Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει μείνει σε κανέναν που έχει επιστρέψει το τηλέφωνο καμία flip case και screen protector; Τα αγοράζω αν είναι.

 

Εγω εχω μια IMAK θηκη διαφανες που πιανει πισω την πλατη. Δεν τη χρησιμοποιησα γιατι το εστειλα πισω . Οποιος τη θελει ας στειλει πμ . Αν ειναι και απο θεσσαλονικη ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρ' οτι δεν χρησιμοποιώ τον stock launcher νομίζω οτι της Μαλαισίας έχει άλλον, και μαζί έχει εγκατεστημένο και τον Nova. Νομίζω..

Τον Nova launcher δεν τον θελω, προτιμω τον stock που εχει η official. Αραγε της Μαλαισιας εχει τον stock στα σιγουρα? Αν ξερει κανεις ας πει, να μην κανω τζαμπα κοπο..

 

Παιδια το ραδιοφωνο τελικα δεν δουλεψε σε ανοιχτη ακροαση μετα την εγκατασταση της εφαρμογης της Μαλαισιανης ρομ?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

μιας και δίστασα να το πάρω με το θεμα που έχει με το wifi , λυπάμαι που δεν το πήρα απο την αρχή.

Ελπίζω να βγάλουν καινούργιο μοντέλο με ιντελ επεξεργαστή ή κάποια στιγμή να πάρω μεταχειρισμένο

Link to comment
Share on other sites

μιας και δίστασα να το πάρω με το θεμα που έχει με το wifi
Πολυ σωστα επραξες, αφου η δευτερη φουρνια εχι αποδεδειγμενα προβλημα ,
λυπάμαι που δεν το πήρα απο την αρχή.
Αυτο ναι, μια που η πρωτη φουρνια ηταν οκ

Ελπίζω να βγάλουν καινούργιο μοντέλο με ιντελ επεξεργαστή ή κάποια στιγμή να πάρω μεταχειρισμένο
Για να ξαναβγαλουν με Intel δυσκολο , αλλα και για μεταχειρισμενο πρωτης φουρνιας παλι δυσκολο το βλεπω..

Μηπως να δεις για Lenovo K900?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

το Κ900 περα απο την τιμη που ειναι σχεδον στα διπλασια , δεν με εχει εντυπωσιασει οσο το 975 που στο συνολο και μαζι με την τιμη ηταν ενα αξιολογο πακετο για τα δεδομενα τα δικα μου
Link to comment
Share on other sites

το Κ900 περα απο την τιμη που ειναι σχεδον στα διπλασια , δεν με εχει εντυπωσιασει οσο το 975 που στο συνολο και μαζι με την τιμη ηταν ενα αξιολογο πακετο για τα δεδομενα τα δικα μου
Εχεις απολυτο δικηο οπως και να το δει κανεις..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει σε κανέναν που έχει επιστρέψει το τηλέφωνο καμία flip case και screen protector; Τα αγοράζω αν είναι.

 

Μου έχει ξεμείνει η συγκεκριμένη θήκη αφότου έδωσα το δικό μου. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει πμ.

http://www.tvc-mall.com/details/Black-Baseus-Wonderful-Forest-Wood-Texture-Leather-Stand-Case-for-ZTE-Geek-V975-MLC-V975-01A/

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Τον Nova launcher δεν τον θελω, προτιμω τον stock που εχει η official. Αραγε της Μαλαισιας εχει τον stock στα σιγουρα? Αν ξερει κανεις ας πει, να μην κανω τζαμπα κοπο..

 

Παιδια το ραδιοφωνο τελικα δεν δουλεψε σε ανοιχτη ακροαση μετα την εγκατασταση της εφαρμογης της Μαλαισιανης ρομ?

 

Το ραδιόφωνο βγάζει ήχο και στο ηχείο στη Μαλαισιανή που έχω. Μόλις το δοκίμασα. Τώρα όσον αφορά στον launcher έψαξα στο system/apps και έχει ένα apk που λέγεται launcher2 mifavor. Προφανώς είναι ο launcher γιατι στο εικονιδιο του γράφει launcher. Sorry που δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο, αλλα τον stock launcher τον δούλεψα μερικά λεπτά, μέχρι να βάλω τον go launcher.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα που χρησιμοποιω την Β06 official αναφερεται σαν mifavor launcher. Προφανως ειναι ο ιδιος. Θα το δοκιμασω. Τhanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

@spaka: Επειδή το σκέφτομαι και εγώ για επιστροφή, σε ποια διεύθυνση είχες στείλει mail στο minideal, πως μιλούσες μαζί τους για την επιστροφή;

 

EDIT: έχει προσέξει κανείς τον τύπο δικτύου που εμφανίζεται το πρόβλημα; Δηλαδή είναι και σε B/G και σε Ν δίκτυα; Εσωτερικά βλέπω ότι υπάρχει διαφοροποίηση ανάμεσα στο πρώτο και στο δεύτερο.

