Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η ρομ έχει κανονικό notification drawer και quick tiles ή της ΖΤΕ όπως όλες; Δηλαδή μπορούμε να το πειράξουμε με Gravity Box;

 

http://www.needrom.com/download/mod-htc-leo-t8585/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλλον δεν την εχει φορεσει κανενας απο εμας ακομη..αντε να δουμε τι καπνο φουμαρει..

 

Βρε παιδια εχω ενα προβλημα. Στην οθονη που εμφανιζεται με τις ανοιχτες εφαρμογες, οταν παταμε παρατεταμενα το δεξι soft key, ειχε πριν επανω δεξια κατι γραμμουλες σαν σκαλακια που οταν το πατουσες εξαφανιζονταν ολες οι εφαρμογες μονομιας. Κατι εκανα μαλλον και τωρα αυτη η γραμμουλα δεν υπαρχει και αναγκαζομαι να τις διαγραφω μια μια. Καμμια ιδεα πως να την επαναφερω? (Για να μην αναγκαστω να κανω reset και φτου κι απ την αρχη μονο γι αυτο..)

 

Υ.Γ. Τελικα το Gravity Box μου την εκανε τη δουλεια..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. από χθες έχω ένα πρόβλημα....όταν η μπαταρία φτάνει στο 35% κλείνει το κινητό....το ξανανοίγω, μιλάω στο τηλ και μετά από λίγο ξανακλείνει. τα έπαιξε η μπαταρία; επίσης σήμερα από το 45% έκλεισε και όταν το άνοιξα πήγε στο 20%....
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η μαμμα? Επειδη αυτα τα κολπα μου τα εκαναν οι διαφορες μουφες που πηρα απο δω κι απο κει..

Κανε την ενα calibration με αυτο εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration μπας και στρωσει. Αν οχι, μαλλον πας γι αλλη..

Εγω περιμενω μια απο ebay που εχω παραγγειλει, φανηκε Ελλαδα, αλλα περιμενε να την παρω στα χερια μου πρωτα.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η μαμμα? Επειδη αυτα τα κολπα μου τα εκαναν οι διαφορες μουφες που πηρα απο δω κι απο κει..

Κανε την ενα calibration με αυτο εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration μπας και στρωσει. Αν οχι, μαλλον πας γι αλλη..

Εγω περιμενω μια απο ebay που εχω παραγγειλει, φανηκε Ελλαδα, αλλα περιμενε να την παρω στα χερια μου πρωτα.

ναι είναι μαμα.....και δεν το σκίζω το κινητό.θα κάνω αυτό που λες. οταν παραλάβεις τη μπαταρία ενημέρωσε, αν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρομ έχει κανονικό notification drawer και quick tiles ή της ΖΤΕ όπως όλες; Δηλαδή μπορούμε να το πειράξουμε με Gravity Box;

 

http://www.needrom.com/download/mod-htc-leo-t8585/

 

Την ρομ αυτή τη εχω φλασαρει στο κινητό μου εδώ και λίγο καιρό. Το νοτιφικειτιον και τα κουικ τιλες ειναι όπως τα κανονικά της ζτε. Εχει πλαυστορε προεγκατεστημένο φυσικά. Οσο για το γκραβιτυ μποξ μπορεις να πειραξεις τα πάντα σε αυτή τη ρομ οπως και στις άλλες. Το μόνο θετικο που παρατηρησα σε σχεση με τις υπόλοιπες ρομς ήταν οτι στο αντουτου μου έβγαζε μεγαλύτερη βαθμολογία.

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι μαμα.....και δεν το σκίζω το κινητό.θα κάνω αυτό που λες. οταν παραλάβεις τη μπαταρία ενημέρωσε, αν μπορείς
Εννοειται πως θα γραψω, οπως εκανα και με τις προηγουμενες. Ξερω οτι πολλοι απο εμας ψαχνονται για μπαταρια.. Με calibration εστρωσε η δικια σου?

Παντως αν τάφτυσε πολυ παραξενο για τοσο νωρις..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως θα γραψω, οπως εκανα και με τις προηγουμενες. Ξερω οτι πολλοι απο εμας ψαχνονται για μπαταρια.. Με calibration εστρωσε η δικια σου?

Παντως αν τάφτυσε πολυ παραξενο για τοσο νωρις..

του έκανα σήμερα το μεσημέρι. λογικά αύριο το απόγευμα θα το δω που θα φτάσει στο 45%. όντως παράξενο που τα έπαιξε τόσο νωρίς. εν τω μεταξύ λόγω της δουλειάς μου θα είμαι μέχρι το καλοκαίρι στα Κύθηρα και αν τα φτύσει η μπαταρία, θα τα φτύσει και η επικοινωνία μου με την οικογένεια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η μπαταρια που παρηγγειλα απο εδω http://www.ebay.com/itm/Genuine-Battery-LI3823T43P3H735350-for-ZTE-U988S-v975-N986-Q801L-Q801U-n986-/121480141097? ηρθε πριν τρεις μερες, ειναι πανομοιοτυπη με την μαμα, την εβαλα επανω και δουλευει αψογα. Ο τυπος ειναι πολυ εξυπηρετικος (μου εστειλε και φωτο απο την μπαταρια οταν του ζητησα..)

