Jump to content

Huawei G610S


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη να φιλε να κατεβασω το αρχειο Framaroot-1.8.1.apk και να το τρεξω στο κινητο??Ασχετος ειμαι sorry man......

Δες πρωτα στο τηλεφωνο σου, υπαρχει καποια εφαρμογη με ονομα superuser ή supersu ? Μου κανει περιεργεια που δεν ειναι root.

Ναι, κατεβασε την εφαρμογη Framaroot-1.8.1.apk στο τηλεφωνο σου και κανε την εγκατασταση. Πριν κανεις εγκατασταση πας μενου > ρυθμισεις > ασφαλεια > ''τικαρε'' το <<αγνωστες πηγες>> επισης δες και στο μενου > ρυθμισεις > αν υπαρχει επιλογη για <<γρηγορη εκκινηση>> ''ξετικαρε'' το

 

 

edit εχει ελληνικο μενου το τηλεφωνο σου?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 402
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες πρωτα στο τηλεφωνο σου, υπαρχει καποια εφαρμογη με ονομα superuser ή supersu ? Μου κανει περιεργεια που δεν ειναι root.

Ναι, κατεβασε την εφαρμογη Framaroot-1.8.1.apk στο τηλεφωνο σου και κανε την εγκατασταση. Πριν κανεις εγκατασταση πας μενου > ρυθμισεις > ασφαλεια > ''τικαρε'' το <<αγνωστες πηγες>> επισης δες και στο μενου > ρυθμισεις > αν υπαρχει επιλογη για <<γρηγορη εκκινηση>> ''ξετικαρε'' το

 

 

edit εχει ελληνικο μενου το τηλεφωνο σου?

 

Μου το εφερε ενας Θειος σε σφραγισμενο κουτι,μονο Αγγλικα-Κινεζικα εχει.Ενταξει θα κανω οτι λες.

Link to comment
Share on other sites

Μου το εφερε ενας Θειος σε σφραγισμενο κουτι,μονο Αγγλικα-Κινεζικα εχει.Ενταξει θα κανω οτι λες.

Μολις κανεις root κατεβασε αυτη την εφαρμογη απο το play https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el και θα εχεις ελληνικα παντου ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα τελικα σημερα δυο G610s απο t2c. Μαζι και δυο θηκουλες της t2c, τυπου flip.

Το ενα δωρο για την κοπελια μου (θα παθει πλακα ελπιζω σε σχεση με το "σαπακι" που εχει τωρα) και το αλλο για τον αδερφο μου, που μολις ειδε την παρουσιαση του Κωστα, αρχισε να κοιταζει "πλαγιως" το iphone 4 του κ ζητησε ενα κ αυτος. :p

Εγω με ολα κ ολα ξεμεινα τελικα με το 3gs αλλα θα δω τι θα κανω.

Πιο πολυ χρειαζομαι καποιο tablet, λογω του οτι ασχολουμαι με τη φωτογραφια 15+ χρονια και θα ηθελα μια φορητη συσκευη για επεξεργασια κ επιδειξη. Το ipad retina (ή 3 οπως το λένε) με ελκυει απιστευτα, η τιμη του βεβαια με την καμια, οποτε μαλλον θα κοιταξω σε μεταχειρισμενο, αλλα αυτη η κουβεντα ειναι για αλλο νημα.

Περιμενουμε λοιπον! :)

Edited by mafinnen
I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πριν λίγο έφτασε και το δικό μου στα χέρια μου...το πρώτο μου πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στο ασύρματο του σπιτιού μου...πατάω να συνδεθεί και μετά από λίγο μου βγάζει "αποφυγή κακής σύνδεσης στο διαδίκτυο"

 

τι πρέπει να κάνω??είναι αρκατά άσχετος μιας και είναι το πρώτο smartphone που πιάνω στα χέρια μου...

 

σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί για την ώρα πιστεύω ότι έχει πρόβλημα η συσκευή και με έχει πιάσει τρελό άγχος...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες σε αλλο wi fi ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάποιο ελεύθερο στη γειτονιά...

γιατί να μην συνδέεται σε αυτό και να μπει σε άλλο??

Link to comment
Share on other sites

Με αλλο τηλεφωνο δικιμασες σε αυτο το router ? μπορει να ειναι καποια ρυθμιση στο router σου, κανε μια επανεκκινηση στο router

Κανε απο το τηλεφωνο σου> μενου>ρυθμισεις>wi-fi> πατησε παρατεταμενα στο ασυρματο του σπιτιου σου και επελεξε ''διαγραφη'' > κανε επανεκκινηση στο τηλεφωνο και δοκιμασε παλι.

