Jump to content

HTC One Mini


petros11
 Κοινοποίηση

Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;  

142 members have voted

  1. 1. Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;

    • Ναι
    • Όχι
    • Περιμένω να δω τα reviews
    • Προτιμώ κάτι οικονομικότερο


Recommended Posts

Τελικά είναι σίγουρο ότι δεν θα λάβει την 4.4 ? Αρε htc ένα βήμα μπρος,δύο πίσω κάνεις
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 594
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά είναι σίγουρο ότι δεν θα λάβει την 4.4 ? Αρε htc ένα βήμα μπρος,δύο πίσω κάνεις

 

Εδώ φαίνεται το αντίθετο:

http://www.htc.com/uk/go/htc-software-updates/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι σίγουρο ότι δεν θα λάβει την 4.4 ? Αρε htc ένα βήμα μπρος,δύο πίσω κάνεις

 

Είπαν ότι σταμάτησε λόγω κάποιον προβλημάτων αλλά δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα την ξανά βγάλουν. Ίδωμεν!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Είπαν ότι σταμάτησε λόγω κάποιον προβλημάτων αλλά δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα την ξανά βγάλουν. Ίδωμεν!!

 

Μάλιστα. Για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Για να δούμε

 

Πάντως και με την 4.3 το κινητό πάει σφαίρα, απίστευτα smooth όταν μπαίνεις, βγαίνεις από τις εφαρμογές, όταν ρολαρεις μέσα στα μενού και στις εφαρμογές, όλα άψογα!!! Άλλωστε από ότι βλέπω και στο topic για το One, δεν υπάρχουν τραγικές αλλαγές με την kitkat (προς θεού, δεν λέω να μην την πάρουμε!! Θα είναι μεγάλο foul από την HTC για ένα κινητό μηνών.) Υπομονή, μέχρι τότε, χαρητε το!!! :D:D

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με την 4.3 το κινητό πάει σφαίρα, απίστευτα smooth όταν μπαίνεις, βγαίνεις από τις εφαρμογές, όταν ρολαρεις μέσα στα μενού και στις εφαρμογές, όλα άψογα!!! Άλλωστε από ότι βλέπω και στο topic για το One, δεν υπάρχουν τραγικές αλλαγές με την kitkat (προς θεού, δεν λέω να μην την πάρουμε!! Θα είναι μεγάλο foul από την HTC για ένα κινητό μηνών.) Υπομονή, μέχρι τότε, χαρητε το!!! :D:D

 

Δουλεύει μια χαρά το κινητό, το βλέπω καθημερινά στην κοπέλα μου.Απλά θα είναι τεράστιο φάουλ σε συσκευή ούτε ενός χρόνου να μην δώσει την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το κινητό το έχω περίπου 4 μηνες και σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος, ιδιαίτερα απο την εμφάνισή του και την ομαλή λειτουργία του. Αυτό που με απογοήτευσε, όμως, είναι η αντοχή της οθόνης του. Ηδη έχει αποκτήσει δυο μικρά σημάδια, χωρίς να έχει κάποια σοβαρή πτώση. Αρα, κουκουλωμα με θήκη απο δω και πέρα και όσο αντέξει.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το κινητό το έχω περίπου 4 μηνες και σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος, ιδιαίτερα απο την εμφάνισή του και την ομαλή λειτουργία του. Αυτό που με απογοήτευσε, όμως, είναι η αντοχή της οθόνης του. Ηδη έχει αποκτήσει δυο μικρά σημάδια, χωρίς να έχει κάποια σοβαρή πτώση. Αρα, κουκουλωμα με θήκη απο δω και πέρα και όσο αντέξει.....

 

Screen protector δεν του έχεις βάλει???

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Screen protector δεν του έχεις βάλει???

 

.....υποτίθεται οτι δεν ήταν απαραίτητο ( gorilla glass και τρίχες κατσαρες). Και το desire hd το είχα 1 χρονο χωρίς screen protector και δεν είχε ουτε γρατζουνια. Τουλάχιστον τώρα επαθα και έμαθα....

Link to comment
Share on other sites

.....υποτίθεται οτι δεν ήταν απαραίτητο ( gorilla glass και τρίχες κατσαρες). Και το desire hd το είχα 1 χρονο χωρίς screen protector και δεν είχε ουτε γρατζουνια. Τουλάχιστον τώρα επαθα και έμαθα....

 

Ακριβώς, υποτίθεται!!!! Εγώ και gorilla glass 15 να έχει βάζω σε όλες τις συσκευές μου screen protector. Έστω και μικρές αμιχες με την χρήση δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνουν. Ειδικά αν όπως εγώ, φοράς θήκη σιλικόνης, δηλαδή που δεν καλύπτεται η οθόνη, βάλε βγάλε από τσέπη, τσαντάκια κτλ κάπου θα την κάνεις.

