Jump to content

Turbo-x G410


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βοηθεια παρακαλω! εκανα τα παραπανω βηματα οπως γραψατε και οι 2 σασ σε g420 προσεξα το σημειο που ανεφερε ο πιο πανω περι w100s

και 1ον παρολο που εκανα φλας το recover,δεν με εμβαζε στο recovery mode και για εναν περιεργο λογο το κινητο δεν αναγνωριζει καμια καρτα !!!!!

καποιος βοηθεια επειγωντος!!!!

 

edit: αποτι εψαξα και ειδα στο κινητο,διαγραφηκαν τα imei -.-

τα ιμει ομως τα εχω και τα 2 τα γραφει στο κινητο σε αυτοκολλητο..

προλαβα κα ιειχα κανει βεβαια και ενα ιμει backup το οποιο το κανω restore και συνεχιζει να μην μου αναγνωριζει καμια υποδοχη :/

 

edit2 λοιπον μεσα απο καποια βιντεακια ειδα μεσω του radio information δινεις εντολη AT+EGMR=1,7,1234567890XXX15

το θεμα ειναι πως μετα το 1,7, που παει το ιμει μου παταω για send και γραφει failed

κατι λαθος γινεται με την εντολη εχω φαει τον κοσμο και τπτ...

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
edit2 λοιπον μεσα απο καποια βιντεακια ειδα μεσω του radio information δινεις εντολη AT+EGMR=1,7,1234567890XXX15

το θεμα ειναι πως μετα το 1,7, που παει το ιμει μου παταω για send και γραφει failed

κατι λαθος γινεται με την εντολη εχω φαει τον κοσμο και τπτ...

 

Δοκίμασε αφήνοντας ένα κενό ανάμεσα στο Τ και το +, δηλαδή AT +EGMR=1,7,1234567890XXX15

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αφήνοντας ένα κενό ανάμεσα στο Τ και το +, δηλαδή AT +EGMR=1,7,1234567890XXX15

 

το εκανα..αλλα τπτ...

btw στο 123456789χχχχ15 εγω σε αυτο βαζω το ιμει σωστα; οχι το 12345....

δοκμιασα κιολας οπως αναφερουν τα βιντεο,το ιμει να το γραψω αναμεσα στα '''' οπως δειχνει κιολας αλλα τπτ :/

κατι γινεται με την εντολη..

και οχι τιποτα...αν το παω στο πλαισιο με καλυπτει η εγγυηση; (ειναι ακομα σε εγγυηση)

ΤΕΛΟΣ να αναφερω πως λειπει και το ''εκδοση βασικου φασματος''

το οποιο ολο αυτ το σκατο φτιαχνεται με το sp tool περνωντας την στοκ ρομ την οποια δεν υπαρχει καπου για το tutbo-x g420... οεεοοο;

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

το εκανα..αλλα τπτ...

btw στο 123456789χχχχ15 εγω σε αυτο βαζω το ιμει σωστα; οχι το 12345....

δοκμιασα κιολας οπως αναφερουν τα βιντεο,το ιμει να το γραψω αναμεσα στα '''' οπως δειχνει κιολας αλλα τπτ :/

κατι γινεται με την εντολη..

και οχι τιποτα...αν το παω στο πλαισιο με καλυπτει η εγγυηση; (ειναι ακομα σε εγγυηση)

ΤΕΛΟΣ να αναφερω πως λειπει και το ''εκδοση βασικου φασματος''

το οποιο ολο αυτ το σκατο φτιαχνεται με το sp tool περνωντας την στοκ ρομ την οποια δεν υπαρχει καπου για το tutbo-x g420... οεεοοο;

 

Ηρέμησε, κάπου έχω backup τη στοκ ρομ, θα τη βρω και θα την ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε, κάπου έχω backup τη στοκ ρομ, θα τη βρω και θα την ανεβάσω.

 

αν ειναι ευκολο ναι ανεβασε την..πλεον δεν την βιαζομαι γτ ηδη το κινητο πηγε σημερα στο πλαισιο για περασμα της ρομ..(15 ευρω)...

απλα θα ηθελα να την εχω και να μου γραψεις εναν οδηγο το πως περνιεται η ρομ..(γτ λογικα οπως περνιεται στα samsung δεν ειναι :P)

και σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
αν ειναι ευκολο ναι ανεβασε την..πλεον δεν την βιαζομαι γτ ηδη το κινητο πηγε σημερα στο πλαισιο για περασμα της ρομ..(15 ευρω)...

απλα θα ηθελα να την εχω και να μου γραψεις εναν οδηγο το πως περνιεται η ρομ..(γτ λογικα οπως περνιεται στα samsung δεν ειναι :P)

και σε ευχαριστω

 

http://www.needrom.com/download/thl-w100s/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Δυστυχώς η παραπάνω ROM της THL δημιουργεί πρόβλημα στον ήχο και στην κάμερα . Αν κάποιος έχει την ROM του πλαισίου θα

Μου ήταν αρκετά χρήσιμο .

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Δυστυχώς η παραπάνω ROM της THL δημιουργεί πρόβλημα στον ήχο και στην κάμερα . Αν κάποιος έχει την ROM του πλαισίου θα

Μου ήταν αρκετά χρήσιμο .

Ευχαριστώ πολύ!

 

O άλλος που εβαλε την rom στο πλαίσιο δεν μπορεί να την ανεβάσει που την χρειάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

sos, του εκανα ενα απλο factory reset, εκανε επανεκκινηση και απο τοτε κανει boot συνεχεια, εμφανιζει το turbox μετα το λογοτυπο του android φορτωνει σε δευτερολεπτα κατι, δεν αναφερει κ υστερα ξανα boot. φαυλος κυκλος.

 

δοκιμασα να το παω σε recovery οτι κ αν δοκιμασα δε καταφερα τπτ, κανει συνεχως boot

 

το κινητο δεν εχει γινει root, οτι εχει απο το πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...