Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε ντινο δεν μπορω με τιποτα να περασω νεα ρομ ,εχω φαει απειρες ωρες κ δεν γινεται τιποτα

 

Στειλε μου αν θελεις π.μ κ πες μου τι τροπο εχεις δοκιμασει να σου πω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά πρίν λίγες μέρες είχα ανεβάσει κάποια μηνύματα για το κινητό που είχε βλάβη κ δεν άνοιγε. Είχα μιλήσει και με κίνα και μου είχαν πει να το στείλω πίσω. τελικά δεν άξιζε. το πήγα σε τεχνικό θεσσάλονικη που μένω και μου είπε ότι κάηκε η πλακέτα πέσανε νερά, η μισή η πλακέτα είναι καλή και η άλλη έχει βραχυκύκλωμα δεν υπάρχουν τέτοιες πλακέτες στην αγορά και πόσο μάλλον lenovo στην Ελλάδα. το κινητό εμφανισιακά είναι ολοκαίνουριο και η μπαταριά του είναι καλή. οποίος ενδιαφέρετε για ανταλλακτικά μπορεί να μου στείλει inbox...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον χρηστη ntinos_g7 για την βοηθεια του σημερα !!! :):):):)

 

καλημερα σε ολους ! εχτες περασα μαζι με την βοηθεια του ntinos_g7 την 1452 ST rom και εχω να πω οτι ειναι πολυ καλη και δεν εχει θεμα με το σημα του κινητου και με την μπαταρια !! γενικοτερα αλλο κινητο λεμε :P

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Οι official VIBE είναι ό,τι καλύτερο για το συγκεκριμένο κινητό, όπως λες και εσύ, πραγματικά μεταμορφώνουν ή καλύτερα αναδεικνύουν τις δυνατότητες του S820.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαιρετώ!

 

Εχω ένα θέμα με ένα s820 που πήρα από minideal και θέλω να του αλλάξω ρομ , τι λέτε να βάλω και αν υπαρχει κανενα λινκ για οδηγό θα το εκτιμούσα. (Διάβασα καλα΄λόγια για την miui ρομ αλλά δεν μπορώ να την βρω υπάρχει κάποιο λινκ?)

 

Ευχαριστώ!!!

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαιρετώ!

 

Εχω ένα θέμα με ένα s820 που πήρα από minideal και θέλω να του αλλάξω ρομ , τι λέτε να βάλω και αν υπαρχει κανενα λινκ για οδηγό θα το εκτιμούσα. (Διάβασα καλα΄λόγια για την miui ρομ αλλά δεν μπορώ να την βρω υπάρχει κάποιο λινκ?)

 

Ευχαριστώ!!!

 

Οι official vibe για το συγκεκριμενο τηλ ειναι οτι καλυτερο.Διαβασε την σελιδα 88 κ αν δεν βγαλεις ακρη εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει η μόνο με πατέντα?

 

Ελληνική ολόκληρη ROM δεν υπάρχει καμία.K multilanguage να βάλεις ελληνικά παντού δεν θα έχει

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos !!! πηρα το συγκεκριμενο κινητο δωρο στην αδελφη μου και ειναι αψογο. η χρηση του εκτος απο τηλεφωνο ειναι παιχνιδια και facebook. καποια στιγμη το τηλεφωνο αρχισε να ψιλικολαει και ψαχνοντας με το antivirus που εχει εγκατεστημενο βρηκε ενα trojan και για να καθαρισει η συσκευη εσβησε το facebook. τωρα δουλευει παλι αψογα ομως δεν εχει facebook και σε καθε προσπαθεια να το εγκαταστησω μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν το δεχεται. υπαρχει καποια λυση ??? τι μου προτεινετε να κανω ???
Link to comment
Share on other sites

αν σου βγαζει μηνυμα διπλοτυπη εξουσιοδοτηση παροχεα τοτε πρεπει να διαγραψεις τελειως το προεγκατεστημενο facebook αν εισαι ρουτ κ μετα να περασεις το καινουριο απ το playstore
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαιρετώ!

 

Εχω ένα θέμα με ένα s820 που πήρα από minideal και θέλω να του αλλάξω ρομ , τι λέτε να βάλω και αν υπαρχει κανενα λινκ για οδηγό θα το εκτιμούσα. (Διάβασα καλα΄λόγια για την miui ρομ αλλά δεν μπορώ να την βρω υπάρχει κάποιο λινκ?)

 

Ευχαριστώ!!!

Τη MIUI τη βρίσκεις εδώ. Κάποια στιγμή την είχα βάλει εγώ για μικρό χρονικό διάστημα (μία-δύο μέρες) και μου φάνηκε καλή με καλά ελληνικά. Όπως είπε και ο Ντίνος, πλήρως εξελληνισμένη ROM δε νομίζω ότι θα βρεις, όπως και δε θα βρεις καλύτερη και πιο σταθερή ROM από τις επίσημες αγγλικές VIBE.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα βλακεια προσπαθησα να περασω την vibe ρομ αλλα ακολουθησα τον οδηγο αλλα αφου περασα την ρομ την κινεζικη πηγα στο επενο σταδιο λαι μου πεταξε ο φλασερ μημυμα error 5054 το κινητο νεκρο.Μετα σκεφτομαι οτι δεν αλαξα τον pre loader . Τον αντικατεστησα μεσα στην κινεζικη ρομ αλλα μολις πηγα να κανω φλασαρισμα παλι μου εβγαλε chucksum error για τον pre loader.