 

Ακουστικά Hands-free

 

Πάμε λίγο στα Hands-free που έχει μέσα το κουτί. Καταρχήν, εκ πρώτης όψεως δεν μου γέμισαν το μάτι. Θετικό στο ότι επιτέλους έβαλαν ακουστικά ψιρες, τα οποία τα θεωρώ το πιο εργονομικά.

Πάμε στην απόδοση του τώρα. Πραγματικά εξεπλάγην θετικά με την ποιότητα ήχου που βγάζουν τα ακουστικά. Ειδικά στο μπάσο τα πάνε εξαιρετικά!!

Έκανα ένα τεστ ανάμεσα στα ακουστικά της htc, τα urbeats της beats audio που έχω και κάτι iluv που είχα πάρει από πλαίσιο.

Καλά τα iluv μπροστά στα HTC είναι για πέταμα. Μακράν καλύτερα τα htc.

Τα urbeats δεν το συζητάω βγάζουν εξαιρετικό ηχο(για τα δικά μου αφτιά τουλάχιστον) ωστόσο τα htc ειδικά στην απόδοση του μπάσου τα κοντράρει στα ίσα!!! Εύγε :happy:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση ,,4.4.2 κατεβαστε τη παιδια

 

Σου ήρθε??? :wacko:

Για πες εντυπώσεις.... Εγω με Vodafone branded μάλλον θα αργήσω ακόμη!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Eλα ναί

Ακόμα δεν το εχω τεστάρει..πριν μιση ωρα εγκαταστάθηκε και το εχω ακόμα στη φόρτιση...πιο καλά γραφικά μου φαίνονται..ισως να ειναι ιδέα μου....αλλαξε το μενου στη τοποθεσία το εικονίδιο της μπαταρίας οταν είναι στη φόρτιση..δεν το εχω βγάλει απο τη μπρίζα ακομα...εχουν βάλει ενα μενού για εκτύπωση μεσω cloud , το wifi τωρα που σου γράφω εκανα τέστ και μπήκε ακόμα πιο γρήγορα..μετά τη φόρτιση θέλω να δοκιμάσω το gps χωρις δεδομένα...μέχρι την αναβάθμιση είταν κορυφαίο και ταχύτατο στο κλείδωμα δορυφόρων....πολύ καλύτερο και απο το mio που εχω στο αμάξι....εσυ που ξέρεις πολλά περισσότερα απο μένα θα καταλαβεις και άλλα.....η αναβαθμιση θα σου ερθει και σένα.....μείνε συντονισμένος:)

Link to comment
Share on other sites

Eλα ναί

Ακόμα δεν το εχω τεστάρει..πριν μιση ωρα εγκαταστάθηκε και το εχω ακόμα στη φόρτιση...πιο καλά γραφικά μου φαίνονται..ισως να ειναι ιδέα μου....αλλαξε το μενου στη τοποθεσία το εικονίδιο της μπαταρίας οταν είναι στη φόρτιση..δεν το εχω βγάλει απο τη μπρίζα ακομα...εχουν βάλει ενα μενού για εκτύπωση μεσω cloud , το wifi τωρα που σου γράφω εκανα τέστ και μπήκε ακόμα πιο γρήγορα..μετά τη φόρτιση θέλω να δοκιμάσω το gps χωρις δεδομένα...μέχρι την αναβάθμιση είταν κορυφαίο και ταχύτατο στο κλείδωμα δορυφόρων....πολύ καλύτερο και απο το mio που εχω στο αμάξι....εσυ που ξέρεις πολλά περισσότερα απο μένα θα καταλαβεις και άλλα.....η αναβαθμιση θα σου ερθει και σένα.....μείνε συντονισμένος:)

Α και τώρα που το εβγαλα απο τη φόρτιση η στάθμη της μπαταρίας εγινε..ασπρη απο πράσινη που είταν..οταν φορτίζει ειναι...γκρί:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.....μετά την αναάθμιση σε 4.4.2 υπαρχει πρόβλημα με τους google maps.....δηλ με ενεργοποιηση WIFI και ρυθμισεις τοποθεσιας δεν υπάρχει εντοπισμός το κάνει και σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

Α και τώρα που το εβγαλα απο τη φόρτιση η στάθμη της μπαταρίας εγινε..ασπρη απο πράσινη που είταν..οταν φορτίζει ειναι...γκρί:D

 

Ναι αυτό είναι γεγονός. Μετά την αναβάθμιση δυστυχώς ξεχνάμε το ωραίο πράσινο εικονίδιο της μπαταρίας. :(

