Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά δεν έζω ασχοληθεί με άλλες ROM που να έχουν ελληνικά, έχω βάλει από τη πρώτη στιγμή τη VIBE που είναι στα αγγλικά. Στις αμέσως προηγούμενες σελίδες όμως έχουν αναφέρει άλλα μέλη κάποιες που έχουν και ελληνικά και Play Store. Ρίξε μια ματιά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακολόύθησα τον οδηγό του xda και πέρασα την s119 και μετά με ΟΤΑ s120 και s124 σταδιακά. Έχει android 4.2.1 και ενσωματωμένο google play. Edited by misterbean
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το GPS.δεν λοκαρει τη θεση.το αφηνω για μια ωρα να ψαχνει ειτε μονο με GPS ειτε και με wlan η mobile network αλλα δεν εχει αποτελεσμα.

 

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Το sygic,το οποιο πιανει κατευθειαν σημα σε ενα s750.καπου ειδα πως φτιαχνεται αν μπεις σε engineering mode αλλα δεν ξερω πως γινεται να την ενεργοποιησω.
Link to comment
Share on other sites

Σε engineering μπορείς να μπεις με mobileuncle tools.

 

Το διαβασα κι αυτο αλλα δν μπορω να καταλαβω αν ειναι app στο store η αν ειναι σαν το sp flash tools.δηλαδη εαν ειναι εφαρμογη απο το κινητο η απο το PC. Υπαρχει κανενας οδηγος που να τα λεει αυτα γιατι εγω δν βρηκα τπτ;

Link to comment
Share on other sites

Στο playstore το βρίσκεις. Αλλά πριν αρχίσεις να σκαλιζεις, δοκίμασε πάλι από το playstore το gpstest.

 

Και μια κουλή ερώτηση. Το GPS το ενεργοποιείς έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Στο playstore το βρίσκεις. Αλλά πριν αρχίσεις να σκαλιζεις, δοκίμασε πάλι από το playstore το gpstest.

 

Και μια κουλή ερώτηση. Το GPS το ενεργοποιείς έτσι;

Ε ναι φυσικα.ευχαριστω για την συμβουλη θα δοκιμασω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατεβασα και το faster gps και το mobileuncle tools και μπηκα σε mtk engineer mode.ακομα εχω θεμα.δεν βρισκει σημα.απο οτι βλεπω στο engineer mode βρισκει 11 δορυφορους αλλα σε ολους λεει false και ακομα ψαχνει σημα.

 

επισης κατι ακομα:οταν μπηκα στο engineer mode ρυθμισα το audio πατησα set αλλα αφου κανω επανεκινηση ή το κινητο ή την εφαρμογη ξεχνα τις ρυθμισεις,συν του οτι τελικα δν βλεπω και καποια διαφορα στον ηχο.

 

 

 

καμια ιδεα?

 

 

Edit:τελικα το ελυσα απο το engineer mode αλλα μου φαιβεται πως πρεπει να κανω την ιδια διαδικασια καθε φορα.

Edited by Stavrisd
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος κανένα θέμα με την VIBEUI_V1.5_1421_DEV_S820_528C?

Δεν μπορώ να βρώ ρύθμιση για αναφορά παράδοσης σε μηνύματα!

 

Υ.Γ. Όποιος έχει πρόβλημα με το link2sd σε 4.4.2, το 2nd part στην SD πρέπει να είναι σε ext4!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος κανένα θέμα με την VIBEUI_V1.5_1421_DEV_S820_528C?

Δεν μπορώ να βρώ ρύθμιση για αναφορά παράδοσης σε μηνύματα!

Μπαίνεις στα μηνύματα, πατάς το κουμπί του μενού (τρεις οριζόντιες γραμμες) και μετά more features and settings, more, text message sms setting.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις παρέλαβα για φίλο το κινητό.

Παρατήρησα 2 θεματάκια.

 

1ον, στο ιστορικό κλήσεων εμφανίζει μόνο τις αναπάντητες (έχω επιλέξει εμφάνιση όλων), τί μπορει να φταίει?

 

2ον, και πολύ σημαντικό. Κατά τη φόρτιση το touch δε λειτουργεί σωστά. Αλλού πατάς , αλλού πατάει στην οθόνη! Διορθώνεται κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόβλημα που έχω με το S820 της κόρης μου πολλές φορές εξαφανίζεται η πάνω μπάρα στην επιφάνεια όχι αυτή με μπαταρία ώρα κλπ αλλά αυτή με τα εργαλεία χειρισμού συνδέσεων κλπ.Δεν ξέρω αν είναι λόγο χειρισμού η κάτι άλλο,το θέμα είναι ότι για να επανεμφανιστεί κάνω επανεκκίνηση,υπάρχει άλλος τρόπος; Φορά rom S820_129_130513
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα παρέλαβα άλλο ένα lenovo S820.Έβγαλα την ζελατίνα από την μπαταρία αλλά το κινητό είναι νεκρό.Δεν κάνει τίποτα.Πατάω το power button αλλά τίποτα κ πάλι.Το έβαλα να φορτίσει αλλά πάλι τίποτα.Καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν επικοινωνεις με τον πωλητη πρωτα?Μηπως και μπορεσεις να το αλλαξεις αν οντως εχει προβλημα.Ακομα απο που το εχεις αγορασει?Σημερα ηρθε σε μενα αλλα δεν θα το πιασω στα χερια μου ακομα και μου ειπαν πως εχει το ιδιο προβλημα.to2c ετσι? Edited by xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...