Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.εχω φλασαρει την vibe ROM 4.4.2 KitKat αλλα απο τοτε δν μπορω να συνδεθω με mb.παλια απλα ενεργοποιουσα το data connection και μ εβγαζε στο notifications bar κατι βελακια π εδειχνε οτι ειχα προσβαση.τωρα δν μπορω να εχω προσβαση.το εψαξα αλλα δεν βρηκα τπτ.

 

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ίδια βελάκια στο notification bar υπάρχουν και στην VIBE 4.4.2, όπως επίσης και η επιλογή Data connection στα settings. Υποθέτω ότι τα έχεις ενεργοποιήσει...
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω ενεργοποιησει.εχω καρτα Vodafone (απο στικακι ιντερνετ) στην πρωτη θηκη για 3g.εχω ανοιχτα και data connection και apn . τι αλλο να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας τα data έχεις επιλέξεις την πρώτη SIM για δεδομένα; Δε πιστεύω να έχεις επιλέξει τη δεύτερη. Δε πάει κάπου αλλού το μυαλό μου, δοκίμασες να κλείσεις και να ξανανοίξεις τα data;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! πουλαω το s820 (λευκο) για οποιον ενδιαφερεται! δεν μ εχει ερθει ακομα το ειχα παραγγειλει στις 13/5. tracking number RF228863179SG. λογικα μεσαστην εβδομαδα θα το εχω. 169 δολαρια το αγορα απο minideal με ελληνικα, ρουτ, google play, φορτιστη, και δωρακι θηκη κ screen protector. ειχα παραγγειλει κ αλλη μια θηκη σε κιτρινακι αλλα την δινω κ αυτη δωρο οταν ερθει απο ebay. το δινω γτ ημουν κωλοφαρδη κ κερδισα ενα galaxy s5. οποιος ενδιαφερεται ας στειλει pm.

 

Καλησπερα.θα μπορουσες να δωσεις μια ενδεικτικη τιμη γτ εχω ενα φιλο π μπορει να ενδιαφερεται.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα! Χθες το πηρα και ολα καλα! Εκανα κλησεις κανονικα και τωρα παω να κανω κληση ακουγεται το τουτ τουτ κανονικα και μολις το σηκωνει καποιος αρχιζει τα παρασιτα κ δεν ακουω τπτ!! Υπαρχει λυση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.θα μπορουσες να δωσεις μια ενδεικτικη τιμη γτ εχω ενα φιλο π μπορει να ενδιαφερεται.

Ευχαριστω.

 

Θα το δωσω τελικα σε ενα φιλο αλλα προς το παρον εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καινούρια vibe S820_S919_VIBEUI_V1.5_1423_10_ST_4E94.zip .Αν την έχει δοκιμάσει κανείς ας πει

Την έχω βάλει να κατεβαίνει και θα την βάλω εντός της ημέρας.

 

Δν υπαρχει θεμα εκει.το εχω τσεκαρει στο Vodafone.και μ τ βγαζει απο τοτε π αλλαξα ROM.να φλασαρω ξανα;

Εγώ αυτό θα έκανα στη θέση σου. Δε μας είπες όμως, ποια VIBE έχεις βάλει και από που τη κατέβασες;

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει να κατεβαίνει και θα την βάλω εντός της ημέρας.

 

 

Εγώ αυτό θα έκανα στη θέση σου. Δε μας είπες όμως, ποια VIBE έχεις βάλει και από που τη κατέβασες;

Θα την βάλω κ εγώ αύριο μάλλον.Βρήκες λύση με gapps στην stable?Είναι αυτό που είχε πει ένας φίλος εδώ για αλλαγή των permissions των αρχείων.Λογικά δουλεύουν έτσι.Θα το δοκιμάσω αύριο όταν την βάλω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τη φλάσαρα και προσπάθησα να βάλω αυτά τα gapps που αναφέρθηκε ότι είναι για τις stable εκδόσεις αλλά δεν έγινε εγκατάσταση του play store. Οπότε επέστρεψα πάλι στην 1421_DEV (είχα πάρει backup από το CWM)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τη φλάσαρα και προσπάθησα να βάλω αυτά τα gapps που αναφέρθηκε ότι είναι για τις stable εκδόσεις αλλά δεν έγινε εγκατάσταση του play store. Οπότε επέστρεψα πάλι στην 1421_DEV (είχα πάρει backup από το CWM)

Για να βάλεις το playstore : ανοίγεις το zip από τα gapps.πας στον φάκελο system/app κ από εκεί παίρνεις τα αρχεία GoogleLoginService.apk,GoogleFramework.apk και Phonesky.apk .Βάλτα στην κάρτα sd.Αυτά τα 3 αρχεία πρέπει να μπουν με το root explorer στον φάκελο system/app του τηλεφώνου.Τα κάνεις αντιγραφή εκεί μέσα,βάζεις κ στα 3 τα permissions που έχουν κ τα υπόλοιπα αρχεία εκεί κ κάνεις reboot.κ λογικά θα παίξει.Εγώ θα το δοκιμάσω αύριο.Απλά σε άλλο κινητό που έχω κ έχω περάσει την miui που δεν έπαιρνε gapps έκανα αυτό κ δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες...