 

Τι να κανω ; Που πρεπει να αντιγραψω το pre loader τον καινουργιο

 

Ευχαριστω περιμενω τα φωτα σας!

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα βλακεια προσπαθησα να περασω την vibe ρομ αλλα ακολουθησα τον οδηγο αλλα αφου περασα την ρομ την κινεζικη πηγα στο επενο σταδιο λαι μου πεταξε ο φλασερ μημυμα error 5054 το κινητο νεκρο.Μετα σκεφτομαι οτι δεν αλαξα τον pre loader . Τον αντικατεστησα μεσα στην κινεζικη ρομ αλλα μολις πηγα να κανω φλασαρισμα παλι μου εβγαλε chucksum error για τον pre loader.

 

Τι να κανω ; Που πρεπει να αντιγραψω το pre loader τον καινουργιο

 

Ευχαριστω περιμενω τα φωτα σας!

 

στον φάκελο της κινέζικης S141 σβήνεις το preloader κ βάζεις εκεί μέσα το καινούριο preloader.Κ σβήνεις από τον φάκελο το checksum.ini . όταν φορτώσεις τα αρχεία στο flashtool σιγούρεψε οτι έχει φορτωθεί ο καινούριος preloader

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην VIBEUI_V2.0_1445_7.2.1_DEV_S820_WC26 για να παω στην VIBEUI_V2.0_1503_7.141.1_ST_S820_OLK_W_855A μπορω να την φλασαρω απευεθειας απο recovery , με gapps , kinguser ή πρεπει να κανω ξανα την διαδικασια του οδηγου?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην VIBEUI_V2.0_1445_7.2.1_DEV_S820_WC26 για να παω στην VIBEUI_V2.0_1503_7.141.1_ST_S820_OLK_W_855A μπορω να την φλασαρω απευεθειας απο recovery , με gapps , kinguser ή πρεπει να κανω ξανα την διαδικασια του οδηγου?

 

Αν έχεις twrp recovery κάνεις factory reset,wipe data,cache,dalvik cache κ ακολουθείς τον οδηγό από το βήμα 3 κ μετά

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημέρα εσβησα το ckecksum οπως είπατε πήγα στο επόμενο σταδιο Installation TWRP v2.6.30 CN

αλλά τελειώνει με πράσινο κύκλο και μόλιςπάωνα μπώ σε recovery mode μου βγαζει το lenovo too dl image fail

 

Τι κάνω τώρα??

 

Διάβασε καλά τον οδηγό,μην παίζεις με το flashtool.Πάνω δεξιά στο πρόγραμμα(flashtool) έχει ένα κουτάκι που λέει DA DL All With Checksum.Αυτό πρέπει να είναι τικαρισμένο.Λογικά εσύ δεν το έχεις τικάρει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρόλο που πέρασα το vibe ui cleaner έχει αρκετές κινέζικές σαβούρες το κινητό έτσι πρέπει να είναι η δεν το εγκατέστησε μαζι με την ρομ την καινούργια ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασε καλά τον οδηγό,μην παίζεις με το flashtool.Πάνω δεξιά στο πρόγραμμα(flashtool) έχει ένα κουτάκι που λέει DA DL All With Checksum.Αυτό πρέπει να είναι τικαρισμένο.Λογικά εσύ δεν το έχεις τικάρει

 

Σε αυτό είχες δίκιο ευχαριστώ!!

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρόλο που πέρασα το vibe ui cleaner έχει αρκετές κινέζικές σαβούρες το κινητό έτσι πρέπει να είναι η δεν το εγκατέστησε μαζι με την ρομ την καινούργια ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε αυτό είχες δίκιο ευχαριστώ!!

 

Το εγκατεστησε.Θα εχεις αρκετα εικονιδια που δειχνουν ενα ρομποτακι.Αυτα εχει αφαιρεσει.Τα βγαζεις αυτα ολα,σαν να κανεις απεγκατασταση.Οτι αλλο θελεις να βγαλεις,βαλε το system app remover(καπως ετσι) κ βγαλε οτι σε ενοχλει

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταια ερώτησ γιατί σήμερα κάνω όλα τα πειράματα έβαλα και την εκδοση miui αλλά από το λινκ που κατέβασα δεν έχει ελληνικά μέσα πρέπει να κάνω κανενα update ??
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλά ρεφλαση το κατάφερα το και miui αλλά τώρα μόλις κάνω unlock αφου βάλω sim κανει συνέχεια restart διάβασα ότι ίσως πρέπει να αλλάξω modem αλλά δεν ξέρω αν φταίει αυτό.
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια λύση στο ,,θέμα,, της κάμερας η οποία μόνο 13άρα δεν είναι. Ειδικά στο φλας η ποιότητα πέφτει πολύ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε κανενα καλο gps για το κινητο να δουλευει ισως και offline? εδω για ελλαδα

 

Εγώ έχω δοκιμάσει κ το IGO Primo κ το navigon europe.Κ τα 2 δουλεύουν offline

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...