Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσους ενεργοποιήσουν το Dropbox στο S4 mini παίρνει 48GB δωρεαν για 2 χρόνια. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι η προσφορά ισχύει για το S3 και S4 μόνο.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!διαβασα και τις 24 σελιδες του θεματος και θελω να ρωτησω τα εξης. 1.ειδα στο ιντρνετ πως υπαρχει και ς4 με διπλη καρτα?ισχυει η ηταν κλωνοι?

2.επειδη συγγενης μου ερχεται απο νεα υορκη στις 20 του μηνα γνωριζεται αν υπαρχει εκει αυτο το μοντελο?(s4 mini duos) και αν αξιζει εννοω αν ειναι φθηνοτερο ετσι ωστε να του ζητησω να μου το φερει?και αν φυσικα θα δουλευει ελλαδα?

3.αν τελικα το παρω απο ελλαδα επειδη θα το παρω το τηλεφωνο ξερετε ποιο ειναι το πιο "μεγαλο" και αξιοπιστο μαγαζι για να το αγορασω ετσι ωστε αν συμβει καποιο προβλημα να με καλυψει απο θεμα εγγυησης μαγαζιου?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενεργοποιήσουν το Dropbox στο S4 mini παίρνει 48GB δωρεαν για 2 χρόνια. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι η προσφορά ισχύει για το S3 και S4 μόνο.

 

 

τι ειναι αυτο ???

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο ???

 

Υπηρεσία που μπορεις να αποθηκεύεις τα αρχεία σου. Αρχικά σου δίνει 1-2 GB.

Πολύ καλό γιατί κρατάει backup τις φωτογραφίες (με wi-fi) και αν βάλεις την εφαρμογή στο και pc μεταφέρονται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

με μια αναζητηση που εκανα στο ebay μου εκανε μεγαλη εντυπωση οτι καποιοι το πουλανε γυρο στα 300 ευρω, ενω καποιοι αλλοι σε διπλασια τιμη.

παραδειγμα αυτες η δυο σελιδες

http://www.ebay.com/itm/NEW-SAMSUNG-GALAXY-S-4-mini-Duos-GT-I9192-Latest-Model-8GB-White-Frost-/261307461119?pt=Cell_Phones&hash=item3cd7236dff

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-Samsung-Galaxy-S4-Mini-Duos-GT-I9192-3G-8GB-White-Phone-Factory-Unlocked-/271265517465?pt=Cell_Phones&hash=item3f28af4f99

Η διαφορα στην τιμη ειναι τεραστια.

Τι μπορει να σημαινει αυτο? Μηπως οτι το φθηνο ειναι μαϊμου?

Επισης σε οσες φωτογραφιες ειδα με το επισημο κινητο , στην πισω οψη γραφει Duos, κατι που δεν γραφουν τα κινητα με χαμηλη τιμη ή αυτα που ειδα σε ελληνικα on line μαγαζια.

Αυτα που εχετε παρει εσεις, στην πισω οψη γραφουν κατι?

Link to comment
Share on other sites

Στην πισω οψη το δικο μου γραφει duos...

Eπισης η προελευση του συμφωνα με την samsung ειναι απο αμερικη...

Link to comment
Share on other sites

Στην πισω οψη το δικο μου γραφει duos...

Eπισης η προελευση του συμφωνα με την samsung ειναι απο αμερικη...

 

Απο που το εχεις παρει?

Φανταζομαι οτι η samsung δεν σου δεινει εγγυηση εφοσον ειναι απο αμερικη.

Link to comment
Share on other sites

Απο το kinito.gr

Τα παιδια εκει τουλαχιστον μου εξηγησαν τι ισχυει με την εγγυηση.

Εγγυηση δεν εχω, αλλα ποιος εχει αλλωστε;

Link to comment
Share on other sites

Απο το kinito.gr

Τα παιδια εκει τουλαχιστον μου εξηγησαν τι ισχυει με την εγγυηση.

Εγγυηση δεν εχω, αλλα ποιος εχει αλλωστε;

 

ok , σ ευχαριστω.

 

ας πει και οποιος αλλος εχει παρει το κινητο απο αυτα τα μαγαζια, εντυπωσεις.

Και κατι ακομα , οσοι εχετε παρει, εχουν επιλογη ελληνικα στις γλωσσες εισαγωγης πληκτρολογιου?

Edited by orestis28
Link to comment
Share on other sites

ok , σ ευχαριστω.

 

ας πει και οποιος αλλος εχει παρει το κινητο απο αυτα τα μαγαζια, εντυπωσεις.

Και κατι ακομα , οσοι εχετε παρει, εχουν επιλογη ελληνικα στις γλωσσες εισαγωγης πληκτρολογιου?

 

Το πηρα πριν εικοσι μερες περιπου.

Αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι δεν εχει εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπια παρα μονο απο το καταστημα απο το οποιο το πηρα, κατα τ' αλλα το κινητο ειναι τελειο και πανεμορφο:D

Και επισης εννοειται πως εχει επιλογη για ελληνικα στο πληκτρολογιο:)

 

Κατι που δεν το υπολογιζα στην αρχη, αλλα στην πορεια με εχει βολεψει παρα πολυ ειναι η συνεργασια που εχει με οποιαδηποτε smart tv. Πχ βλεπω κατευθειαν και ασυρματα στην tv ενα βιντεακι που εχω τραβηξει, ή καποιο βιντεο απο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πριν εικοσι μερες περιπου.

Αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι δεν εχει εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπια παρα μονο απο το καταστημα απο το οποιο το πηρα, κατα τ' αλλα το κινητο ειναι τελειο και πανεμορφο:D

Και επισης εννοειται πως εχει επιλογη για ελληνικα στο πληκτρολογιο:)

 

Κατι που δεν το υπολογιζα στην αρχη, αλλα στην πορεια με εχει βολεψει παρα πολυ ειναι η συνεργασια που εχει με οποιαδηποτε smart tv. Πχ βλεπω κατευθειαν και ασυρματα στην tv ενα βιντεακι που εχω τραβηξει, ή καποιο βιντεο απο youtube.

 

Σ ευχαριστω πολυ κι εσενα για την απαντηση oiko37.

Αν γινετε να λετε και απο που το πηρατε θα ηταν πολυ εξυπηρετικο, μιας και ειμαι στο ψαξιμο να το παρω και δεν ξερω απο που.

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Απο το kinito.gr

Τα παιδια εκει τουλαχιστον μου εξηγησαν τι ισχυει με την εγγυηση.

Εγγυηση δεν εχω, αλλα ποιος εχει αλλωστε;

 

Τι εννοεις δεν εχεις εγγυηση ??? δλδ απο το καταστημα δεν σου εδωσαν ? Αν εχει προβλημα δλδ θα πληρωσεις για την επισκευη του αυτο σου ειπανε ???

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ κι εσενα για την απαντηση oiko37.

Αν γινετε να λετε και απο που το πηρατε θα ηταν πολυ εξυπηρετικο, μιας και ειμαι στο ψαξιμο να το παρω και δεν ξερω απο που.

Ευχαριστω και παλι.

 

Εγω το πηρα απο galaxy store. Το αναφερω δυο σελιδες πριν, στο ποστ #332;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο galaxy store. Το αναφερω δυο σελιδες πριν, στο ποστ #332;)

 

Οκ σε αυτο το καταστημα το εχω δει κι εγω.

Η συσκευασια ηταν οκ? ρωταω γιατι αλλου εχω διαβασει οτι καποιοι βρισκουν τα κινητα μεσα στη συσκευασια μισοανοιγμενα, με την αρχικη ταινια ασφαλειας κομμενη και απο πανω κολλημενη δευτερη ταινια ασφαλειας, και οτι και στο ΙΜΕΙ υπαρχουν παλι δυο ταινιες η μια κολημενη πανω στην αλλη. και επισης οταν πανε να ανοιξουν το κινητο, δεν ξεκιναει με τις οθονες ρυθμισεων(γλωσσα, ωρα κτλ) αλλα ειναι ηδη ρυθμισμενα και επιλεγμενη καποια ξενη γλωσσα. κατι που κανονικα στις συσκευες που ερχονται απ ευθειας απο το εργοστασιο δεν πρεπει να συμβαινει κατι τετοιο.

Το βιβλιαρακι με τις οδηγειες χρησεων σε ποια γλωσσα ηταν εσενα? Ειχε ελληνικα ή αγγλικα?

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε αυτο το καταστημα το εχω δει κι εγω.

Η συσκευασια ηταν οκ? ρωταω γιατι αλλου εχω διαβασει οτι καποιοι βρισκουν τα κινητα μεσα στη συσκευασια μισοανοιγμενα, με την αρχικη ταινια ασφαλειας κομμενη και απο πανω κολλημενη δευτερη ταινια ασφαλειας, και οτι και στο ΙΜΕΙ υπαρχουν παλι δυο ταινιες η μια κολημενη πανω στην αλλη. και επισης οταν πανε να ανοιξουν το κινητο, δεν ξεκιναει με τις οθονες ρυθμισεων(γλωσσα, ωρα κτλ) αλλα ειναι ηδη ρυθμισμενα και επιλεγμενη καποια ξενη γλωσσα. κατι που κανονικα στις συσκευες που ερχονται απ ευθειας απο το εργοστασιο δεν πρεπει να συμβαινει κατι τετοιο.

Το βιβλιαρακι με τις οδηγειες χρησεων σε ποια γλωσσα ηταν εσενα? Ειχε ελληνικα ή αγγλικα?

