Jump to content

Huawei G610S


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σας εβγαλε προβλημα το καινουριο Play Store 4.9.13; Οταν πας να κατεβασεις μια εφαρμογη σου βγαζει σφαλμα 923.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 402
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα δεν εμφάνισε κανένα πρόβλημα και έχω κατεβάσει αρκετές εφαρμογές από την αναβάθμιση και μετά.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ χθες το κινητο μου απο το TO2C και δυστυχως μου το εστειλαν με INVALID IMEI. Δοκίμασα και flashara την Β144 με SP Flash Tool αλλα το προβλημα συνεχίζεται. Δοκίμασα να γράψω το ΙΜΕΙ με MTK Droid Tool και με το MobileUncle αλλα δεν έγινε τιποτα. Διάβασα για ενα εργαλειο ΜΑUI Meta 3g που είναι για αυτες τις περιπτωσεις αλλα δεν μπορω να εγκαταστησω το CDC driver στον Η/Υ μου ωστε να γίνει η διαδικασια. Είχε κανενας αντιστοιχο προβλημα; Γενικά είναι η 2η φορα που παιζεται μ%@#%ια με το ΤΟ2C...
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις αλλο τηλεφωνο με επεξεργαστη mtk παρε backup το Imei με το MobileUncle, μετα παρε το αρχειο βαλτο στο huawei και κανε restore με το MobileUncle ;)

Μετα πιστευω να ειναι ευκολο να το διορθωσεις και να βαλεις το κανονικο/πραγματικο imei

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε ολους....ενδιαφέρομαι κι εγω για το συγκεκριμενο τηλεφωνο αν και γραφτηκε από καποιο παιδι ότι μαλλον αποσυρετε η κατι τετοιο ...μπορει να πει καποιος πιο θα ηταν για τον καθενα η εναλακτικη λυση αν γινει κατι τετοιο??

εχει η γυναικα μου το σαμσουγκ μινι2 και εχει να βγαλει η σαμσουγκ αναβαθμιση εδώ και 2 χρονια...Ευχαριστω προκαταβολικα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους....ενδιαφέρομαι κι εγω για το συγκεκριμενο τηλεφωνο αν και γραφτηκε από καποιο παιδι ότι μαλλον αποσυρετε η κατι τετοιο ...μπορει να πει καποιος πιο θα ηταν για τον καθενα η εναλακτικη λυση αν γινει κατι τετοιο??

εχει η γυναικα μου το σαμσουγκ μινι2 και εχει να βγαλει η σαμσουγκ αναβαθμιση εδώ και 2 χρονια...Ευχαριστω προκαταβολικα:)

Θα σου προτινα να παρεις το Xiaomi hongmi, οχι το 1s, ειναι καλυτερο και με καλυτερη υποστιριξη. Εχω και τα δυο κινητα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nα σε καλα φιλε για την αμεση απαντησση σου...θα το κοιτάξω αυτό που μου ειπες και θα επανελθω:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Εχω ενα πολυ μεγαλο προβλημα με το G610-U00 μου

Δοκιμασα να περασω μια ρομ μεσω flash tool η οποια αποδειχθηκε προβληματικη μιας και το κινητο ειναι ανοιχτο αλλα η οθονη μαυρη,ουτε στην recovery δεν μπορω να μπω.Η χαζομαρα μου ειναι οτι δεν πηρα κανενα μπακαπ με αποτελεσμα τωρα να μην εχω ουσιαστικα τηλεφωνο.... :(

Θα μπορουσε καποιος να μου πει που μπορω να βρω rom σε μορφη καταλληλη για sp flash tool????? Επισης αν καποιο παιδι εδω εχει παρει φουλ μπακαπ απο την ρομ του με mtkdroid tools και μπορουσε να μου την στειλει για να την φλασαρω θα ημουν ιδιαιτερως ευγνωμων!

