Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.needrom.com/mobile/aosp-android-4-4-2-kitkat-discovery-v1-0-s820-cn/ το μόνο που χρειάζεται είναι αλλαγή μόντεμ... Στα σχόλια αναφέρεται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά δεν έχω βρει σε καμία android συσκευή που είχα καλύτερη custom rom από την εργοστασιακή rom. Πάντα κάτι δε θα δούλευε στις custom. Ιδίως στη περίπτωση της vibe πιστεύω ότι είναι ο,τι καλύτερο μπορεί να έχει το συγκεκριμένο κινητό. Το θέμα του +30 δεν είναι θέμα lenovo αλλά όλων των κινητών από κίνα μεριά. Επίσης το θέμα με την γραμματοσειρά στο notification bar όντως υπάρχει αλλά για εμένα είναι αστείο να αναφερόμαστε σε αυτό ως "πρόβλημα". Είναι μηδαμινής σημασίας. Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν άψογα. Δεν είναι τυχαίο ότι το s820 εχει σκορ στο antutu +3000 περίπου με τη vibe σε σχέση με τις παλιές roms.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω βρει σε καμία android συσκευή που είχα καλύτερη custom rom από την εργοστασιακή rom. Πάντα κάτι δε θα δούλευε στις custom. Ιδίως στη περίπτωση της vibe πιστεύω ότι είναι ο,τι καλύτερο μπορεί να έχει το συγκεκριμένο κινητό. Το θέμα του +30 δεν είναι θέμα lenovo αλλά όλων των κινητών από κίνα μεριά. Επίσης το θέμα με την γραμματοσειρά στο notification bar όντως υπάρχει αλλά για εμένα είναι αστείο να αναφερόμαστε σε αυτό ως "πρόβλημα". Είναι μηδαμινής σημασίας. Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν άψογα. Δεν είναι τυχαίο ότι το s820 εχει σκορ στο antutu +3000 περίπου με τη vibe σε σχέση με τις παλιές roms.

Για το +30 είναι θέμα ρομ. Οι row της λενοβο δεν έχουν αυτό το θέμα. Επίσης όσα THL και ZOPO έχω πιάσει στα χέρια μου, δεν έχουν το θέμα με το +30 με official rom

Link to comment
Share on other sites

Για το +30 είναι θέμα ρομ. Οι row της λενοβο δεν έχουν αυτό το θέμα

Αυτό πρώτη φορά το διαβάζω. Σε κανένα θέμα σχετικό με lenovo κινητό δεν έχω διαβάσει κάποιος με row rom να ΜΗΝ έχει θέμα με το +30. Επίσης, και σε θέματα άλλων συσκευών κίνας έχω διαβάσει ότι έχουν το ίδιο θέμα. Ένα jiayu F1 που προχθές παρέλαβα για φίλη έχει και αυτό το πρόβλημα με το +30.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα με row. Μπορείς να δοκιμάσεις αν θες. Αυτή δούλευα για αρκετό καιρό. S120. Και για jiayu δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα με row. Μπορείς να δοκιμάσεις αν θες. Αυτή δούλευα για αρκετό καιρό. S120. Και για jiayu δεν ξέρω

Επιβεβαιώνω και εγώ, με Row για αρκετό καιρό, δεν είχα κανένα πρόβλημα με +30.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα είμαι ανάμεσα στο σ820 και 920 .ποιο να πάρω

 

Γράφεις σε λάθος θέμα, εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τη συσκευή του τίτλου. Για την απορία σου απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.έχω στο τηλ την vibe 1421_DEV.Όταν κάνω κλήσεις μου κάνει record όλες τις κλήσεις που μιλάω κ τις κρατάει σε ένα φάκελο.υπάρχει επιλογή που να απενεργοποιείται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

θελω να σ κανω μια τελευτεα ερωτηση οταν παταω στο κινητο το power kai to volume οταν ειναι κλειστο το κινητο με βαζει στο menu αλλα το κακο ειναι οτι ειναι στα κινεζικα αλλα απο τη καταλαβα μολισ περνα το cwm το βαζεις αγγλικα/ και κατι τελευτεο αν το κινητο brickarei τη κανω? Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

θελω να σ κανω μια τελευτεα ερωτηση οταν παταω στο κινητο το power kai to volume οταν ειναι κλειστο το κινητο με βαζει στο menu αλλα το κακο ειναι οτι ειναι στα κινεζικα αλλα απο τη καταλαβα μολισ περνα το cwm το βαζεις αγγλικα/ και κατι τελευτεο αν το κινητο brickarei τη κανω?