 

Στο ρεσουμέ εκείνο που σκέφτομαι είναι ότι αν πονάει μόνο σε B/G δίκτυα, τότε ας το πάρει το ποτάμι. Σπίτι όσο μακριά και να πάω πιάνει μια χαρά (αλλά έχω Ν)...

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Έχω κι εγώ εδω και 3 βδομάδες περίπου το 975 κι ενώ γενικά δεν έχω κάποιο θέμα ( δεν ξέρω σε πια παρτίδα έπεσα πάντως δε με προβληματίζει το θέμα του Wi-Fi) πριν από κανα δυο βδομάδες ενώ το είχα να φορτίζει ξαφνικά παρατήρησα ότι είχε σβήσει το λεντ και διαπίστωσα ότι είχε σταματήσει να φορτίζει.. Έβγαλα το βύσμα και το ξανα έβαλα και έδειχνε για ενα δευτερο οτι φόρτιζε και μετά πάλι τίποτα! Πανικοβλήθηκα λίγο... Το έκλεισα και του έβγαλα τη μπαταρία και μετά που το ξανα άνοιξα ευτυχώς άρχιζε να φορτίζει κανονικά.. Δε μου παρουσιάστηκε ξανά το πρόβλημα μέχρι σήμερα που μου έκανε ξανά το ίδιο κι αυτή τη φορά στρώνει αρχικά άμα βγάλω την μπαταρία αλλά μετά μόλις βγάζω το βύσμα και το ξαναβάζω μου κάνει πάλι το ίδιο.. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει; έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; Edited by katerda
Link to comment
Share on other sites

@spaka: Επειδή το σκέφτομαι και εγώ για επιστροφή, σε ποια διεύθυνση είχες στείλει mail στο minideal, πως μιλούσες μαζί τους για την επιστροφή;

 

EDIT: έχει προσέξει κανείς τον τύπο δικτύου που εμφανίζεται το πρόβλημα; Δηλαδή είναι και σε B/G και σε Ν δίκτυα; Εσωτερικά βλέπω ότι υπάρχει διαφοροποίηση ανάμεσα στο πρώτο και στο δεύτερο.

 

Στο ρεσουμέ εκείνο που σκέφτομαι είναι ότι αν πονάει μόνο σε B/G δίκτυα, τότε ας το πάρει το ποτάμι. Σπίτι όσο μακριά και να πάω πιάνει μια χαρά (αλλά έχω Ν)...

 

Στην αρχη επικοινωνησα μαζι τους μεσω του contact us στη σελιδα τους. Επειτα μου απαντησαν απο το minideal13@gmail.com και σε αυτο μιλουσα μετα. Καλητερα ξεκινα απο το contact us και πες τους το προβλημα σου.

Πως βλεπω τι ειναι το ρουτερ μου σε σχεση με αυτα τα /b g που λες;. Εγω περα απο το thomnson του σπιτιου μου ειχα δοκιμασει και σε αλλα και σε ολα ειχα προβλημα.

Οπως και να χει σημερα θα αλλαξω section στο φορουμ:). θα πεσει παραγγελεια για το thl t11...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Έχω κι εγώ εδω και 3 βδομάδες περίπου το 975 κι ενώ γενικά δεν έχω κάποιο θέμα ( δεν ξέρω σε πια παρτίδα έπεσα πάντως δε με προβληματίζει το θέμα του Wi-Fi) πριν από κανα δυο βδομάδες ενώ το είχα να φορτίζει ξαφνικά παρατήρησα ότι είχε σβήσει το λεντ και διαπίστωσα ότι είχε σταματήσει να φορτίζει.. Έβγαλα το βύσμα και το ξανα έβαλα και έδειχνε για ενα δευτερο οτι φόρτιζε και μετά πάλι τίποτα! Πανικοβλήθηκα λίγο... Το έκλεισα και του έβγαλα τη μπαταρία και μετά που το ξανα άνοιξα ευτυχώς άρχιζε να φορτίζει κανονικά.. Δε μου παρουσιάστηκε ξανά το πρόβλημα μέχρι σήμερα που μου έκανε ξανά το ίδιο κι αυτή τη φορά στρώνει αρχικά άμα βγάλω την μπαταρία αλλά μετά μόλις βγάζω το βύσμα και το ξαναβάζω μου κάνει πάλι το ίδιο.. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει; έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

 

