Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει επιλογη exFat και NTFS, δεν εχει Fat 32. Την εκανα την μλκ? Για πεταμα ειναι?

 

http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.htm?guiformat.htm

 

ή

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που τα ξετρυπωνετε αυτα ρε γμτ.. Αν θα δουλεψει θα εισαι Θεος :rolleyes:

Θα το δοκιμασω το Σ/Κ και θα ενημερωσω.

Thanks.

 

ΥΓ Καποιος εδω το ανεφερε αλλα ξερουμε ομως σιγουρα 100% οτι το 975 βλεπει 64αρα καρτα?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, δοκιμασα το πρωτο λινκ και δουλεψε, η καρτα εγινε FAT32 format και το κινητο ™την ειδε™. Το προβλημα που υπαρχει τωρα ειναι οτι στην αναπαραγωγη βιντεο καπου καπου κολλαει στιγμιαια αλλα και στο ανοιγμα φωτογραφιων υπαρχει μια καθυστερηση.

Τι φταιει? Ειναι αργη η καρτα λογω ποιοτητας (αργο read/write) η λογω ογκου αργει να την διαβασει το τηλεφωνο? Η καρτουλα ειναι αυτη http://www.ebay.com/itm/SanDisk-64GB-Class10-UHS-1-Micro-SD-SDXC-MicroSDXC-TF-Card-30MB-s-ULTRA-RETAIL-/280877265026?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item416596f082

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, δοκιμασα το πρωτο λινκ και δουλεψε, η καρτα εγινε FAT32 format και το κινητο ™την ειδε™. Το προβλημα που υπαρχει τωρα ειναι οτι στην αναπαραγωγη βιντεο καπου καπου κολλαει στιγμιαια αλλα και στο ανοιγμα φωτογραφιων υπαρχει μια καθυστερηση.

Τι φταιει? Ειναι αργη η καρτα λογω ποιοτητας (αργο read/write) η λογω ογκου αργει να την διαβασει το τηλεφωνο? Η καρτουλα ειναι αυτη http://www.ebay.com/itm/SanDisk-64GB-Class10-UHS-1-Micro-SD-SDXC-MicroSDXC-TF-Card-30MB-s-ULTRA-RETAIL-/280877265026?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item416596f082

 

Η καρτούλα σου κανονικά θα έπρεπε να είναι κομπλέ, εκτός άμα ο κινέζος έκανε καμιά πατατιά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε ένα τεστ. Υπάρχουν εφαρμογές, π.χ.https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.anotherflexdev.sdcardtester.SDCardTester&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dandroid+sd+capacity+test&pcampaignid=APPU_P1Z7VIqxI-W5ygO44YKACQ

 

Ακριβή λίγο για eBay, κρίμα να είναι fake...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες. Η καρτα ειναι αυτη ακριβως αλλα την πηρα 24€ απο καποιον αλλον ο οποιος δεν την πουλαει πια και δεν υπαρχει λινκ να βαλω.

Αν ειναι μουφα..παιξαμε και χασαμε. Θα δοκιμασω και την εφαρμογη να δουμε τι θα δειξει..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Κοκκινισε ο τοπος..με την εφαρμογη SD Card tester :mad:

 

Για δώσε screenshot :X

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως σε καλύψει το Paypal και σου επιστρέψει τα χρήματα. Ρώτα τον πωλητή πρώτα βασικά, αλλά αν δεν απαντήσει σε 1-2 μέρες κάνε dispute και με τη μια claim.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη ζητησει παιδια απο το ebay επιστροφη της καρτας και refund, θα περιμενω τωρα 2 μερες να απαντησει ο Κινεζος και αναλογα..βουρ για dispute..

Μερικα screenshots οπου φαινεται σαφως ποσο αργη ειναι η καρτα και οχι μονον.

[ATTACH]53478[/ATTACH][ATTACH]53476[/ATTACH] [ATTACH]53477[/ATTACH] [ATTACH]53479[/ATTACH]

Παντως ειμαστε σιγουροι οτι το κινητο μας διαβαζει κανονικα 64αρα ??

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστη δουλευει σωστα αλλα αργει του σκοτωμου στην εγγραφη. Στην αναπαραγωγη δεν την δοκιμασα.

Που ομως βλεπεις 32Gb που εγω δεν το βλεπω? Στον υπολογιστη βγαζει 62Gb..

Τελικα υπαρχει κανεις που εχει φορεσει 64αρα στο κινητο μας να ξερουμε σιγουρα οτι δουλευει κανονικα?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτο φταιει και κανει νερα? Βεβαια δεν ειναι και η καρτα αθωα..