Αν θες κανε την ερωτηση εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440 θα το διαβασουν περισσοτεροι και ισως να βρεις ποιο ευκολα απαντηση και λυση στο προβλημα σου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

η κοπέλα μου με το smart 3 της vodafone μπαίνει κανονικά...

θα κάνω και αυτά που με είπες και βλέπουμε

σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μετά από τις ενέργειες που μου πρότεινες να κάνω είναι όλα εντάξει!!!

 

σ'ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί είχα αρχίσει να στεναχωριέμαι σκεπτόμενος ότι η συσκευή έχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

μετά από τις πρώτες ώρες με το πρώτο μου smartphone και χωρίς να έχω κάποιο κριτίριο μου φαίνεται πολύ καλό το κινητό!!!

 

αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν το 3g μου χρησιμεύει πουθενά και αν μπορώ να το απενεργοποιήσω για να μην τρώει μπαταρία??(ελπίζω να μην είναι βλακία η ερώτηση μου)

 

επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν πρέπει να προσέξω κάτι στη συσκευή μου ή αν πρέπει να κάνω κάτι για να γίνει "καλύτερο"...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία !

 

Το 3g τρώει παραπάνω μπαταρία, μπορείς να το απενεργοποιησεις.

Το 3g χρειάζεται όταν έχουμε internet από τον πάροχο μας (vodafone - cosmote -wind) για να ανοίγουν γρήγορα οι σελίδες, όταν δεν είσαι στο internet δεν χρειάζεται.

Αν χρησιμοποιείς μόνο wi fi για internet άφησε το μόνιμα στο 2g

 

Έχει ελληνικά στο μενού έχει ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω το τηλέφωνο στα χέρια μου

Μενού > ρυθμίσεις > περισσότερα > δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > υπηρεσία 3g > "απενεργοποιηση".

 

Επίσης αν δεν έχεις internet από τον πάροχο σου

Μενού > ρυθμίσεις > περισσότερα > δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > σύνδεση δεδομένων > απενεργοποίηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δεν λέει πουθενά "υπηρεσία 3g" ...

αν κατάλαβα καλά όμως επέλεξα μόνο λειτουργεία gsm και όχι wcdma

αυτό είναι??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι, το gsm είναι το 2g

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δες στο μενού > ρυθμίσεις > σχετικά με το τηλέφωνο > αριθμός έκδοσης > τι γράφει εκεί?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δες στο μενού > ρυθμίσεις > σχετικά με το τηλέφωνο > αριθμός έκδοσης > τι γράφει εκεί?

Παρέλαβα κ εγώ προχθές το συγκεκριμένο κινητό.Στον αριθμό έκδοσης εμένα λέει G610-U00 V100R001CHNC17B138.Μου βγάζει κ μια ενημέρωση για την B144.Δεν έχω κάνει κάτι ακόμα.Υπάρχει κάτι νεότερο?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κ εγώ προχθές το συγκεκριμένο κινητό.Στον αριθμό έκδοσης εμένα λέει G610-U00 V100R001CHNC17B138.Μου βγάζει κ μια ενημέρωση για την B144.Δεν έχω κάνει κάτι ακόμα.Υπάρχει κάτι νεότερο?

Δεν προκειται να την κανει την ενημερωση φιλε μου μονο του.Αλλα μπορεις να την περσαεις μονο σου την 144.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο συγκεκριμένο τηλ μπορούμε να βάλουμε διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε sim?

Αυτο δεν το γνωριζω, υπαρχουν εφαρμογες στο play που λενε οτι μπορουν να το κανουν, δεν εχω δοκιμασει καμια.

Παρέλαβα κ εγώ προχθές το συγκεκριμένο κινητό.Στον αριθμό έκδοσης εμένα λέει G610-U00 V100R001CHNC17B138.Μου βγάζει κ μια ενημέρωση για την B144.Δεν έχω κάνει κάτι ακόμα.Υπάρχει κάτι νεότερο?

Υπαρχει η B145, την δοκιμασε ο Κωστας και εχει γραψει σχετικα με αυτη

Εχοντας δοκιαμαση στο δικο μου πολλες απο της rom,θεωρω την Β145 ως την καλυτερη παιδια. Κανενα κολλημα

πουθενα, τρεχει τα παντα απροβληματιστα, και με χαλαρη χρηση ανετοτατα 2 μερες και με 5αρα οθονη.

 

θα την βρεις εδω http://www.needrom.com/mobile/huawei-g610/ μαζι με οδηγιες εγκαταστασης.