Ακριβώς το ίδιο πράγμα κάνει και σε μένα. Αρχικά μου το έκανε κάποια στιγμή και με επανεκκίνηση έστρωσε και χθες το έκανε πάλι αλλά δεν βοήθησε η επανεκκίνηση. Βασικά νόμιζα ότι έφταιγε ο φορτιστής γιατί χρησιμοποιούσα έναν άλλο και όχι τον δικό του αλλά τώρα που το αναφέρεις κι εσύ προβληματίζομαι μπορώ να πω. Κάποιος άλλος που να του συνέβει παιδιά? Όσο για το WiFi πραγματικά είναι ένα θέμα που το "ρίχνει" το κινητό αν και εμένα λόγω 3G δεν με εμποδίζει ιδιαίτερα. Παρόλα αυτά όμως είναι δύσκολο να μην μπορείς να έχεις ταχύτητα εκεί που άλλα κινητά κατώτερα ποιοτικά σερφάρουν άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη επικοινωνησα μαζι τους μεσω του contact us στη σελιδα τους. Επειτα μου απαντησαν απο το minideal13@gmail.com και σε αυτο μιλουσα μετα. Καλητερα ξεκινα απο το contact us και πες τους το προβλημα σου.

Παίξαμε και χάσαμε, δέχονται μόνο με παρακράτηση χρημάτων. Φακ δεμ...

 

Πως βλεπω τι ειναι το ρουτερ μου σε σχεση με αυτα τα /b g που λες;. Εγω περα απο το thomnson του σπιτιου μου ειχα δοκιμασει και σε αλλα και σε ολα ειχα προβλημα.
Ποιο router έχεις ακριβώς, για να σου πω. 585v7 ή 585v8;
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πράγμα κάνει και σε μένα. Αρχικά μου το έκανε κάποια στιγμή και με επανεκκίνηση έστρωσε και χθες το έκανε πάλι αλλά δεν βοήθησε η επανεκκίνηση. Βασικά νόμιζα ότι έφταιγε ο φορτιστής γιατί χρησιμοποιούσα έναν άλλο και όχι τον δικό του αλλά τώρα που το αναφέρεις κι εσύ προβληματίζομαι μπορώ να πω. Κάποιος άλλος που να του συνέβει παιδιά? Όσο για το WiFi πραγματικά είναι ένα θέμα που το "ρίχνει" το κινητό αν και εμένα λόγω 3G δεν με εμποδίζει ιδιαίτερα. Παρόλα αυτά όμως είναι δύσκολο να μην μπορείς να έχεις ταχύτητα εκεί που άλλα κινητά κατώτερα ποιοτικά σερφάρουν άνετα.

 

Έχω παρατηρήσει επίσης ότι αυτό συμβαίνει μόνο όταν κοντεύει να ολοκληρωθεί η φόρτιση...ή μπορεί και να ήταν τυχαίο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που να κατεβασουμε την ρομ της Μαλαισιας? Το λινκ στο site τους ειναι..αστα να πανε αργο.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που να κατεβασουμε την ρομ της Μαλαισιας? Το λινκ στο site τους ειναι..αστα να πανε αργο..

 

Οταν κατεβάζετε απο Κίνα και μακρινές χώρες να χρησιμοποιείτε κάποιον download manager οπως τον free download manager που επιτρέπει πολλαπλά threads. :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν κατεβάζετε απο Κίνα και μακρινές χώρες να χρησιμοποιείτε κάποιον download manager οπως τον free download manager που επιτρέπει πολλαπλά threads. :happy:
ΧαΧαΧα, αυτο το ειχα πραγματικα ξεχασει, αφου ειχα μερικα χρονια να χρησιμοποιησω..τωρα κατεβαινει καλα, :thanks:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα μπορούσε κάποιος να μου πει σε ποια σελιδα η ποστ αναφέρεται πως θα βαλω την μαμησια Ρομ... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα μπορούσε κάποιος να μου πει σε ποια σελιδα η ποστ αναφέρεται πως θα βαλω την μαμησια Ρομ... Ευχαριστώ

 

http://tinyurl.com/ztev975

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η ΡΟΜ της Μαλαισιας εχει τον stock launcher που εχει και η Β06 official, τον Mifavor launcher, ασε που δεν ειναι και root.

Ομως εχω καποιο bug, τα εικονιδια της Notification bar αλλα δειχνουν και αλλα γραφουν απο κατω. Στο εικονιδιο του GPS γραφει bluetooth, στου WiFi γραφει sound, στου Bluetooth Sync κλπ. Τι κολπο ειναι αυτο?

Μονο σε μενα γινεται?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα υπήρχε και με την B03 γιαυτό και γράφω καλό θα ήταν να έχετε την τελευταία official που είναι η B06

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα η Μαλαισιας στο μονο που υπερεχει ειναι η ανοιχτη ακροαση του ραδιοφωνου. Δεν βλεπω κμμια αλλη ουσιαστικη διαφορα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...