Jump to content

Huawei G610S


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά και σε εσένα!

 

Το τοπικ είναι μικρο, αν το διαβάσεις όλο θα δεις ότι δεν υπάρχουν δυσαρεστημένοι χρήστες.

 

Παρά πολύ καλή μπαταρία

Πολύ καλό ακουστικό

Πολύ καλό στίγμα gps

Καλή ποιότητα κατασκευής

Πολύ καλή οθόνη, δεν κουράζεις τα μάτια σου όση ώρα και να την κοιτάς - δεν πιξελιαζει.

Data μπορείς να έχεις από όποια κάρτα sim θέλεις σε 2g (όχι ταυτόχρονα). 3g μπορείς να έχεις μόνο από την μια sim.

 

Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό από το κουτί του.

Πολύ καλή μαμισια rom με πολύ καλή διαχείριση.

 

Έκανα παραγγελία πριν λίγες μέρες από το to2c, τους έγραψα εδώ στο myphone για δώρα και δίνει δώρο πλαστική θήκη και μεμβράνη προστασίας. Αν το πάρεις από εκεί ρώτησε τους.

Νομίζω επίσης ότι το merimobiles δίνει έκπτωση στα μέλη του myphone 5%.

 

Άποψη μου είναι ότι σε αυτά τα χρήματα είναι η καλύτερη αγορά.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 402
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έβαλα την B145, αλλά το "πρόβλημα" με το skype παραμένει ακριβώς το ίδιο...

Προσπάθησα να γυρίσω στην αρχική του μέσω ενός back-up που είχα πάρει, αλλά δεν ξεκινάει το κινητό (κολλάει στο boot-animation - έχετε καμία ιδέα γιατί;), οπότε γύρισα στην Β145, της οποίας το back-up - restore παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα την B145, αλλά το "πρόβλημα" με το skype παραμένει ακριβώς το ίδιο...

Προσπάθησα να γυρίσω στην αρχική του μέσω ενός back-up που είχα πάρει, αλλά δεν ξεκινάει το κινητό (κολλάει στο boot-animation - έχετε καμία ιδέα γιατί;), οπότε γύρισα στην Β145, της οποίας το back-up - restore παίζει κανονικά.

 

Το back-up το εχεις παρει με cwm recovery σωστα?Εκανες format την καρτα sd,πριν την βαλεις στο κντ?

Τωρα με το skype,δεν το δουλευω και δεν ξερω τι να σου πω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το back-up το εχεις παρει με cwm recovery σωστα?Εκανες format την καρτα sd,πριν την βαλεις στο κντ?

Τωρα με το skype,δεν το δουλευω και δεν ξερω τι να σου πω.

 

Είχα 2 backup, ένα cwm και ένα cwm-based (το παλιό recovery). Με το παλιό δεν ξεκινάει καν η διαδικασία, με το cwm λέει ότι τελείωσε αλλά δεν bootarei. Δεν την φόρμαρα, αλλά είχα σβήσει τα πάντα εκτός από τα αρχεία για restore.

 

Με το skype ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω πλέον γιατί δεν δουλεύει σωστά, anyway.

Link to comment
Share on other sites

Και ενα μικρο βραδυνο video,για να δειτε πως τραβαει,ειδικα το βραδυ,μιας και μερα ολα λιγο πολυ καλα τα πανε.........

Ειναι σε μορφη HD (.3gp) στα 29 καρε.Ηχος stereo στα 128k.

https://www.youtube.com/watch?v=5bnKf854-Ic

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να παρακαλεσω οποιον φιλο εχει την rom με την οποια του ηρθε το κντ,κρατημενη καπου,η να παρει ενα backup με cwm recovery,και να την αναιβαση καπου σε καποιον host για να την κατεβασω,εσβησα την δικια μου καταλαθος.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κωστα γιατι δεν κατεβαζεις απο εδω http://www.needrom.com/mobile/huawei-g610/

 

Σε αυτο που εχει ο γαμπρος μου εχω διαγραψει αρκετη '''σαβουρα''' απο εφαρμογες κλπ οποτε δεν θα ειναι ολοκληρη η rom, αν θες ομως μπορω να κανω recovery backup της επομενες ημερες.

Επισης περιμενω αλλο ενα (2014-01-04 23:59:00 SINGAPORE) θα ειναι ''καθαρο'' και θα μπορεσω να ανεβασω.

