Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα που έχω VIBE δούλεψε
.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, διορθώθηκε.

 

Θέλω να χρησιμοποιήσω το handcent sms, αλλά όταν λαμβάνω μυνήματα, στις ειδοποιήσεις εμφανίζεται ειδοποίηση και του default messaging.

αν κάνω freeze το contacts με titanium θα μου επηρεάσει την λειτουργία του τηλεφώνου; Αλλιώς τι άλλος τρόπος υπάρχει;

 

ευχαριστώ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γνωριζει καποιος που μπορει να αλλαξω το τζαμακι του lenovo [το εξωτερικο με το λογοτυπο].και αν το εχει κανει καποιος ,ποσο κανει.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κ καλη χρονια σ ολους:)

παρηγγειλα απο geekbying το κινητο και τα ελληνικα του δεν ειναι πληρη σε ολο το λογισμικο, σε μεγαλο μερος χρησιμοποιει την αγγλικη γλωσσα. επισης εχει πολλες σκουπιδοεφαρμογες κ δεν μου επιτρεπει να τις διαγραψω.

τι μπορω να κανω?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία αναζήτηση στο θέμα, έχει αναφερθεί στο παρελθόν κάποια συγκεκριμένη rom που έχει τα καλύτερα δυνατά ελληνικά στο μενού. Σχετικά με το θέμα διαγραφής των εφαρμογών, ξεκίνα από την επιλογή νέας rom γιατί αυτή μπορεί να είναι καθαρή από ανεπιθύμητες εφαρμογές.

 

Σχετικά με το θέμα του χαμηλού σήματος με την 1452, έκανα restore το backup που είχα πάρει την 1443 πριν περάσω την 1452 και το πρόβλημα διορθώθηκε. Εκεί που είχα μία ή καμία γραμμή με την 1452, με την 1443 έχω δύο και τρεις γραμμές. Τουλάχιστον σε εμένα, η 1452 είχε θέμα με το σήμα.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. πριν από κανένα 2μηνο πήρα από το minideal το lenovo s820. το κινητό είναι απίστευτο. αποφάσισα να του περάσω άλλη rom και να αφήσω πίσω τα κινέζικα. έτσι πέρασα το http://www.androidrookies.com/2014/08/root-custom-recovery-twrp-v2711-for.html όπου πλέον είναι παιχνιδάκι να βάλω νέα ROM.

το πρόβλημα μου είναι το εξής:

στο κινητό στους αποθηκευτικούς χώρους βλέπω ότι έχει 2GB εσωτερική μνήμη+ 2GB USB. αυτό το USB με μπέρδεψε λίγο και ψάχνοντας βρήκα ότι είναι η εσωτερική του μνήμη. Επιπλέον έχω και μια 8GB SD.

Στα πρώτα 2GB πέφτουν τα πάντα, ενώ στα υπόλοιπα 2GB (USB) δεν πέφτει τίποτα κατά την εγκατάσταση, αλλά ούτε και μπορώ με κάποιο τρόπο να την χρησιμοποιήσω. έχω βάλει διάφορα προγράμματα όπως το app to sd για να μεταφέρει κάτι στην SD, μιας και έχω μείνει από χώρο, αλλά ψιλοπράγματα.

επειδή αντιμετωπίζω πρόβλημα χώρου, υπάρχει τρόπος να κάνω χρήση του επιπλέον 2GB (USB) ή και πλήρως εγκατάστασης στην SD?

 

Στην συσκευή είμαι root.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς με VIBE ROM V2.0 θήκη open window αυτού του στυλ; Ρωτάω για V2.0 VIBE επειδή στη θήκη το παράθυρο για την απάντηση σε κλήση είναι οριζόντιο ενώ στις V2.0 VIBE η απάντηση σε κλήση γίνεται με κάθετη κίνηση.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μια κ εχω μια βδομαδα το κινητο ας κανω μια μινι ανασκοπηση.

στα θετικα του...

 

1.Εξαιρετικη η οθονη:)

2.Με το gps επαθα πλακα κλειδωνει μεσα σε λιγοτερο απο 5":)

3. Πολυ γρηγορο browsing:)

4.Φοβερο value for money και πανέμορφο το λευκό :)

 

Τα αρνητικα του στα οποια ισως κανω κ λαθος οποτε μπορει να με διαφωτισει οποιος ξερει.