 

Αφου διαβασα καμια 20αρια σελιδες βαρεθηκα και ειπα να ρωτησω...

 

Επειδη με ενδιαφερει το συγκεκριμενο κινητο για αμεση αγορα μπορει καποιος να μου πει αν το συγκεκριμενο κινητο ειναι vfm ,αν εχει προβλημα τα με την ρομ που ερχεται και γενικα αν αξιζει σαν αγορα ή αν πρεπει να δω κατι αλλο??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε geoman1987,

 

Το κινητό είναι VFM! Το παρέλαβα πριν καμία εβδομάδα. Το πήρα απο to2c.com. Πολύ καλό κινητό, με απίστευτη κάμερα και οθόνη.

Όσο για την rom μην ανησυχείς. Μπορείς να περάσεις αργότερα όποια σου αρέσει. Με τα ίδια λεφτά, quad core και PowerVR SGX544 στην Ελλάδα δεν βρίσκεις!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...Η καμερα δεν με ενδιαφερει κ τοσο..Απο σημα πως τα παει?Εχει καλο κ στις δυο καρτες?Το wiffi κ το gps εχουν δυνατο σημα?Απο κολληματα κ bugs πως τα πει?

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό έχω περάσει την vibe 1413 και δεν πρόλαβα να το πολυ δοκιμάσω με την εργοστασιακή rom.

Απο σήμα και στις δύο κάρτες έχω πολύ καλό όπως επίσης και στο wifi. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη gps. Τώρα απο κολλήματα κανένα απολύτως.

Όσον αφορά τα bug έχουν να κάνουν με την rom πιστεύω πιο πολύ και με την 1413 κανένα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό θα έκανα στη θέση σου. Δε μας είπες όμως, ποια VIBE έχεις βάλει και από που τη κατέβασες;

 

Εχω βαλει την 1421 dev.Σκεφτομαι τρ να δοκιμασω την 1423.Επισης εχω βαλει τα minimal gapps.

Link to comment
Share on other sites

Η 1423 είναι stable version και όπως θα είδες σε χθεσινή μου δημοσίευση, την έβαλα αλλά δε κατάφερα να εκγαταστήσω τα gapps, οπότε ξαναγύρισα στην 1421 dev. Ένας άλλος φίλος αναφέρει ότι θα τη δοκιμάσει και θα προσπαθήσει να βάλει τα gapps με άλλο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Η 1423 είναι stable version και όπως θα είδες σε χθεσινή μου δημοσίευση, την έβαλα αλλά δε κατάφερα να εκγαταστήσω τα gapps, οπότε ξαναγύρισα στην 1421 dev. Ένας άλλος φίλος αναφέρει ότι θα τη δοκιμάσει και θα προσπαθήσει να βάλει τα gapps με άλλο τρόπο.

 

Δοκίμασα τον τρόπο που γράφω πιο πάνω στην 1423_ST για τα gapps αλλά δεν δουλεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει επιλογή. Δε σβήνονται όλα από την εσωτερική μνήμη, δε σβήνονται τα αποθηκευμένα αρχεία.

Μήπως μπορείς να μου πεις ποιο recovery έχει επιλογή για να περάσω rom από internal sd?Έχει πάνω την vibe 1347_ST το τηλ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις ποιο recovery έχει επιλογή για να περάσω rom από internal sd?Έχει πάνω την vibe 1347_ST το τηλ

Εγώ έχω το CWM v6.0.3.4 και έχει επιλογή choose zip from internal sdcard. Το έβαλα ακολουθώντας το βήμα (2) που αναφέρεται εδώ. Σημαντικό ίσως είναι να αναφέρω ότι την διαδικασία την έκανα όταν ήρθε το τηλέφωνο από minideal με την κινέζικη ROM εγκατεστημένη και πριν βάλω την VIBE.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το CWM v6.0.3.4 και έχει επιλογή choose zip from internal sdcard. Το έβαλα ακολουθώντας το βήμα (2) που αναφέρεται εδώ. Σημαντικό ίσως είναι να αναφέρω ότι την διαδικασία την έκανα όταν ήρθε το τηλέφωνο από minideal με την κινέζικη ROM εγκατεστημένη και πριν βάλω την VIBE.

Αυτό CWM_v6.0.3.4_S820_CN.7z από το link που έδωσες έχω φλασάρει κ εγώ αλλά δεν βρίσκω επιλογή για internal sdcard.Γιαυτό ρώτησα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...