 

 

Οταν βαζεις νεα rom, απο που κατεβαζεις Gapps?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κωστα γιατι δεν κατεβαζεις απο εδω http://www.needrom.com/mobile/huawei-g610/

 

Σε αυτο που εχει ο γαμπρος μου εχω διαγραψει αρκετη '''σαβουρα''' απο εφαρμογες κλπ οποτε δεν θα ειναι ολοκληρη η rom, αν θες ομως μπορω να κανω recovery backup της επομενες ημερες.

Επισης περιμενω αλλο ενα (2014-01-04 23:59:00 SINGAPORE) θα ειναι ''καθαρο'' και θα μπορεσω να ανεβασω.

 

 

Οταν βαζεις νεα rom, απο που κατεβαζεις Gapps?

 

Τις δοκιμασα αλλα για καποιον λογο,που δεν πολυεψαξα βεβαια,δεν καθετε καλα,και logαρη το κντ.

Ναι εαν δεν βαριεσε παρε ενα backup.

Απο εδω τα Gapps.

http://www.droidcrave.com/android-gapps-downloads/

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για βάλτε ένα χεράκι..

 

G610s (U00) από merimobiles. Ήρθε με την 138, χωρίς root, χωρίς gapps.

 

Rootαρα πρώτα.

 

Έβαλα την B144 αυτόματα από το update στο device information... Έκδοση android παραμένει 4.2.1...

 

Έβαλα το recovery από πάνω στην SD

 

Έβαλα mobileuncle από apk (δεν είχα ακόμα gapps)

 

Άνοιξα mobileuncle και το άφησα να κάνει update στην τελευταία έκδοση του.

 

Έκανα update recovery το recovery.img από την SD

 

Βοοταρα στο νέο recovery και flashαρα gapps 4.2.1

 

Reboot και τώρα μου σκάει ο wizard εκκίνησης του gapps, δεν μπορώ να βγω στην επιφάνεια εργασίας, όλο ΟΚ σε pop up του wizard κάνω.

 

Το κινητό από πίσω δουλεύει (slide down την κουρτίνα μπορώ να την κάνω και ανταποκρίνεται κανονικά αλλά δεν έχω τρόπο να ξεκινήσω οτιδήποτε εκτός από τα εκεί εικονίδια συν τις ειδοποιήσεις)

 

Εννοείται δεν πήρα backup! :O

 

Κατεβάζω την 145 αλλά πάει σα χελώνα, λέω να περάσω από την αρχή αυτήν και gapps από πάνω...

 

Έχετε καμιά καλύτερη ιδέα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

EDIT:

 

Κατέβηκε η Β145 αλλά δεν μπαίνει από CWM, το αρχείο φαίνεται να είναι ΟΚ... Οι οδηγίες μέσα στο zip στα Κινέζικα δείχνουν από τις εικόνες οδηγίες για εγκατάσταση από το update στο system information...

Edited by tserts1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια ...χτες μολις ηρθε στον αδερφο μου το κινητο.το δοκιμασα.αρκετα καλο..αξιζει τα λεφτα του και κατι παραπανω.αλλα τωρα θελω λιγο τα φωτα σας...καταρχας ειναι ροοτ.δεν το εχω πειραξει ακομα.αλλα πως περναω recovery?custom rom?ποια ειναι η καλητερη?cyanogen δεν υπαρχει?στους xda δεν βρηκα σχετικα ποστ...γινεται να αλλαξω το interface που εχει το MUI?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το recovery από εδώ https://www.dropbox.com/s/4jxe1fkmomjj0e7/recovery-v5.5.0.4-G610-U00-B135.img

Οδηγος εγκαταστασης recovery (copy-paste )

εφόσον το κινητό ειναι ήδη rooted απευθείας απο την συσκευή. Βάζεις στην sd χύμα το αρχείο recovery-v5.5.0.4-G610-U00-B135.img, κατεβάζεις απο το play την εφαρμογή mobileuncle tools https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el και την τρέχεις.

Πας στην επιλογή update recovery και πάνω-πάνω θα γράφει recovery-v5.5.0.4-G610-U00-B135.img που ειναι το αρχείο που πέρασες πριν στην sd.

Πατάς να φλασαριστεί και είσαι έτοιμος.

 

γινεται να αλλαξω το interface που εχει το MUI? = υπάρχει μέσα μια εφαρμογή που ονομάζεται "θέματα", άνοιξε την και έχει δύο ακόμα θέματα να επιλέξεις, το ένα από αυτά είναι το γνήσιο Android.