 

1. Η καμερα του παρα τα 13 mp ειναι ισως κατωτερη απο την 8άρα που ειχα στο huawei

2. H μπαταρια του χωρις υπερβολη κρατει ωρες.Και μαλιστα με πολυ νορμάλ χρηση. Χτες μολις το εβγαλα απ τη φορτιση, απο το 100% επεσε στο 95% μεσα σε 13 λεπτα χωρις να κανω τιποτα ιδιαιτερο, απλα παιζοντας μς το μενου και ειχα την φωτεινοτητα στο μηδέν:worry: με το που βγαινει απ το φορτιστη ξεκιναει η πτωση σε ρυθμους αντιστροφης μετρησης.. Στην αναμονη χωρις να ανοιξει καν η οθονη μπορει να φαει ενα 15% σε 4 ωρες.

Συμβαινει κ σε αλλους αυτο? αν ειμαι μονο εγω να τους ζητησω να μου στειλουν αλλη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ROM είσαι; Εγώ που έχω τη επίσημη αγγλοκινέζικη VIBE συνήθως βγάζω δύο ημέρες με νορμάλ χρήση αλλά ανοιχτά συνέχεια τα δεδομένα ή το wifi όπου υπάρχει. Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι πιθανότατα το πρόβλημα οφείλεται στη κακή διαχείριση που κάνει η "πειραγμένη" ROM του μαγαζιού. Λογικά θα τρέχουν κάποιες εφαρμογές στο παρασκήνιο και θα σου καταναλώνουν τη μπαταρία. Θεωρώ ότι με αλλαγή ROM θα λύσεις το πρόβλημά σου. Προσωπικά πιστεύω ότι η επίσημη VIBE είναι ό,τι καλύτερο για τη συγκεκριμένη συσκευή, αρκεί να μην έχεις εσύ πρόβλημα με την ύπαρξη μόνο αγγλικού μενού.
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα δηλαδη το αγγλικο μενου που με χαλαει, πρεπει να συμβιβαστω με την διαρκεια 8 ωρων της μπαταριας?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά θα πρέπει να διαβάσεις το θέμα πιο αναλυτικά για να δεις ποιες multi rom έχουν προτείνει κατά καιρούς και τι σχόλια έχουν κάνει όσοι τις έχουν δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω εχω θεμα με την μπαταρια ! την αφησα να ξεφωρτηση εντελως και μετα τις εκανα calibration και μολισ φωρτησε εντελως μεσα σε 10 15 λεπτα επεσε 15% ... χωρισ να το πειραξω 4.2 ανδροιντ! τεσπα παιδια εσεις που εχετε περασει 4.4 2 ερωτησεις εχετε θεμα με την μπαταρια ? 2ον ειναι official 4.4 με αγγλικα? και 3ον μενει κανεις κοντα στισ περιοχες βαρη βαρκιζα κιτσι κορωπι να γνωριζει να αλλαζει ρομ στο κινητο γιατι εγω δεν γνωριζω και αν το συνισταται να το κανω 4.4 το κινητο!! κατι τελευτεο αν παω στην λενοβο στην ελλαδα και τους πω να πληρωσω να μ βαλλουν αυτοι την κανονικη official agglikh rom του κινητου λετε να το κανουν?
Link to comment
Share on other sites

Κανείς μας δε γνώριζε πως περνάμε νέα ROM, απλά ψάξαμε και διαβάσαμε πως γίνεται και το κάναμε. Δεν είναι κάτι δύσκολο, είναι αρκετά απλή διαδικασία και έχει αναφερθεί τι πρέπει και πως πρέπει να το κάνεις πολλές φορές σε αυτό το θέμα. Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει να πληρώσεις είτε τη Lenovo Ελλάδας είτε οποιοδήποτε άλλον για να σου κάνει αυτή τη διαδικασία. Άσε που η Lenovo εδώ δε πρόκειται να σου το κάνει. Η 4.4 είναι official με αγγλικά και κανείς μέχρι τώρα δεν έχει αναφέρει θέμα με τη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