Να ειστε καλα,σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Εχω ενα πολυ μεγαλο προβλημα με το G610-U00 μου

Δοκιμασα να περασω μια ρομ μεσω flash tool η οποια αποδειχθηκε προβληματικη μιας και το κινητο ειναι ανοιχτο αλλα η οθονη μαυρη,ουτε στην recovery δεν μπορω να μπω.Η χαζομαρα μου ειναι οτι δεν πηρα κανενα μπακαπ με αποτελεσμα τωρα να μην εχω ουσιαστικα τηλεφωνο.... :(

Θα μπορουσε καποιος να μου πει που μπορω να βρω rom σε μορφη καταλληλη για sp flash tool????? Επισης αν καποιο παιδι εδω εχει παρει φουλ μπακαπ απο την ρομ του με mtkdroid tools και μπορουσε να μου την στειλει για να την φλασαρω θα ημουν ιδιαιτερως ευγνωμων!

Να ειστε καλα,σας ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Κατέβασε κ φλάσαρε αυτήν http://pan.baidu.com/wap/shareview?&shareid=1504296163&uk=2520588837&dir=%2FG610s%E5%A4%9A%E8%AF%AD%E8%A8%801&page=1&num=20&fsid=3428066747&third=4

Την έχω βάλει αρκετές φορές εγώ στο δικό μου

Μόλις ανοίξει το τηλ κατέβασε μετά από το needrom http://www.needrom.com/download/huawei-g610/ . Εγώ έχω πάνω την B954 κ είμαι ευχαριστημένος.Είναι η τελευταία official που έχει βγάλει

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε κ φλάσαρε αυτήν http://pan.baidu.com/wap/shareview?&shareid=1504296163&uk=2520588837&dir=%2FG610s%E5%A4%9A%E8%AF%AD%E8%A8%801&page=1&num=20&fsid=3428066747&third=4

Την έχω βάλει αρκετές φορές εγώ στο δικό μου

Μόλις ανοίξει το τηλ κατέβασε μετά από το needrom http://www.needrom.com/download/huawei-g610/ . Εγώ έχω πάνω την B954 κ είμαι ευχαριστημένος.Είναι η τελευταία official που έχει βγάλει

Χίλια ευχαριστώ φίλε Ντίνο!Την πέρασα και είναι κιόλας πάρα πολύ καλή!Κι όντως είναι η πιο πρόσφατη έκδοση αφού στο HiSuite δεν μου βγάζει τίποτα στις ενημερώσεις!Να είσαι πάντα καλά και σ ευχαριστώ για την βοήθειά σου!

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ φίλε Ντίνο!Την πέρασα και είναι κιόλας πάρα πολύ καλή!Κι όντως είναι η πιο πρόσφατη έκδοση αφού στο HiSuite δεν μου βγάζει τίποτα στις ενημερώσεις!Να είσαι πάντα καλά και σ ευχαριστώ για την βοήθειά σου!

 

Τιποτα.Να εισαι καλα.play store εβαλες;ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοξα τω Θεω ολα καλα!Και πλει στορ και ολες τις εφαρμογες της γκουγκλ!Να εισαι παντα καλα!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα, ξερει κανεις πως να βαλω Ελληνικα? Μου το εστειλαν με Αγγλικα και Κινεζικα μονο! Απ το to2c.

Κατεβαζεις απο το Play Store το More Local 2 και σου μεταφραζει τη ROM στη γλωσσα που θα επιλεξεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
καλημέρα παιδιά.Λόγω αγοράς καινούριου τηλ δίνω το huawei G610-U00 που έχω τώρα.Το τηλ είναι σε μαύρο χρώμα(καπάκι).Το δίνω κανονικά με την συσκευασία του κ φορτιστή μαζί κτλ.Θα έχει περασμένη μέσα την τελευταία official ROM B958.Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας.

Μετά από δύο χρόνια το κινητό άρχισε να κάνει τα δικά του.

Πρώτον, μερικές φορές κάνει επανεκκίνηση όποτε γουστάρει από μόνο του.

Δεύτερο και χειρότερο, κολλάει η αρχική οθόνη και αναγκαστικά πρέπει να το κάνω επανεκκίνηση εγώ. Εμφανίζει το μήνυμα "η εφαρμογή αρχική οθόνη Huawei δεν ανταποκρίνεται ".

 

Έχετε καμία ιδέα τί μπορεί να φταίει και αν μπορώ να το διορθώσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας.

Μετά από δύο χρόνια το κινητό άρχισε να κάνει τα δικά του.