 

 

kostast1 τώρα ανεβάζω αρχείο για να το κατεβάσεις, είναι για χρήση με flashtool

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το recovery από εδώ https://www.dropbox.com/s/4jxe1fkmomjj0e7/recovery-v5.5.0.4-G610-U00-B135.img

Οδηγος εγκαταστασης recovery (copy-paste )

εφόσον το κινητό ειναι ήδη rooted απευθείας απο την συσκευή. Βάζεις στην sd χύμα το αρχείο recovery-v5.5.0.4-G610-U00-B135.img, κατεβάζεις απο το play την εφαρμογή mobileuncle tools https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el και την τρέχεις.

Πας στην επιλογή update recovery και πάνω-πάνω θα γράφει recovery-v5.5.0.4-G610-U00-B135.img που ειναι το αρχείο που πέρασες πριν στην sd.

Πατάς να φλασαριστεί και είσαι έτοιμος.

 

γινεται να αλλαξω το interface που εχει το MUI? = υπάρχει μέσα μια εφαρμογή που ονομάζεται "θέματα", άνοιξε την και έχει δύο ακόμα θέματα να επιλέξεις, το ένα από αυτά είναι το γνήσιο Android.

 

 

kostast1 τώρα ανεβάζω αρχείο για να το κατεβάσεις, είναι για χρήση με flashtool

 

ευχαριστω πολυ..σχετικα με custom rom??

Link to comment
Share on other sites

Με προσοχή γιατί υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις

G610 - U00

G610 - C00

G610 - U20

http://www.needrom.com/phone-roms/huawei/serial-g/g610/

 

Δες το ποστ 54 για να δεις τις εκδόσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370545&page=4

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας δοκιαμαση στο δικο μου πολλες απο της rom,θεωρω την Β145 ως την καλυτερη παιδια.Κανενα κολλημα

πουθενα,τρεχει τα παντα απροβληματιστα,και με χαλαρη χρηση ανετοτατα 2 μερες και με 5αρα οθονη.

Υπαρχουν ενα λευκο(κρατημενο) .........το μαυρο επωληθη......διαθεσιμα αμεσα,τιμη με pm....

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3 μερες τωρα και πραγματικα ειναι ενα εξαιρετικο κινητο. Προσπαθω να βαλω την 144 και συμβαινει αυτο. Αν καποιος μπορει να βοηθησει; το κινητο ειναι root.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3 μερες τωρα και πραγματικα ειναι ενα εξαιρετικο κινητο. Προσπαθω να βαλω την 144 και συμβαινει αυτο. Αν καποιος μπορει να βοηθησει; το κινητο ειναι root.

 

Δεν κανει για το δικο μας αυτη φιλε μου.Βαζεις την 145 και εισαι κομπλε!!:)

http://www.needrom.com/mobile/huawei-g610-u00-b145/

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειναι κανεις διαθεσιμος στο τσατ σε minideal και to2c,σε οσους αγορασαν δωσαν δωρο θηκη σιλικονης και μεμβρανη?Και αν ναι τι χρωμα και αν ειναι καλη.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Από το to2c περιμένω ένα λευκό G610, μου είπαν ότι στέλνουν θήκη και screen protector, δεν ξέρω τι χρώμα θα είναι η θήκη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειναι κανεις διαθεσιμος στο τσατ σε minideal και to2c,σε οσους αγορασαν δωσαν δωρο θηκη σιλικονης και μεμβρανη?Και αν ναι τι χρωμα και αν ειναι καλη.

Σε 3 που εφερα μου εδωσαν και απο τα 2,σχετικα καλης ποιοτητας.Και το χρωμα που ζητησα.

Υπαρχουν ενα λευκο(κρατημενο) .........το μαυρο επωληθη......διαθεσιμα αμεσα,τιμη με pm....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να ρουταριστη το τηλεφωνο παιδια?Και εαν ναι ποιος ειναι ο τροπος???Οσο πιο απλα μπορειται,δεν τοχω και πολυ....
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να ρουταριστη το τηλεφωνο παιδια?Και εαν ναι ποιος ειναι ο τροπος???Οσο πιο απλα μπορειται,δεν τοχω και πολυ....

Κανεις............??????

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε και επελεξε ''boromire'' http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε και επελεξε ''boromire'' http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

Δηλαδη να φιλε να κατεβασω το αρχειο Framaroot-1.8.1.apk και να το τρεξω στο κινητο??Ασχετος ειμαι sorry man......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...