλικα θελω οποσδηποτε Ελληνικη rom.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, για να παίξει σωστά αυτό το κινητό θέλει άλλη ROM υποχρεωτικά; Αρέσει στη γυναίκα μου, αλλά αν έχει προβλήματα out of the box δε μου κάνει καρδιά να της το πάρω...
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα αυτά κατά τη προσωπική μου γνώμη παρουσιάζονται στις συσκευές που δεν προορίζονται για αγορές εκτός Κίνας-Ασίας. Τα ιντερνετικά κινέζικα καταστήματα, προκειμένου να τα πουλήσουν και σε άλλες αγορές τις Ευρώπης, πειράζουν τις ROM προσθέτοντας άλλες γλώσσες και αφαιρώντας περιττές εφαρμογές. Η επέμβαση αυτή πολλές φορές δημιουργεί προβλήματα στη γενικότερη λειτουργία της συσκευής. Οπότε έχει σημασία και το κατάστημα από όπου θα κάνουμε την αγορά και εάν οι νέες αυτές πειραγμένες ROM είναι καλές ή όχι. Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ ότι το ιδανικό σε αυτές τις συσκευές είναι να δουλεύονται με τα γνήσια λειτουργικά τους που στις περισσότερες των περιπτώσεων το μόνο τους μειονέκτημα είναι ότι δεν θα έχουν ελληνικό μενού αλλά αγγλικό.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ROM που ηρθε σε φίλο μου ηταν τραγική. Πολλα προβληματα. Με την ROW λύθηκαν αλλά για κάποιον λόγο αυτή lagaρει παρα πολυ στον lenovo launcher αλλά και στο άνοιγμα εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ROM που ηρθε σε φίλο μου ηταν τραγική. Πολλα προβληματα. Με την ROW λύθηκαν αλλά για κάποιον λόγο αυτή lagaρει παρα πολυ στον lenovo launcher αλλά και στο άνοιγμα εφαρμογών.

Ετσι πιστευω οτι γινετε και σε εμενα.Γιαυτο θελει αλαγμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ROM που ηρθε σε φίλο μου ηταν τραγική. Πολλα προβληματα. Με την ROW λύθηκαν αλλά για κάποιον λόγο αυτή lagaρει παρα πολυ στον lenovo launcher αλλά και στο άνοιγμα εφαρμογών.

 

Οντως κ εγω που ειδα σε φιλο μου την ROW ηταν αργη.Αυτη την στιγμη η καλυτερη επιλογη ειναι καποια vibe ROM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...