Πρώτον, μερικές φορές κάνει επανεκκίνηση όποτε γουστάρει από μόνο του.

Δεύτερο και χειρότερο, κολλάει η αρχική οθόνη και αναγκαστικά πρέπει να το κάνω επανεκκίνηση εγώ. Εμφανίζει το μήνυμα "η εφαρμογή αρχική οθόνη Huawei δεν ανταποκρίνεται ".

 

Έχετε καμία ιδέα τί μπορεί να φταίει και αν μπορώ να το διορθώσω;

 

Για αρχη προσπαθησε να μπεις στο recovery.Με κλειστο το κινητο πατας το power μαζι με το volune + η το volume -. (Δεν θυμαμαι ακριβως πιο απο τα 2 ειναι).Αν μπεις στο rwcovery δοκιμασε να κανεις factory reset.Α ν το κανεις κ φτιαξει ειναι οκ.

Αλλιως διαβασε το post 384 κ κατεβασε απο εκει την rom να την περασεις με flashtool και μετα απο πανω περνας την τελευταια official

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας.

Μετά από δύο χρόνια το κινητό άρχισε να κάνει τα δικά του.

Πρώτον, μερικές φορές κάνει επανεκκίνηση όποτε γουστάρει από μόνο του.

Δεύτερο και χειρότερο, κολλάει η αρχική οθόνη και αναγκαστικά πρέπει να το κάνω επανεκκίνηση εγώ. Εμφανίζει το μήνυμα "η εφαρμογή αρχική οθόνη Huawei δεν ανταποκρίνεται ".

 

Έχετε καμία ιδέα τί μπορεί να φταίει και αν μπορώ να το διορθώσω;

Κατεβασε πχ τον Nova Launcher , οταν κατεβει και γινει εγκατασταση πατησε το home στο τηλεφωνο σου, θα σε ρωτησει ποιον Launcher και να επιλεξεις το Nova Launcher ''παντα''

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη προσπαθησε να μπεις στο recovery.Με κλειστο το κινητο πατας το power μαζι με το volune + η το volume -. (Δεν θυμαμαι ακριβως πιο απο τα 2 ειναι).Αν μπεις στο rwcovery δοκιμασε να κανεις factory reset.Α ν το κανεις κ φτιαξει ειναι οκ.

Αλλιως διαβασε το post 384 κ κατεβασε απο εκει την rom να την περασεις με flashtool και μετα απο πανω περνας την τελευταια official

Με αυτό δε θα χάσω τα πάντα από το κινητό; εφαρμογές κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό δε θα χάσω τα πάντα από το κινητό; εφαρμογές κτλ;

 

Δοκιμασε πρωτα αυτο που προτεινε ο karthan απο πανω.Αν δεν φτιαξει πιατευω οτι ειναι μονοδρομος να κανεις factory reset κτλ.Ναι τα χανεις ολα.Παιρνεις backup κ συνεχιζεις.

Αλλα πρωτα απολα δοκιμασε να αλλαξεις τον launcher

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έφτιαξε το πρόβλημα και έχουν αρχίσει και κολλάνε και άλλες εφαρμογές, γενικά το τηλέφωνο έχει γίνει πάρα πολύ αργό.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι εύκολο να περάσω νέα rom μιας και είμαι λίγο άσχετος με αυτά.

Edited by redman88
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έφτιαξε το πρόβλημα και έχουν αρχίσει και κολλάνε και άλλες εφαρμογές, γενικά το τηλέφωνο έχει γίνει πάρα πολύ αργό.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι εύκολο να περάσω νέα rom μιας και είμαι λίγο άσχετος με αυτά.

 

Είναι πολύ εύκολο στο συγκεκριμένο τηλ.Απλά πρέπει να περάσεις drivers ωστε το flashtool να δει το τηλ. Post 384

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός γιατί πραγματικά δεν έχω ιδέα;

Όλα γίνονται από το τηλέφωνο ή χρειάζομαι και τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός γιατί πραγματικά δεν έχω ιδέα;

Όλα γίνονται από το τηλέφωνο ή χρειάζομαι και τίποτα άλλο;

 

Γινεται με προγραμμα μεσα απτον υπολογιστη.

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...