Στο ρεκάβερι μπαίνεις πατώντας το power κ μετα ταυτοχρονα κ τα 2 volume keys

Link to comment
Share on other sites

Στο ρεκάβερι μπαίνεις πατώντας το power κ μετα ταυτοχρονα κ τα 2 volume keys

 

πολυ σωστα απλα αλλο ρωταω ¨Π:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πολυ σωστα απλα αλλο ρωταω ¨Π:lol:

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν είναι και τόσο κατανοητό αυτό που θέλεις να ρωτήσεις. Σχετικά με το brickάρισμα, εξαρτάται το πρόβλημα για να προτείνουμε λύσεις. Συνήθως οι συσκευές επανέρχονται με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστα απλα αλλο ρωταω ¨Π:lol:

To recovery ειναι στα κινέζικα; Αν ναι, απλά φλάσαρε με sp flash tools το cwm recovery με αγγλικά ,από δω http://www.wowenda.com/view-05e262f5b98ee6e7c7084e9c77ae1f1f67679.html (πατάς κάτω κάτω το μπλε πλήκτρο που γράφει 百度网盘下载)

Οδηγίες για το flash tool θα βρεις στην υπογραφή μου, και μην ξεχάσεις να τικάρεις στις ρυθμίσεις το download all with checksum

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/aosp-android-4-4-2-kitkat-discovery-v1-0-s820-cn/ το μόνο που χρειάζεται είναι αλλαγή μόντεμ... Στα σχόλια αναφέρεται

 

Raven, ποιο modem χρησιμοποίησες;

Link to comment
Share on other sites

Raven, ποιο modem χρησιμοποίησες;

 

v101 από Vibe 1.5, https://onedrive.live.com/redir?resid=22311F3534D4F504%21218

 

Στο δικό μου με 2 κάρτες Vodafone & cosmote δεν έπαιζε το μόντεμ... Σε φίλο με Cosmote & Q αν δεν κάνω λάθος έπαιζε μια χαρά...

 

Αν δεν παίξει με το αρχικό, βάλε αυτό στο λινκ παραπάνω...

Root με rootgenius, και με root explorer αντικαθιστάς το /etc/firmware/modem_1_3g_n.img

Link to comment
Share on other sites

θελω να σ κανω μια τελευτεα ερωτηση οταν παταω στο κινητο το power kai to volume οταν ειναι κλειστο το κινητο με βαζει στο menu αλλα το κακο ειναι οτι ειναι στα κινεζικα αλλα απο τη καταλαβα μολισ περνα το cwm το βαζεις αγγλικα/ και κατι τελευτεο αν το κινητο brickarei τη κανω?

Έχω αναφέρει σε προηγούμενο μήνυμα το σχετικό link που αναφέρεται η διαδικασία για να περάσεις το αγγλικό CWM Recovery...

Εγώ έχω το CWM v6.0.3.4 και έχει επιλογή choose zip from internal sdcard. Το έβαλα ακολουθώντας το βήμα (2) που αναφέρεται εδώ.
Link to comment
Share on other sites

με τιμή κοντά στα 110 ευρώ http://www.merimobiles.com/lenovo-s820-4-7-inch-dual-sim-smartphone_p/meri7543.htm (έχει και κουπόνι 5 δολλαρίων για αγορά πάνω από 150 δολλάρια-ίσα για να πάρεις και την θήκη), αξίζει ακόμη η αφγορά του μπροστά στα οκταπύρηνα; Η lenovo υποστηρίζει επίσημη αναβάθμιση σε android 4.4 (γιατί custom είδα στο needrom ότι βγήκανε)...
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς επίσημη ROM με ελληνικά, δεν υπάρχει, όπως δεν υπάρχει επίσημη ROM με Play Store. Οι επίσημες multilanguage ROMS της Lenovo (με το χαρακτηριστικό ROW - Rest of World) δεν συμπεριλαμβάνουν ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Αναμορφώνω το ερώτημα:

1. Ποιά rom έχει ελληνικά;

2. Ποιά rom έχει gapps και root;

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...