Στη rom Β145 δεν υπαρχουν Gapps και θα πρεπει να τα περασεις μονος σου μεσω recovery.

 

 

@kostast1 Κωστα το δικο μου με πληρωμη απο 12/31/13 το βλεπω στη sgpost γραφει

04-01-2014 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) και στο 4px γραφει

2014-01-06 SINGAPORE

Στα ελτα γραφει

Δεν υπάρχει καταχώριση για τον αριθμό RF............SG.

Δοκιμάστε ξανά αργότερα ή ελέγξτε τον αριθμό αποστολής σας.

Απλα περιμενω να φτασω στις 40-42 ημερες και να κανω dispute στο paypal

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενημερωθηκα οτι τα δικα μου πετανε για Ελλαδα!

Μολις ερθουν θα επιχειρησω αλλαγη του recovery στα Ελληνικα. Να κανω και αναβαθμιση της Rom ή δεν αξιζει τον κοπο; (Θυμιζω οτι θα τα χρησιμοποιησουν αρχαριοι εντελως).

 

Μπορει ο φιλος που τα εξηγουσε, να μας τα βαλει λιγο αναλυτικα σε μια λιστα; Μην ρωταμε και ξαναρωταμε και σας πρηζουμε και εσας.. ;)

Edited by mafinnen
I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το γνωριζω, υπαρχουν εφαρμογες στο play που λενε οτι μπορουν να το κανουν, δεν εχω δοκιμασει καμια.

 

Υπαρχει η B145, την δοκιμασε ο Κωστας και εχει γραψει σχετικα με αυτη

 

 

θα την βρεις εδω http://www.needrom.com/mobile/huawei-g610/ μαζι με οδηγιες εγκαταστασης.

Στη rom Β145 δεν υπαρχουν Gapps και θα πρεπει να τα περασεις μονος σου μεσω recovery.

 

 

@kostast1 Κωστα το δικο μου με πληρωμη απο 12/31/13 το βλεπω στη sgpost γραφει

04-01-2014 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) και στο 4px γραφει

2014-01-06 SINGAPORE

Στα ελτα γραφει

Δεν υπάρχει καταχώριση για τον αριθμό RF............SG.

Δοκιμάστε ξανά αργότερα ή ελέγξτε τον αριθμό αποστολής σας.

Απλα περιμενω να φτασω στις 40-42 ημερες και να κανω dispute στο paypal

 

Εχεις θεμα μαλλον........απο ποιο καταστημα αγορασες??

Επρεπε τουλαχιντον να το βλεπει στα ΕΛΤΑ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενημερωθηκα οτι τα δικα μου πετανε για Ελλαδα!

Μολις ερθουν θα επιχειρησω αλλαγη του recovery στα Ελληνικα. Να κανω και αναβαθμιση της Rom ή δεν αξιζει τον κοπο; (Θυμιζω οτι θα τα χρησιμοποιησουν αρχαριοι εντελως).

 

Μπορει ο φιλος που τα εξηγουσε, να μας τα βαλει λιγο αναλυτικα σε μια λιστα; Μην ρωταμε και ξαναρωταμε και σας πρηζουμε και εσας.. ;)

1) Κανε πρωτα την αναβαθμηση στην B145 , οδηγιες εγκαταστασης υπαρχουν στο needrom που θα κατεβασεις τη rom

2) Βαλε το αγγλικο cwm recovery (δεν υπαρχει ελληνικο), οδηγιες θα βρεις εδω στο ποστ Ν.54 και το recovery το κατεβαζεις απο εδω https://www.dropbox.com/s/4jxe1fkmomjj0e7/recovery-v5.5.0.4-G610-U00-B135.img

3) Για να κατεβαζεις της εφαρμογες της google δες το ποστ απο κατω

Κατεβαζεις το zip αναλογα με την εκδοση που εχεις και το βαζεις χυμα στη micro sd

Πας σε recovery και κανεις install zip from sd card > βρισκεις το αρχειο και το κανεις install

Εχεις θεμα μαλλον........απο ποιο καταστημα αγορασες??

Επρεπε τουλαχιντον να το βλεπει στα ΕΛΤΑ.

Το ξερω οτι υπαρχει θεμα, μαλλον χαθηκε/παραπεσε στη σιγκαπουρη.

Απο το to2c το πηρα, τους εγραψα στο επισημο θεμα οτι δεν το βλεπω στα ελτα και μου ειπαν ''ολα καλα, υπομονη'' , ε κανω υπομονη για το dispute

Δεν ειναι δικο μου και δεν ''σκαω'' :lol:;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...