Παντως εγω την πηρα γιατι καποιος σε προηγουμενο ποστ ειχε αναφερει οτι η 64αρα δουλευει χωρις προβλημα.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τα write times είναι στον Άδη. Η κάρτα θα έπρεπε να πετάει. Είτε έκατσες σε fake είτε σε προβληματική.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα write times είναι στον Άδη. Η κάρτα θα έπρεπε να πετάει. Είτε έκατσες σε fake είτε σε προβληματική.
..γι αυτο και κινησα διαδικασια επιστροφης και refund..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εντελως πληροφοριακα, το "dispute to a claim" που εκανα στο Aliexpress για τον Κινεζο με τις δυο μουφες -για original- μπαταριες που μου εστειλε το κερδισα με full refund και χωρις να στειλω τις μπαταριες πισω (που ηταν βεβαια για τα σκουπιδια..). Εκαναν 2 μηνες σχεδον να εξετασουν την περιπτωση μου (video και photo που εστειλα) αλλα κομματια να γινει. Ανεβηκε η εκτιμηση μου για το Aliexpress.

Nα δουμε τι θα γινει τωρα με την 64αρα καρτα που πηρα απο το e-bay, fake η κατεστραμμενη, δεν ξερω. Θα ζητησω κι απο εδω full refund χωρις να την στειλω πiσω και παντα εννοειται με τα απαραιτητα αποδεικτικα στοιχεια.

Sorry για το off topic αλλα νομιζω υπαρχουν εδω παιδια που πηραν τις ιδιες μουφες μπαταριες για το Geek μας...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο φωτο τους εστειλα και μου εκαναν full refund την επομενη μερα!!!Ουτε εγω τις εστειλα πισω,αλλα ετσι και αλλιως για πεταμα ηταν (10% απο το 100% δουλευαν).Μου κανει εντυπωση που σε καθυστερησαν τοσο πολυ.....
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, απο εκει που τις πηρα κι εγω πηρες κι εσυ, σωστα? Εκανες dispute to a claim στο A/E και πηρες f/r την επομενη μερα? Ουαου..εμενα απο τοτε τωρα μου το εδωσαν. Ισως επειδη ηταν δυο:lol:

Παιδια καμμια καινουρια ΡΟΜ δοκιμασε τιποτα κανεις?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

..αυξησα τη δοση..και βλεπεις, εχω αποτελεσμα..χαχαχα..:lol::lol:

Και το ebay μου εκανε refund την καρτα σημερα, σε λιγοτερο απο 24 ωρες. Τι'ν τουτοι ρε..

Προσπαθω να βρω χρονο (και ορεξη) να δοκιμασω καμμια ρομ αν και αυτη που δουλευω (της Μαλαισιας) δουλευει χωρις κανενα προβλημα..

Εσυ δεν το πειραζεις πια?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν αλλαξα ρομ ποτε.Οπως μου ηρθε το εχω.Δεν εχω εμβαθυνει τοσο:D.Αλλωστε μια χαρα παιζει,για πειραματα ειμαστε?Μονο ρουτ:shifty: Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

..αυξησα τη δοση..και βλεπεις, εχω αποτελεσμα..χαχαχα..:lol::lol:

Και το ebay μου εκανε refund την καρτα σημερα, σε λιγοτερο απο 24 ωρες. Τι'ν τουτοι ρε..

Προσπαθω να βρω χρονο (και ορεξη) να δοκιμασω καμμια ρομ αν και αυτη που δουλευω (της Μαλαισιας) δουλευει χωρις κανενα προβλημα..

Εσυ δεν το πειραζεις πια?

 

εχω την β06 απο τον γεναρη που το πηρα και δουλευουν ολα τελεια εκτος απο το wifi που ειναι θεμα hw και το hotspot που δεν ξερω τι φταιει αλλα ενω συνδεεται με το laptop δεν δινει προσβαση στο ιντερνετ.αν πειραξω οποιαδηποτε ρυθμιση κλεινει μονο του κ για να ανοιξει ξανα θελει ρεμπουτ.δοκιμασα σημερα να περασω την μαλαισιανη αλλα δεν παιρναει ουτε απο τον updater του κινητου ουτε απο το cwm.πως την εχετε περασει οσοι την εχετε;δουλευει το hotspot σε αυτη η τσαμπα παιδευομαι να την περασω;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς η μπαταρία μου κανει τα ιδια κόλπα....γρήγορα τα έπαιξε...σε 6 μήνες. ελπιζω αυτή που παρήγγειλα να είναι οκ
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι ρομ πουυ δοκιμασα (Β1, Β3, Β6 και Μαλαισιας) τις περασα με CWM συμφωνα με τις οδηγιες στο πρωτο ποστ. Γιατι σε σενα δεν γιννεται δεν κτλβν. Καποια στιγμη θα τα ξανακοιταξω, γιατι δεν θυμαμαι να σου πω λεπτομερειες..Το hotspot δεν το εχω δοκιμασει, αλλα ουτε και ξερω πως γινεται:D

Η τελευταια μπαταρια απο τον τυπο στο eBay καλη βγηκε τελικα..

Ρε παιδια, χρησιμοποιει κανεις σας A better camera? Πολυ συχνα μου κρασαρει η εφαρμογη και χρειαζεται reboot το κινητο για να ξεκολλησει. Καμμια ιδεα κανεις?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...