 

Η συσκευασια ηταν κομπλε! Το κουτι ειχε ταινια ασφαλειας της samsung και ηταν μεσα σε ζελατινα. Τα εσχισα και τα δυο για να το ανοιξω!

Το αυτοκολλητο στο κουτι ειχε ενα imei αλλα μεσα η συσκευη κατω απο την μπαταρια ειχε δυο. (λογω δικαρτου μαλλον)

Η γλωσσα οταν το ανοιξα αν θυμαμαι καλα ηταν αγγλικα, αλλα μπορει να κανω και λαθος:O Δεν ηταν τιποτα ρυθμισμενο. Τα εκανα ολα εγω.

Και επισης εχει δυο βιβλιαρακια quick start guide. Το ενα στα αγγλικα και το αλλο στα πορτογαλοισπανικα ή κατι τετοιο:p

 

Ελπιζω να σε καλυψα!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασια ηταν κομπλε! Το κουτι ειχε ταινια ασφαλειας της samsung και ηταν μεσα σε ζελατινα. Τα εσχισα και τα δυο για να το ανοιξω!

Το αυτοκολλητο στο κουτι ειχε ενα imei αλλα μεσα η συσκευη κατω απο την μπαταρια ειχε δυο. (λογω δικαρτου μαλλον)

Η γλωσσα οταν το ανοιξα αν θυμαμαι καλα ηταν αγγλικα, αλλα μπορει να κανω και λαθος:O Δεν ηταν τιποτα ρυθμισμενο. Τα εκανα ολα εγω.

Και επισης εχει δυο βιβλιαρακια quick start guide. Το ενα στα αγγλικα και το αλλο στα πορτογαλοισπανικα ή κατι τετοιο:p

 

Ελπιζω να σε καλυψα!

 

Με καλυψες με το παραπανω. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια και σημα τι λεει ρε παιδια ?

 

Απο σημα δεν εχω παραπονο αλλα απο μπαταρια θα μπορουσε να ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα.

Με την ιδια χρηση που εκανα και στο sgsII ενω εκει στο τελος της βραδιας ειχα γυρω στα 45%, τωρα με το 4αρι εχω στανταρ κατω απο 20%.

Link to comment
Share on other sites

Απο σημα δεν εχω παραπονο αλλα απο μπαταρια θα μπορουσε να ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα.

Με την ιδια χρηση που εκανα και στο sgsII ενω εκει στο τελος της βραδιας ειχα γυρω στα 45%, τωρα με το 4αρι εχω στανταρ κατω απο 20%.

 

Η χρηση ειναι με 3g η με gsm ρυθμιση ? wifi και σκαλισμα γενικα ? δλδ καθε βραδυ θελει φορτισμα ετσι !!!

Link to comment
Share on other sites

geopsimos εννοω οτι δεν εχω ευρωπαικη εγγυηση. Απο το καταστημα μου εδωσαν κανονικα 2 χρονια.

η μπαραρια βγαζει 24-36 ωρες. το σημα μεσα στο σπιτι δεν ειναι ποτε φουλ αλλα μιλας μια χαρα.κ δεν υπαρχουν ολα αυτα τα προβληματα που μπορει να διαβασει κανεις σε ξενα site.

Link to comment
Share on other sites

Η χρηση ειναι με 3g η με gsm ρυθμιση ? wifi και σκαλισμα γενικα ? δλδ καθε βραδυ θελει φορτισμα ετσι !!!

 

Στο ενα νουμερο ειναι μονο gsm και στο αλλο gsm/wcdma οπως ηταν και στο galaxy II.

Wifi μονο για ενημερωση καιρου και εφαρμογων απο το store, δηλαδη κανα δεκαλεπτο την ημερα το πολυ! Οσο να πεις η 10'' οθονη του ταμπλετ βολευει καλυτερα για σερφαρισμα:rolleyes:

10-15 μηνυματα, κανα μισαωρο κλησεις και καμια ωριτσα μουσικη. Αυτη ειναι πανω κατω η καθημερινη του χρηση.

Εννοειται πως θελει καθε βραδυ φορτισμα!

Link to comment
Share on other sites

εγω που πιο πολυ εχω κλησεις περιπου στις 2-3 ωρες, που και που κανα 3g για internet δλδ θα με βγαζει μεχρι το βραδυ η οχι ????
Link to comment
Share on other sites

εγω που πιο πολυ εχω κλησεις περιπου στις 2-3 ωρες, που και που κανα 3g για internet δλδ θα με βγαζει μεχρι το βραδυ η οχι ????

 

Φιλε τι να σου πω! Αν δεν ανοιγεις wifi δεν παιζεις παιχνιδια δεν ακους μουσικη πιστευω οτι θα σε βγαζει.

Αλλα ας μας πει και καποιος αλλος κατοχος τις διαπιστωσεις του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...