To s820 δεν έχει θέμα με μπαταρία. Ένα που υπήρχε στην οικογένεια με ρομ 4.2.2 και μετά 4.4 official,κρατούσε 3-4 ημέρες με νορμάλ χρήση.
Link to comment
Share on other sites

να σου πω κατι αδερφε δεν εχω ιδεα και το φοβαμαι γιαυτο ρωτησα αν υπαρχει καποιοσ σε αυτες τις περιοχες !!! αλλα να σου κατι μηπως θελειες εσυ η καποιο αλλο μελος να μας κανει ενα tutorial σε βιντεο και να το ανεβασει στο youtube? θα βοηθουσε πολους πιστευω και σιγουρα υπαρχει καποιο tutorlial αλλα ειναι διαφορετικο να ειναι στα ελληνικα και να στα εξηγει καποιος δικος σου

 

 

οι οδηγιες ειναι αυτες? http://www.androidrookies.com/2014/07/lenovo-s820-install-vibe-ui-v15-with.html

 

και το ρομ ειναι http://www.needrom.com/download/lenovo-s820-vibeui-2-0/ αλλα ποιο απολλα να κατεβασω?

Edited by maverik13
Link to comment
Share on other sites

να σου πω κατι αδερφε δεν εχω ιδεα και το φοβαμαι γιαυτο ρωτησα αν υπαρχει καποιοσ σε αυτες τις περιοχες !!! αλλα να σου κατι μηπως θελειες εσυ η καποιο αλλο μελος να μας κανει ενα tutorial σε βιντεο και να το ανεβασει στο youtube? θα βοηθουσε πολους πιστευω και σιγουρα υπαρχει καποιο tutorlial αλλα ειναι διαφορετικο να ειναι στα ελληνικα και να στα εξηγει καποιος δικος σου

 

 

οι οδηγιες ειναι αυτες? http://www.androidrookies.com/2014/07/lenovo-s820-install-vibe-ui-v15-with.html

 

και το ρομ ειναι http://www.needrom.com/download/lenovo-s820-vibeui-2-0/ αλλα ποιο απολλα να κατεβασω?

 

Οι οδηγιες ναι ειναι αυτες.Κ απο το link με την ROM που ειπες κατεβασε την 1452_ST(ειναι η τελευταια σταθερη).Ποτε πηρες το κινητο;Πριν η μετα τον Απριλιο του 2014;

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο το Minideal και μου ηρθε στα χερια μ το ιουνιο αν δεν κανω λαθος

 

edit 16 μαιου μου ηρθε το κινητο

Edited by maverik13
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω αλλα 2 lenovo ολοκαινουρια στο κουτι τους απειραχτα οπως τα πηρα απ το geekbying. Επειδη τα κινητα προοριζονται μονο για οσους μπορουν να περασουν νεα ρομ τα πουλαω οσο ακριβως τα πηρα. Εμενα μου ειναι αχρηστα. Δεν μπορω να τα δωσω εκει που ηθελα με την εργοστασιακη rom. Μενω θεσσαλονικη, οποιος ενδιαφερεται ας στειλει inbox... τιμη 115Ε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω αλλα 2 lenovo ολοκαινουρια στο κουτι τους απειραχτα οπως τα πηρα απ το geekbying. Επειδη τα κινητα προοριζονται μονο για οσους μπορουν να περασουν νεα ρομ τα πουλαω οσο ακριβως τα πηρα. Εμενα μου ειναι αχρηστα. Δεν μπορω να τα δωσω εκει που ηθελα με την εργοστασιακη rom. Μενω θεσσαλονικη, οποιος ενδιαφερεται ας στειλει inbox... τιμη 115Ε

 

Γιατι δεν αλλαζεις ROM εσυ αν θελεις να τα δωσεις σε συγκεκριμενο ατομο;Εννοω αν τα πηρες για συγκεκριμενους ανθρωπους αλλα δεν τα δινεις λογω της ROM.ειναι πολυ απλη διαδικασια.Δεν χρειαζεται να ξερεις ηδη να το κανεις.Εκτος αν δεν καταλαβα εγω κατι καλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...