Το sense το 5.5 έμεινε έτσι ;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα smooth τι λέει?με την νέα αναβάθμιση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγω εχω προβλημα με τις υπηρεσίες τοποθεσίας .δηλ ενώ τις εχω ενεργοποιημένος το google maps δεν βρίσκει τη θέση μου μέσω δικτύου και με εχει στην αναμονή με συνέπεια και άλλες εφαρμογες που χρησιμοποιούν χgoogle maps να δουλεύουν μισές .Εκανα πέντε έξι φορές επανεγκατάσταση λογισμικού αλλα τίποτα έστειλα email στην HTC.κριμα που δεν εκανα backup την προηγούμενη έκδοση Απ οτι είδα στο Ίντερνετ αυτο ειναι προβλημα τις 4.4.2 σε πολλούς χρήστες
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγω εχω προβλημα με τις υπηρεσίες τοποθεσίας .δηλ ενώ τις εχω ενεργοποιημένος το google maps δεν βρίσκει τη θέση μου μέσω δικτύου και με εχει στην αναμονή με συνέπεια και άλλες εφαρμογες που χρησιμοποιούν χgoogle maps να δουλεύουν μισές .Εκανα πέντε έξι φορές επανεγκατάσταση λογισμικού αλλα τίποτα έστειλα email στην HTC.κριμα που δεν εκανα backup την προηγούμενη έκδοση Απ οτι είδα στο Ίντερνετ αυτο ειναι προβλημα τις 4.4.2 σε πολλούς χρήστες

 

Τι gps κλειδώνει δορυφόρους όταν είσαι σε navigator?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τι gps κλειδώνει δορυφόρους όταν είσαι σε navigator?

Το GPS σκέτο κλειδώνει σφαίρα ακόμα και μέσα στο σπίτι που λέει ο λόγος....και μιλάμε για 15 δορυφόρους στο φτερό...αλλά οταν θέλω να βρω τη τοποθεσία με WIFI η με δεδομένα με εχει στην αναμονή..να σου δώσω ενα παράδειγμα ετσι...οταν πχ είμαι στο fcabook και θέλω να κάνω μια κοινοποίηση παρουσίας εκει δεν με βρίσκει και ας εχω ενεργοποιήσει τη τοποθεσία και με 3G ανοιχτό...και αλλες εφαρμογες που έχω που θέλουν ενεργοποιηση τοποθεσίας δεν μου δουλεύουν...θα δουλέψουν μονο οταν εχω ΚΑΙ το GPS ανοιχτό δηλ να είμαι εξω και όχι μέσα στο σπίτι πχ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το GPS σκέτο κλειδώνει σφαίρα ακόμα και μέσα στο σπίτι που λέει ο λόγος....και μιλάμε για 15 δορυφόρους στο φτερό...αλλά οταν θέλω να βρω τη τοποθεσία με WIFI η με δεδομένα με εχει στην αναμονή..να σου δώσω ενα παράδειγμα ετσι...οταν πχ είμαι στο fcabook και θέλω να κάνω μια κοινοποίηση παρουσίας εκει δεν με βρίσκει και ας εχω ενεργοποιήσει τη τοποθεσία και με 3G ανοιχτό...και αλλες εφαρμογες που έχω που θέλουν ενεργοποιηση τοποθεσίας δεν μου δουλεύουν...θα δουλέψουν μονο οταν εχω ΚΑΙ το GPS ανοιχτό δηλ να είμαι εξω και όχι μέσα στο σπίτι πχ

Δηλ με GOOGLE MAPS και GPS ανοιχτό και 3G κλείδώνει αμέσως......GOOGLE MAPS και 3G μόνο δεν λειτουργεί...δηλ για τετοιες δουλειές πρέπει να βγαίνω εξω σε ανοιχτό χώρο...για Navigator καθαρό εχω το free COPILOT

Link to comment
Share on other sites

Χθες την έλαβα και εγώ,ο flash κόπηκε, η μπαταρία άλλαξε χρώμα (πιο άσχημο) και γενικά πρόσεξα ότι δεν έχω κάποια αιθητή διαφορά.

Πάντως το έχω ξαναγράψει ότι σύμφωνα με την HTC θα βγει διορθωτική έκδοση...

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Χθες την έλαβα και εγώ,ο flash κόπηκε, η μπαταρία άλλαξε χρώμα (πιο άσχημο) και γενικά πρόσεξα ότι δεν έχω κάποια αιθητή διαφορά.

Πάντως το έχω ξαναγράψει ότι σύμφωνα με την HTC θα βγει διορθωτική έκδοση...

Σίγουρα,? Εμένα έχουν σφάλμα οι υπηρεσίες τοποθεσίας .Εσένα ?

Link to comment
Share on other sites

Το bug με τα notifications του lockscreen διορθώθηκε;;;

 

Δεν λειτουργούν τα notifications μετά το update;;

 

Σίγουρα,? Εμένα έχουν σφάλμα οι υπηρεσίες τοποθεσίας .Εσένα

 

Σίγουρα θα βγει.Καταρχήν όπως ανακοίνωσε εχτές η HTC θα πάρουμε και το sense 6.0.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One Mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...