Ορματε..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, εγώ μάλλον είμαι οκ με τη μπαταρία μετά από αυτό που μου είπες. σε ευχαριστώ πολύ!!βέβαια, αφού λες ότι η μπαταρία που πήρες είναι σούπερ λέω να τη τσιμπήσω και εγώ για παν ενδεχόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που διορθωθηκε το προβλημα, εγω το χρησιμοποιω συχνα αυτο το app, ασε που θα ηταν κριμα για την μπαταρια σου να βγει Off τοσο συντομα. Κι εγω θα τσιμπησω μια ακομη γιατι ως γνωστον εχουμε δυο κινητακια τετοια στο σπιτι..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που διορθωθηκε το προβλημα, εγω το χρησιμοποιω συχνα αυτο το app, ασε που θα ηταν κριμα για την μπαταρια σου να βγει Off τοσο συντομα. Κι εγω θα τσιμπησω μια ακομη γιατι ως γνωστον εχουμε δυο κινητακια τετοια στο σπιτι..

μόλις τη παρήγγειλα. πόσες μέρες περίπου;

Link to comment
Share on other sites

27 Οκτωβριου την πληρωσα, ο τυπος την εκανε shipping σε λιγωτερο απο 24 ωρες, 20 Νοεμβριου την ειχα στα χερια μου.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

27 Οκτωβριου την πληρωσα, ο τυπος την εκανε shipping σε λιγωτερο απο 24 ωρες, 20 Νοεμβριου την ειχα στα χερια μου.

κάνει τόσο ε;δήλωσα διεύθυνση στα Κύθηρα....αλλά μάλλον θα έρθει κοντά γιορτές που θα είμαι Αθήνα....τέλος πάντων θα συνεννοηθώ με το ταχυδρομείο των Κυθήρων.. Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Ε, τι, 3 εβδομαδες πολυ ειναι? Το στελνει με SG Post.

Παντως το ρεκορ το εχει μια μπαταρια που παραγγειλα για φωτ. μηχανη απο Α/Ε με HK Post που εκανε ναρθει στα χερια μου 62 μερες.. 40 μερες πριν, το HK Post ελεγε οτι εφυγε απο HK..Τελικα ηρθε και απ οτι καταλαβα πηγε transit σε αλλη χωρα ενδιαμεσα..:wacko:

Οι σκετες μπαταριες εχουν ως γνωστον διαφορετικη μεταχειριση.

Παραγγειλα κι εγω ακομα μια, αντε να δουμε ποια θαρθει πρωτη :rolleyes:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ε, τι, 3 εβδομαδες πολυ ειναι? Το στελνει με SG Post.

Παντως το ρεκορ το εχει μια μπαταρια που παραγγειλα για φωτ. μηχανη απο Α/Ε με HK Post που εκανε ναρθει στα χερια μου 62 μερες.. 40 μερες πριν, το HK Post ελεγε οτι εφυγε απο HK..Τελικα ηρθε και απ οτι καταλαβα πηγε transit σε αλλη χωρα ενδιαμεσα..:wacko:

Οι σκετες μπαταριες εχουν ως γνωστον διαφορετικη μεταχειριση.

Παραγγειλα κι εγω ακομα μια, αντε να δουμε ποια θαρθει πρωτη :rolleyes:

το track θα μου το στείλει με email;

Link to comment
Share on other sites

Aκομα μια σωστη μπαταρια εστειλε ο ιδιος και σε μενα.Δοκιμασμενη πανω στην συσκευη εδω και 4-5 μερες.Γιατι λες πανομοιοτυπη?Εμενα μου φαινεται 100% ολοιδια.Καμια σχεση με τις αλλες,τις μουφες. Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Πανομοιοτυπη δεν σημαινει 100% ιδια? Συνθετη λεξη παν- και ομοιος τυπος? Το ακρον αωτον της ομοιοτητας δηλαδη.. Οπως πχ λεμε παν-ηλιθιος..:lol::lol::lol:

Εγω ομως εφαγα μερικες πατατες μεχρι να τον βρω, εσυ πως τον ανακαλυψες και τον "εκτιμησες" σαν αξιοπιστο? Ουτε της προκοπης φωτο δεν εχει..

Οι αλλες οι μουφες παντως δεν ειχαν ουτε υδατογραφια επανω και ουτε ηταν σε σφραγισμενο αλουμινενιο σακκουλακι αλλα σε μια ζελατινα της πλακας.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και γω μια σήμερα... Άντε να δούμε...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο για το πανομοιοτυπη.Εφαγα και εγω πατατες απο το αλι,ξεχασες (αλτζχαιμερ ενοψη,το νου σου:p)?Απλα δοκιμασα,δεν τον ηξερα.
Link to comment
Share on other sites

Αλζχαιμερ εν οψει μονον? Βαλε κατι..:lol::lol:

Romanos μην αμφιβαλλεις για την μπαταρια, ειναι αστερι, ισως και απο την μαμα καλυτερη. Η μαμα μου γεμιζει σε 1 ωρα και 40 λεπτα απο 15% (απο την αρχη ηταν ετσι) ενω αυτη με τον ιδιο φορτιστη (τον μαμα) γεμιζει σε 2 ωρες και 10 λεπτα. Αυτο για καλο μου κανει.

Και καλα κρατει..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες καποιος σε προηγουμενο ποστ ειχε αναφερει οτι το μηχανακι μας βλεπει κανονικα 64αρα καρτα. Εγω βαζω μια SanDisk SDXC ultra I 64Gb και δεν τη βλεπει. Καμμια ιδεα?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογη exFat και NTFS, δεν εχει Fat 32. Την εκανα την μλκ? Για πεταμα ειναι? Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...